نکات مهم پرستاری از بیماران مراقبت ویژه

نکات مهم پرستاری از بیماران مراقبت ویژه

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

مراقبت از بیماران مراقبت ویژه باید توسط پرستاران دارای مجوز و تجربه بسیار بالا انجام شود. این نوع مراقبت معمولاً در بیمارستان‌ها، منزل، خانه‌های سالمندان و سایر مکان‌های تایید شده ارائه می‌شود. اگر شما یا یکی از عزیزان سالمند سکته مغزی، جراحی یا درمان گسترده برای بیماری‌های کلیوی، قلبی یا تنفسی داشته‌اید، ممکن است پس از ترخیص از بیمارستان همچنان به توانبخشی در منزل توسط یک پرستار ماهر نیاز داشته باشید.

اگر پزشک درمان‌های تخصصی، فیزیوتراپی و کاردرمانی، داروها، تجهیزات پزشکی را برای کمک به عزیزانتان تجویز کند لازم است که یک پرستار مراقبت‌های ویژه ماهر را در نظر بگیرید. بسیار مهم است که بیمار احساس کند که شما واقعاً به او کمک می‌کنید.

مجموعه خدمات پرستاری زندگی برتر ارائه دهنده بهترین خدمات مراقبتی در خصوص بیماران نیازمند به مراقبت های ویژه می‌باشد. به‌روزرسانی‌های منظم پیشرفت سلامت و بررسی علائم حیاتی بیمار از دیگر مهارت‌های مهم و کاربردی پرستاران مراقبت ویژه در مجموعه زندگی برتر است.

بیماران نیازمند به مراقبت ویژه

اگر فردی به شدت بیمار است و نیاز به درمان شدید و نظارت دقیق دارد، یا اگر تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد و مراقبت‌ سازماندهی شده می‌تواند به بهبودی او کمک کند، به پرستاری مراقبت ویژه از بیماران نیازمند است. اکثر افراد بستری در ICU با 1 یا چند عضو در بدن خود مشکل دارند. به عنوان مثال، آن‌ها ممکن است نتوانند به تنهایی نفس بکشند. شرایط و موقعیت‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند به این معنی باشد که فردی به مراقبت‌های ویژه نیاز دارد.

برخی از دلایل رایج عبارتند از: تصادف جدی، مانند یک تصادف جاده‌ای، یک ضربه شدید به سر، یک وضعیت جدی و کوتاه مدت زمین خوردن یا سوختگی شدید – مانند حمله قلبی یا عفونت جدی سکته مغزی – مانند سپسیس یا جراحی شدید پنومونی این می‌تواند یک بخشی از بهبودی برنامه‌ریزی‌شده یا در صورت وجود عوارض، اقدامی اضطراری باشد.

مراقبت از بیمار آی سی یو یکی دیگر از انواع مختلف پرستاری مراقبت ویژه از بیماران است که توسط تیمی از پرستاران ICU صورت می‌گیرد.

پیشنهاد مقاله : مدیریت استرس پرستار در منزل

مراقبت ویژه از فرد بیمار

پرستاران ماهر می‌توانند طیف گسترده‌ای از خدمات و مراقبت‌های پزشکی همچون فیزیوتراپی، کاردرمانی، آسیب شناسی گفتار زبان، مراقبت‌های مخصوص دوران نقاهت، درمان داخل وریدی (IV)، تزریق و نظارت بر علائم حیاتی و تجهیزات پزشکی را برای بیماران نیازمند به مراقبت‌های ویژه ارائه دهند.

فیزیوتراپی

به مشکلات ارتباطی و اختلال در بلع می‌پردازد. آسیب شناسان گفتار و زبان یک برنامه درمانی برای کمک به توانایی زبان، ارائه استراتژی‌های ارتباطی جایگزین و توصیه‌های رژیم غذایی مناسب طراحی می‌کنند.

کاردرمانی

از طریق درمان‌های تخصصی برای پوشیدن لباس، تمرین حافظه و تمرین‌های هماهنگی به سازگاری با محیط‌های اجتماعی و فیزیکی کمک کنید.

گفتار درمانی

پس از یک بیماری، جراحی یا بستری شدن در بیمارستان، یک تیم مراقبت توانبخشی برنامه‌ای شخصی برای ایجاد بهترین نتیجه ایجاد می‌کند.

پرستاران مراقبت ویژه از بیماران

مدیریت بیماران دارای معلولیت مستلزم آمادگی کامل تری است، زیرا پرستاران باید از نیازهای آن‌ها کاملا آگاه باشند. اولین کاری که پرستاران مراقبت ویژه باید انجام دهند این است که خود را جای آنان بگذارند. اگر بخواهید تصور کنید که اگر از معلولیت رنج می‌برید دوست دارید مردم با شما چگونه رفتار کنند، تعامل با بیماران با نیازهای ویژه بسیار آسان‌تر خواهد شد. بنابراین، هنگام برخورد با آن بیمار، نباید بر روی ناتوانی او تمرکز کنید یا متفاوت از یک بیمار معمولی رفتار کنید.

