ویژگی های پرستار کودک قابل اعتماد

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

در جامعه امروزی یکی از دغدغه های والدین شاغل ،مواظبت و نگهداری صحیح و اصولی از فرزندشان در منزل و در زمانی است که خودشان حضور ندارند. در این چنین مواقعی به دنبال یک پرستار آموزش دیده و مجرب می گردند که ضمن اطلاع علمی از روش نگهداری کودک، بتواند از لحاظ نگهداری و تربیت نیز با والدین همخوانی داشته و کار هایی را انجام دهد که مورد مقبولیت و رضایت والدین باشد. ضمن این که اساس علمی داشته باشد. در مقاله پیش رو به بررسی ویژگی های پرستار کودک قابل اعتماد خواهیم پرداخت و در این زمینه توضیحاتی خواهیم داد.

پرستار کودک مسئولیت نگهداری و مراقبت از کودکان و نوزادان را بر عهده دارد.پرستار کودک باید خلاق بوده و بتواند فعالیت های جالب و جذابی را برای بچه ها تدارک ببیند. همچنین باید مهربان، صبور، باحوصله و تا حدی شوخ طبع باشد. وهمچنین آموزش دوره های روانشناسی کودک،بیماری های کودکان و نوزادان،رفتار شناسی کودکان و نوزادان و … را دیده باشد.

پیشنهاد مقاله : وظایف پرستار کودک در منزل

چگونه یک پرستار کودک قابل اعتماد را بشناسیم؟

برای این شناخت بایستی کارهای مختلفی انجام داد که عبارتند از:

یک پرستار کودک قابل اعتماد بایستی بداند که مراقبت از کودک ،کار سختی است و نمی توان به یک جنبه (نگهداری) آن توجه کرد‌. بنابراین بایستی با دقت ویژگی های یک پرستار خوب کودک را شناخت. در ادامه ویژگی های پرستار کودک قابل اعتماد را به شما خواهیم گفت:

داشتن مهارت و دانش کافی

یک پرستار خوب و قابل اعتماد کودک بایستی سطح دانش و مهارت بالایی در زمینه کار خود داشته باشد. باید بتواند مشکلات کودک را شناسایی کند و با استفاده از مهارت های خود به کودک رسیدگی کند. همچنین بایستی توانایی آن را داشته باشد که از اعضای خانواده نیز حمایت کند. به عنوان بک پرستار کودک حتما بایستی در زمینه های جنبی دیگر هم آگاهی داشته باشد. مثلا غذای کودک و نحوه نگهداری و یا درست کردن غذا برای کودک.

زمینه فعالیت یک پرستار قابل اعتماد کودک

یک پرستار قابل اعتماد کودک قطعا بایستی در زمینه بهداشت کودکان، آموزش کودک و روانشناسی کودکان آموزشهای لازم را دیده باشد. اگر پرستار در این زمینه ها آموزش کافی را دیده باشد  در این صورت است که می تواند به کودک در زمینه مراقبت های شخصی خودش و این که چگونه به تنهایی فعالیت کند کمک کند. اما در کل پرستار کودک بایستی بتواند شرایط بهداشتی کودک در منزل را مدیریت کند.

کارهایی که یک پرستار قابل اعتماد کودک باید انجام دهد

دروهله اول یک  پرستار کودک قابل اعتماد این است که، باید از سلامت کامل جسمی و روحی برخوردار باشد. بهتر است پرستار کودک بتواند خود را با شرایط جدید مطابقت دهد و از کودک به خوبی مراقبت کند‌. اگر والدین این احساس را بکنند که از کودکشان به خوبی مراقبت می شود آن وقت شما یک پرستار مورد اعتماد خواهید بود.

کارهایی که یک پرستار قابل اعتماد کودک بایستی انجام دهد
ویژگی های پرستار کودک قابل اعتماد

داشتن قابلیت مدیریت فردی پرستار

یک پرستار کودک قابل اعتماد بایستی از نظر جسمی و روانی فردی قابل اعتماد باشد. تجربه های مختلفی را کسب کرده باشد و در محیط های مختلف توانایی های متفاوتی را بدست آورده باشد. یک پرستار خوب بایستی تحمل موقعیت های مختلف را‌ داشته باشد و بتواند درصورت بروز هر مشکلی آرامش خود را حفظ کند. ضمن حفظ روحیه خود ،مشکل را به خوبی مدیریت نموده و نسبت به رفع آن اقدام کند.

بنابراین پرستار کودک از لحاظ روانی و جسمی نیز می تواند به فردی قابل اعتماد تبدیل گردد. یک پرستار کودک قابل اعتماد باید در زمینه های پزشکی خصوصا امدادهای اولیه برای کودک تجربه و تخصص کافی را داشته باشد. علاوه بر این یک پرستار کودک بایستی از نظر جسمی نیز توانایی های لازم در زمینه نگهداری کودک را داشته باشد.

آموزش کمک های اولیه از ویژگی های پرستار کودک قابل اعتماد

یک پرستار کودک خوب بایستی آموزش کمک های اولیه را دیده باشد. ضمن این که تا حدودی به اصول اولیه پزشکی وارد باشد. مثلا در صورت تب کردن کودک ،بداند چه عکس العملی از خود نشان دهد و چه اقدامات اولیه ای را انجام دهد تا کودک را به پزشک برسانند.  این مسئله ،حتی به مدیریت شرایط فردی شخص و اعتماد به نفس او در حوادث هم بستگی بسیاری دارد.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی ویژگی های پرستار کودک قابل اعتماد پرداختیم. امروزه موسسات پرستاری و شرکت هایی هستند که در زمینه آموزش پرستار کودک فعالیت دارند. ضمن برگزاری دوره های آموزشی به افرادی که قصد پرستاری از کودکان دارند، آنها را برای این دوره ها آماده کرده و آموزش می دهند. شما نیز اگر قصد دارید برای کودک خود پرستار استخدام کنید بهتر است از طریق همین مؤسسات اقدام نموده و فرد آموزش دیده ای را برای مراقبت از فرزندتان استخدام کنید‌.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.