پرستاری از بیماری های خاص

پرستاری از بیماری های خاص

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

خدمات مراقبت از بیماری خاص در منزل می تواند یکی از راهکارهای مناسب جهت بهبود شرایط بیمار در کنار خانواده باشد.

امروزه بسیاری از افراد مشغله کاری زیادی دارند و توانایی نگهداری از بیماران خود را ندارند، از طرفی نگهداری از بیمار و به خصوص بیماران خاص، یک امر کاملا تخصصی است که نیازمند افراد آموزش دیده و حرفه ای در این زمینه است، از این رو شرکت ها و موسسات خدمات پرستاری برای رفع این نیاز جامعه اقدام به ارائه خدمات مراقبت از بیماری خاص در منزل نموده اند.

پرستاری از بیماری خاص در منزل

موسسه خدمات پرستاری زندگی برتر اکسین از جمله مراکز معتبر ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل است که با همراهی کادری حرفه ای و متخصص توانسته است نیازهای جامعه را در این زمینه بر طرف سازد، تیم حرفه ای و آموزش دیده این مرکز بهترین خدمات مراقبت و نگهداری از بیماران خاص با قیمتی مناسب را ارائه می دهند، جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

پرستاری از بیمار در منزل مزایای بسیاری به همراه خواهد داشت، امکان رسیدگی بیشتر و کنترل بهتر شرایط بیمار از جمله مزایای این روش است.

علاوه بر این فرآیند درمان بسیاری از این بیماری ها زمان بر خواهد بود و بیماران می بایست در طولانی مدت تحت نظر مراقبت های درمانی باشند، از این رو با استفاده از خدمات مراقبت از بیماری خاص در منزل، می توان در کنار خانواده روند درمان را طی کرد، که سبب بهبود روحیات بیماران و خانواده نیز می گردد.

پرستاری از بیماران خاص شامل طیف گسترده ای از بیماری ها می باشد، بیماری های حاد و مزمن مانند دیابت، ام اس، انواع سرطان ها، بیماران نیازمند دیالیز، افراد مبتلا به اختلالات اعصاب و روان، بیماران قلبی و ریوی از جمله موارد خاصی هستند که نیازمند دریافت خدمات پرستاری ویژه می باشند، پرستاری از این افراد در منزل با استفاده از امکانات خاص و کادر تخصصی فراهم است.

پیشنهاد مقاله : نکات مهم پرستاری از بیماران مراقبت ویژه

استخدام پرستار ای سی یو در منزل

بخش مراقبت های ویژه یا همان ای سی یو (ICU) قسمتی است که بیماران با شرایط خاص و نیازمند مراقبت های ویژه نگهداری می شوند، امروزه امکان دریافت خدمات مراقبت از بیمار ای سو یو در منزل فراهم شده است.

از جمله خدمات مراقبت از بیمار ای سو یو در منزل می توان به کنترل علایم حیاتی و سطح هوشیاری بیمار اشاره کرد، علاوه بر این تجویز به موقع داروها، تغذیه بیمار به روش توصیه شده توسط پزشک (به شکل ورید یا سوند بینی به معده)، مراقبت و مدیریت زخم ها و تعویض پانسمان، اکسیژن درمانی، ساکشن  ترشحات، فیزیوتراپی تنفسی و غیره از جمله خدمات مراقبت از بیمار ای سو یو در منزل می باشد که پرستار بخش مراقبت های ویژه می بایست ارائه دهد.

از مزایای خدمات مراقبت از بیمار ای سو یو در منزل می توان به کاهش احتمال عفونت، آسایش بیشتر بیمار، کاهش هزینه ها و ارائه خدمات تخصصی تر اشاره کرد.

لیست خدمات پرستاری در منزل

برای تعیین لیست خدمات پرستاری در منزل ابتدا می بایست شرایط بیمار و نوع بیماری او به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد، و بر اساس آن خدمات پرستاری در منزل متناسب مشخص می گردد، علاوه بر این سن بیمار نیز از دیگر عوامل موثر در تعریف خدمات پرستاری در منزل است.

