ELDER

پرستاری و مراقبت از سالمند در منزل به‌صورت شبانه‌روزی

ضرورت وجود یک پرستار سالمند جهت مراقبت و نگهداری از سالمند به وفور احساس می‌شود؛ زیرا  امروزه  با وجود مشغله‌های زیاد و مسافت‌های طولانی، دیگر امکان نگهداری سالمند در منزل، برای بسیاری از افراد وجود ندارد. از طرفی، حساسیت‌های خاص دوران سالمندی، مسئله نگهداری از سالمند، را پیچیده می‌کند. یافتن پرستار سالمند که بتواند به طور مؤثر از والدین سالمند مراقبت کند و در انجام کارهای خانه به آنها کمک کند، یکی از دغدغه‌های بنیادی خانواده‌هاست. شرکت پرستاری زندگی برتر اکسین، بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات پرستاری سالمند در منزل را به همشهریان عزیز تهرانی ارائه می‌کند.

درخواست مشاوره رایگان خدمات پرستاری
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
5173532

پرستاری سالمند یک تخصص است؛ انجام صحیح این مهارت را، به پرستار با تجربه و دارای مجوز بسپارید.

Elderly nurse zendegiebartar1

پرستار سالمند کیست؟

پرستار سالمند شخصی است که، دوره‌های مراقبت و نگهداری از سالمند و سایر آموزش‌های لازم را گذرانده باشد. کار پرستار سالمند کمک‌رسانی به فرد مسن یا سالمند در انجام کار‌ها و فعالیت‌های روزانه است. علاوه‌براین وظیفه مراقب یا نگهدار سالمند رسیدگی و کمک به وضعیت جسمانی، روحی و روانی سالمند، انجام حمایت‌های عاطفی و اقدامات اولیه بهداشتی و پزشکی برای سالمند است. موسسه پرستاری زندگی برتر اکسین با مجموعه‌ای از پرستاران، مراقبان و نگهداران مهربان، مجرب،  آموزش‌دیده و متخصص بهترین گزینه جهت اعزام پرستار برای نگهداری از سالمند شبانه‌ روزی در منزل شماست.

مرکز پرستاری زندگی برتر اکسین ارائه دهنده خدمات نگهداری و مراقبت از سالمند، کودک و بیمار

پرستاری و مراقبت از کودک دلبند شما توسط مادریاران آموزش‌دیده زندگی برتر اکسین

پرستاری و نگهداری از بیمار در منزل توسط کادر مجرب، حرفه‌ای و آموزش‌دیده زندگی برتر

برای نگهداری سالمند به چه مهارت‌هایی نیاز است؟

قبل از این‌که بخواهیم وظایف یک پرستار سالمند در منزل را بررسی کنیم، بهتر است با مهارت‌های لازم برای نگهداری سالمند در منزل، آشنا شویم. در این خصوص می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارتباط موثر پرستار سالمند با سالمند:
  یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که پرستاران هنگام کار با سالمندان باید داشته باشند، توانایی برقراری ارتباط با آنهاست. ایجاد ارتباط مؤثر پرستار در منزل با سالمند موجب ایجاد محیط شاد، افزایش اعتماد به نفس سالمندان و ایجاد احساسات خوشایند در آن‌ها می‌گردد. بسته به شرایط سالمند و استخدام پرستار نگهداری از سالمند، ممکن است پرستار و سالمند ساعات زیادی در طول روز در کنار همدیگر باشند، بنابراین مراقب سالمند حتما باید برای ایجاد یک رابطه واقعی و مثبت گام بردارد.

 • همدلی:
  توانایی همدلی و درک سالمندان یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که پرستار سالمند باید روی آن تمرکز کند. مراقبان سالمند می‌توانند با شناخت علایق و دغدغه‌های سالمندان مراقبت‌های بهتر و با کیفیت‌تری را ارائه دهند.

 • آشنایی با اصول بهداشت و مراقبت‌های اولیه:
  واضح است که بخش مهمی از وظایف یک پرستار سالمند، ارزیابی و نظارت بر وضعیت سلامت است. از طرفی، به دلیل بیماری‌هایی که در این سنین ممکن است بروز کند، پیشگیری و واکنش سریع بسیار مهم خواهد بود. از این رو لازم است نگهدار سالمند در منزل اصول مراقبت‌های بهداشتی را رعایت کرده و به انجام کمک‌های اولیه تسلط لازم را داشته باشد.

سایر مهارت‌ها و ویژگی‌های دیگری که در این بخش باید به آن‌ها اشاره کرد عبارتند از: زمان‌بندی، آشنایی با روش‌های کمک‌های اولیه پزشکی و تزریقات، توانایی در جابجایی افراد مسن، توانایی کنترل استرس و ‌اضطراب در موقعیت‌های خطرناک، مهارت‌های گزارش‌دهی و آشنایی با داروهای تجویز شده و مهارت‌های دیگری که ممکن است با توجه به شرایط، به آن‌ها نیاز داشته باشید.

Elderly nurse zendegiebartar

وظایف یک پرستار سالمند در مراقبت از سالمند چیست؟

پرستاران سالمند، با تجربه، دانش و حس همدلی قوی‌ای که در برخورد و ارتباط با سالخوردگان و افراد مسن دارند، می‌توانند در نقش یک حامی دلسوز، جایگاه ویژه‌ای در زندگی سالمندان داشته باشند. این حس اعتماد سالمندان به پرستاران، مسئولیت آن‌‌ها را در قبال سالمندان عزیز بیشتر می‌کند. از عمده‌ترین وظایف پرستاران، در ارتباط با مراقبت و نگهداری از سالمندان در منزل، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مراقبت شخصی از سالمند:
  برخی از سالمندان توانایی جسمی پایینی دارند و نمی‌توانند امور خود را مدیریت کنند. پرستار سالمند، باید در انجام این امور به آنها کمک کند. در این زمینه میتوان به چند کار از جمله غسل و شستشو، لباس پوشیدن، ورزش و اجابت مزاج اشاره کرد.
 • تهیه غذا و تغذیه:
  یکی دیگر از مواردی که مراقب سالمند باید به آن توجه کند، تهیه غذا برای سالمند است. در این زمینه حتما نیاز است از طریق پزشک سالمند و اعضای خانواده او از موارد حساسیت‌زا و عادات غذایی سالمند مطلع شود.
 • مراقبت‌های عمومی:
  معمولاً در برخی موارد انجام کارهای خانه از جمله شستشو، لباسشویی، نظافت منزل و اتاق سالمند جز وظایف پرستار سالمند است.
 • مراقبت‌های بهداشتی عمومی:
  از مهم‌ترین وظایف پرستار سالمند می‌توان به نظارت و دقت بر مصرف به موقع دارو و یا تزریق دارو اشاره کرد.
 • مراقبت اجتماعی:
  بازدید از پارک‌‌ها و تعامل با سایر سالمندان، شرکت در مراسم و دیدار با اقوام و دوستان نیز از جمله وظایف پرستاران است که به سالمند کمک می‌کند در محیط‌های اجتماعی قرار گیرند.

موارد فوق باید توسط یک پرستار خوب رعایت شوند.

مزایای مراقبت از سالمندان در منزل

مراقبت از سالمندان در منزل، با ارائه خدمات پرستاری حرفه‌ای و متناسب با شرایط هر سالمند، این امکان را برای سالمند فراهم می‌کند تا در محیطی آشنا و محبوب خود، به طور مستقل زندگی کند. از مزایای پرستاری سالمند در منزل، افزایش رضایت و خشنودی سالمند و همچنین فرصت بیشتر برای ارتباط نزدیک‌تر با خانواده و عزیزانش است. مزیت دیگر استخدام پرستار سالمند در منزل این است که، به پرستار سالمند امکان می‌دهد تا به طور کاملاً ویژه به نیازهای پزشکی، رژیم‌های تغذیه‌ای، مراقبت‌های بهداشتی و نیازهای روانی سالمندان پاسخ دهد. به طور کلی مهم‌ترین مزایای مراقبت از سالمندان در منزل عبارتند از:

 • احساس آرامش و ایمنی بیشتر
 • مراقبت مداوم و شخصی
 • تسریع بهبودی جراحات بعد از جراحی
 • برقراری ارتباط عاطفی با افراد سالخورده
 • بهره‌وری اقتصادی
 • حفظ و تقویت استقلال سالمندان

یکی از مهم‌ترین جنبه های مراقبت پرستاری در منزل، اطمینان از سلامت و آسایش سالمندان است. وقتی سالمندان بتوانند در خانه‌های خود بمانند، هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی احساس بهتری دارند.

چالش‌های پرستاری از سالمندان

پرستاران در حین مراقبت از سالمندان، با چالش‌های متعددی روبه‌رو می‌شوند. یکی از این چالش‌ها، نیاز به توجه و مراقبت بیشتر در مواجهه با بیماری‌های خاص است. افراد مسن معمولاً به بیماری‌هایی مانند دیابت، فشار خون بالا، آرتروز و افسردگی مبتلا هستند که نیازمند توجه ویژه و مداوای صحیح است. در این موارد، دانش و تخصص در زمینه بیماری‌های مزمن و تکنیک‌های درمانی متناسب با سن از اهمیت بالایی برخوردار است.

در شرایط خاصی که سالمند دچار ناشنوایی یا کم شنوایی است، با یکی از چالش‌های اساسی در حوزه نگهداری و مراقبت از سالمندان مواجه می‌شویم. سالمندان با مشکلات شنوایی ممکن است دچار اضطراب، انزوا و خشم باشند. در این مواقع، پرستاران سالمند باید بر شناخت و درک عواطف سالمندان تمرکز کنند و راهکارهایی مانند ارائه اطلاعات به صورت کتبی، استفاده از حرکات آرام و تدریجی و ارائه حمایت روانی و اجتماعی بپردازند.

