موسسه پرستاری زندگی برتر

استفاده از موبایل برای فرزندان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

این روزها فناوری بخش عمده ای از زندگی والدین است. بسیاری از ما تلفن همراهی داریم که صدها عکس از فرزندانمان دارد، از طریق گروه‌هایی در رسانه‌های اجتماعی با والدین دیگر ارتباط برقرار می‌کنیم و از برنامه‌هایی مانند FaceTime و WhatsApp برای برقراری ارتباط با پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و سایر افراد مهم در زندگی فرزندانمان استفاده می‌کنیم.

استفاده از موبایل برای فرزندان

والدین اغلب با توصیه های متناقض در مورد فناوری، زمان استفاده از صفحه نمایش و سنی که بچه ها باید گوشی تهیه کنند، بمباران می شوند. یک گزارش سال 2020 توسط مرکز تحقیقات پیو نشان می دهد که 45 درصد از والدین معتقدند که بچه ها نباید قبل از 12 سالگی تلفن همراه داشته باشند، در حالی که 28 درصد می گویند تلفن همراه تا سن 15 سالگی ممنوع است. از طرف دیگر، 22 درصد از والدین. می گویند با ایده خرید گوشی برای بچه های زیر 11 سال موافق هستند.

با وجود بسیاری از نظرات متناقض موجود، تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی برای فرزند شما بهترین است، می تواند دشوار باشد. در کنار آن شاید استخدام پرستار کودک کارآزموده بتواند کمک زیادی به سن استفاده از موبایل برای فرزندان کند.

چگونه ارزیابی کنیم که آیا زمان آن رسیده است که به فرزند خود تلفن بدهید؟

دکتر نوشین امین الدین، استادیار اطفال در مرکز کودکان مایو کلینیک و رئیس شورای ارتباطات و رسانه آکادمی اطفال آمریکا، می گوید که او به طور کلی احساس نمی کند سن خاصی وجود دارد که در آن والدین باید به فرزند خود تلفن همراه را بدهند. در عوض، او می‌گوید، این به ارزیابی شما از سطح بلوغ فرزندتان و همچنین نیازهای سبک زندگی شما بستگی دارد. برای برخی از بچه ها، تلفن همراه ممکن است در واقع یک ضرورت باشد. به طور مثال برخی کودکان در کلاس های فوق برنامه از سنین پایین شرکت می کنند که نیاز به گوشی های تلفن همراه دارند. فرزند شما ممکن است زودتر از داشتن تلفن همراه بهره مند شود اگر:

  • حضانت فرزند برعهده یکی از والدین است.
  • برای مراقبت از کودک یا رفت و آمد به مدرسه به کمک بیرونی تکیه می کنید.
  • فرزند شما برای ورزش یا سایر تعهدات تیمی سفر می کند.
  • فرزند شما برای خود مشغول به کاری پس از مدرسه است.
  • کودک شما دارای یک وضعیت سلامتی مانند دیابت است که او را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به یک حادثه پزشکی قرار می دهد.

قبل استفاده از موبایل برای فرزندان باید چه نکاتی را مد نظر داشت؟

داشتن تلفن همراه برای بزرگسالان آنقدر عادی است که به راحتی فراموش می کنیم که اولین تلفن همراه واقعاً چه خرید بزرگی است. والدین باید قبل از شروع به کار در مورد چندین عامل فکر کنند، زیرا راه برگشتی وجود ندارد. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

چرا گوشی می خواهند؟

من فکر می‌کنم حیاتی‌ترین سؤالی که باید پرسید این است که هدف از تلفن همراه چیست؟ اگر تلفن نیازی را برآورده می‌کند، مانند آسان‌تر کردن برقراری ارتباط با شما، یا دسترسی آنها را به برنامه‌هایی که برای یادگیری، زمان‌بندی و سایر فعالیت‌های مفید نیاز دارند، ممکن است دلیل قانع‌کننده‌ای برای فکر کردن به خرید آن باشد. از سوی دیگر، اگر آنها صرفاً به دلیل فشار همسالان هوس یک برنامه را دارند یا مشتاق استفاده از برنامه‌هایی هستند که فکر می‌کنید برای استفاده از آن‌ها سن کافی ندارند، ممکن است بخواهید آن را متوقف کنید.

تعهد مالی بلند مدت

استفاده از موبایل برای فرزندان به تعهدات مالی خانواده شما اضافه می کند. هزینه‌ها ادامه خواهد داشت، و احتمالاً با ارتقای سرعت بیشتر و دستگاه‌های جدید با بزرگ‌تر شدن فرزندتان، هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد. برنامه‌ای داشته باشید که چگونه هزینه‌های مداوم تلفن جدید را پوشش می‌دهید، از جمله تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا خود کودک کمک خواهد کرد یا خیر.

نبردهای زمانی استفاده از موبایل برای فرزندان

به عنوان والدین، باید نقش فعالی در مدیریت زمان نمایش صفحه نمایش فرزندتان داشته باشید و به او کمک کنید تا رابطه سالمی با تلفن همراه جدید خود ایجاد کند، چیزی که حتی برای بسیاری از بزرگسالان نیز چالش برانگیز است.  هر چه زودتر انتظارات تعیین شود، شانس بیشتری برای استفاده موثر از تلفن های همراه داریم. قبل از خرید یک تلفن، قوانین اساسی را برای زمانی که می توان و نمی توان از آن استفاده کرد، وضع کنید و زمانی که تلفن در اختیار فرزندتان قرار گرفت، به طور مداوم به آنها پایبند باشید.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت موسسه پرستاری زندگی برتر ما به بررسی استفاده از موبایل برای فرزندان پرداختیم. تلفن همراه پنجره ای به جهان است و این می تواند هم خوب باشد و هم بد. نظارت بر امنیت آنلاین فرزندتان بخش بزرگی از نقش جدید شما به عنوان والدین طرفدار تلفن همراه خواهد بود.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست پرستار

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان