پرستار بیمار

پرستار بیمار؛ مراقب و نگهداری از بیمار بصورت تمام وقت و نیمه وقت

ضرورت حضور یک پرستار بیمار در منزل، برای افرادی که که خانواده‌شان بیمار دارند و می‌خواهند از او در منزل مراقبت کنند، بسیار احساس می‌شود. نگهدار بیمار، فردی متخصص در زمینه پرستاری و مراقبت از بیمار است که به دلایل مختلف و به درخواست بیمار در منزل حضور پیدا کرده و از بیمار مراقبت می‌کند. مراقبت از بیمار در منزل امر بسیار پیچیده و نیازمند دانش تخصصی است. بسیاری از بیماران با دستور پزشک در صورتی که شرایط و تجهیزات لازم در منزل فراهم باشد می‌توانند از بیمارستان ترخیص شده و در منزل شخصی خود تحت مراقبت و پرستاری قرار بگیرند.

مشاوره
درخواست مشاوره رایگان اعزام پرستار

5173532
👏🏻

شرکت پرستاری زندگی برتر، با مجوز رسمی و سالها تجربه آماده ارائه خدمات پرستاری و مراقبتی از بیماران می باشد.

پرستار بیمار، به‌صورت مداوم، وضعیت سلامتی بیمار را ارزیابی می‌کند و در صورت لزوم مداخلات مناسب را انجام می‌دهد. پرستار بیمار در منزل فعالیت‌های مراقبتی خود را با توجه به توصیه پزشک انجام می‌دهد و موظف است هرگونه تغییر در وضعیت بیمار را به پزشک اطلاع دهد. همچنین، مراقب بیمار در منزل علاوه‌‌ بر ارائه خدمات پرستاری در منزل، از طریق کاهش استرس ناشی از مراقبت از بیمار، در بالا رفتن کیفیت زندگی خانواده، کمک می‌کند. شرکت خدمات پرستاری زندگی برتر اکسین می‌تواند مناسب‌ترین پرستار بیمار را برای شما گزینش کند و پرستاران را به منزلتان اعزام کند.

پرستار بیمار در منزل چه ویژگی هایی دارد؟

1
مهارت برقراری ارتباط موثر
2
تنظیم تجهیزات پزشکی
3
انعطاف پذیر
4
انتقاد پذیر
5
تصمیم گیری
6
دارای اعتماد به نفس
پرستا سالمند مهربان و دلسوز

استفاده از خدمات پرستار بیمار در منزل چه مزایایی به همراه دارد؟

 • زمان حضور پرستار بیمار در منزل به تشخیص پزشک و نیاز بیمار قابل تعیین است.
 • بیمار را از نظر فعالیت‌های روزمره مورد حمایت قرار می‌دهد.
 • مدیریت دارویی بیمار را انجام می‌دهد.
 • ارتباط مؤثرتری با بیمار برقرار می‌شود.
 • سایر اعضای خانواده هم‌زمان درگیر مراقبت از بیمار نخواهند شد و می‌توانند فعالیت‌های روتین خود را انجام دهند.
 • اعضای خانواده می‌توانند شاهد روند بهبودی بیمار خود در منزل باشند.
 • مشکلات رفت و آمد به بیمارستان به کمترین حد خود می‌رسد.
 • عدم حضور در بیمارستان بارمنفی ناشی از فضای بیمارستان را از بیمار و خانواده برمی‌دارد.
 • آرامش بیمار در محیط آشنای منزل نسبت به بیمارستان بیشتر خواهد بود.

یکی از نکات مهم در پرستاری از بیمار، چه در منزل و چه در بیمارستان، دادن آرامش خاطر و دور نگه داشتن بیمار از هرگونه استرس و فشار است.

مرکز پرستاری زندگی برتر اکسین ارائه دهنده خدمات نگهداری و مراقبت از سالمند، کودک و بیمار

پرستاری و مراقبت از کودک دلبند شما توسط مادریاران آموزش‌دیده زندگی برتر اکسین

پرستاری و مراقبت از سالمندان با شرایط مختلف توسط کادر آموزش‌ دیده زندگی برتر اکسین

چگونه یک پرستار بیمار خوب شویم؟

مراقبت یک فرد مبتلا به سرطان ابتدا ممکن شاید به نظر پیچیده برسد . شما به عنوان پرستار بیمار در منزل ممکن بسته به نیازهای فرد، خدمت مختلفی ارائه دهید. خدمت شامل موارد زیر میباشد:

 • پشتیبانی احساسی
 • مراقبت های پزشکی
 • کمک به مسائل مالی و بیمه
 • خدمت به عنوان ارتباط دهنده بین بیمار و تیم مراقبت‌های بهداشتی

پرستار بیمار در منزل به یاد داشته باشید که مراقبت از بیمار یک تلاش گروهی است پرستار بیمار یکی از اعضای تیم مهمی از خانواده، دوستان، داوطلبان و تیم مراقبت‌های بهداشتی است. هر عضو تیم مهارت‌های مختلف و نقاط قوت خاصی را برای ارائه خدمات موثر دارا می‌باشد. اگر به عنوان پرستار بیمار اصلی مراقبت می‌کنید، به هر یک از اعضای تیم کمک کنید تا نگرانی ها، نظرات و احساسات خود را بیان کنند. همچنین اطمینان حاصل کنید که فرد مبتلا به سرطان، در همه بحث ها و تصمیمات نقش کلیدی دارد. سلامت اول یک وب سایت ویژه برای پرستار بیمار، فراهم کرده است. این وبسایت میتواند به پرستار بیمار کمک کند خانواده و دوستانی که می‌خواهند از بیمار مراقبت کنند، را سازماندهی کند.