به طور خلاصه، پرستاری از سالمندان کم شنوا یا ناشنوا چالش‌های منحصر به فردی دارد که نیازمند تخصص و آگاهی از روش‌های ارتباطی و مراقبتی ویژه است. استفاده از ابزارهای کمکی، مدیریت عواطف و ارائه اطلاعات به روش‌های بصری و تصویری، از جمله مسئولیت‌های پرستار سالمند در این زمینه است

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان برای انتخاب بهترین خدمات زندگی برتر اکسین

پرستار سالمند در منزل | سوالات متداول

خدمات پرستاری سالمند در منزل شامل ارائه مراقبت و مشاوره به سالمندان در محیط خانه‌شان است. پرستاران سالمند در منزل در انجام امور روزانه به سالمندان کمک می‌کنند و همچنین بر وضعیت سلامت آنها نظارت دقیق دارند.

 

هر زمانی که سالمندان نیاز به کمک در مراقبت شخصی، رسیدگی دارویی، تنظیم و نظارت بر وعده‌های غذایی، نظارت بر وضعیت سلامت یا هر نیاز دیگری داشته باشند؛ می‌توان از خدمات پرستار سالمند در منزل را استفاده نمود.

نگهداری از سالمندان همراه انجام امور سالمند تعریف می‌شود. بنابراین پرستار سالمند می‌تواند به امورشخصی و بهداشت فردی شخص مسن توجه کند.

مهارت‌ها، مسئولیت‌پذیری و وقت‌شناسی پرستار سالمند از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه کرد.

معیار ها و انتظارات خود را از قبل مشخص کنید. از طریق مراکز پرستاری معتبر اقدام به استخدام پرستار کنید. قبل از استخدام پرستار با او مصاحبه تلفنی و حضوری داشته باشید. از حسن انجام کار و عدم سوء سابقه و اعتیاد پرستار اطمینان حاصل کنید. در صورت تایید اولیه پرستار، جلسه آزمایشی برای ارزیابی عملکرد پرستار داشته باشید. با شرکت پرستاری قرارداد منعقد کنید.

ویژگی‌های مرکز پرستاری معتبر:

 • مراکزی که دارای سابقه طولانی در زمینه ارائه خدمات پرستاری در منزل هستند.
 • موسسه‌هایی که به‌صورت شبانه‌روزی اماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما هستند.
 • شرکت‌های پرستاری که در زمان مدت قرارداد از شما پشتیبانی کامل می کنند.

هزینه خدمات نگهداری از سالمند به عواملی از جمله مدت زمان پرستاری، نوع خدمت و … بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از قیمت‌های مراقبت و پرستاری از سالمند در زندگی برتر اکسین با با 02141094 تماس بگیرید.

پرستاران سالمند زندگی برتر اکسین

قیمت پرستار سالمند در منزل چقدر است ؟

تمامی خدمات پرستاری شرکت پرستاری زندگی برتر اکسین بر اساس تعرفه‌های قانونی تعیین شده توسط مراجع ذیصلاح تعیین می‌گردد. اما باید این موضوع را مد نظر قرار دهید که قیمت پرستاری در منزل، هزینه ثابتی ندارد و با فاکتورهایی ممکن است مبلغ دستمزد پرستار سالمند افزایش یا کاهش داشته باشد. اصلی‌ترین عاملی که بر نرخ پرستار سالمند در منزل تاثیر می‌گذارد تعداد ساعات کار پرستار سالمند در منزل است.

لازم به ذکر است اگر سالمند ما دچار بیماری خاصی نباشد و به اصطلاح سالمند سالم باشد نرخ این خدمات به گونه‌ی دیگری محاسبه خواهد شد و اگر سالمند دچار بیماری مزمن و یا حادی باشد با توجه به تخصص پرستار اعزامی هزینه تغییر خواهد کرد.

چه زمانی ما نیازمند پرستار سالمند می‌شویم ؟

پاسخ دادن به این سؤال کمی پیچیده به‌نظر می‌رسد؛ افراد مناسب خدمات نگهداری از سالمند اغلب کسانی هستند که نیاز به داشتن یک همراه را احساس کرده‌اند. از آنجایی که این خدمات مراقبتی از سالمند به صورت شبانه‌روزی و 24 ساعته در شرک خدمات پرستاری زندگی برتر اکسین، قابل ارائه است پس کسی که واقعاً در هر سنی نیازمند همراهی است می‌تواند از این خدمات استفاده کند.

افراد سالمند عموما به دلیل کهولت سن و کاهش توانمندی‌، دچار انزوا و احساس تنهایی می‌شوند. همچنین به دلیل بیماری‌های مزمن و علائم فیزیکی مانند: افزایش فشار خون و قند خون، سرگیجه و عدم تعادل و ناتوانی در مراقبت‌های بهداشتی، نیازمند پرستار سالمندی هستند که به عنوان همدم در کنارشان باشد و به بهبود شرایط جسمانیشان کمک کند.

guest
54 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.