موسسه پرستاری زندگی برتر

آشنایی با ارائه بهترین خدمات پرستاری در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

آیا با نحوه ارائه خدمات پرستاری به بیمار آشنا هستید؟ آیا تا کنون به فکر دریافت خدمات خاص برای اطرافیان بیمار خود افتاده‌اید؟ بیمارانی که به هر نحوی توان مراقبت از خود را ندارند، باید زیر نظر یک پرستار باشند؛ تا زمانی که توان جسمانی خود را بازیابند. استراحت این افراد باید به جا باشد و خوردن داروی آن‌ها نیز باید سروقت باشد. پس لازم است که از مراکز معتبر خدمات پرستاری زندگی برتررا دریافت کنید. یکی از برترین و معتبرترین این مراکز، مرکز زندگی برتر اکسین است. خدمات پرستاری که این مرکز در اختیار بیمار قرار می‌دهد، طیف گسترده‌ای دارند. با وجود این که پرستاران ماهری در اکسین مشغول به کار هستند، باز هم هزینه‌های چندان زیادی برای مراقبت از بیمار دریافت نمی‌گردد. همین ویژگی‌ها باعث برجسته شدن این مرکز شد‌ه‌اند. چنانچه به خدمات پرستاری در منزل نیاز دارید، با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه به دست بیاورید.

مزایای خدمات پرستاری در منزل

امروزه بیشتر خانواده‌ها با توجه به دلایل مختلف و شخصی خود به خدمات پرستاری نیاز دارند؛ بنابراین این افراد باید از مزایای دریافت خدمات پرستاری مطلع باشند تا بتوانند از این خدمات به‌خوبی استفاده کنند. معمولاً برای این که سلامت جسمی و روانی بیمار زودتر باز گردانده شود و روند بهبودی بیمار تسریع پیدا کند، از مرکز مشاوره و ارائه خدمات پرستاری در منزل کمک گرفته می‌شود. زمانی که فرد بیمار بداند که یک نفر حواسش به او هست، ممکن است عزت نفس پیدا کند. در چنین شرایطی این فرد روحیه بهتری خواهد داشت. در کنار همه این‌ها، هزینه‌های مقرون به صرفه خدمات پرستاری در منزل باعث شده‌اند که افزایش از پیش برای این خدمات ارزش قائل شوند. تنها نکته‌ای که باید بدان توجه داشته باشید این است که بهترین مرکز را برای استخدام پرستار بیمار انتخاب کنید.

پیشنهاد مقاله: نحوه برنامه ریزی و مدیریت کار پرستار در منزل

انواع خدمات پرستاری از بیمار در منزل

نحوه ارائه پرستار در منزل به بیمار به این صورت است که ابتدا وضعیت جسمانی بیمار آنالیز می‌شود، سپس وضعیت روانی بیمار چک‌ می‌شود. در نهایت انواع خدمات درمانی در اختیار فرد بیمار قرار می‌گیرد. در واقع یک پرستار خوب پرستاری است که با نحوه ارائه خدمات پرستاری به بیمار کاملا آشنا باشد. یعنی بداند که نیاز بیمار چیست، سپس به بهترین شکل ممکن این نیاز را برطرف کند. اگر قرار باشد که میزان رفاه، آسایش و آرامش خانواده را با نگهداری از یک بیمار افزایش دهید، پس باید خدمات زیر را برای او در نظر بگیرید:

خدمات مراقبتی و پرستاری

خدمات مراقبتی که از سوی مرکز مشاوره و ارائه خدمات پرستاری در منزل زندگی برتر اکسین ارائه می‌شوند، دارای انواع مختلفی هستند. شما می‌توانید برای بیماران سالمند، بیماران کودک و حتی سایر افراد از این خدمات استفاده کنید. دادن دارو به بیمار، انجام امور نظافت منزل و نظافت شخصی، انجام خریدهای منزل و سرگرم کردن نوزاد از جمله خدمات مراقبتی هستند که یک پرستار به بیمار ارائه می‌دهد. در کنار آن، به دلیل وخامت اوضاع جسمانی یک بیمار باید خدمات پرستاری مثل تزریقات یا پانسمان و … توسط یک پرستار ارائه شوند. طبق قوانین خدمات پرستاری در منزل چک ‌کردن علائم حیاتی بیمار از جمله وظایف مهمی است که پرستاران باید آن را انجام دهند. در این صورت اگر خطری بدن بیمار را تهدید کند، سریعا مطلع شده و آن را به پزشک اطلاع می‌دهند. پس وجود یک پرستار در کنار بیمار می‌تواند سبب نجات جان این فرد هم بشود.

