چگونه خطر از دست دادن حافظه برای سالمندان را کاهش دهیم؟ | 5 تکنیک مهم

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه خطر از دست دادن حافظه برای سالمندان را کاهش دهیم؟ افراد مسن در معرض خطر بیشتری برای مواجهه با مشکلات حافظه هستند.

با بالا رفتن سن، سلول های مغز شروع به تحلیل رفتن می کنند، به همین دلیل است که ما تمایل داریم چیزهای مهم را فراموش کنیم.

اگر می خواهید با افزایش سن، خطر فراموشی را کاهش دهید، کارهای خاصی وجود دارد که می توانید برای فعال نگه داشتن مغز خود انجام دهید. با استخدام پرستار سالمند می توان به بهبود شرایط کمک بیشتری کرد.

در ادامه این نوشته از وب سایت زندگی برتر به این سوال پاسخ می دهیم که چگونه خطر از دست دادن حافظه برای سالمندان را کاهش دهیم؟

چگونه خطر از دست دادن حافظه برای سالمندان را کاهش دهیم؟

ورزش ذهنی، رژیم غذایی سالم و خواب کافی سه فعالیت اصلی برای تقویت قدرت مغز شما هستند. درگیر شدن در این 3 زمینه می تواند به کاهش خطر از دست دادن توانایی های ذهنی یا مواجهه با زوال عقل کمک کند.

با این توصیف در ادامه ما روش های بسیاری را برای کاهش خطر از دست دادن حافظه مرتبط با افزایش سن بیان کرده‌ایم. این موارد عبارتند از:

از ظرفیت مغز خود درست استفاده کنید

بیشتر مردم نیازی ندارند که انرژی ذهنی خود را صرف جزئیات جزئی کنند، مثلاً تولد دوستان خود را به خاطر بسپارند یا به یاد بیاورند که کلیدهای خود را کجا گذاشته اند.

ابزارهایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند چیزها را به خاطر بسپارید و راحت‌تر در زندگی پیش بروید. با افزایش سن، با افزایش خطر از دست دادن حافظه، این ابزارها اهمیت فزاینده ای پیدا می کنند.

یادگیری چیزهای جدید یا یادآوری حقایق مهم به تمرکز بیشتری نیاز دارد. می توانید از ابزار هایی مانند دفاتر برنامه ریزی، دفترچه های آدرس، اپ تلفن همراه و غیره برای یادآوری استفاده کنید.

خانه را عاری از شلوغی نگه دارید

چگونه خطر از دست دادن حافظه برای سالمندان را کاهش دهیم؟ یکی از راه ها برطرف کردن شلوغی های موجود در خانه است.

اطمینان از سازماندهی خانه و عاری از به هم ریختگی یکی از راه های به حداقل رساندن حواس پرتی های فیزیکی و تقویت حافظه است.

یافتن مجموعه ای از کلیدها در صورتی که قلاب مشخصی برای آن ها وجود داشته باشد بسیار آسان تر است و اگر صفحه پیشخوان پر از آشغال نباشد، یافتن صورتحساب هایی که باید پرداخت شوند آسان تر است.

آنچه را که می خواهید به خاطر بسپارید تکرار کنید

اگر قصد دارید اطلاعات خاصی را که اخیراً خوانده اید، فکر کرده اید یا شنیده اید در ذهن خود نگه دارید، باید آن اطلاعات را بارها و بارها تکرار کنید.

آنچه را که می خواهید به خاطر بسپارید تکرار کنید

تکرار باعث تقویت حافظه می شود. این یکی از پرکاربردترین تکنیک ها در حفظ کردن است. به همین دلیل است که کودکان و دانشجویان از فلش کارت ها برای تکرار مفاهیم و یادگیری چیزهای جدید استفاده می کنند.

چگونه خطر از دست دادن حافظه برای سالمندان را کاهش دهیم؟ – یادگیری را متوقف نکنید

یادگیری مغز را فعال نگه می دارد که خطر مشکلات حافظه را کاهش می دهد. افرادی که دارای مدارک تحصیلی پیشرفته هستند، اغلب در سنین بالا از توانایی ذهنی بالاتری برخوردارند.

راه هایی برای فعال نگه داشتن مغز فراتر از درجات پیشرفته وجود دارد. شرکت در کلاس های یک مرکز اجتماعی محلی، بازی شطرنج و دوره های آنلاین همه راه هایی برای فعال نگه داشتن ذهن هستند.

امروزه مقالات، ویدیوها و دوره های آنلاین زیادی برای لذت بردن و یادگیری وجود دارد. همیشه ذهن را با چندین تمرین به چالش بکشید زیرا به فعال شدن سلول های مغز شما و تحریک مسیرهای ارتباطی بین نورون ها کمک می کند.

بسیاری از افراد در مشاغلی مشغول هستند که به آنها امکان می دهد از نظر ذهنی فعال بمانند و مهارت های جدید بیاموزند. برای حفظ ظرفیت ذهنی خود، ضروری است که یادگیری را در اولویت مادام العمر قرار دهید.

جدا از آن، شما همچنین می توانید یک کتاب بخوانید، یک داستان بنویسید، یک پازل یا جدول کلمات متقاطع را کامل کنید، هنر یا موسیقی و انواع دیگر کار را دنبال کنید تا ذهن خود را درگیر نگه دارید.

خوب بخورید

چگونه خطر از دست دادن حافظه برای سالمندان را کاهش دهیم؟ غذای خوب اهمیت بسیاری دارد. تامین انرژی بدن و مغز با ویتامین ها و مواد مغذی مناسب بسیار مهم است.

یک رژیم غذایی سالم و متعادل می تواند از یک ذهن سالم حمایت کند. با پزشک مراقبت های اولیه خود در مورد رژیم غذایی خود و اینکه آیا مکمل ویتامین می تواند برای شما مفید باشد یا خیر صحبت کنید.

غذاهای خاص، مانند زغال اخته غنی از آنتی اکسیدان و شکلات تلخ، برای تقویت حافظه ما فوق العاده هستند. اسیدهای چرب امگا 3، مانند اسیدهای چرب موجود در ماهی، برای مغز نیز فوق العاده مفید هستند.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت زندگی برتر به این سوال پاسخ دادیم که چگونه خطر از دست دادن حافظه برای سالمندان را کاهش دهیم؟ این نکات ممکن است به شما در کاهش خطر از دست دادن حافظه کمک کند. می توانید آنچه بیان شد را با دیگران به اشتراک بگذارید تا مغز خود و دیگران را سالم نگه دارید! شما می‌توانید برای دریافت خدمات پرستاری در منزل با کارشناسان خبره مجموعه تماس حاصل فرمایید.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.