ایمنی سالمندان با کمک فناوری

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

آنچه زمانی حدس و گمان خیالی بود اکنون به زندگی واقعی تبدیل شده است. امروزه بسیاری از ابزارهای فناوری وجود دارد که به افراد مسن کمک می کند تا ایمن بمانند و افرادی که به آنها اهمیت می دهند در مورد بهزیستی آنها مطلع شوند. به همین دلیل در این نوشته از وب سایت زندگی برتر به بررسی سیستم ایمنی سالمندان با کمک فناوری می پردازیم. استخدام پرستار سالمند و یا پرستار بیمار هم می تواند در این زمینه کمک بسیاری کند.

چرا نظارت از راه دور برای سالمندان؟

در این عصر دیجیتال، دستگاه‌های نظارتی مختلف امکان ردیابی از راه دور اتفاقات مربوط به سلامت سالمندان را می‌دهند. نظارت از راه دور می تواند آرامش خاطر را برای عزیزان و ارائه دهندگانی که همیشه نمی توانند شخصاً با مادر یا بابا، مادربزرگ یا پدربزرگ ملاقات کنند، ایجاد کند.

بسیاری افراد، متوجه می شوند که باید مراقب سلامت والدین سالخورده‌شان باشند، حتی با افزایش سن والدین در خانه. این مسئولیت اغلب در کنار کار کردن در یک شغل و بزرگ کردن بچه ها قرار می گیرد. وقت گذاشتن برای اطمینان از خوب بودن یک سالمند می‌تواند به اندازه کافی سخت باشد، حتی زمانی که اعضای خانواده در همان شهر زندگی می‌کنند.

اما زمانی که فاصله در میان باشد چالش‌برانگیز است. وقتی نمی‌توانید از نظر فیزیکی در آنجا باشید و یک تماس تلفنی یا چت تصویری انجام نمی‌شود، یک سیستم نظارتی می‌تواند بینش بی‌درنگ درباره نحوه عملکرد یک سالمند ارائه دهد. همین جا است که ایمنی سالمندان با کمک فناوری رقم می خورد.

فناوری های مختلف برای ایمنی سالمندان

فناوری مانیتورینگ از راه دور از آویزها و دستبندهای پوشیدنی که در صورت سقوط یا تصادف فعال می شوند تا حسگرهای غیرفعال در اطراف خانه را شامل می شود که حرکت سالمندان، زمان فعالیت و محل انجام فعالیت را تشخیص می دهد.

هر چیزی که از نظر روال‌ها، الگوها یا رفتارها نادرست باشد، هشداری را به خانواده یا مراقبان حرفه‌ای می‌دهد تا در صورت لزوم بتوانند اقدام کنند.

فناوری های مختلف برای ایمنی سالمندان

سنسورها در مناطق خاصی مانند درهای یخچال و درهای بیرونی و اطراف اتاق خواب و اتاق نشیمن قرار می گیرند. این حسگرها حرکت را تشخیص می‌دهند (بیشتر بدون دوربین)، و برخی دارای فناوری هستند که فعالیت‌های فعلی را با روال‌های معمول مقایسه می‌کند تا به خانواده یا دوستان و همچنین متخصصان ارشد مراقبت کمک کند تا تغییرات نامطلوب در وضعیت یا سبک زندگی یک فرد مسن را تشخیص دهند

ایمنی سالمندان با کمک فناوری تغییراتی در شرایطی که اگر درمان نشود یا تشخیص داده نشود، می تواند تهدید کننده زندگی باشد را ارائه می کند. آشکارسازهای حرکت الکترونیکی به ویژه برای سالمندانی که به تنهایی زندگی می کنند و دارای یک یا چند بیماری هستند، مهم باشد. یک سیستم شهودی می‌تواند به شناسایی تغییراتی که سالمندان را مستعد سقوط می‌کند کمک کند، یا اگر زمین خوردن اتفاق افتاد، می‌تواند راه نجاتی باشد که به موقع کمک پزشکی مورد نیاز را در محل دریافت می‌کند.

ایمنی سالمندان با کمک فناوری برای زوال عقل

اگر سالمند به دلیل شروع زودهنگام زوال عقل مستعد سرگردانی است، یک سیستم نظارت از راه دور می تواند تفاوت بین دانستن و عدم اطلاع از حوادث رومینگ و انجام اقدامات احتیاطی لازم برای اطمینان از ایمنی یا جستجوی سطح بعدی مراقبت باشد. مکان یاب GPS تعبیه شده می تواند مشخص کند که سالمند کجا می رود. نظارت لایه دیگری از امنیت برای محافظت در برابر افرادی است که می توانند برای سالمندان مشکل ایجاد کنند. نظارت از راه دور روشی محجوب برای افراد دلسوز است تا ارزیابی کنند که چگونه یک سالمند در هر زمان معین شرایط را اداره می کند.

داده‌های فعالیت حیاتی جمع‌آوری‌شده می‌تواند به تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد تغییرات سبک زندگی برای بهبود رفاه کمک کند. این در مورد کنترل یک سالمند نیست، بلکه حمایت از آنها برای به حداکثر رساندن سلامت و استقلال آنها و حفظ امنیت آنها تا آنجا که می توانند هستند. سته به بودجه شما و مشخصات سلامتی و خواسته‌های عزیزتان، نظارت بر سالمندان می‌تواند از پوشش جامع از طریق دوربین‌ها و حسگرها تا دستگاه‌های اولیه متغیر باشد.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت زندگی برتر ما به بررسی ایمنی سالمندان با کمک فناوری پرداختیم. برخی از سیستم ها از سنسورهای بدون دوربین استفاده می کنند. برخی دیگر دارای قطعات صوتی و تصویری هستند. برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی، مناطقی از خانه را می توان در صورت درخواست غیر فعال یا محو کرد. برخی از مانیتورهای موجود در بازار به صورت صوتی فعال می شوند، برخی دیگر با تشخیص چهره فعال هستند و برخی دیگر هر دو قابلیت را ارائه می دهند. استفاده از این سیستم ها به ایمنی سالمندان کمک زیادی می کند.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.