1
یک لیست از وظایف را ایجاد کنید
با ایجاد فهرستی از تمام وظایف مراقبتی خود به عنوان پرستار بیمار شروع کنید. سعی کنید با اهمیت آنها را مرتب کنید. سپس از لیست استفاده کنید تا تصمیم بگیرید که چگونه وظایف را بین دوستان، خانواده، افراد حرفه‌ای و دیگر داوطلبان تقسیم کنید.
2
پرستار بیمار در منزل فعال باشید
برای جلوگیری از شرایط اضطراری در آخرین لحظات، مسئولیت پذیر باشید و تا حد ممکن برنامه‌ریزی کنید. این کار می‌تواند به ایجاد حس کنترل و نظم نیز کمک کند. لیستی درست کنید که در آن نوشته‌اید خویشاوندان، دوستان و یا دیگر داوطلبان در چه زمان و برای چه کارهایی در دسترس هستند. اطمینان حاصل کنید که تمام افرادی که برای پرستار بیمار داوطلب هستند، می‌توانند بدون اینکه احساس نگرانی یا گناه داشته باشند، مدت زمانی را برای خود داشته باشند.
3
پرستار بیمار حلال مشکلات باشید
شما به عنوان پرستار بیمار باید مشکلات را بشناسید، نیازها را شناسایی کنید و آنها را رفع کنید. پرستار بیمار به هیچ وجه نباید از کمک گرفتن از دیگران بترسد یا احساس خجالت داشته باشد. به دنبال راه‌حل‌های خلاقانه‌ای که برای پرستار بیمار و خود بیمار مفید است، بگردید.
4
سعی کنید مثبت باشید
داشتن یک نگرش مثبت موجب ایجاد یک اتمسفر مثبت برای تمام کارهایی که یک پرستار بیمار انجام می‌دهد، می‌شود. ممکن است کنترل آنچه برایتان اتفاق می‌افتد، را نداشته باشید، اما می‌توانید واکنش خود به آن مساله را تغییر دهید. برای کمک به بیمار، با دیگر اعضای تیم مراقبتی، پزشک و پرستار بیمار صحبت کنید. شما همچنین می توانید با دوستان، مشاوران مذهبی یا روحانی، مشاوران و متخصصین مراقبت های بهداشتی صحبت کنید.
5
خودتان را بشناسید
نقاط قوت و ضعف خود را به عنوان یک پرستار بیمار بشناسید. این کار به شما اجازه می‌دهد مرزها را تعیین کنید و زمانی که به یک پرستار بیمار متخصص نیاز دارید را تعیین کنید. تنظیم محدودیت‌ها به پرستار بیمار و مار مبتلا به سرطان، کمک خواهد کرد. زمانی که پرستار بیمار استراحت می‌کند، بیمار می‌تواند استقلال را تمرین کند. مهم است که زمانی که به پرستار بیمار نیاز دارید را تشخیص دهید، تا آسیب نبینید.
6
مراقبت عاطفی فرد مبتلا به سرطان
شما به عنوان پرستار بیمار باید بتوانید به بیمار مبتلا به سرطان کمک کنید تا بر رفتار خود کنترل داشته باشد. با پرسیدن اینکه آیا می‌توانید در انجام کار یا تصمیم‌گیری خاصی به بیمار کمک کنید، شروع کنید. ارتباط برقرار کردن یکی از مهمترین کار هر پرستار بیماری، برقراری ارتباط با فرد مبتلا به سرطان است. یک زمان مناسب برای صحبت انتخاب کنید. تضمین کنید که او همه بحث ها و تصمیمات خواهد بود. به احساسات و عقاید شخصی بیمار ب دقت گوش دهید و وقت کافی برای بیان کامل احساسات خود در نظر بگیرید.
7
محدودیت های فردی که به شدت بیمار است را قبول کنید
ممکن است فردی که اخیرا شیمی درمانی دریافت کرده قادر به خوردن غذایی که شما برای آماده سازی آن وقت زیادی صرف کرده‌اید، نباشد. همچنین بیماری که از داروهای کاهش درد استفاده می‌کند، ممکن است تمام کارهای کوچک شما را متوجه نشود. آگاه باشید که وظایف پرستار بیمار همزمان با تغییر شرایط سلامت بیمار، تغییر می‌کند.
8
فرد مبتلا به سرطان را وارد کارهایی کنید که هدفمند و لذت بخش است.
ممکن است فرد مبتلا به سرطان دیگر قادر نباشد، فعالیت‌هایی که قبلا از انجام آنها لذت می‌برده، را انجام دهد. در این شرایط وظیفه پرستار بیمار یافتن راهی برای تشویق بیمار به فعالیت است. به بیمار کمک کنید تا با وجود سرطان با دنیای اطراف در ارتباط باشد و حس طبیعی و معمولی داشته باشد.
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان برای انتخاب بهترین خدمات زندگی برتر اکسین

پرستار بیمار در منزل | سوالات متداول

باتوجه به وضعیت سلامتی بیمار و نیازهای ویژه بیمار ممکن است بیمار به مراقبت‌های 24 ساعته و یا در ساعات مشخصی از روز نیاز داشته باشد. همچنین ممکن است بیمار به مراقبت و پرستاری مادام العمر و یا موقت نیاز داشته باشد.

ممکن است بیمار شما، سالمند عزیزتان، یا کودک دلبندتان باشد. ما در مرکز پرستاری زندگی برتر، بهترین پرستار سالمند یا پرستار کودک را به شما معرفی می‌کنیم.

شرکت پرستاری زندگی برتر اکسین با تیم مراقبتی مجرب خود به‌صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمت به شما عزیزان می‌باشد.

برای دریافت خدمات پرستار در منزل می‌توانید در تمام ساعات شبانه‌روز و در هر روز از سال، با کارشناسان مشاور ما تماس حاصل فرمایید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پرستار مورد نظر خود را با توجه به شرایط بیمار انتخاب کنید.

پرستاران بیمار در منزل دارای مهارت‌های پزشکی ساده‌ای مانند تزریق دارو، تغییر دستگاه‌های پزشکی و انجام پیمایش‌های ساده مانند اندازه‌گیری فشار خون و دمای بدن هستند.

