زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

پرستار سالمند, مقالات

استخدام پرستار سالمند و آمادگی در برابر بلایا

در این نوشته زندگی برتر ما به بررسی استخدام پرستار سالمند و آمادگی در برابر بلایا پرداختیم.  فیلم‌های مربوط به بلایای تخیلی و سناریوهای پایان جهان، برای هیجان‌های فراری که ارائه می‌کنند، مخاطبان زیادی پیدا می‌کنند.

اما در دنیای واقعی، هیچ چیز سرگرم کننده ای در مورد سیستم های آب و هوایی متاثر از تغییرات آب و هوایی که زندگی را به خطر می اندازد، وجود ندارد.

گردبادها، طوفان ها، بادهای موسمی، سیل، آتش سوزی، طوفان های یخ و کولاک سالانه ده ها میلیون فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

استخدام پرستار سالمند و آمادگی در برابر بلایا

خشکسالی شدید، موج گرما و دوره سرما خطرات جدی برای میلیون ها نفر دیگر ایجاد می کند. هر یک از این رویدادها می تواند اختلال ایجاد کند، ریشه کن کند، نابود کند، زخمی کند یا حتی بکشد.

به همین دلیل است که پرستاری که مسئول مراقبت و رفاه سالمندان است، باید فهرستی از آمادگی در برابر بلایا و کیت تدارکات اضطراری سازماندهی کند تا با خیال راحت به هر رویداد شدیدی که رخ می دهد، کمک کند.

اقدامات احتیاطی

هیچ کس دوست ندارد به ناشناخته ها فکر کند. اما از آنجایی که فجایع روز به روز مکرر و شدیدتر می شوند، که اغلب با هشدارهای اندک به وقوع می پیوندند، عاقلانه است که اقدامات احتیاطی را انجام دهیم.

مطالعه کنید
مسئولیت پذیری در کودکان و نقش مراقب و پرستار کودک در آموزش این مهارت

آمادگی به ویژه در مورد افراد مسن اهمیت دارد. سالمندانی که به تنهایی یا در خانه سالمندان زندگی کمکی زندگی می‌کنند، اغلب دارای مشکلات حرکتی، بینایی و شنوایی هستند، و سایر بیماری‌های زمینه‌ای و رژیم‌های دارویی که آن‌ها را آسیب‌پذیر می‌کند.

در صورتی که فاجعه هر زنجیره تامین یا سیستم حمل و نقل، ارتباط، برق یا آب را مختل کند شرایط سخت می شود. استخدام پرستار سالمند و آمادگی در برابر بلایا بسیار کمک کننده است.

هنگامی که فاجعه رخ می دهد، ناگهان چیزهایی که مراقبان و سالمندان بدیهی می دانند، در دسترس نیستند. بدون داروهای تجویزی، آب شیرین، شماره تماس یا راه های فرار، وضعیت می تواند بحرانی شود.

خواه پرستار بیمار و سالمند، در محل خود باشند یا به مناطق امن تر نقل مکان کنند، داشتن چک لیست آمادگی در برابر بلایا و کیت تدارکات اضطراری آماده می تواند آرامش خاطر را به ارمغان بیاورد یا حتی زندگی را نجات دهد.

اقدامات احتیاطی

به عنوان پرستار فعال باشید و با این نکات شروع کنید

استخدام پرستار سالمند و آمادگی در برابر بلایا می تواند بسیار خاص و متفاوت باشد.

از آنجایی که هیچ اطمینانی وجود ندارد که افراد مسن خودشان آمادگی لازم را برای مقابله با بلایا انجام دهند، این بر عهده مراقبان خانواده است که مسئولیت این اقدام نادیده گرفته شده بهداشتی و ایمنی را بر عهده بگیرند.

مانند بیمه، ممکن است هرگز به آن نیاز نداشته باشید، اما داشتن آن بسیار ارزشمند است. چند نکته بسیار مهم برای مدیریت شرایط سخت به شرح زیر است:

برای شروع، سازماندهی یک لیست آسان خوان از خانواده، دوستان، همسایگان، پزشکان مراقبت های اولیه، داروخانه ها، انبارهای مواد غذایی، و همچنین سازمان های محلی خدمات انسانی و اورژانسی، با شماره تلفن و ایمیل مهم است.

مطالعه کنید
نکاتی برای پرستاری از سالمند جهت مراقبت موثر از سالمند

این منابع می توانند در مواقع بروز فاجعه راه نجات باشند. این لیست تماس را در قسمتی از محل زندگی سالمندان که به راحتی قابل مشاهده است قرار دهید و یک نسخه از آن را در یک ظرف نسوز و ضد آب با دسترسی آسان قرار دهید.

این لیست تماس باید سالانه به روز شود. از اسناد حیاتی (شخصی، مالی) کپی تهیه کنید و در ظرف ضدآب و نسوز نگهداری کنید.

فضای زندگی سالمندان را شلوغ کنید، به پله ها، درها و پنجره ها توجه ویژه ای داشته باشید تا مطمئن شوید که نقاط ورودی و خروجی از موانع پاک و قابل تردد هستند.

استخدام پرستار سالمند و آمادگی در برابر بلایا با کیت تامین اضطراری

یک کیت تامین اضطراری سازماندهی کنید. باید به راحتی قابل حمل باشد و شامل چند روز دارو، غذاها و آب فاسد نشدنی، وسایل پزشکی (سمعک و باتری، عینک یا کنتاکت و غیره)، چراغ قوه و باتری، وسایل بهداشت شخصی و شارژرهای تلفن همراه باشد.

در عین حال اطمینان حاصل کنید که هر وسیله کمکی حرکتی، مانند واکر، عصا یا ویلچر، دستی و قابل استفاده باشد.

سخن آخر

اختلالات شناختی، اعتماد به نفس بیش از حد یا لجبازی آشکار ممکن است آنها را نسبت به خطر قریب الوقوع بی توجه یا سست کند. به همین دلیل است که مراقبان باید تمرین‌های ایمنی را انجام دهند.

(امتیاز دهید)

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند