علائم نیاز کودک به روان درمانگر

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

خانواده ها گاها با چالش هایی مواجه می شوند که نیاز آن ها به مشاوره را به خوبی نشان می دهد. به همین دلیل است که می توان با بررسی علائم نیاز کودک به روان درمانگر، اقد امات مهمی را در بهبود برداشت. کودکان همانند بزرگسالان به کسی نیاز دارند تا درباره احساسات خود با او صحبت کنند. در کنار استخدام پرستار بچه ، برای توسعه مهارت های اجتماعی می توان به مشاوره متخصص نیز مراجعه کرد. در ادامه این نوشته از وب سایت زندگی برتر به بررسی علائم نیاز کودک به روان درمانگر می پردازیم.

علائم نیاز کودک به روان درمانگر

اکنون زمان آن است که در نظر بگیرید آیا درمان برای کودک شما مفید است یا خیر؟ چیزی که در این زمینه بسیار مهم است، آگاهی از سلامت روان می باشد. هنگامی که کودکان با عوامل استرس زا مواجه می شوند، بر سلامت جسمی و روانی آن ها اثر می گذارد. برخی مطالعات نشان داده است که تعداد کودکان مبتلا به اضطراب بین سال‌های 2016 تا 2020 29 درصد و کودکان مبتلا به افسردگی 27 درصد افزایش یافته است. تغییرات فرهنگی نیز می‌توانند نقش داشته باشند – مانند رونق در استفاده از گوشی‌های هوشمند و رسانه‌های اجتماعی. در ادامه علائم نیاز کودک به روان درمانگر را بررسی می کنیم.

تغییر ناگهانی در خلق و خو یا رفتار

به عنوان والد یا مراقب، به احتمال زیاد فرزندتان و کارهای روزمره او را بهتر از دیگران می شناسید. بنابراین، تغییرات در رفتار را مورد توجه قرار دهید. به طور مثال کودکی که به یکباره  پرخاشگر می شود و یا به انزوا می رود. چند تغییر رفتار گویا دیگر وجود دارد که می تواند نیاز احتمالی به صحبت با یک متخصص بهداشت روان را تشخیص دهد:

  • پرخاشگری آشکار. شاید آنها به یک موقعیت (به ظاهر) کم خطر واکنش شدید نشان دهند، مانند اینکه از آنها خواسته شود تکالیف خود را کامل کنند یا اتاق خود را تمیز کنند.
  • غم و اندوه مداوم به عنوان مثال، آنها در پردازش از دست دادن یکی از عزیزان مشکل دارند

مشکل در توجه. آیا در حال تکرار سؤالات یا یادآوری چیزی به کودک در زندگی خود هستید؟ این می تواند جزو علائم نیاز کودک به روان درمانگر باشد.

مقاومت صبحگاهی برای مدرسه

منتظر نبودن برای سوار شدن به اتوبوس مدرسه در صبح اغلب یک تجربه جهانی در دوران کودکی است. اما اگر به نظر می رسد که این نفرت بیشتر شبیه ترس یا امتناع آشکار است، والدین یا مراقب باید نگران باشند. مدرسه محیطی مملو از قلدری است – مسئله‌ای که ممکن است به دلیل کشمکش‌های ذهنی که بچه‌های دیگر در این زمان در حال انجام آن هستند، افزایش یافته و تشدید شده باشد. در کودکان خردسال، بهانه‌های مکرر برای ماندن در خانه می‌تواند یک پرچم قرمز باشد. توجه به این نکته مهم است که مقاومت در برابر مدرسه لزوماً نشانه اختلال سلامت روانی نیست.

New Project 2
نمرات کمتر از حد معمول از علائم نیاز کودک به روان درمانگر

نمرات کمتر از حد معمول از علائم نیاز کودک به روان درمانگر

کودکانی که از چالش های سلامت روان رنج می برند، ممکن است این مبارزات را (تا حدودی ناگهانی) در نمرات و کارنامه خود نشان دهند. ممکن است متوجه کاهش شدید عملکرد تحصیلی آنها شوید. این اغلب می تواند اولین سیگنال والدین مبنی بر نیاز به کمک باشد.

پیشنهاد مقاله : 4 روش برای درمان خانگی زردی نوزاد

متوجه شده اید که آنها از نظر اجتماعی در حال مبارزه هستند

چشم انداز اجتماعی برای یک کودک، صرف نظر از سن آنها، می تواند سخت باشد. اما ایجاد ارتباطات اجتماعی بخش سالمی از نوجوانی است. بنابراین دیدن اینکه کودک در زندگی شما دوستان کمی (یا صفر) دارد، باید شما را تشویق به انجام اقداماتی کند. اگر کودک برای ایجاد و حفظ دوستی های سالم تلاش می کند، در کنار آمدن با بچه ها در مدرسه مشکل دارد یا احساس اعتماد به نفس نمی کند – همه اینها نشانه هایی است که او از درمان سود می برد.

چالش های تغییرات فیزیکی از علائم نیاز کودک به روان درمانگر

یکی دیگر از نشانه‌های ظریف‌تر (که احتمالاً توسط والدین یا مراقب نزدیک تشخیص داده می‌شود) درگیری‌های بهداشت روانی دوران کودکی که ممکن است یک غریبه یا حتی پزشک نبیند: تغییرات فیزیکی. وقتی کودکان تغییراتی را در سلامت روانی خود تجربه می‌کنند، سیستم عصبی آنها به دلیل استرس بالا می‌رود. در فرآیندهای مغزی آنها تغییرات در برنامه خواب آنها نیز ممکن است نشانه نگرانی باشد.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت مرکز پرستاری زندگی برتر ما به بررسی علائم نیاز کودک به روان درمانگر پرداختیم. نکته مهم این که والدین باید به درمان احترام بگذارند و به فرزندان خود این آزادی را بدهند که درباره همه جزئیات با آنها صحبت نکنند.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.