زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

پرستار سالمند, مقالات

مراقبت و پرستاری از سالمندان دارای زوال عقل کجا مورد نیاز است؟

در این نوشته به این سوال پاسخ می دهیم که مراقبت و پرستاری از سالمندان دارای زوال عقل کجا مورد نیاز است؟ در مراحل اولیه زوال عقل یا اختلال شناختی، از دست دادن حافظه می تواند فعالیت های روزمره آشنا را برای سالمندان مختل کند.

اما زمانی که نقص‌های ذهنی شدید باعث گم شدن آن‌ها در حین پیاده‌روی یا رانندگی با ماشین می‌شود، یک گردش ساده می‌تواند به سرعت به یک موقعیت ناراحت‌کننده و بالقوه خطرناک تبدیل شود.

مراقبت و پرستاری از سالمندان دارای زوال عقل کجا مورد نیاز است؟

اگر فرد مسن و سالمند تحت نظارت در حین گشت و گذار در محیط اطراف خود دچار مشکل می شود، باید با یک متخصص پزشکی صحبت کنید. پزشک آزمایش‌ها و ارزیابی‌هایی را برای تعیین علت مشکل حافظه انجام می‌دهد.

اگر برای استخدام پرستار سالمند اقدام کرده اید، این فرد می تواند در زمینه مدیریت شرایط زوال عقل به شما و فرد سالمند کمک زیادی کند.

برای کمک به عزیزی که در حال گم شدن است، چه کاری می توانید انجام دهید؟

علاوه بر توصیه های پزشک، در اینجا چندین راه وجود دارد که می توانید به سالمندانی که در حال گم شدن هستند کمک کنید. برای سالمندانی که زوال عقل دارند، این توصیه ها بسیار کمک کننده هستند. مواردی که باید در نظر داشته باشید و در مراقبت و پرستاری از سالمندان دارای زوال عقل به آن ها توجه کنید عبارتند از:

مطالعه کنید
توجه به نیازهای سالمندان

روال ها را ایجاد کنید

افراد مسن مبتلا به زوال شناختی در کارهای روزمره و مکان های آشنا رشد می کنند. ایجاد یک برنامه روزانه می تواند به آنها کمک کند تا به یاد بیاورند که چگونه از مکانی به مکان دیگر بروند. دانستن اینکه آنها به طور معمول به کجا می روند می تواند به شما و مقامات محلی ایده ای بدهد که در صورت گم شدن از کجا شروع کنید.

از محرک ها آگاه باشید

ممکن است فرد مورد علاقه شما در زمان های خاصی از روز یا هنگام بازدید از یک مکان ناآشنا یا گیج کننده، مانند یک مرکز خرید شلوغ یا خواربار فروشی، بیشتر در معرض گم شدن باشد. توجه به محرک ها می تواند به شما در برنامه ریزی برای ایمنی آنها کمک کند.

از محرک ها آگاه باشید

برای مراقبت و پرستاری از سالمندان دارای زوال عقل از GPS استفاده کنید

اگر سالمند شما هنوز در حال رانندگی است، نصب GPS در ماشین او می تواند هنگام پیمایش در شهر مفید باشد. فعال کردن GPS در دستگاه تلفن همراه را نیز در نظر بگیرید. می توانید از انواع معتبر جی پی اس ها استفاده کنید.

از برچسب های شناسایی استفاده کنید

از عزیزتان بخواهید 24 ساعته یک دستبند شناسنامه پزشکی بپوشد یا برچسب بزند. دستبند یا برچسب باید شامل نام، تشخیص، شماره تلفن اورژانسی و آدرس آنها باشد. برچسب‌های شناسایی را در داخل لباس بچسبانید تا در صورت مقاومت یا فراموشی پوشاندن دستبند شناسایی یا برچسب کمک کنند.

چگونه مراقبان در خانه می توانند از گم شدن یک سالمند جلوگیری کنند؟

حضور پرستار سالمند یا پرستار بیمار در خانه می تواند مزایای بسیار زیادی برای مراقبت از فردی داشته باشد که مشکل دارد و پیوسته گم می شود. این مزایا برای مراقبت و پرستاری از سالمندان دارای زوال عقل عبارتند از:

مطالعه کنید
پرستار کودک عالی بودن می تواند لذت بخش باشد راهنمایی ها

ارائه نظارت

چه کسی که دوستش دارید در اطراف محله قدم می‌زند، از مطب دکتر بازدید می‌کند یا به خواربارفروشی می‌رود، یک مراقب و پرستار بازدیدکننده می‌تواند در کنار آنها باشد تا آنها را ایمن و مطمئن نگه دارد. حضور این افراد مزایای بسیاری برای سالمندان به همراه خواهد داشت.

کمک به مقابله با مشکلات ناشی از زوال عقل

یک پرستار و مراقب می تواند اطمینان حاصل کند که عزیز شما از توصیه های ایمنی مانند پوشیدن دستبند شناسایی، استفاده از GPS و مدیریت محرک ها پیروی می کند. اگر آنها دچار سردرگمی یا مشکل شوند، مراقب آنها می تواند آنها را هدایت کند یا کمک دلسوزانه ارائه دهد.

مراقبت و پرستاری از سالمندان دارای زوال عقل  با هشدار

مراقب و پرستار، می تواند به شما در مورد هرگونه تغییر در وضعیت عزیزتان، مانند بدتر شدن بی‌حسی یا سردرگمی، هشدار دهد. بنابراین می‌توانید اقدامات مناسبی را برای اطمینان از ایمنی آنها انجام دهید یا از یک ارائه‌دهنده پزشکی مراقبت کنید.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت  موسسه پرستاری زندگی برتر ما به بررسی روند مربوط به مراقبت و پرستاری از سالمندان دارای زوال عقل  پرداختیم. اگر فرد سالمند در منزل شما دچار مشکل است و بسیار گم می شود، استخدام پرستار می تواند او را ایمن نگه دارد.

در عین حال آرامش ذهنی مورد نیاز شما را فراهم کند . حتی زمانی که نمی توانید در کنار سالمند خود باشید.

 

(امتیاز دهید)

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند