راهنمای سفر سالمندان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

برای افراد و خانواده ها مسافرت هایی برای تفریح یا دیگر موارد بدجود می آید. در خیلی شرایط برای سالمند یک مسافرت به عنوان هدیه هم در نظر می گیریم. در هر صورت اگر فرد با سن بالا تمایل به سفر دارد، بهتر است در این مورد نکاتی را در نظر قرار دهیم. در ادامه و در مقاله پیش رو از وب سایت زندگی برتر به راهنمای سفر سالمندان پرداخته و توضیحاتی در این مورد خواهیم داد.

نکات مهم قبل از سفر سالمندان

در راهنمای سفر سالمندان باید موارد بسیاری بررسی شود. قبل از سفر فرد سالمند بایستی نکاتی را در نظر بگیریم. در هنگام سفر بایستی این نکات را رعایت کنیم‌. این نکات که هنگام سفر در رابطه با فرد سالمند بایستی عایت گردد عبارتند از:

  • اگر فرد سالمند دارویی مصرف می کند حتما برای طول و دوره مسافرت به اندازه کافی به همراه داشته باشید. لازم است مقدار مشخصی دارو در کیف بیمار باشد. می توانید باقی موارد را در ساک مسافرتی همراه بیمار داشته باشید. البته در مسافرت های خارجی بایستی قوانین مربوط به کشور مقصد در نظر گرفته شود. در صورت لزوم مجوز های لازم گرفته شود.
  • به دلیل وجود مشکلات در سرویس های بهداشتی بین راه حتما در این مورد بایستی نکات لازم را در نظر گرفت. در صورت لزوم حتی صندلی های بهداشتی مخصوص توالت برای فرد سالمند تهیه و در نظر گرفته شود‌.
  • استفاده از غذاهای سنگین و دیر هضم برای افراد سالمند در طول مسافرت توصیه نمی شود. خصوصا غذاهای فیت فودی در بر نامه عذایی سالمندان بهتر است وجود نداشته باشد.

توجه کنید که در برخی شرایط ممکن است در سفر نیاز به پرستار سالمند یا پرستار بیمار باشد. اما نکته مهم تر این است که فرد پرستار و مراقب سالمند باید به خوبی در ارتباط با راهنمای سفر سالمندان اطلاع داشته باشد. در غیر این صورت می تواند با مشکلاتی سخت روبرو شوید.

نکات مهم قبل از سفر سالمندان

خستگی افراد سالمند

افراد سالمند بخاطر کهولت سن ممکن است در طول مسافرت احساس خستگی کنند و احتیاج به استراحت داشته باشند. بهتر است در طول مسافرت خصوصا با وسیله نقلیه شخصی امکان استراحت را برای فرد سالمند ایجاد کنیم. در راهنمای سفر سالمندان این نکته اهمیت زیادی دارد.

اگر سالمند توانایی حرکت پایینی دارد و یا مجبور به استفاده از واکر یا ویلچر می باشد بهتر است در طول مسافرت خصوصا در هنگام بازدید از محل ها این مسئله را رعایت کرده و امکان راحت تر بودن فرد سالمند در این چنین مواقعی را در نظر بگیرند. این کار باعث می شود که خستگی فرد با سن بالا بسیار کم تر باشد.

راهنمای سفر سالمندان به کشور های خارجی

در مسافرت های خارجی کار مبادلات ارزی در صرافی ها را خودتان بر عهده بگیرید. چون امکان کلاه برداری از افراد سالمند وجود دارد. دقت داشته باشید که در سفر های خارج از کشور تمامی جزئیات برای فرد با سن بالا توضیح داده شود. اگر سالمند با تور های سیاحتی یا زیارتی مسافرت می کند، دغدغه ها کمتر خواهد بود. اما اگر فرد تمایل به سفر تنهایی و شخصی دارید سعی کنید تمامی جزئیات مربوط به سفر های خارجی و قوانین کشور ها را برای آن ها توضیح دهید. اگر سالمند پرستار دارد و یا همراهی با خود دارد، وظیفه مراقبت و نگهداری بر عهده این افراد است.

دقت در مقابل سارقین در سفر

این کار باعث افزایش ایمنی فرد می شود. از این رو سعی کنید موارد و اشیا با ارزش را نزد خود داشته باشد. یا این که به آن ها در این زمینه توصیه های لازم را بکنید.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی راهنمای سفر سالمندان پرداختیم. نکته آخر این که بهتر است در طول مسافرت سلایق افراد سالمند را در نظر گرفته و ضمن پاسخگویی به سئوالات و شبهات آنها در مورد تذکراتی هم که می دهند احترام گذاشته و قبول کنید. اصولا افرادی که سن بالایی دارند در چالش ها  و شرایط سخت صبر کمتری از خود نشان می دهند. از این رو می توانند در سفر روحیه خود را از دست بدهند. در این حالت شما می توانید با تکنیک های ساده ای برای آرام کردن آن ها اقدام کنید.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست پرستار

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان