مراقبت از والدین سالخورده در جامعه پرمشغله امروزی

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

مراقبت از والدین سالخورده در جامعه پرمشغله امروزی چالش برانگیز است. بسیاری از مردم آنقدر مشغول برنامه های روزانه هستند که مرخصی گرفتن از محل کار برای بودن با والدین سالخورده خود دشوار است.

در ادامه این نوشته از وب سایت زندگی برتر با توجه به اهمیت استخدام پرستار سالمند ، روند مراقبت از والدین سالخورده در جامعه پرمشغله امروزی را بیان می کنیم.

زمان بازدید زمان ارزشمندی است

شما می توانید در محل کار سازنده باشید در حالی که همچنان به والدین سالخورده خود توجه و مراقبتی را که دوست دارید به آنها انجام دهید، نشان دهید.

انزوا، تنهایی و بی حوصلگی شایع ترین مسائل در میان سالمندان است. ممکن است با مشکلات حرکتی تشدید شود. ناتوانی در رانندگی به همان اندازه که قبلاً انجام می دادند می تواند احساس تنهایی روزانه را تشدید کند.

بدتر از آن، آنها می بینند که دوستانشان از دنیا می روند. فرصت‌های کمتری برای دوست‌یابی و درگیر شدن در مشارکت‌های اجتماعی وجود دارد، و این به دلیل تمایل بسیاری از والدین مسن‌تر به ماندن در خانه می‌افزاید.

مراقبت از والدین سالخورده ممکن است اولویت اصلی فرزندانشان باشد. حتی زمانی که از خدمات یک مراقب برای مراقبت از والدین سالخورده خود استفاده می کنید، باز هم احتمال عدم رضایت، هیجان یا سرگرمی وجود دارد.

ممکن است والدین شما به جز نظافت خانه هیچ ارتباط اجتماعی دیگری با مراقب خود نداشته باشند. اینها برخی از مسائلی است که باید هنگام بررسی والدین خود به آنها فکر کنید – حتی اگر شلوغ ترین فرد جهان باشید.

این مسئله نشان می دهد که مراقبت از والدین سالخورده در جامعه پرمشغله امروزی نیاز به برنامه ریزی های دقیق تری در زندگی افراد دارد.

استخدام پرستار سالمند و مراقب و برنامه ریزی شخصی

شما نباید اجازه دهید حضور یک مراقب جای شما را در زندگی والدین سالخورده شما بگیرد. بسیاری از اعضای خانواده نزدیک والدین مسن خود زندگی نمی کنند. سالمندان با تنها بودن به دنبال راه هایی برای فروکش کردن خستگی هستند.

این باعث می شود برخی از آنها به موارد نامناسبی روی بیاورند. به طور مثال افراد مسن و بزرگسالان ز یادی در سال گذشته در قرعه کشی های غیر حرفه ای  شرکت داشتند.

در حالی که اکثر آنها توسط سازمان‌دهندگان معتبر اداره می‌شوند، برخی توسط افرادی اداره می‌شوند که فقط می‌خواهند از کسانی که ساده لوح هستند سوء استفاده کنند. چه کسی سرگرمی را دوست ندارد؟

حتی بزرگان آن را بسیار بیشتر از هر دسته جمعیتی دوست دارند. بنابراین، تعداد سالمندانی که پول خود را روی خط بازی می گذارند و در نهایت فریب می خورند، افزایش می یابد.

بدتر از آن، بسیاری از آنها بارها و بارها به سرمایه گذاری پول خود ادامه می دهند. سالمندان باید از این کلاهبرداری ها محافظت شوند، اگر فرزندانشان صرف نظر از مشغله کاری، زمان بیشتری برای آنها ایجاد کنند.

مراقبت از والدین سالخورده در جامعه پرمشغله امروزی این مسائل را کمتر می کند. والدین سالخورده اغلب در موقعیت آسیب پذیری قرار می گیرند و فرزندان آنها باید اقداماتی را برای اصلاح آن انجام دهند.

تماس مکرر را با والدین حفظ کنید

هیچ چیزی شما را از تماس منظم با والدین خود باز نمی دارد. فناوری حتی این امکان را برای شما فراهم کرده است که حتی زمانی که در کنار آنها نیستید، چهره آنها را ببینید.

ممکن است عادت داشته باشید هفته ای یک یا دو بار در ماه با مادر یا پدر تماس بگیرید. اگر برنامه شلوغی دارید، زمانی را ایجاد کنید.

مراقبت از والدین سالخورده در جامعه پرمشغله امروزی با تماس می تواند بهتر شود. می توانید صبح هنگام رفتن به محل کار با والدین خود تماس بگیرید. حتی ممکن است تصمیم بگیرید که بعد از ساعت کاری با آنها تماس بگیرید.

بیشتر به والدین خود سر بزنید

شما تنها کسی هستید که می دانید چند بار به والدین خود سر می زنید. مهم نیست تعداد دفعاتی که بازدید می کنید، باید این تعداد را افزایش دهید. علیرغم مزایای فناوری مدرن، هیچ فناوری یا میزان تماسی وجود ندارد که جایگزین مراجعه حضوری شود.

این نه تنها برای شما خوب است که ببینید والدینتان چگونه هستند. همچنین برای آنها خوب است که صورت شما را ببینند.

سخن آخر

در این نوشته از موسسه پرستاری زندگی برتر ما به بررسی مراقبت از والدین سالخورده در جامعه پرمشغله امروزی پرداختیم. همانطور که می بینید، کارهای ساده زیادی وجود دارد که می توانید برای ایجاد زمان بیشتر برای والدین سالخورده خود انجام دهید. ممکن است نتوانید یک مراقب تمام وقت شوید. اما کافی است فقط کاری انجام دهید.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.