حرفهایی که هرگز نباید به بچه ها بگویید

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

متأسفانه، بچه ها با دفترچه راهنما همراه نیستند. (تصور کنید چقدر عالی خواهد بود!) والدین همیشه اشتباه می کنند، و این اشکالی ندارد. یکی از سخت ترین چیزهایی که باید به عنوان والدین یاد گرفت این است که چگونه با بچه ها صحبت کنیم. گفتن چیزی که به آنها پیام یا ایده اشتباهی می دهد آسان است – حتی ممکن است متوجه آن نباشید. در ادامه این نوشته از زندگی برتر به بررسی حرفهایی که هرگز نباید به بچه ها بگویید می پردازیم. توجه کنید که اگر برای استخدام پرستار کودک هم اقدام می کنید، باید تمامی این موارد را مورد بررسی قرار دهید.

حرفهایی که هرگز نباید به بچه ها بگویید

لیستی از چیزهایی که هرگز نباید به فرزندتان بگویید را بخوانید. آنها را با پرستار کودک خود به اشتراک بگذارید تا آنها نیز بدانند که چگونه با فرزندان شما صحبت کنند.

من به شما افتخار می کنم

کارل پیکهارت، روانشناس و نویسنده کتاب «بقای دوران نوجوانی فرزندتان»، می گوید که نباید به سادگی به کودک خود یک صحبت دلگرم کننده بدهید زیرا: «اکنون کودک در قبال غرور والدین خود احساس مسئولیت می کند (این رفتار شما باعث افتخار من است.) بهتر است والدین به جای این کار، اعتبار را در جایی که متعلق به آن است خرج کنند. به طور مثال بگویند برای شما خوب است که این رفتار را داشته باشید.

کار خوب

حرفهایی که هرگز نباید به بچه ها بگویید جزئیات بسیاری دارند. عاشق کاری هستید که فرزندان انجام داده است؟ از نظر تشویق و ایجاد عزت نفس بسیار مفیدتر است اگر روی اینکه فرزندتان چگونه به هر آنچه که به دست آورده است، توجه کنید. این در حالی است که جملاتی مانند چه پسر باهوشی یا تو فوق العاده ای پس از مدتی اثر خود را از دست خواهند داد. به جای آن بهتر است از تکنیک هایی مانند گزینه های زیر استفاده کنید:

  • فرزندتان نمرات خوبی گرفته است: شما نمرات خوبی گرفتید. باید در این زمینه سخت تلاش کرده باشید.
  • تیم فرزند شما برنده شده است: من از روشی که شما توپ را پاس دادید تا هم تیمی شما بتواند گل بزند بسیار لذت بردم.
  • فرزند شما نقاشی زیبایی کشیده است: چه چیزی باعث شده آن رنگهای زیبا را انتخاب کنی؟ یا چگونه این طرح را فهمیدی؟

واکنش‌های والدین مانند موارد فوق باعث می‌شود کودک به این فرآیند فکر کند و برای رسیدن به هدف تلاش کند.

شما باید الگوی خوبی برای برادرتان باشید

حرفهایی که هرگز نباید به بچه ها بگویید شامل الگوسازی هم می شود. خواهر و برادرهای بزرگتر ممکن است به دلیل حسادت به دلیل توجه اضافی که ممکن است خواهر یا برادر کوچکتر به آن جلب شود، رفتار کنند. برای جلوگیری از این امر، دکتر کاترین کرسی، استاد آموزش دوران کودکی در دانشگاه اولد دومینیون در نورفولک، ویرجینیا، پیشنهاد می‌کند که خواهر یا برادر بزرگ‌تر را تحسین کنید و به اهمیت او در زندگی خواهر یا برادرش توجه کنید.

صبر کن تا پدر/مادرت به خانه برگردد

والدین برابر هستند و نباید به عنوان انضباط تعیین شود یا از آنها به عنوان تهدید استفاده شود. به عنوان یک تیم متحد به هم بچسبید. در عوض می توانید این را امتحان کنید: شما به مدت یک هفته نمی توانید فعالیت خود را در زمینه نقاشی انجام دهید زیرا یک کلمه بد گفتید/ جریمه های اعمال کودک را به تعویق نیندازید – همان موقع با آنها برخورد کنید.

حرفهایی که هرگز نباید به بچه ها بگویید – من هرگز تو را نمی بخشم

حتی برای بهترین‌های ما هم اتفاق افتاده است – وقتی کودک کاری غیرقابل تصور انجام می‌دهد به سرعت واکنش نشان می‌دهیم. گفتن چنین چیزی می تواند واقعاً برای کودک مضر باشد. پیکهارت می‌گوید: «حالا کودک احساس می‌کند هر کاری که انجام داده است برای همیشه علیه او به یاد می‌ماند.»

بهتر است والدین بگویند: «کاری که شما انجام دادید مضر بود، اما ما راهی پیدا می‌کنیم که این را پشت سر بگذاریم و ادامه دهیم». در گرمای لحظه، گفتن چیزی عجولانه آسان است. یک نفس عمیق بکشید و قبل از صحبت صبر کنید تا آرام شوید.

من از تو خجالت می کشم

روانشناسان بر منفی بودن این عبارت توافق دارند. استفاده از این عبارت ممکن است باعث شود کودک در خانواده احساس ننگ کند. بهتر است که والدین بگویند: «اگرچه نسبت به کاری که انجام دادی احساس بدی دارم، مثل همیشه دوست دارم کسی که هستی.»

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت موسسه پرستاری زندگی برتر ما به بررسی حرفهایی که هرگز نباید به بچه ها بگویید پرداختیم. مهم نیست که به یک کودک چه می گویید، مهم است که قبل از صحبت کردن فکر کنید. درک کنید که جوانان به طور طبیعی کنجکاو و فعال هستند و با آنها صحبت کنید تا شرایط را به خوبی مدیریت نمایید.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.