زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

پرستار کودک, مقالات

پرستار کودک گچ گرفتگی اعضای بدن کودک ، رفع مشکلات احتمالی

پرستار کودک گچ گرفتگی : اگر کودک گچ گرفتگی خود احساس خارش داشته باشد ، پرستار چه اقدامی کند؟ دمیدن هوا درون گچ با استفاده از سشوار  را امتحان کند (مطمئن باشد که از گزینه هوای سرد استفاده می‌کند). هرگز نباید پودر یا روغن بچه را در گچ بریزد تا خارش را از بین ببرد یا سعی کند با یک جسم نوک تیز، مانند مداد یا قلاب، به نقاط دارای خارش درون گچ برسد. چرا که این کارها می‌تواند پوست کودک را خراشیده یا تحریک کند و به عفونت منجر شود.

چه اتفاقی می افتد اگر گچ ترک بردارد؟

این اتفاق می تواند زمانی بیفتد که گچ گرفتگی ضربه بخورد یا له شود، دارای نقاط ضعفی باشد و یا اگر منطقه مجروح در زیر گچ ورم کند. به محض اینکه پرستار کودک متوجه شد با پزشک تماس بگیرد. در اغلب موارد، یک تعمیر ساده رو گچ بدون نیاز به حذف یا تعویض آن انجام می شود.

پرستار کودک گچ گرفتگی باعث شد رنگ انگشتان عوش شود :

اگر انگشتان کودک در حال تغییر رنگ هستند، ممکن است گچ بیش از حد محکم باشد و مراقب کودک باید فورا با پزشک تماس بگیرد. قرمزی و دردناک بودن پوست به طور معمول نشانه هایی هستند که نشان می دهند درون گچ از عرق یا آب مرطوب شده است.

مطالعه کنید
پرستار کودک مواقعی که با دکتر تماس بگیرد و شرایط را کنترل کند

گاهی اوقات، بچه ها از لبه های فایبرگلاس سطح زیرین نرم را برداشته یا می‌کَنند. با این وجود، پرستار کودک به آنها تذکر دهد که نباید این کار را انجام دهند، زیرا لبه های فایبرگلاس می توانند روی پوست مالیده شوند و باعث تحریک و خراش آن شوند. مراقب کودک در این موارد از پزشک کمک بگیرد تا مشکل حل شود.

چرا بعضی از انواع استخوان های شکسته از همان ابتدا در گچ قرار نمی‌گیرند؟

بعضی از انواع شکستگی ها در ابتدا در باند مخصوص و سپس در قرار داده می‌شوند. اگر نگرانی در مورد تورم وجود داشته باشد، پزشک ممکن است این کار را انجام دهد، بنابراین این کار انجام می‌شود تا پوشش محافظ برای بهبود استخوان زیاد تنگ نباشد.

آیا تمام استخوان های شکسته به گچ گرفتن نیاز دارند؟

نه. بعضی از شکستگیها مانند دنده یا گردن گچ گرفته نمی شوند. حتی دررفتگی های استخوان (که در آن قطعات هر دو طرف استخوان شکسته خارج از جای خود هستند) با آتل مخصوص یا تسمه مخصوص که کودک مانند یک جلیقه آن را می‌پوشد، به خوبی بهبود می‌یابند. مراقب کودک برخی از شکستگی های انگشت و دررفتگی هایشان که مفصل یا بخش قابل رشد استخوان کودک را شامل نمی‌شوند (به نام صفحه رشد) ممکن است به خوبی با آتل مخصوص یا کنار هم چسباندن (کنار هم قرادادن و چسباندن انگشت آسیب دیده به انگشت بدون تاثیر و سالم مجاور) بهبود یابند.

برخی از شکستگی های استخوان های بلندتر مانند استخوان ران ، سخت است که در یک گچ ، مستقیم نگه داشته شوند. اگر چه پزشکان، بسیاری از این نوع شکستگی ها را در گذشته در کشش (به طریقی با دقت استخوان ها به طور مستقیم کشیده می شدند) قرار می‌دادند، امروزه اغلب جراحی مورد استفاده قرار می گیرد.

مطالعه کنید
نکات انضباطی جهت پرستار کودک و برقراری نظم که موثر است

آیا کودک وقتی که استخوان شکسته در گچ قرار داشته باشد، احساس درد می کند؟

برای چند روز اول مراقب کودک انتظار مقداری درد را داشته باشد، اما معمولا آن ها شدید نیستند. پزشک ممکن است استامینوفن یا ایبوپروفن را برای کاهش درد کودک توصیه کند.

پرستار کودک گچ گرفتگی چگونه باز می شود؟

پزشک از یک اره کوچک الکتریکی برای برداشتن گچ استفاده خواهد کرد. اگر برای کودک ممکن است صدا و ظاهری ترسناک داشته باشد، اما مراقب کودک به کودک آرامش و دلگرمی دهد که این روند واقعا سریع و بدون درد است. تیغه اره تیز نیست – دارای تیغه گرد و خمی است که از طرفین به ارتعاش درمی‌آید. لرزش به اندازه کافی قوی است تا از فایبر گلاس یا گچ جدا شود، اما نباید به پوست کودک آسیب برساند و حتی پوست او را ممکن است غلغلک دهد.

زمانی که گچ برداشته می شود چگونه به نظر می رسد و چه احساسی به کودک دست می‌دهد؟

مراقب کودک از قبل شرایط را برای کودک شرح دهد. هنگامی که گچ برداشته می شود، احتمالا منطقه ای که پیش از این در گچ بوده است برای کودک بسیار عجیب و غریب خواهد بود: پوست رنگ پریده، خشک یا پوسته پوسته خواهد بود؛ مو تیره تر می شود و ناحیه (به ویژه عضلات) کوچکتر یا ضعیف تر به نظر می‌رسد. با این حال برای پرستار و کودک جای نگرانی وجود ندارد- همه‌ی اینها موقت است. همچنین طبق نوع و مکان شکستگی، پزشک ممکن است تمرینات مخصوصی برای بازگرداندن عضلات اطراف استخوان شکسته به شرایط مناسب پیشنهاد دهد. با خدمات پرستاری در منزل، علاوه بر اینکه کودک در محیطی آشنا و راحت به سر می برد. استرس کمتری نیز خواهد داشت.

مطالب مرتبط: مراقبت مرتبط با سلامتی کودک

4/5 - (4 امتیاز)

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند