زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

پرستار سالمند

پرستار سالمند؛ نگهداری و مراقبت از سالمند

پرستار سالمند یا (Elderly Nurse)، اصطلاحاً به شخصی گفته می‌شود که مهارت و تخصص لازم را در زمینه نگهداری از سالمند در محلی که خانواده سالمند تعیین می‌کنند، داشته باشد. همچنین به کلیه بیماری‌های مرتبط با سالمندی و مهارت‌های مراقبتی مرتبط به آن، اشراف کامل داشته باشد.

پرستار سالمند؛ نگهداری و مراقبت از سالمند

موسسه پرستاری زندگی برتر اکسین با مجموعه‌ای از مراقبان و نگهداران آموزش دیده و متخصص در زمینه مراقبت و نگهداری سالمند می‌تواند شما را نسبت به انتخاب بهترین پرستار سالمند همراهی کند.

پرستار سالمند یک تخصص است؛ بهتر است انجام صحیح این مهارت را، به پرستار با تجربه و دارای مجوز بسپارید.

کارشناسان ما به صورت تمام وقت پاسخگوی نیاز شما خواهند بود. از آن‌جایی که یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در امر استخدام پرستار، ایجاد هماهنگی و ارتباط میان پرستار استخدامی و سالمند است سعی می‌کنیم نحوه و لزوم ارتباط مؤثر بین این دو را تشریح کنیم.

برقراری ارتباط مؤثر بیماران سالمند برای پرستار اهمیت ویژه‌ای دارد، بیماران سالمند نیاز‌های خاصی دارند و برقراری ارتباط آنها می‌تواند چالش برانگیز باشد اما مراقب می‌تواند با رعایت نکاتی در این امر موفق عمل کند. ارتباط مستقیم و منظمی با بیماران داشته باشد؛ با این کار بیماران می‌توانند مهارت‌های ارتباطی خود را بهبود بخشند.

چرا برقراری ارتباط مؤثر بین پرستار و سالمند از اهمیت برخوردار است؟

در حال حاضر جمعیت سالمندان بیمار در مراکز درمانی در حال افزایش است. تا سال 2030 جمعیت آمریکایی‌های 65 سال به بالا 20 درصد افزایش خواهد داشت. خدمات پرستار سالمند در منزل زندگی برترتا سال 2056 این جمعیت از افراد زیر 18 سال بیشتر خواهد بود بیماران سالمند بیش از سایر افراد جامعه از منابع مراقبت‌های سلامتی استفاده می‌کنند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده در آمریکا افراد مسن به طور میانگین هشت بار در سال به پزشک مراجعه می‌کنند.

همچنین، در مقابل سایر افراد جامعه به طور متوسط پنج بار در سال نزد پزشک می‌روند. عدم توانایی در برقراری ارتباط صحیح با سالمند منجر به از دست رفتن تلاش‌های انجام شده برای مراقبت از سالمند می‌شود. برای مثال عدم ارتباط مناسب با بیماران مسن در مورد تغذیه مناسب، می‌تواند عواقب ناگواری داشته باشد. باید مراقب باشد که رژیم غذایی بر بیماری و بهبود سالمند اثر می‌گذارد، خصوصا سالمندانی که در خطر سوء تغذیه هستند.

یک پرستار چگونه می‌تواند در برقراری ارتباط با این بیماران به خوبی عمل کند؟

نحوه ارتباط میان پرستار و بیمار به طور دقیق و علمی مشخص نشده است و استراتژی‌های مختلفی که مورد استفاده قرار می‌گیرند بر اساس نیازهای بیماران و شرایط محیط درمانی متفاوت هستند.

راهنمایی‌هایی وجود دارند که به مراقب بیمار، در برخورد با بیمار کمک می‌کنند:

پرستار سالمند، باید برنامه بیماران را برای ساعات اولیه روز تنظیم کند. می‌تواند زمانی که سالمندان کمتر خسته هستند و درمان ساده‌تر است با راحتی بیشتری با آنها زمان بگذراند. پرستار سالمند باید به سالمندان کمک کند احساس راحتی کنند. می‌تواند به گرمی از بیماران استقبال کند، خود را به آنان معرفی کند و به آنها اهمیت بدهد. همچنین در زمان پآیان جلسه درمانی، بیمار را تا در همراهی کند و از آنها به دلیل مراجعه به مرکز درمانی تشکر کند. هنگامی که مراقب به سالمند احترام لازم را بگذارد، سالمند نیز به او اعتماد خواهد کرد. باید محیطی راحت برای بیمار تدارک ببیند.

صندلی مورد استفاده و محیط درمانی برای سالمند از اهمیت برخوردارند. همچنین باید به روشنایی درمانی توجه کند. صبر و دلسوزی از مشخصه‌های بارز یک پرستار خوب هنگام مراقبت از سالمندان است. سالمندان نیاز دارند که به آنها ارزش داده شود و مورد احترام قرار بگیرند. همچنین مراقب باید برای استقلال سالمندان ارزش قائل شود. می تواند با پرسیدن سوال از سالمند به جای فرض کردن و قضاوت درباره وضعیت او به سالمند اعتبار بخشد.

از مشکلات دیگری که پرستاران سالمند باید در نظر داشته باشند:

کمبود شنوایی در سالمندان می‌تواند باعث بروز مشکلات پیچیده‌تر شود. برای پرستار برقراری ارتباط با سالمندی که ناشنواست یا به شدت کم شنواست، دشوار خواهد بود. پرستار باید در مورد احتیاجات ارتباطی خاص بیماران، آگاهی لازم را داشته باشد. پرستار سالمند می‌تواند با گذاشتن نشان خاصی در پرونده پزشکی بیمار، مشکلات خاص ارتباطی او را ثبت کند تا در مراجعات بعدی آن را به یاد داشته باشد. تعداد افراد سالمند در سیستم مراقبت سلامتی بیش از هر گروه سنی دیگری است و این روند ادامه خواهد داشت.

یکی از جنبه‌های پرستار از سالمند برای مراقب، یادگیری برقراری ارتباط مثبت و مؤثر با سالمند است. معمولاً بیش از دیگران به طور مستقیم با سالمندان در ارتباط است، بنابراین می‌تواند بیشترین نقش را در بهبود و تقویت مهارت‌های ارتباطی سالمندان ایفا کند.

هزینه‌های پرستار سالمند در منزل چقدر است ؟

باید بدانیم که هزینه پرستار در منزل با نرخ‌های گوناگونی محاسبه می‌شود. هزینه پرداختی به مراقب بر اساس نوع خدماتی که به سالمند بیمار ارائه می‌شود و شیف‌های کاری مشخص می‌شود. این مراقبت‌ها در قالب‌های مراقبت ساعتی، روزانه و شبانه روزی ارائه می‌شود. با توجه به شرایط کاری و شیفت کار میزان دستمزد مراقب مشخص می‌شود.

  • هزینه  پرستار برای فعالیت‌های شبانه روزی

  • هزینه پرستار به صورت روزانه

  • هزینه پرستار به صورت مقطعی

لازم به ذکر است اگر سالمند ما دچار بیماری خاصی نباشد و به اصطلاح سالمند سالم باشد نرخ این خدمات به گونه ی دیگری محاسبه خواهد شد و اگر سالمند دچار بیماری مزمن و یا حادی باشد با توجه به تخصص پرستار اعزامی هزینه تغییر خواهد کرد.

چه زمانی ما نیازمند پرستار سالمند می‌شویم ؟

پاسخ دادن به این سوال کمی پیچیده به نظر می‌رسد افرادی که نیازمند این خدمات هستند اغلب کسانی هستند که نیاز به داشتن یک همراه را احساس کرده‌اند از آنجایی که این خدمات به صورت شبانه روزی و 24 ساعته قابل ارائه است پس کسی که واقعاً در هر سنی نیازمند همراهی است می‌تواند از این خدمات استفاده کند .

شاید افرادی که واقعاً در سنین سالمندی قرار دارند به خدمات پرستاری نیاز مبرم‌تری داشته باشند و همچنین افرادی که از مشکلات حرکتی و روحی رنج می‌برند پس نمی‌توانیم بین این دو موضوع تفاوتی قائل شویم بگذارید تصمیم در راستای استخدام پرستار را به خود افراد واگذار کنیم.

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان پرستاری زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند.

زندگی برتر اکسین

زندگی برتر اکسین، خدمات درمانی و پرستاری برای گروه‌های مختلف را تحت عنوان پرستار کودک ، پرستار سالمند، پرستار بیمار در دستور کار خود قرار داده است. این خدمات خود را به صورت 24 ساعته و در تمام روزهای سال ارائه می‌دهد .

ما در زندگی برتر اکسین امیدواریم بتوانیم برترین کیفیت خدمات پرستاری را به شما عزیزان ارائه دهیم. مراقبین زندگی برتر اکسین افرادی با تحصیلات و سابقه کاری مرتبط هستند که قادرند وظایف محوله را با بهترین کیفیت و مبتنی بر دانش روز دنیا ارائه دهند.

سوالات متداول پرستار سالمند

مهارت ها، مسئولیت پذیری و وقت شناسی پرستار سالمند از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه کرد.

هزینه خدمات پرستاری به عواملی از جمله مدت زمان پرستاری، نوع خدمت و … بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از قیمت ها با 02141094 تماس بگیرید.

نگهداری از سالمندان همراه انجام امور سالمند تعریف می‌شود. بنابراین پرستار سالمند می‌تواند به امورشخصی و بهداشت فردی او توجه کند.

از ویژگی های مرکز پرستاری معتبر:

مراکزی که دارای سابقه طولانی در زمینه ارائه خدمات پرستاری در منزل هستند.

مراکزی به صورت شبانه روزی اماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما هستند.

مراکزی که در زمان مدت قرارداد از شما پشتیبانی کامل می کنند.

معیار ها و انتظارات خود را اقبل مشخص کنید. از طریق مراکزپرستاری معتبر اقدام به استخدام پرستار کنید. قبل از استخدام پرستار با او مصاحبه تلفنی و حضوری داشته باشید. از حسن انجام کار و عدم سوء سابقه و اعتیاد پرستار اطمینان حاصل کنید. در صورت تایید اولیه پرستار، جلسه آزمایشی برای ارزیابی عملکرد پرستار داشه باشید. با پرستاری قرارداد منعقد کنید.

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند