توجه به نیازهای سالمندان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

برای بسیاری از ما، تعطیلات زمانی از سال است که می‌توانیم کمی وقت بیشتری را با عزیزان خود بگذرانیم. مهم نیست که امسال چقدر طول می کشد تا با هم ارتباط برقرار کنید، ممکن است متوجه برخی نشانه ها شوید که نشان می دهد عزیزان کاملاً یکسان نیستند. شاید کمی فراموشکار باشند، وزن کم کرده باشند، مانند گذشته اجتماعی نباشند یا حتی بریدگی یا کبودی داشته باشند. این شاخص‌ها نشانه‌هایی هستند که نشان می‌دهند ممکن است در زندگی روزمره خود به کمک پرستار سالمند یا پرستار بیمار نیاز داشته باشند. این مسئله توجه به نیازهای سالمندان را با دقت بیشتری پیگیر می شود. در ادامه این نوشته از وب سایت زندگی برتر ما به بررسی این نیاز ها می پردازیم.

توجه به نیازهای سالمندان

با افزایش سن و ابتلا به بیماری های مرتبط با افزایش سن، دو مورد از شایع ترین نیازهای سالمندان از دست دادن تحرک و از دست دادن شناخت است. اینها حوزه های بسیار گسترده ای هستند، بنابراین اجازه دهید آنها را به نمونه های روزمره تقسیم کنیم. در زمینه توجه به نیازهای سالمندان باید موارد زیر را به دقت در نظر داشت:

بهداشت

به لباس هایی که می پوشند توجه کنید. آیا آن‌ها ژولیده هستند یا چیزی با لکه‌های مواد غذایی قدیمی یا پارگی می‌پوشند که معمولاً فوراً به آن تمایل پیدا می‌کند؟ آیا از مسواک آنها استفاده می شود یا هر شب دندان مصنوعی خود را تمیز می کنند؟ آیا آنها مرتب حمام می کنند؟

توجه به نیازهای سالمندان در بخش خانه داری

آیا وان یا توالت مدت زیادی است که برای شستشو مونده است؟ در آشپزخانه، آیا غذایی وجود دارد که برای مدت طولانی کنار گذاشته شده باشد؟ آیا مواد غذایی فاسد یا کپک زده در یخچال زیاد است؟ یک سینک پر از ظروف چیز مهمی نیست، مگر اینکه حتی یک قاشق چای خوری یا فنجان قهوه تمیز در اطراف وجود نداشته باشد. سپس ممکن است وقت آن رسیده باشد که به طور منظم در خدماتی برای کمک به تمیز کردن شرکت کنید.

توجه به نیازهای سالمندان در بخش خانه داری

حافظه

حافظه هیچ کس کامل نیست، اما روشن ماندن اجاق گاز یا حبس مکرر در خانه می تواند نشانه های زوال عقل باشد. بنابراین ممکن است فراموش کردن نام اقوام و دوستان نزدیک، فراموش کردن تاریخ تولد آنها (یا شما) و پرسیدن یک سوال و دوباره پرسیدن آن بلافاصله پس از پاسخ دادن به آنها کمک کننده باشد. تشخیص زودهنگام زوال عقل مهم است، بنابراین مهم است که اقدام کنید و با پزشک آنها تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :نیازهای اجتماعی سالمندان

مهارت و تعادل در توجه به نیازهای سالمندان

ناتوانی در گرفتن نرده، ناتوانی در عبور از یک مانع کوچک روی زمین، یا کاهش تعادل آنها را در معرض خطر بزرگی برای سقوط قرار می دهد. به گفته شورای ملی پیری، زمین خوردن علت اصلی آسیب است. ترس از افتادن نیز یک مسئله سلامتی در میان سالمندان است، که اگر احساس کنند بیرون رفتن بسیار خطرناک است، ممکن است فعالیت‌ها و مشارکت‌های اجتماعی خود را بی‌رویه محدود کنند. اما، فعال نبودن می تواند منجر به زوال جسمی و روانی شود.

افسردگی و انزوا

فرد مسن پس از بازنشستگی می تواند در خانه بماند بدون این که فعالیتی را جایگزین کار قبلی خود کند. در این حالت است که فرد مورد علاقه شما در معرض خطر انزوا و افسردگی قرار می گیرد. مراقبت از همراهان می تواند راه حل فوق العاده ای باشد. مراقبان می توانند به خانه بیایند و بازی کنند، در سرگرمی ها کمک کنند، و حتی وسایل حمل و نقل را به مراکز سالمندان یا قرار ملاقات ناهار با دوستان فراهم کنند. این مهم است که فرد مورد علاقه شما همیشه چیزی برای انتظار داشته باشد.

البته، کووید-19 تقریباً همه چیز را در زندگی ما تغییر داده است، بنابراین اگر از بازدید تعطیلات امسال صرف نظر می‌کنید، راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید بفهمید که عزیزان مسن شما چگونه با وظایف و موقعیت‌های روزمره کنار می‌آیند. زمانی که از آنها می‌پرسید روزشان چطور بوده، چه کار کرده‌اند و غیره می‌توانید کیفیت زندگی اجتماعی آنها را در مکالمات تلفنی خود اندازه‌گیری کنید. همین امر برای تعیین اینکه آیا حافظه آنها هنوز سالم است یا خیر هم مهم می باشد.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت موسسه پرستاری زندگی برتر ما به بررسی روند مربوط به توجه به نیاز های سالمندان پرداختیم. اگر تشخیص داده اید که زمان آن رسیده است که در مورد خدمات مراقبت از سالمندان در خانه صحبت کنید، آن را به تعویق نیندازید.  دریافت نظرات عزیزانتان و گوش دادن به پاسخ آنها بسیار مهم است. در نظر گرفتن آنها برای شأن و منزلت آنها و یافتن خدمات مراقبتی که بهترین مناسب باشد ضروری است.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.