نقش مهم پرستاران در درمان و بهبودی بیماران سرطانی

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

در این نوشته از وب سایت زندگی برتر ما به بررسی نقش مهم پرستاران در درمان و بهبودی بیماران سرطانی می پردازیم. استخدام پرستار سالمند و پرستاری بیمار کارآزموده در این زمینه بسیار کمک کننده است.

آیا می دانستید که پرستاران متخصص انکولوژی وجود دارند که به طور خاص با بیماران مسن مبتلا به سرطان کار می کنند؟ این پرستاران در حصول اطمینان از اینکه بیماران مسن تمام مراحل خود را برای بهبودی انجام می دهند، نقش مهمی ایفا می کنند.

روند درمان و بهبودی از این بیماری ناتوان کننده نیازمند توجه به جزئیات برای تمام داروهای مورد نیاز و دوزهای مناسب است.

داشتن یک متخصص مراقبت پزشکی نیز حیاتی است تا اطمینان حاصل شود که بیمار برای تمام قرارهای پزشکی مورد نیاز و مراقبت های بعدی برنامه ریزی شده است.

نقش مهم پرستاران در درمان و بهبودی بیماران سرطانی

پرستاران به ویژه هنگامی که بیماران مبتلا به انواع سرطان های جدی تر و نادرتر، مانند مزوتلیومای پلور، تشخیص داده می شوند، اهمیت دارند. مزوتلیوما نوعی سرطان است که در اثر قرار گرفتن در معرض آزبست ایجاد می شود.

این بیماری باعث ایجاد علائم دردناک و ناراحت کننده می شود و از آنجایی که سرطانی است که به سرعت گسترش می یابد، به درمان های تهاجمی نیاز دارد.

بنابراین، علاوه بر علائم سرطان، مانند دشواری تنفس و درد قفسه سینه، این بیماران از عوارض جانبی درمانی شدیدتری نیز رنج می برند. آنها بیش از بسیاری از بیماران دیگر به پرستاران برای ایجاد آرامش و آسایش متکی هستند.

با این توصیفات است که می توان گفت استخدام پرستار بیمار خصوصا برای مشکلات و بیماری های سرطان اهمیت زیادی دارد.

برخی انواع سرطان ها و مراقبت پرستاران

برخی از انواع مختلف سرطان که پرستاران در مراقبت از بیمار به آنها کمک می کنند نیز عبارتند از:

برخی انواع سرطان ها و مراقبت پرستاران

 • سرطان غدد فوق کلیوی
 • سرطان مثانه
 • مشکل سرطان استخوان
 • سرطان مغز
 • سرطان گردن
 • مشکل سرطان معده
 • سرطان کلیه
 • سرطان خون
 • مشکل سرطان کبد
 • ملانوما
 • تخمدان
 • سرطان پانکراس
 • سرطان روده بزرگ
 • تیروئید

در این راستا است که نقش مهم پرستاران در درمان و بهبودی بیماران سرطانی بیشتر دیده می شود.

پیوند عاطفی پرستار و بیمار سرطانی

پیوند عاطفی که بیماران سالمند با مراقبان و پرستاران خود به اشتراک می گذارند، می تواند نقش بزرگی در کمک به آنها در طی فرآیند چالش برانگیز بهبودی داشته باشد.

مطالعات نشان داده است که بیمارانی که حمایت کافی دریافت می‌کنند و تشویق می‌شوند تا با دیگران در مورد احساسات خود در طول فرآیند بهبودی صحبت کنند، به احتمال زیاد از مشکلات سلامت روان اجتناب می‌کنند.

انرژی عاطفی بیشتری برای تمرکز بر بهبودی دارند. داشتن یک محرم قابل اعتماد باعث می شود برخی از بیماران در طول کل فرآیند احساس اجتماعی تر و کمتر تنهایی کنند.

نقش مهم پرستاران در درمان و بهبودی بیماران سرطانی با تجربه مراقبتی

یکی از اساسی‌ترین راه‌هایی که پرستاران برای بیماران در طول درمان و بهبودی ارائه می‌کنند این است که تجربه آنها را کمتر دردناک و راحت‌تر می‌کنند.

آنها می‌توانند به یافتن راه‌هایی برای کمک به آرامش بیمار کمک کنند تا خواب خوبی داشته باشند و برای مقابله با نیازهای فیزیکی درمان مجهزتر شوند.

با توجه به اینکه پرستاران در مورد رژیم غذایی سالم و سایر عادات آموزش دیده اند، می توانند به مدیریت شرایط بهبودی کمک زیادی کنند.

آنها می توانند راهنمایی هایی در مورد اینکه چه نوع غذا و ورزش ممکن است برای کمک به فردی که این فرآیند را طی می کند تا حد امکان از نظر بدنی سالم و تندرست باشد را ارائه دهند.

این می تواند تفاوت بزرگی را از نظر کل زمان بهبودی که بیمار باید قبل از دریافت اخطار بهبودی خود تحمل کند و می تواند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد، ایجاد کند.

علاوه بر این، پرستاران از رنج طیف گسترده ای از عوارض که می تواند همراه با روند درمان و بهبود باشد، جلوگیری می کنند.

به عنوان مثال، بسیاری از بیماران ممکن است دچار کم آبی شوند. برای برخی از بیماران می تواند به طور فزاینده ای دشوار شود که بتوانند مایعات بنوشند.

نقش مهم پرستاران در درمان و بهبودی بیماران سرطانی در اینجا دیده می شود.

پرستاران برای تشخیص علائم اولیه کم آبی آموزش دیده اند و می توانند به سرعت عمل کنند تا بیمار را به درمان IV برای مایعات وصل کند یا او را تشویق کند که خودش آب بنوشد.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت موسسه پرستاری زندگی برتر ما به بررسی نقش مهم پرستاران در درمان و بهبودی بیماران سرطانی پرداختیم.

در مجموع، خدمات ارائه شده توسط یک پرستار ماهر به بیمارانی که تحت درمان و بهبودی هستند، در حفظ کیفیت زندگی و مدیریت عوارض جانبی ناخوشایندی که بسیاری از بیماران سالمند تجربه می‌کنند، ارزشمند است.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.