برای تعیین دقیق خدمات پرستاری می بایست از مشاوره کارشناسان این حوزه استفاده نمایید، اما به طور کلی می توان لیست خدمات پرستاری در منزل را شامل خدمات پزشکی و خدمات غیر پزشکی دانست، خدمات پزشکی درمانی شامل کنترل علایم حیاتی، تجویز داروها، انجام فیزیوتراپی، تعویض پانسمان و غیره می باشد، خدمات غیر پزشکی نیز می تواند شامل تغذیه بیمار، بهداشت، کمک رسانی در کارهای شخصی او باشد.

هزینه مراقبت از افراد با بیماری خاص در منزل

هزینه مراقبت از افراد با بیماری خاص در منزل یکی از سوالات رایج افراد نیازمند دریافت این نوع از خدمات است، قبل از توضیح این موضوع باید در نظر داشت در مجموع می توان گفت هزینه نگهداری از بیمار خاص در منزل نسبت به بیمارستان مناسب تر است، چرا که روند درمان در صورت رعایت نکات مراقبتی لازم بهتر و سریع تر طی می گردد.

هزینه مراقبت از افراد با بیماری خاص در منزل تحت تاثیر عوامل مختلفی می باشد، یکی از مهمترین نکات دخیل در هزینه مراقبت از افراد با بیماری خاص در منزل نوع بیماری و شرایط بیمار می باشد، که بر اساس آن خدمات دریافتی لازم مشخص می گردد، در شرایطی که نیاز به دریافت خدمات بسیار تخصصی و با تجهیزات پیشرفته است هزینه های نهایی نیز افزایش خواهد یافت.

از دیگر نکات تاثیر گذار در هزینه مراقبت از افراد با بیماری خاص در منزل زمان دریافت خدمات پرستاری می باشد، بسیاری از بیماری های خاص نیازمند حضور پرستار به صورت شبانه روزی است، اما با توجه به مراقبت های بیشتر و تسریع روند درمان، معمولا هزینه نهایی نسبت به بیمارستان پایین تر خواهد بود.

از دیگر عوامل دخیل در هزینه مراقبت از افراد با بیماری خاص در منزل نوع موسسه و شرکت خدمات پرستاری است، از این رو در این مورد می بایست دقت کافی داشت تا مراکز مجهز و با قیمت منصفانه انتخاب گردند.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی خدمات مراقبت از بیماری خاص در منزل پرداختیم، همان طور که اشاره شد با استفاده از این روش امکان دریافت خدمات مراقبت از بیماری خاص به صورت تخصصی و در محیط خانواده مهیا گشته است که می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد، از جمله موارد پر تقاضای خدمات پرستاری بیمار خدمات مراقبت از بیمار ای سو یو در منزل است که نیازمند کادری متخصص و تجهیزات پیشرفته است.

سوالات متداول

پرستاری از بیماری خاص در منزل چگونه است؟

با استفاده از خدمات مراقبت از بیماری خاص در منزل، می توان در کنار خانواده روند درمان را طی کرد، که سبب بهبود روحیات بیماران و خانواده نیز می گردد.
پرستاری از بیماران خاص شامل طیف گسترده ای از بیماری ها می باشد

هزینه مراقبت از افراد با بیماری خاص در منزل چقدر است؟

هزینه مراقبت از افراد با بیماری خاص در منزل تحت تاثیر عوامل مختلفی می باشد، یکی از مهمترین نکات دخیل در هزینه مراقبت از افراد با بیماری خاص در منزل نوع بیماری و شرایط بیمار می باشد، که بر اساس آن خدمات دریافتی لازم مشخص می گردد،

چرا از خدمات پرستاری زندگی برتر اکسین استفاده کنیم؟

اکسین از جمله مراکز معتبر ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل است که با همراهی کادری حرفه ای و متخصص توانسته است نیازهای جامعه را در این زمینه بر طرف سازد، تیم حرفه ای و آموزش دیده این مرکز بهترین خدمات مراقبت و نگهداری از بیماران خاص با قیمتی مناسب را ارائه می دهند، جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

استخدام پرستار ای سی یو در منزل چگونه است؟

بخش مراقبت های ویژه یا همان ای سی یو (ICU) قسمتی است که بیماران با شرایط خاص و نیازمند مراقبت های ویژه نگهداری می شوند، امروزه امکان دریافت خدمات مراقبت از بیمار ای سو یو در منزل فراهم شده است.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست پرستار

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان