زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

پرستار سالمند, مقالات

پرستاران چگونه می توانند به دیابت در خانه کمک کنند؟

در این نوشته از وب سایت زندگی برتر با اهمیت استخدام پرستار بیمار می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که پرستاران چگونه می توانند به دیابت در خانه کمک کنند؟

افرادی که به دیابت مبتلا می شوند معمولاً با پیروی از برنامه های مراقبتی مادام العمر بیماری را مدیریت می کنند. پرستاران با ارائه درمان و آموزش بیماران در مورد مدیریت بیماری به افراد مبتلا به دیابت کمک می کنند.

پرستاران چگونه می توانند به دیابت در خانه کمک کنند؟

پرستاران می توانند در مراقبت از دیابت نوع 2، دیابت نوع 1، پیش دیابت و دیابت بارداری تخصص داشته باشند. روش های جدیدی برای مدیریت دیابت به طور مکرر کشف می شود.

پرستارانی که در مورد هر گونه اطلاعات جدید در مورد دیابت به روز می مانند، می توانند ابزارهای مدیریتی بهتری را برای افراد مبتلا به دیابت ارائه دهند.

تکنیک های کلیدی وجود دارد که پرستاران به افراد کمک می کنند تا دیابت خود را مدیریت کنند. پرستاران می توانند به افراد مبتلا به دیابت توضیح دهند که چگونه بیماری خود را به بهترین شکل بر اساس مورد به مورد مدیریت کنند.

آنها می توانند به بیماران نحوه تزریق انسولین را به خودی خود آموزش دهند یا یک پرستار خصوصی می تواند برای بیمار واکسن تزریق کند.

پرستاران همچنین می توانند آموزش هایی را در مورد چگونگی بررسی سطح قند خون و ردیابی دیابت از طریق استفاده از مانیتور قند خون و اینکه در هنگام بروز واکنش انسولین چه باید بکنند، ارائه دهند.

آنها همچنین می توانند به افراد در مورد شناخت علائم قند خون بالا و پایین و در نهایت اینکه در صورت بروز علائم باید چه کاری انجام دهند آموزش دهند.

مطالعه کنید
فواید ورزش برای آرتریت

پرستاران همچنین می توانند مردم را در مورد نحوه انتخاب شیوه زندگی سالم راهنمایی کنند، مانند اینکه کدام غذاها را بخورند، چگونه سیگار را ترک کنند و کدام ورزش برای آنها بهترین است.

علت اصلی دیابت و روند بیماری

ما می خواهیم جزئیاتی بدانیم که پرستاران چگونه می توانند به دیابت در خانه کمک کنند؟ از این رو لازم است تا علل بیماری را چک کنیم. دیابت زمانی رخ می دهد که پانکراس تولید انسولین را متوقف کند یا بدن به انسولین مقاوم شود.

دلیل دقیق آن ناشناخته است، با این حال عوامل محیطی وجود دارد که می تواند در علت بیماری نقش داشته باشد. عوامل خطر شامل کمبود ورزش، چاقی و ژنتیک است.

اگر سابقه خانوادگی یکی از والدین یا خواهر و برادرهای مبتلا به این بیماری وجود داشته باشد، خطر ابتلا به دیابت افزایش می یابد.

جلوگیری از عوارض دیابت

عوارض می توانند کوتاه مدت و/یا بلند مدت باشند. عوارض حاد شامل کتواسیدوز دیابتی (DKA) و سندرم غیرکتوتیک هیپراسمولار هیپرگلیسمی (HHNS) است. چند روش اساسی برای پیشگیری وجود دارد.

بیماران دیابتی باید داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنند و سطح قند خون را کنترل کنند. آنها باید از یک رژیم غذایی متعادل لذت ببرند و از حذف وعده های غذایی خودداری کنند. ورزش در مدیریت دیابت نیز بسیار مهم است.

عوارض درازمدت مربوط به سیستم قلبی عروقی، چشم ها، اعصاب یا کلیه ها ممکن است پس از چند سال ظاهر شود.

برخی از روش های مورد استفاده برای پیشگیری از این عوارض مزمن عبارتند از: کنترل تهاجمی قند خون، درمان سایر مسائل مانند کلسترول بالا و استفاده از آسپرین.

مطالعه کنید
سلامت چشم در سالمندان

برای مشکلات چشمی مانند گلوکوم و رتینوپاتی غربالگری زودهنگام انجام دهید. همچنین کنترل سطح فشار خون و انجام آزمایشات سالانه خون بسیار مهم است.

تصحیح و معکوس کردن عملکردهای متابولیک غیر طبیعی

آیا می دانید پرستاران چگونه می توانند به دیابت در خانه کمک کنند؟ باید در این زمینه جزئیات مهمی بررسی شود که یکی از آن ها بررسی متابولیک غیر طبیعی است.

راه های متعددی برای اصلاح و معکوس کردن ناهنجاری ها در عملکردهای متابولیک وجود دارد. این روش ها شامل اصلاح رژیم غذایی، هیدراتاسیون مناسب و استفاده از مکمل های غذایی است.

استفاده از این روش ها باعث بهبود کارایی متابولیک و حتی تقویت بیوشیمی سلولی می شود. تعادل الکترولیت ها، تعادل اسید-باز و مایعات را در بدن ترمیم کنید.

الکترولیت ها مواد معدنی مانند کلسیم هستند که به انتقال مواد مغذی به داخل سلول ها و حذف هرگونه مواد زائد ناخواسته کمک می کنند.

الکترولیت ها را می توان از طریق استفاده از مایعات IV، داروهای IV، داروهای خوراکی، مکمل ها و همودیالیز تجویز کرد.

سطح pH ایده آل حدود 7.3 است. این سطح را می توان از طریق خوردن و نوشیدن نوشیدنی ها یا غذاهای اسیدی کمتر به دست آورد. نکته کلیدی این است که به اندازه کافی میوه و سبزیجات بخورید و مقدار زیادی آب بنوشید تا به حالت قلیایی برگردید.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت موسسه پرستاری زندگی برتر ما به این سوال پاسخ دادیم که پرستاران چگونه می توانند به دیابت در خانه کمک کنند؟ یک پرستار می تواند در سطوح مختلف به بیماران دیابتی کمک کند.

پرستاران متخصص می‌توانند برای انجام تزریق انسولین، بررسی سلامت، مدیریت داروها و موارد دیگر ویزیت‌های خانگی را ارائه دهند.

(امتیاز دهید)

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند