حفظ امنیت سالمند در محیط منزل توسط پرستار سالمند

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

پرستار سالمند باید توجه داشته باشید که انجام ورزش های ساده باعث بهبود وضعیت تعادل سالمند و تقویت ماهیچه ها شده و احتمال آسیب دیدگی را کاهش می دهد. ( این نوشته در ادامه نگارش قبلی حفظ امنیت سالمند در محیط منزل توسط زندگی برتر اکسین نگارش شده است)

  • دوچرخه سواری
  • بالارفتن از پله
  • مدیتیشن
  • پیاده روی
  • وزنه برداری با دمبل یا دستگاه و ….
  • یوگا

از جمله ورزش هایی هستند که سالمند می تواند به تنهایی یا به کمک پرستار سالمند آن ها را انجام دهد.

تامین روشنایی لازم برای سالمند به کمک پرستار سالمند

سالمندانی که دچار اختلالات بینایی هستند، بیش از دیگران در معرض خطر قراردارند. پرستار سالمند باید اطمینان حاصل کند که محیط اطراف ورودی ها، راهروها و پله ها از روشنایی خوبی برخوردارند. پرستار سالمند می تواند در صورت نیاز ترتیب نصب چند لامپ اضافه را در محیط منزل بدهد. پرستار سالمند می تواند برای راحتی بیشتر سالمند پیشنهاد نصب لامپ های حساس به حرکت را نیز با خانواده او مطرح کند.

حفط امنیت سالمند در منزل
حفظ امنیت سالمند در محیط منزل توسط پرستار سالمند

فراهم کردن امکاناتی برای درخواست کمک از پرستار سالمند

اگر سالمند تحت مراقبت در وضعیت اورژانسی باشد، رسیدگی به موقع پرستار سالمند می تواند زندگی او را نجات دهد. سالمند می تواند با استفاده از تماس تلفنی یا یک سیستم پاسخگویی اضراری که دور مچ یا گردن سالمند نصب می شود، با فشاردادن یک دکمه پرستار سالمند را از وضعیت خود آگاه کند. اگر پرستار سالمند چنین تجهیزاتی را در اختیار نداشته باشد، می تواند یک تلفن همراه را در اختیار سالمند قرار دهد.

پیشنهاد مقاله  : حفظ امنیت سالمند در محیط منزل توسط شخص مراقب سالمند

 از بین بردن خطرات احتمالی توسط مراقب

پرستار سالمند باید محیط را از تمام عواملی که موجب آسیب رسیدن به سالمند می شود، به طور کامل پاک کند. بی نظمی محیط، فرش های لوله شده، حیوانات خانگی، سیم های سیار و پله هایی با شیب تند از  عوامل خطرساز بشمار می روند. در صورت وجود کودک در محیط منزل، بهتر است پرستار سالمند فضا را از اسباب بازی های مربوط به کودک خالی کرده یا محیطی جداگانه برای سالمند در نظر بگیرد.

 دور نگه داشتن سالمندان آلزایمری از در، پنجره و مناطق خطرناک

در صورتی که سالمند دچار آلزایمر باشد، پرستار سالمند باید دسترسی او به محیط بیرون را محدود کند. پرستار سالمند باید سالمند آلزایمری را از اقلام خطرناکی چون مواد شیمیایی، تمیزکننده ها، داروها و چیزهای دیگری که ممکن است بطور اتفاقی خورده شود، دور نگه دارد. پرستار سالمند می تواند برای این منظور از قفل کودک و دیگر محصولات ضد کودک استفاده کند.

استفاده از ابزار امنیتی به کمک مراقب

محصولاتی چون محافظ های ران جهت حفظ امنیت سالمند طراحی و تولید شده اند که سالمند می تواند به کمک پرستار سالمند از آن ها استفاده کند. محصولات امنیتی همیشه هم مضر نیستند شاید یک زمینه ذهنی برای ما به وجود آمده باشد که ما نمی توانیم از ابزار های امنیتی برای کنترل شرایط سالمند استفاده نمائیم که این مضر می باشد و شما را در آینده به دردسر خواهد انداخت پس استفاده از این امکانات به سود شما خواهد بود.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.