اگرچه این امر در مورد بیماران معمولی نیز صدق می‌کند، اما همیشه باید به خاطر داشته باشید که با یک بیمار با نیازهای ویژه با صدای بلند صحبت نکنید. همچنین به پشت یا سر فرد دست نزنید. دلیل اینکه رفتار ذکر شده در بالا نباید مورد استفاده قرار گیرد این است که بیمار با نیاز خاص تصور می‌کند که شما به عنوان یک کودک با او رفتار می‌کنید. درعوض، صدا و دایره لغات باید عادی باشد، درست مانند زمانی که با هر بیمار دیگری صحبت می‌کنید.

اما اگر فرد کم شنوا است یا دارای ناتوانی شناختی است، لازم است که سرعت گفتار خود را کمی آهسته کرده و در صورتی که بیمار دچار کم شنوایی است از صدای بالاتری نیز استفاده کنید. این موقعیت‌ها با پرسیدن از بیمار چگونه ترجیح می‌دهد که با او صحبت کنید، به بهترین وجه قابل حل است.

پیشنهاد مقاله : علائم استرس و فرسودگی شغلی پرستار سالمند

پرستاران مراقبت ویژه باید دارای چه ویژگی باشند؟

پرستاران ICU یا پرستاران مراقبت‌های ویژه پرسنل مراقبت‌های بهداشتی بسیار متخصص و آموزش دیده هستند که مراقبت‌های پرستاری را به بیماران مبتلا به بیماری که در شرایط تهدید کننده زندگی قرار دارند، ارائه می‌دهند. آن‌ها تجربه، دانش و مهارت‌های تخصصی که بیماران برای زنده ماندن یا کاهش تشدید مراقبت به آن‌ها نیاز دارند را دارا هستند. پرستاران آی سی یو آموزش دیده‌اند تا در چند ثانیه تصمیم بگیرند و زمانی که وضعیت بیمار تغییر می‌کند سریع عمل کنند.

آن‌ها وظیفه ارائه مراقبت‌های نجات دهنده به بیمارانی که برای زندگی خود می‌جنگند را برعهده دارند. پرستاران مراقبت ویژه برای ارائه مراقبت‌های استثنایی برای بیماران به خوبی آموزش دیده‌اند. مهارت‌های ارزیابی و نظارت بر پیشرفت بیمار و شناسایی هرگونه تغییر ناگهانی یا ظریف در وضعیت پزشکی بیمار، کنترل داروها را از طریق راه های تزریق داخل وریدی، تزریق عضلانی، لوله‌های معده و زیرزبانی را به خوبی فرا گرفته باشند.

خلاصه مقاله

یکی از مهم ترین نکات در خصوص مراقبت از بیماران ویژه، انتخاب یک پرستار مناسب و با تجربه است. بیماران نیازمند به مراقبت‌های ویژه با توجه به شرایط خاصی که برای ادامه حیات خود دارند، نیازمند یک پرستار با مهارت بسیار بالا هستند. اطلاع از مهارت‌ها و تجارب پرستار بیمار می‌تواند در بهبود وضع کیفی بیمار تأثیر بگذارد.

سوالات متداول

پرستاران مراقبت ویژه باید دارای چه ویژگی باشند؟

پرستاران ICU یا پرستاران مراقبت‌های ویژه پرسنل مراقبت‌های بهداشتی بسیار متخصص و آموزش دیده هستند که مراقبت‌های پرستاری را به بیماران مبتلا به بیماری که در شرایط تهدید کننده زندگی قرار دارند، ارائه می‌دهند.

مراقبت ویژه از فرد بیمار چه مواردی را شامل می‌شود؟

پرستاران ماهر می‌توانند طیف گسترده‌ای از خدمات و مراقبت‌های پزشکی همچون فیزیوتراپی، کاردرمانی، آسیب شناسی گفتار زبان، مراقبت‌های مخصوص دوران نقاهت، درمان داخل وریدی (IV)، تزریق و نظارت بر علائم حیاتی و تجهیزات پزشکی را برای بیماران نیازمند به مراقبت‌های ویژه ارائه دهند.

چه بیمارانی نیاز به مراقبت ویژه دارند؟

اگر فردی به شدت بیمار است و نیاز به درمان شدید و نظارت دقیق دارد، یا اگر تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد و مراقبت‌ سازماندهی شده می‌تواند به بهبودی او کمک کند، به پرستاری مراقبت ویژه از بیماران نیازمند است. اکثر افراد بستری در ICU با 1 یا چند عضو در بدن خود مشکل دارند.

مراقبت ویؤه از بیماران توسط چه افرادی انجام می‌شود؟

مراقبت از بیماران مراقبت ویژه باید توسط پرستاران دارای مجوز و تجربه بسیار بالا انجام شود. این نوع مراقبت معمولاً در بیمارستان‌ها، منزل، خانه‌های سالمندان و سایر مکان‌های تایید شده ارائه می‌شود

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.