پرستاری و مراقبت از سالمند در منزل به‌صورت شبانه‌روزی

ضرورت وجود یک پرستار سالمند جهت مراقبت و نگهداری از سالمند به وفور احساس می‌شود؛ زیرا  امروزه  با وجود مشغله‌های زیاد و مسافت‌های طولانی، دیگر امکان نگهداری سالمند در منزل، برای بسیاری از افراد وجود ندارد. از طرفی، حساسیت‌های خاص دوران سالمندی، مسئله نگهداری از سالمند، را پیچیده می‌کند. یافتن پرستار سالمند که بتواند به طور مؤثر از والدین سالمند مراقبت کند و در انجام کارهای خانه به آنها کمک کند، یکی از دغدغه‌های بنیادی خانواده‌هاست. شرکت پرستاری زندگی برتر اکسین، بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات پرستاری سالمند در منزل را به همشهریان عزیز تهرانی ارائه می‌کند.

پرستاری سالمند یک تخصص است؛ انجام صحیح این مهارت را، به پرستار با تجربه و دارای مجوز بسپارید.

خدمات پرستاری در منزل

پرستار سالمند کیست؟

پرستار سالمند شخصی است که، دوره‌های مراقبت و نگهداری از سالمند و سایر آموزش‌های لازم را گذرانده باشد. کار پرستار سالمند کمک‌رسانی به فرد مسن یا سالمند در انجام کار‌ها و فعالیت‌های روزانه است. علاوه‌براین وظیفه مراقب یا نگهدار سالمند رسیدگی و کمک به وضعیت جسمانی، روحی و روانی سالمند، انجام حمایت‌های عاطفی و اقدامات اولیه بهداشتی و پزشکی برای سالمند است. موسسه پرستاری زندگی برتر اکسین با مجموعه‌ای از پرستاران، مراقبان و نگهداران مهربان، مجرب،  آموزش‌دیده و متخصص بهترین گزینه جهت اعزام پرستار برای نگهداری از سالمند شبانه‌ روزی در منزل شماست.

برای نگهداری سالمند به چه مهارت‌هایی نیاز است؟

قبل از این‌که بخواهیم وظایف یک پرستار سالمند در منزل را بررسی کنیم، بهتر است با مهارت‌های لازم برای نگهداری سالمند در منزل، آشنا شویم. در این خصوص می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارتباط موثر پرستار سالمند با سالمند:
  یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که پرستاران هنگام کار با سالمندان باید داشته باشند، توانایی برقراری ارتباط با آنهاست. ایجاد ارتباط مؤثر پرستار در منزل با سالمند موجب ایجاد محیط شاد، افزایش اعتماد به نفس سالمندان و ایجاد احساسات خوشایند در آن‌ها می‌گردد. بسته به شرایط سالمند و استخدام پرستار نگهداری از سالمند، ممکن است پرستار و سالمند ساعات زیادی در طول روز در کنار همدیگر باشند، بنابراین مراقب سالمند حتما باید برای ایجاد یک رابطه واقعی و مثبت گام بردارد.

 • همدلی:
  توانایی همدلی و درک سالمندان یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که پرستار سالمند باید روی آن تمرکز کند. مراقبان سالمند می‌توانند با شناخت علایق و دغدغه‌های سالمندان مراقبت‌های بهتر و با کیفیت‌تری را ارائه دهند.

 • آشنایی با اصول بهداشت و مراقبت‌های اولیه:
  واضح است که بخش مهمی از وظایف یک پرستار سالمند، ارزیابی و نظارت بر وضعیت سلامت است. از طرفی، به دلیل بیماری‌هایی که در این سنین ممکن است بروز کند، پیشگیری و واکنش سریع بسیار مهم خواهد بود. از این رو لازم است نگهدار سالمند در منزل اصول مراقبت‌های بهداشتی را رعایت کرده و به انجام کمک‌های اولیه تسلط لازم را داشته باشد.

سایر مهارت‌ها و ویژگی‌های دیگری که در این بخش باید به آن‌ها اشاره کرد عبارتند از: زمان‌بندی، آشنایی با روش‌های کمک‌های اولیه پزشکی و تزریقات، توانایی در جابجایی افراد مسن، توانایی کنترل استرس و ‌اضطراب در موقعیت‌های خطرناک، مهارت‌های گزارش‌دهی و آشنایی با داروهای تجویز شده و مهارت‌های دیگری که ممکن است با توجه به شرایط، به آن‌ها نیاز داشته باشید.

وظایف پرستار سالمند در نگهداری و مراقبت از سالمند

وظایف یک پرستار سالمند در مراقبت از سالمند چیست؟

پرستاران سالمند، با تجربه، دانش و حس همدلی قوی‌ای که در برخورد و ارتباط با سالخوردگان و افراد مسن دارند، می‌توانند در نقش یک حامی دلسوز، جایگاه ویژه‌ای در زندگی سالمندان داشته باشند. این حس اعتماد سالمندان به پرستاران، مسئولیت آن‌‌ها را در قبال سالمندان عزیز بیشتر می‌کند. از عمده‌ترین وظایف پرستاران، در ارتباط با مراقبت و نگهداری از سالمندان در منزل، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مراقبت شخصی از سالمند:
  برخی از سالمندان توانایی جسمی پایینی دارند و نمی‌توانند امور خود را مدیریت کنند. پرستار سالمند، باید در انجام این امور به آنها کمک کند. در این زمینه میتوان به چند کار از جمله غسل و شستشو، لباس پوشیدن، ورزش و اجابت مزاج اشاره کرد.
 • تهیه غذا و تغذیه:
  یکی دیگر از مواردی که مراقب سالمند باید به آن توجه کند، تهیه غذا برای سالمند است. در این زمینه حتما نیاز است از طریق پزشک سالمند و اعضای خانواده او از موارد حساسیت‌زا و عادات غذایی سالمند مطلع شود.
 • مراقبت‌های عمومی:
  معمولاً در برخی موارد انجام کارهای خانه از جمله شستشو، لباسشویی، نظافت منزل و اتاق سالمند جز وظایف پرستار سالمند است.
 • مراقبت‌های بهداشتی عمومی:
  از مهم‌ترین وظایف پرستار سالمند می‌توان به نظارت و دقت بر مصرف به موقع دارو و یا تزریق دارو اشاره کرد.
 • مراقبت اجتماعی:
  بازدید از پارک‌‌ها و تعامل با سایر سالمندان، شرکت در مراسم و دیدار با اقوام و دوستان نیز از جمله وظایف پرستاران است که به سالمند کمک می‌کند در محیط‌های اجتماعی قرار گیرند.

موارد فوق باید توسط یک پرستار خوب رعایت شوند.

مزایای مراقبت از سالمندان در منزل

مراقبت از سالمندان در منزل، با ارائه خدمات پرستاری حرفه‌ای و متناسب با شرایط هر سالمند، این امکان را برای سالمند فراهم می‌کند تا در محیطی آشنا و محبوب خود، به طور مستقل زندگی کند. از مزایای پرستاری سالمند در منزل، افزایش رضایت و خشنودی سالمند و همچنین فرصت بیشتر برای ارتباط نزدیک‌تر با خانواده و عزیزانش است. مزیت دیگر استخدام پرستار سالمند در منزل این است که، به پرستار سالمند امکان می‌دهد تا به طور کاملاً ویژه به نیازهای پزشکی، رژیم‌های تغذیه‌ای، مراقبت‌های بهداشتی و نیازهای روانی سالمندان پاسخ دهد. به طور کلی مهم‌ترین مزایای مراقبت از سالمندان در منزل عبارتند از:

 • احساس آرامش و ایمنی بیشتر
 • مراقبت مداوم و شخصی
 • تسریع بهبودی جراحات بعد از جراحی
 • برقراری ارتباط عاطفی با افراد سالخورده
 • بهره‌وری اقتصادی
 • حفظ و تقویت استقلال سالمندان

یکی از مهم‌ترین جنبه های مراقبت پرستاری در منزل، اطمینان از سلامت و آسایش سالمندان است. وقتی سالمندان بتوانند در خانه‌های خود بمانند، هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی احساس بهتری دارند.

چالش‌های پرستاری از سالمندان

پرستاران در حین مراقبت از سالمندان، با چالش‌های متعددی روبه‌رو می‌شوند. یکی از این چالش‌ها، نیاز به توجه و مراقبت بیشتر در مواجهه با بیماری‌های خاص است. افراد مسن معمولاً به بیماری‌هایی مانند دیابت، فشار خون بالا، آرتروز و افسردگی مبتلا هستند که نیازمند توجه ویژه و مداوای صحیح است. در این موارد، دانش و تخصص در زمینه بیماری‌های مزمن و تکنیک‌های درمانی متناسب با سن از اهمیت بالایی برخوردار است.

در شرایط خاصی که سالمند دچار ناشنوایی یا کم شنوایی است، با یکی از چالش‌های اساسی در حوزه نگهداری و مراقبت از سالمندان مواجه می‌شویم. سالمندان با مشکلات شنوایی ممکن است دچار اضطراب، انزوا و خشم باشند. در این مواقع، پرستاران سالمند باید بر شناخت و درک عواطف سالمندان تمرکز کنند و راهکارهایی مانند ارائه اطلاعات به صورت کتبی، استفاده از حرکات آرام و تدریجی و ارائه حمایت روانی و اجتماعی بپردازند.

به طور خلاصه، پرستاری از سالمندان کم شنوا یا ناشنوا چالش‌های منحصر به فردی دارد که نیازمند تخصص و آگاهی از روش‌های ارتباطی و مراقبتی ویژه است. استفاده از ابزارهای کمکی، مدیریت عواطف و ارائه اطلاعات به روش‌های بصری و تصویری، از جمله مسئولیت‌های پرستار سالمند در این زمینه است

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان برای انتخاب بهترین خدمات زندگی برتر اکسین

سوالات متداول پرستار سالمند

خدمات پرستاری سالمند در منزل شامل ارائه مراقبت و مشاوره به سالمندان در محیط خانه‌شان است. پرستاران سالمند در منزل در انجام امور روزانه به سالمندان کمک می‌کنند و همچنین بر وضعیت سلامت آنها نظارت دقیق دارند.

 

هر زمانی که سالمندان نیاز به کمک در مراقبت شخصی، رسیدگی دارویی، تنظیم و نظارت بر وعده‌های غذایی، نظارت بر وضعیت سلامت یا هر نیاز دیگری داشته باشند؛ می‌توان از خدمات پرستار سالمند در منزل را استفاده نمود.

نگهداری از سالمندان همراه انجام امور سالمند تعریف می‌شود. بنابراین پرستار سالمند می‌تواند به امورشخصی و بهداشت فردی شخص مسن توجه کند.

مهارت‌ها، مسئولیت‌پذیری و وقت‌شناسی پرستار سالمند از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه کرد.

معیار ها و انتظارات خود را از قبل مشخص کنید. از طریق مراکز پرستاری معتبر اقدام به استخدام پرستار کنید. قبل از استخدام پرستار با او مصاحبه تلفنی و حضوری داشته باشید. از حسن انجام کار و عدم سوء سابقه و اعتیاد پرستار اطمینان حاصل کنید. در صورت تایید اولیه پرستار، جلسه آزمایشی برای ارزیابی عملکرد پرستار داشته باشید. با شرکت پرستاری قرارداد منعقد کنید.

ویژگی‌های مرکز پرستاری معتبر:

 • مراکزی که دارای سابقه طولانی در زمینه ارائه خدمات پرستاری در منزل هستند.
 • موسسه‌هایی که به‌صورت شبانه‌روزی اماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما هستند.
 • شرکت‌های پرستاری که در زمان مدت قرارداد از شما پشتیبانی کامل می کنند.

هزینه خدمات نگهداری از سالمند به عواملی از جمله مدت زمان پرستاری، نوع خدمت و … بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از قیمت‌های مراقبت و پرستاری از سالمند در زندگی برتر اکسین با با 02141094 تماس بگیرید.

پرستاران سالمند زندگی برتر اکسین

قیمت پرستار سالمند در منزل چقدر است ؟

تمامی خدمات پرستاری شرکت پرستاری زندگی برتر اکسین بر اساس تعرفه‌های قانونی تعیین شده توسط مراجع ذیصلاح تعیین می‌گردد. اما باید این موضوع را مد نظر قرار دهید که قیمت پرستاری در منزل، هزینه ثابتی ندارد و با فاکتورهایی ممکن است مبلغ دستمزد پرستار سالمند افزایش یا کاهش داشته باشد. اصلی‌ترین عاملی که بر نرخ پرستار سالمند در منزل تاثیر می‌گذارد تعداد ساعات کار پرستار سالمند در منزل است.

