فواید ورزش برای آرتریت

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

در این نوشته از وب سایت زندگی برتر اکسین به بررسی فواید ورزش برای آرتریت می پردازیم. این در حالی است که حضور پرستار سالمند یا استخدام پرستار بیمار می تواند در زمینه ورزش و مدیریت شرایط مفید باشد.

با افزایش سن، آرتریت یک تشخیص غیرعادی نیست.

از یک طرف، خوب است بدانید که دقیقاً چرا دست ها و انگشتان شما بعد از باغبانی درد می کنند، زانوهایتان درد می کنند یا هنگام صبح سفت می شوند، یا باسنتان بعد از راه رفتن در مرکز خرید درد می گیرد.

 

فواید ورزش برای آرتریت

ورزش ماهیچه هایی را که از مفاصل شما حمایت می کنند تقویت می کند و فشار آن مفاصل را کاهش می دهد. ورزش به روان شدن مفاصل و کاهش درد مرتبط با آرتریت کمک می کند.

ورزش باعث ترشح اندورفین می شود، هورمون «احساس خوب» و به احساس خوب بودن کمک می کند.

ورزش به شما کمک می کند دامنه حرکتی خود را حفظ کرده و حتی آن را بهبود ببخشید، که به سبک زندگی فعال و توانایی شما برای مستقل ماندن کمک می کند.

علاوه بر مزایای ذکر شده در بالا، تأثیر قلبی عروقی ورزش را نمی توان بیش از حد تخمین زد. اگر در حال حاضر اضافه وزن دارید، فشار بیشتری بر مفاصل شما وارد می کند.

به این فکر کنید که یک کیسه پنج کیلویی آرد را در تمام طول روز حمل کنید. در پایان روز، آن پنج کیلو بیشتر شبیه بیست و پنج یا بیشتر احساس می شود. به عبارت دیگر، حتی اندکی کاهش وزن می تواند تاثیر مثبت قابل توجهی داشته باشد.

نحوه شروع ورزش (برای سالمندان)

فواید ورزش برای آرتریت باید با مدیریت شرایط همراه شود. بنابراین سوال این است که ورزش را چگونه باید شروع کرد؟ همیشه قبل از شروع هر برنامه جدیدی با پزشک خود مشورت کنید.

زمانی که پزشک روند ورزش را برای شما تایید کرد می توانید برای خود برنامه ریزی کنید. به طور مثال می توانید بپرسید چه زمان از روز احساس بهتری دارید؟

نحوه شروع ورزش (برای سالمندان)

اگر هنگام شروع روزتان دارای ماهیچه های سفت و دردناک هستید، اما پس از حرکت در اطراف و “شل شدن” احساس بهتری دارید، شاید برنامه تمرینی شما باید برای بعد از ظهر برنامه ریزی شود.

اگر بهترین احساس خود را داشته باشید، انگیزه بیشتری خواهید داشت، نه بدترین حالت خود را زمانی که می خواهید تمرین کنید.

فواید ورزش برای آرتریت – با بدن خود هماهنگ شوید

یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که با آنچه بدنتان به شما می گوید هماهنگ شوید. شما باید تفاوت بین درد عضلانی و درد مفاصل را تشخیص دهید.

درد عضلانی بخشی از تمرین است و تا زمانی قابل قبول است که از دو در مقیاس یک تا ده بدتر نشود.

اگر درد شما بیشتر از دو است یا بیشتر از یک یا دو روز بعد از ورزش طول می کشد، احتمالاً در آن زیاده روی کرده اید و باید یا مدت زمان تمرین را کوتاه کنید یا سختی تمرین خود را کاهش دهید.

اگر درد شدیدی را تجربه می کنید، می تواند نشانه ای از آسیب یا فشار بیش از حد بر روی آن مفصل خاص باشد. آن ورزش را متوقف کنید و به آن قسمت از بدن خود استراحت دهید.

مانند همیشه، اگر در حین ورزش اتفاق مهمی افتاد، با پزشک خود صحبت کنید.

نکات مهم برای ورزش با آرتریت

فواید ورزش برای آرتریت بسیار زیاد هستند. اما باید در این زمینه نکاتی در ذهن داشته باشید. با آرتریت، بهترین ورزش، شروع از کم است. بنابراین، به جای دویدن، پیاده روی را انتخاب کنید.

ورزش در آب به شناوری آب اجازه می دهد تا وزن بدن شما را تحمل کند. این به ویژه برای افراد دارای اضافه وزن مبتلا به آرتریت مفید است.

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که یک استخر در حیاط خلوت دارید، برای برخی از کارهای روزمره خود از استخر استفاده کنید.

هدف این است که 30 دقیقه، پنج روز در هفته را صرف ورزش کنید. به یاد داشته باشید که 30 دقیقه نباید همزمان باشد. مثلا ده دقیقه صبح پیاده روی. ده دقیقه شنا در عصر و ده دقیقه دوچرخه سواری قبل از خواب!

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت موسسه پرستاری زندگی برتر ما به بررسی فواید ورزش برای آرتریت پرداختیم. اگر می خواهید روال تمرینی ساختارمندتری داشته باشید، کمک زیادی وجود دارد. می توانید برای برنامه ریزی های خود از اپ های موبایل استفاده کنید.

می توانید برای مدیریت شرایط از پرستار و مراقب خود نیز کمک بگیرید.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.