چند نکته برای مصاحبه با پرستار سالمند مناسب جهت نگهداری سالمند

پرستار.سالمند.در.منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

بسیاری از خانواده‌ها شرایط و وقت نگهداری از سالمندان به دلیل مشغله‌های زیاد را ندارند و ترجیح می‌دهند که با استخدام یک پرستار سالمند تمامی کارها و وظایف را به او بسپارند. پرستارهای زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند، اما انتخاب بهترین آن‌ها نیازمند مصاحبه و ارزیابی است تا بتواند از فرد سالمند به بهترین نحو ممکن مراقبت کند. معمولا قبل از استخدام پرستار باید یک مصاحبه با او انجام دهید تا بتوانید او را از چند جهت مورد ارزیابی قرار دهید، اما چه نکاتی باید در حین مصاحبه در نظر گرفته شوند؟ در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

پرستار سالمند مناسب واضح، صریح و بدون حاشیه

اولین کاری که باید برای مصاحبه با پرستار سالمند انجام دهید، رک و صریح بوده است. بدون هیچ گونه تعارف می‌توانید سوال‌های خود را از او بپرسید. پرستار نیز باید آن قدر رک و صریح باشد که به تمامی سوال های شما بدون هیچ گونه حاشیه و کارهای اضافی پاسخ دهد. اگر مشاهده کردید که پرستار سوالات واضح را پاسخ نمی‌دهد یا جواب‌های پرت می‌دهد، به احتمال زیاد بهتر است که با او همکاری نکنید.

نگهداری.از.سالمند
یک پرستار سالمند باید به اندازه کافی در مواجهه با سالمندان دیگر از سابقه کار کافی برخوردار باشد.

از او در مورد میزان سابقه کارش بپرسید. یک پرستار سالمند باید به اندازه کافی در مواجهه با سالمندان دیگر از سابقه کار کافی برخوردار باشد. اگر متوجه شدید که سابقه کاری پرستار کم است، می‌توانید از نظر میزان مهارت او را بسنجید تا به یک پرستار تازه کار نیز فرصت داده باشید. سپس نوبت به تعیین نوع خدمات پرستاری می‌رسد. به طور واضح به پرستار بگویید که برای فرد سالمند به پرستار تمام وقت نیاز دارید یا پاره وقت. پرستاران پاره وقت فقط بخشی از روز وظایف خود را انجام می‌دهند. پرستاران تمام وقت به صورت بیست و چهار ساعته در کنار سالمند هستند تا بتوانند به تمام نیازهای او رسیدگی کنند.

پیشنهاد مقاله: راهنمای انتخاب بهترین پرستار سالمند در منزل؛ مراقبت‌های جامع و نکات کاربردی

تعیین نوع خدمات

اگر هدف شما از مصاحبه استخدام پرستار تمام وقت، است به طور واضح از فرد سوال کنید تا به شما پاسخ دهد. در صورتی که فرد در شرایط حساس مانند داشتن بی اختیاری ادرار یا آلزایمر قرار دارد، باید حتما این موارد را با پرستار در میان بگذارید تا مشخص کند که آیا توانایی نگهداری و پرستاری سالمند با این شرایط را دارد یا نه.

وقت شناس و وظیفه شنا بودن از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که یک پرستار سالمند باید داشته باشد. به طور واضح به او بگویید که وقت شناس بودن برای شما بسیار مهم است و اگر آن را رعایت نکند احتمالا موجب قطع همکاری خواهد شد.

ارزیابی مهارت پرستار

در مرحله بعد نوبت به ارزیابی مهارت‌های پرستار می‌رسد که معمولا مراکز اعزام پرستاری مانند زندگی برتر هنگام استخدام پرستاران تحت یک آزمون مهارت‌های لازم برای پرستاران را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. بسیاری از پرستاران برای افزایش مهارت‌های خود در دوره‌های مختلف شرکت می‌کنند. شما باید از پرستار بپرسید که در چه دوره‌های مهارتی شرکت کرده و آیا تحصیلات دانشگاهی دارد یا نه.

سپس باید از او در مورد مهارت‌های پزشکی بپرسید. برخی از سالمندان شرایط سلامتی ناپایداری دارند و ممکن است در برخی مواقع نیاز به مراقبت‌های پزشکی داشته باشند. یک پرستار در مورد این مراقبت‌ها باید مهارت‌های لازم را داشته باشد و دوره‌های مربوط به آن را گذرانده باشد.

در مرحله بعد باید مهارت‌های ارتباطی پرستار را بسنجید تا ببینید که چقدر می‌تواند با سالمندان ارتباط برقرار کند. نشان دادن یک رفتار صمیمانه و داشتن لبخند می‌تواند نشان دهنده یک پرستار سالمند خوب باشد. سپس باید رفتار و اخلاق کلی او را در نظر بگیرید. برخی از پرستاران با سالمندان رفتار خوبی ندارند و گاهی اوقات باعث رنجش و آزار آن‌ها می‌شوند. شما باید کاملا نسبت به رفتار پرستار محتاط باشید تا به بهترین نحو ممکن با فرد سالمند رفتار کند.

ارزیابی رفتار پرستار سالمند در شرایط بحرانی

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که شرایط بحرانی دقیقا چیست؟ به طور مثال ممکن است فرد سالمند دچار شوک یا فشار خون بالا شود یا این که اگر دچار آلزایمر باشد از خانه بیرون رفته و گم شده باشد. شما باید در چنین شرایطی با توجه به سابقه پرستار از او سوال کنید که در شرایط بحرانی چه عکس‌العمل‌هایی از خود نشان می‌دهد و اوضاع را چگونه مدیریت می‌کند.

مصاحبه.با.پرستار.سالمند.در.منزل
هرپرستاری مناسب نیست و به دلیل حساسیت نگهداری باید شرایط لازم را دارا باشد.

پرستاری از این ارزیابی موفق بیرون می‌آید که در پاسخ به حفظ خونسردی و دادن یک جواب صحیح اشاره کرده باشد. معمولا پرستارانی که دست و پای خود را گم می‌کنند، نمی‌توانند در شرایط بحرانی به فرد سالمند کمک کنند و ممکن است او را در شرایط خطرناک قرار دهند.

ارزیابی پرستار از نظر سلامت فیزیکی و روانی

هر پرستار جدا از زمینه کاری که دارد باید از سلامت کامل روانی و فیزیکی برخوردار باشد. سالمندان معمولا بهانه گیری و پرخاشگری می‌کنند و پرستار باید صبر کافی در مواجهه با این رفتار آنان را داشته باشد. به همین خاطر، بهتر است که سوالاتی از او بپرسید تا متوجه شوید که از سلامت کامل برخوردار است یا نه.

پرستاران باید از نظر جسمی سالم باشند و هیچ گونه بیماری جدی نداشته باشند. داشتن بیماری می‌تواند در کار و انجام وظیفه آنان اختلال ایجاد کند و حتی می‌تواند برای سلامت فرد سالمند نیز خطرناک باشد.

زندگی برتر، بهترین مرکز ارائه دهنده خدمات پرستاری سالمندان

همه سالمندان نیاز به مراقبت ندارند، اما برخی از آن‌ها به دلیل شرایط خاص نیاز است که یک پرستار در کنار آن‌ها باشد. پرستاران می‌توانند به همه نیازهای سالمندان پاسخ دهند و از آن‌ها به طور کامل مراقبت کنند. اما هر پرستاری مناسب نگهداری از سالمندان نیست و به دلیل حساسیت نگهداری از آنان باید شرایط لازم را دارا باشد. به همین دلیل معمولا هنگام استخدام یک پرستار سالمند از او یک مصاحبه به عمل می‌آید تا تمامی مهارت‌ها و شایستگی‌ها مورد ارزیابی قرار بگیرند. اگر پرستار تمامی شرایط لازم را داشت، برای نگهداری از فرد سالمند استخدام می‌شود.

از طرفی برخی از مراکز برای استخدام پرستارهای سالمندان ارزشیابی‌هایی صورت می‌گیرد. پس بیشتر این مصاحبه و سوالات برای کسانی مناسب است که خود می‌خواهند برای استخدام پرستار اقدام کنند. اگر قصد دارید از شرکت‌ها درخواست پرستار کنید، مرکز خدمات پرستاری زندگی برتر با در اختیار داشتن مجرب‌ترین و حرفه ای ترین پرستارهای سالمند می‌تواند به صورت بیست و چهار ساعته خدمات خود را  در اختیار شما قرار دهد. کافی است برای درخواست پرستار در منزل با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.


سوالات متداول

آیا استخدام پرستار سالمند نیاز به مصاحبه دارد؟

بله معمولا استخدام پرستار در هر زمینه ای نیاز به مصاحبه دارد.

یک پرستار سالمند چگونه باید فعالیت کند؟

پرستاران می‌توانند به صورت نیمه وقت و تمام وقت در اختیار سالمندان باشند.

آیا سوالات مصاحبه شامل سوالات شخصی هم پرسیده می‌شود؟

بستگی یه موقعیت دارد و ممکن است از شرایط شخصی مانند مجرد یا متاهل بودن سوال پرسیده شود.

وظایف اصلی پرستار سالمند چیست؟

بسته به نوع خدمات ممکن است پرستار فقط وظیفه مراقبت از سالمند یا انجام کارهای خانه را داشته باشد.

روش‌های استخدام پرستار باتجربه چیست؟

شما می‌توانید به تنهایی یا از طریق مرکزهای ارائه دهنده خدمات پرستاری، پرستار سالمند را استخدام کنید.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.