لازم به ذکر است اگر سالمند ما دچار بیماری خاصی نباشد و به اصطلاح سالمند سالم باشد نرخ این خدمات به گونه‌ی دیگری محاسبه خواهد شد و اگر سالمند دچار بیماری مزمن و یا حادی باشد با توجه به تخصص پرستار اعزامی هزینه تغییر خواهد کرد.

چه زمانی ما نیازمند پرستار سالمند می‌شویم ؟

پاسخ دادن به این سؤال کمی پیچیده به‌نظر می‌رسد؛ افراد مناسب خدمات نگهداری از سالمند اغلب کسانی هستند که نیاز به داشتن یک همراه را احساس کرده‌اند. از آنجایی که این خدمات مراقبتی از سالمند به صورت شبانه‌روزی و 24 ساعته در شرک خدمات پرستاری زندگی برتر اکسین، قابل ارائه است پس کسی که واقعاً در هر سنی نیازمند همراهی است می‌تواند از این خدمات استفاده کند.

افراد سالمند عموما به دلیل کهولت سن و کاهش توانمندی‌، دچار انزوا و احساس تنهایی می‌شوند. همچنین به دلیل بیماری‌های مزمن و علائم فیزیکی مانند: افزایش فشار خون و قند خون، سرگیجه و عدم تعادل و ناتوانی در مراقبت‌های بهداشتی، نیازمند پرستار سالمندی هستند که به عنوان همدم در کنارشان باشد و به بهبود شرایط جسمانیشان کمک کند.

خدمات دیگر ما

48 دیدگاه
طاووسی

امکان اعزام پرستار با سالمندی که روی ویلچر هست هم دارد؟

maryam

سلام جناب طاووسی عزیز
بله شما می‌توانید با شماره‌ی 02141094 تماس بگیرید و پس از بازگویی شرایط خود کارشناسان ما نسبت به فرد پرستار موردنظر را اعزام می‌فرمایند.

مریم قربانی

پدربرزگ من مشکل آلزایمر دارد؛ آیا پرستاران زندگی برتر می‌توانند از او به صورت شبانه روزی مراقبت کنند؟

maryam

سلام وقت بخیر
برای کارشناسان ما در هر لحظه آماده پاسخگویی به شما هستند کافیست با شماره ۴۱۰۹۴ در تهران تماسش بگیرید

maryam

بله شما با تماس با کارشناسان مجموعه می‌توانید در اسرع وقت مشاوره رایگان بگیرید.

سمیه رضایی

من برای مادرم از موسسه شما پرستار سالمند در منزل گرفتم و واقعا از خدماتش خیلی راضی بودم. ممنونم بابت خدمات خوبتان

سید علی رضا

پرستار سالمند می‌تواند از سالمند فلج مراقبت کند؟

maryam

سلام آقای علیزضا عزیز
بله حتما، شما می‌توانید با شماره‌ی 02141094 تماس بگیرید و پس از بازگویی شرایط خود کارشناسان ما نسبت به فرد پرستار موردنظر را اعزام می‌فرمایند.

بهنوش

روزبخیر چطور میتونیم درخواست بدیم برای پرستار سالمند؟

parisa

سلام وقت بخیر لطفا با شماره 41094 در ارتباط باشید

علی

مبلغ پرستاری رو شرکت شما اعلام میکنه یا خودمون؟

parisa

سلام
هزینه توسط شرکت پرستاری اعلام میشود

افشین

هزینه پرستار به صورت مقطعی چقدره؟

parisa

سلام دوست عزیز
لطفا برای استعلام قیمت با کارشناسان مرکز در ارتباط باشید

زری

پرستاراتون مراقبت مداوم دارند؟

parisa

سلام
بله

کیارش

برای سالمند آقای 85 ساله، پرستار آقا بهتر است یا پرستار خانم؟

parisa

سلام دوست عزیز
بستگی به ارتباط گیری سالمند متفاوت میباشد

هومن شیدای

آیا پرستاران میتوانند با سالمندان رابطه عاطفی خوبی برقرار کنند؟

parisa

سلام دوست عزیز
بله

دهقانی

آیا بهتر نیست که سالمند در خانه سالمندان و نزد هم سن و سالان خود باشد؟

parisa

سلام دوست عزیز
با توجه به شرایط فرد اقدام برای این مورد متفاوت میباشد

سلام
پرستاران شیفت کاریشون برای نگهداری چقدر است؟

parisa

سلام دوست عزیز با توجه به شرایط و نیاز شما شرایط متفاوت میباشد
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز در ارتباط باشید

ظاهر کلی وب سایت شما فوق العاده است،
و همچنین محتوا

من مایل به یادگیری چیزهای بیشتر در این مورد هستم
ممنون میشم به نوشتنتون ادامه بدید

سلام وقت بخیر
خواستم نظری بزارم که مقاله نوشته شدتون عالیه
و تقریباً همه اطلاعات مهم را شامل می شود.
من دوست دارم پست های بیشتری از این قبیل ببینم.

سبک شما در مقایسه با سایر افرادی که مطالبی را از آنها خوانده ام بسیار منحصر به فرد است.
با تشکر فراوان

در این لحظه که من در حال خواندن این پاراگراف آموزنده و فوق العاده بودم جا داره ازتون صمیمانه تشکر کنم.

سلام ممنون بابت نوشته عالیتون

سوزان

آیا مراقب از سالمند پوشکی هم دارید؟

parisa

سلام بله

علی بختیاری

روز بخیر یک پرستار سالمند میخواستم برای پدر بزرگم مشکل زخم بستر هم دارد

maryam

سلام جناب بختیاری عزیز
وقت شما بخیر
شما می‌توانید با شماره‌ی 02141094 تماس بگیرید و پس از بازگویی شرایط با کارشناسان ما به صورت رایگان مشورت و در نهایت پرستار موردنظر خود را اعزام فرمایند.

parisa

سلام
باتوجه به نیاز شما متغییر می‌باشد.

مهسا

برای نگهداری سالمند به چه مهارت‌هایی نیاز است؟

شیدا

سلام خدمات مراقبت از سالمند در منزل شامل رسیدگی به وضعیت بهداشتی فرد مسن هم میشه؟

maryam

سلام شیدا عزیز
بله انجام می شود.

آتنا شهیدی

وقت بخیر برای سالمند خانم با محدودیت حرکتی هم اعزام پرستار سالمند دارید؟ ما نیازمند پرستاری هستیم که علاوه‌بر رسیدگی به وضعیت پزشکی بتونه به امور منزل هم رسیدگی کنه.

maryam

سلام خانم شهیدی عزیز
بله اعزام خواهد شد.
پرستار در منزل بنا به شرایط و قرارداد شما وظایف مشخصی خواهد داشت که زسیدگی به امور منزل نیز اگر در شرح وظایف او قید شود انجام خواهد داد.

حمیرا

پرستارای سالمند به رسیدگی های درمانی و پزشکی هم مسلط هستند؟ ما سالمندی با مشکلات تنفسی داریم که نیازمند مراقبت شبانه‌روزی هست.

maryam

سلام حمیرا جان
بله البته، در حین تماس با کتارشناسان ما خواهشمندیم وضعیت کامل بیمار را شرح دهید تا پرستار مناسب با شرایط شما اعزام شود.

ستاره

سلام برای استخدام پرستار سالمند چه مراحلی رو باید طی کنیم؟

maryam

سلام ستاره عزیز
در ابتدا کا فی است با شماره 02141094 تماس بگیرید و کارشناسان ما با توجه به شرایط شما مراحل را برایتان به طور کامل شرح خواهند داد.

آرمین

چطور خیالمون از بابت مهارت پرستار سالمندی که اعزام میکنید راحت باشه؟

maryam

سلام آرمین عزیز
وقتت بخیر
شرکت پرستاری زندگی برتر اکسین ارائه‌دهنده باکیفیت‌ترین و بهترین خدمات پرستاری به‌صورت ساعتی، پاره‌وقت و شبانه‌روزی جهت پرستاری ازسالمند، نگهداری از کودک و مراقبت از بیمار است.
که در صورت عدم رضایت شما از پرستار خود به هر دلیلی با توجه به اینکه سال ها در این حوزه فعالیت می‌کند و دارای پرستاران باتجربه‌ی زیادی است در سریع ترین زمان می‌تواند جایگزین کند.

آرشام

سلام هزینه خدمات مراقبت و نگهداری سالمند دچار زخم بستر در منزل چقدره؟

maryam

هزینه پرستاران سالمند با توجه به مدت زمان و ساعت کاری، شرایط سالمند و نوع قرارداد متقاوت است. برای اطلاع از قیمت دقیق با کارشناسان ما تماس بگیرید و با مشاوره رایگان به تمامی سوالات خود پاسخ دهید. شماره تماس : 02141094

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

تماس 02141094