پیشنهاد مقاله: نکات مهم برنامه ریزی استخدام پرستار در منزل

انجام امور آشپزی

یکی دیگر از انواع خدمات پرستاری در منزل ۱۴۰۲ این است که انور آشپزی انجام شود. نیروهای کار با تجربه و وظیفه شناسی علاوه بر این که در کنار بیمار هستند و از او مراقبت می‌کنند، به تغذیه او نیز اهمیت زیادی می‌دهند. به همین دلیل معمولا بهترین غذاها و بهترین میوه‌ها را برای بیمار آماده می‌کنند.

سرگرم کردن بیمار

اگرچه بیماران ممکن است از نظر جسمی یا روانی ناتوان باشند اما هر طور که باشد، این افراد نیز به سرگرمی نیاز دارند. یکی از بهترین خدماتی که در منزل به یک بیمار ارائه می‌شود، خدمات سرگرمی است. پرستار می‌تواند بنا بر نیاز بیمار او را به خرید ببرد، با او حرف بزند، برای او کتاب بخواند یا فیلم و سریال مورد علاقه بیمار را برای او پخش کند. در این صورت بیمار فارغ از بیماری خود، ساعاتی را به سادگی به سر خواهد برد.

قیمت خدمات پرستاری از بیمار

با توجه به قوانین خدمات پرستاری در منزل هزینه‌هایی را برای نگهداری از بیمار در منزل تعیین می‌کنند. عوامل متعددی در برآورد این هزینه‌ها نقش دارند. این که سابقه پرستار چقدر است، این که این پرستار تا چه حد می‌تواند وظایف خود را انجام دهد، این که خدمات ارائه شده به بیمار چه خدماتی هستند و این که کدام مؤسسه برای دریافت خدمات پرستاری انتخاب شود، اهمیت زیادی دارد. برای تعیین قیمت خدمات پرستاری در منزل تهران و سایر شهرهای بزرگ لازم است که به این عوامل توجه داشته باشید. البته نیاز نیست نگران باشید چرا که مجموعه زندگی برتر اکسین هزینه‌های مناسبی را برای شما در نظر گرفته است. یعنی در قبال دریافت برترین خدمات پرستاری از بیمار، می‌توانید هزینه‌های مقرون به صرفه‌ای را نیز بپردازید.

پیشنهاد مقاله: مزیت استفاده از خدمات پرستار در منزل | بررسی 7 مزیت مهم

سوالات متداول

قیمت خدمات پرستاری از بیمار چقدر است؟

این که سابقه پرستار چقدر است، این که این پرستار تا چه حد می‌تواند وظایف خود را انجام دهد، این که خدمات ارائه شده به بیمار چه خدماتی هستند و این که کدام مؤسسه برای دریافت خدمات پرستاری انتخاب شود، اهمیت زیادی دارد.

خدمات پرستاری از بیمار در منزل شامل چه انواعی است؟

در واقع یک پرستار خوب پرستاری است که با نحوه ارائه خدمات پرستاری به بیمار کاملا آشنا باشد. یعنی بداند که نیاز بیمار چیست، سپس به بهترین شکل ممکن این نیاز را برطرف کند.

بهترین خدماتی که در منزل به یک بیمار ارائه می‌شود چیست؟

پرستار می‌تواند بنا بر نیاز بیمار او را به خرید ببرد، با او حرف بزند، برای او کتاب بخواند یا فیلم و سریال مورد علاقه بیمار را برای او پخش کند. در این صورت بیمار فارغ از بیماری خود، ساعاتی را به سادگی به سر خواهد برد.

چرا مرکز پرستاری زندگی برتر را انتخاب کنیم؟

یکی از برترین و معتبرترین این مراکز، مرکز زندگی برتر اکسین است. خدمات پرستاری که این مرکز در اختیار بیمار قرار می‌دهد، طیف گسترده‌ای دارند. با وجود این که پرستاران ماهری در اکسین مشغول به کار هستند.

وظایف پرستار در منزل شامل چه مواردی می‌شود؟

یکی دیگر از انواع خدمات پرستاری در منزل ۱۴۰۲ این است که انور آشپزی انجام شود. نیروهای کار با تجربه و وظیفه شناسی علاوه بر این که در کنار بیمار هستند و از او مراقبت می‌کنند، به تغذیه او نیز اهمیت زیادی می‌دهند

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست پرستار

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان