ترس از افتادن در سالمندان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

ترس از افتادن در سالمندان می تواند به معضلی بزرگ تبدیل شود. گرچه با استخدام پرستار  در منزل و مراقبت های حرفه ای این ترس کاهش پیدا می کند. اما نیاز به مدیریت شرایط است.

وقتی یکی از عزیزان سالخورده سقوطی ویرانگر را تجربه می کند، تلفات عاطفی می تواند به اندازه اثر فیزیکی آسیب زا باشد. ترس فلج کننده از افتادن دوباره ممکن است مدت ها پس از بهبود بریدگی ها، خراش ها و زخم های آنها باقی بماند.

 

چرا ترس از افتادن در سالمندان رخ می دهد؟

حتی یک برخورد جزئی می تواند فشار روانی را برای سالمندان ایجاد کند. افتادن هایی که باعث آسیب می شوند و نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند می توانند ناراحت کننده تر باشند.

تحقیقات نشان می دهد که سالمندانی که یک بار زمین می خورند، خطر افتادن مجدد را دو برابر می کنند. تصور تکرار تصادف ممکن است باعث اضطراب غیر واقعی شود و آنها را از درگیر شدن در فعالیت های عادی و رسیدن به بهبودی کامل باز دارد.

علائم و خطرات ترس از سقوط چیست؟

اگر سالمند شما پس از زمین خوردن بدون توضیح پزشکی از انجام فعالیت‌ها اجتناب می‌کند یا در انجام وظایف مشکل دارد، ممکن است ترس مزمن داشته باشد. علائمی که  در ترس از افتادن در سالمندان باید نظارت شوند عبارتند از:

  • تمایل به این که در خانه بمانند و بیرون نروند
  • کاهش سطح فعالیت ها
  • کناره گیری از فعالیت های اجتماعی
  • تغییرات خلقی، رفتاری یا عملکردی

هنگامی که این علائم وجود دارند، انزوا و از دست دادن استقلال آنها می تواند منجر به افسردگی شدید شود. سبک زندگی بدون تحمیل خودخواسته نیز خطر سقوط مجدد را به دلیل موارد زیر افزایش می دهد:

  • درد و سفتی مفاصل
  • از دست دادن توان استخوان
  • ضعف عضلانی
  • از دست دادن هماهنگی
  • افزایش وزن

سبک زندگی بی تحرک همچنین می تواند با قرار دادن افراد مسن در معرض خطر بالای دیابت، بیماری قلبی، سکته مغزی و آرتریت، به کاهش کلی سلامت منجر شود. پس می توان به این نکته اشاره داشت که ترس از افتادن در سالمندان منجر به مشکلاتی در آینده آن ها نیز می شود.

چگونه می توانید به سالمندی که ترس از زمین خوردن دارد کمک کنید؟

اولین قدم برای کمک به سالمندان برای غلبه بر ترس از زمین خوردن، شناخت مشکل است. سالمندان خود را تشویق کنید تا نگرانی ها و دلهره های خود را به راحتی مطرح کنند. اقدامات دیگری که می توانید انجام دهید عبارتند از:

بررسی مسائل پزشکی

برای مدیریت، ترس از افتادن در سالمندان سالمند خود را برای معاینه پزشکی ببرید تا مطمئن شوید که آیا مشکلات پزشکی – مانند زوال عقل، درد، ضعف بینایی یا مشکلات تعادلی – باعث می‌شود که از فعالیت‌های روزمره دوری کنند.

بازگرداندن اعتماد به نفس

با بازگرداندن اعتماد به نفس به عزیزانتان کمک کنید ترس خود را پشت سر بگذارند. در نظر بگیرید که آنها را با واکر یا عصای جدیدشان به یک جلسه فیزیوتراپی یا سفر به خواربار فروشی همراهی کنید.

همراهی و حمایت مثبت شما ممکن است چیزی باشد که آنها برای بازگشت به روال عادی خود به آن نیاز دارند. ترس از افتادن در سالمندان با افزایش اعتماد به نفس آنها به خوبی مدیریت می شود.

یک مراقب شخصی در خانه استخدام کنید

وقتی نمی‌توانید برای کمک به عزیزتان در آنجا باشید، یک متخصص و پرستار سالمند کارآزموده می‌تواند پشتیبانی در خانه و آرامش خاطر را ارائه دهد.

مراقبین حرفه ای برای حمام کردن، توالت کردن، راه رفتن از پله ها و سوار و برخاستن از صندلی یا تخت کمک فیزیکی می کنند. آنها همچنین می توانند در کارهای خانگی مانند آماده کردن غذا، خانه داری سبک و لباسشویی کمک کنند.

یک برنامه پیشگیری از سقوط ایجاد کنید

برای رفع ترس از افتادن در سالمندان می توانید برنامه های دقیقی ایجاد کنید. با حمایت شما – و راهنمایی یک مراقب شخصی حرفه ای – عزیز شما می تواند از صدمات جسمی و روحی که در اثر سقوط متحمل شده است، بهبود یابد.

در این زمینه می توانید با متخصصان زندگی برتر اکسین در ارتباط باشید. می توانید خطرات افتادن را شناسایی و بهبودی های ایمنی را از متخصصان دریافت کنید.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت زندگی برتر ما به بررسی ترس از افتادن در سالمندان پرداختیم. این ترس می تواند مانع فعالیت های بسیاری برای سالمندان شود و مشکلات زیادی را پدید آورد.

ازا ین رو می توانید به شیوه ای متفاوت و با حضور مراقب و پرستار به نتیجه اساسی تری در این زمینه دست پیدا کنید.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.