برای دریافت خدمات پرستاری و نگهداری بیمار در منزل، می‌توانید با موسسه پرستاری زندگی برتر تماس بگیرید و درخواست خود را مطرح کنید. ما در اولین فرصت با خدمت اعزام پرستار بیمار به منزل، مناسب‌ترین پرستار مطابق با نیازهای شما را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

بله، پرستار بیمار می‌تواند برای مدت زمان طولانی در منزل حضور داشته باشد. پرستار جهت مراقبت از بیمار بر اساس نیازهای بیمار و توافق با خانواده می‌تواند از چند ساعت تا چند روز در هفته، در منزل حضور داشته و از بیمار مراقبت نماید.

بله. مراقب بیمار می‌تواند در انجام امور روزانه مربوط به نظافت شخصی بیمار به او کمک کند. برخی از خدمات پرستار بیمار در منزل عبارتند از: کمک به استحمام، رفتن به دستشویی، شستن لباس، رسیدگی به نظافت دهان و دندان، مرتب کردن محیط زندگی بیمار، تعویض و شستن ملحفه بیمار و …

بله. پرستار بیمار در منزل می‌تواند به بیمار در انجام امور روزانه، فعالیت‌های حرکتی، توانبخشی و فیزیوتراپی کمک کند و راهنمایی‌های لازم را به بیمار و خانواده بدهد.

شرح وظایف و مسئولیت‌های پرستار بیمار در منزل

وظایف پرستار بیمار در منزل عبارتند از:

 • نظارت بر تامین نیازهای تغذیه‌ای و رژیم غذایی بیمار
 • لوله‌گذاری معده، گاواژ، تغذیه وریدی و انجام مراقبتهای لازم
 • نظارت بر نیازهای دفعی بیمار و انجام سوندگذاری مثانه، شست و شوی مثانه، مراقبت از سوند و درن‌ها و مراقبت از استومی‌ها
 • نظارت بر بهداشت فردی بیمار
 • نظارت بر تحرک و جابجایی در بیمار (حرکت در تخت، خروج از تخت، انتقال به صندلی، تغییر وضعیت، به‌کارگیری وسایل کمک حرکتی) و انجام حرکت فعال و غیرفعال
 • بررسی مداوم وضعیت بیمار به‌منظور حفظ تعادل الکترولیت‌ها، کنترل و ثبت جذب – دفع
 • مراقبت‌های مربوط به پوست بیمار: ارزیابی خطر زخم فشاری و انجام اقدامات پیشگیرانه
 • مراقبت از انواع زخم و بخیه
 • کنترل و ثبت سطح هوشیاری بیمار و برقراری تحریکات محیطی مناسب
 • مراقبت از بیمار دچار کاهش سطح هوشیاری
 • مراقبت و توجه به بهداشت روان بیماران
 • ایجاد شرایط مناسب جهت تامین نیازهای اعتقادی، معنوی و مذهبی بیمار
 • انجام انفوزیون مایعات وریدی و ترانسفوزیون خون و فرآورده‌های آن
 • اجرای دستورات دارویی: تزریقی (جلدی، زیرجلدی، داخل جلدی، وریدی، عضلانی و واکسیناسیون)، استنشاقی، خوراکی، قطره‌ها، پمادها، پچ‌های دارویی و داروهای واژینال و رکتال
 • انجام اقدامات اولیه احیای قلبی ریوی
 • مدیریت درد بیمار
 • انجام اقدامات مناسب پرستاری جهت تامین ایمنی و پیشگیری از حوادث احتمالی
 • مراقبت از بیمار در حال احتضار و خانواده وی
 • توجه و اقدام به آرام‌سازی محیط فیزیکی، کنترل دما، نور و سرو صدای محیط بستری بیمار و تامین شرایط استراحت بیماران

مراقبت از بیمار، نیازمند دقت بالایی است و خیلی مهم است که پرستار و نگهدار بیمار از دقت بالایی برخوردار باشد.

guest
54 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.