زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

پرستاری

نحوه تامین نیازهای پایه بیمار در منزل توسط پرستار بیمار

پرستاری که برای نگهداری و مراقبت از یک بیمار انتخاب می‌شود، همانند فرشته نجاتی است که بیمار را از ناامیدی می‌رهاند. پرستاری که برای بیمار انتخاب می‌شود ابتدا باید در مورد داشتن توانایی در تامین نیازهای بیمار ارزیابی شود. فردی که این توانایی را نداشته باشد کاری از پیش نخواهد برد. در هر حال افرادی که قرار است زیر نظر پرستار بیماری خود را پشت سر بگذارند، افرادی هستند که به توجه بیشتری نیاز دارند. در این دوران لازم است که به نیازهای اولیه بیمار توجه بشود. نیازهایی مثل استحمام، غذا خوردن، نظافت شخصی، انجام پانسمان و رسیدگی به وضعیت درمانی بیمار از جمله نیازهایی هستند که پرستار باید آن‌ها را برطرف کند. در ادامه در مورد این نیازها صحبت خواهیم کرد.

نحوه تامین نیازهای پایه بیمار در منزل توسط پرستار بیمار

وظایف پرستار

طبق منشور حقوقی بیمار و همراه بیمار پرستارانی که برای نگهداری از بیمار انتخاب می‌شوند، یک سری وظایف خاص دارند. این که سر موقع داروهای بیمار به او داده شود، این که وضعیت جسمی بیمار بررسی شود، این که فشار خون بیمار گرفته شود، این که پانسمان بیمار تعویض شود و این که تزریقات بیمار انجام شود، از جمله وظایف مهمی است که پرستار باید آن‌ها را انجام دهد. در ضمن برطرف کردن نیاز بیمار به غذا، حمام، نظافت شخصی، نظافت منزل و مواردی از این قبیل از وظایفی است که پرستار بیمار در منزل دارد.

ممکن است این پرستار از یک کودک نگهداری کند ممکن است که بیمار زیر دست این پرستار یک سالمند باشد. در هر صورت این بیمار در دوره‌ای قرار دارد که بسیار آسیب پذیر اسد. پرستار باید ابتکار داشته باشد و انرژی بیمار را افزایش دهد و در عین حال که با خوش خلقی با بیمار برخورد می‌کند.

مطالعه کنید
آشنایی با عوارض انزوا در سالمندان و راههای پیشگیری از آن

بیشتر بخوانید :پرستار در منزل از چه بیمارانی مراقبت می کند؟

استحمام بیمار و رسیدگی به نظافت شخصی

یکی از مهمترین و اصلی‌ترین کارهایی که یک پرستار برای بهبود یافتن یک بیمار باید انجام دهد، این است که به استحمام بیمار توجه داشته باشد. بیماران ممکن است در حرکت مشکل داشته باشند یا نتوانند به راحتی حمام کنند. همچنین ممکن است در رفتن به توالت یا مرتب کردن مو و ظاهر خود ناتوان باشند. در چنین شرایطی پرستار وظیفه دارد که بیمار را حمام ببرد. در ضمن گاهی اوقات برخی از بیماران به مشکلاتی همچون بی اختیاری ادرار و مواردی از این قبیل مبتلا هستند. بنابراین باید پوشاک شوند. در چنین مواردی پرستار باید بدون این که منت کند، بیمار را پوشاک نماید. در واقع این کار در حیطه وظایف اولیه‌ای است که پرستار دارد.

رسیدگی به وضعیت جسمانی بیمار

نیاز اولیه بیمار حقوق اولیه بیمار است. بنابراین پرستار باید حق بیمار را ادا کند. رسیدگی به وضعیت بیمار در زمره وظایفی که پرستار بیمار دارد قرار می‌گیرد. این پرستار باید طبق زمانبندی‌هایی که پزشک انجام داده است، به بیمار دارو بدهد و وضعیت جسمی او را بررسی کند. در مواقعی نیاز است که پانسمان بیمار عوض شود. پرستار باید با چگونگی انجام تزریقات و تعویض پانسمان آشنا باشد. علاوه بر این، یک پرستار که قرار است در تامین نیازهای اوليه بیمار ارزیابی جسمانی انجام دهد، موظف است که فشار خون بیمار و قند خون بیمار را بررسی کند. چنانچه پزشک درخواست گزارش هفتگی نماید تهیه این گزارش نیز به عهده پرستار است.

تهیه غذا برای بیمار

یکی از نیازهای اساسی که بیمار دارد، نیاز به غذا است. بیماران برای این که روند بهبودی خود را سریع‌تر کنند و زودتر درمان شوند، باید از بهترین غذاها استفاده کنند. حال پرستار موظف است که غذاهایی را برای بیمار تهیه نماید که به بهبود سلامت بیمار کمک شایانی می‌کند. در مواقعی هم ممکن است بیمار به مصرف غذاهای تقویتی مثل سوپ و ..‌ مجبور باشد. دیگر وظیفه‌ای که یک پرستار دارد این است که این غذاهای تقویتی را آماده کرده و سر موقع به بیمار ارائه کند‌. البته تهیه مواد غذایی و … در زمره وظایف پرستار نیست.

مطالعه کنید
رابطه اعتیاد و بارداری

نحوه تامین نیازهای پایه بیمار در منزل توسط پرستار بیمار

مرکز پرستاری زندگی برتر

همان طور که گفتیم، نیاز اولیه بیمار حقوق بیمار است که باید برطرف شود. پرستار موظف است که این حقوق را به خوبی ادا نماید و نیازهای بیمار را از بین ببرد. البته در صورتی این اتفاق می‌افتد که شما بهترین مراکز پرستاری را انتخاب کرده باشید. ما در مرکز پرستاری زندگی برتر همواره در پی ارائه خدماتی عالی در زمینه پرستاری از بیمار هستیم.

بیشتر بخوانید :نقش مهم پرستاران در درمان و بهبودی بیماران سرطانی

به همین دلیل نیروهایی با سابقه را برای ارائه این خدمات به شما عزیزان در نظر داریم. نیروهایی که می‌توانند وضعیت جسمانی بیمار چه کنند و غذاهای بیمار را سر وقت برای او تهیه نمایند این نیروها همچنین بیمار حمام می‌برند و اگر نیاز به بیمار را پوشاک هم می‌کنند. پس هیچ نگرانی از هیچ جهتی وجود نخواهد داشت. لازم به ذکر است که این مرکز در ۲۴ ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات مختلف به شما عزیزان است. فرقی ندارد که پرستار نیمه وقت می‌خواهید یا پرستار تمام وقت را استخدام کنید. در هر صورت می‌توانید روی مرکز پرستاری زندگی برتر حساب کنید.

(امتیاز دهید)

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند