آنژین قلبی در سالمندان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

در این مقاله از زندگی برتر توضیحات مختصری در مورد آنژین داده و در مورد اتفاق افتادن آنژین قلبی در سالمندان توضیحات کاملتری را ارائه خواهیم کرد. یکی از عارضه هایی که برای خیلی از افراد ممکن است پیش بیاید آنژین قلبی می باشد. قابل به ذکر است که این مشکل و عارضه سن خاصی نمی شناسد و همه افراد در هر سنی ممکن است با این مشکل مواجه شوند.

تعریف آنژین قلبی

آنژین نوعی درد در قفسه سینه می باشد که به علت کاهش جریان خون به قلب ایجاد می شود. از آنژین به عنوان یکی از علائم بیماری عروق کرونر نام برده می شود. آنژین ممکن است به صورت فشار، سنگینی، سفتی یا درد قفسه سینه توصیف شود. برخی از افرادی که به این عارضه مبتلا شده اند در توصیف درد آن می گویند مثل این است که گرهی به آن ها فشار وارد می کند و یا تحت فشار یک وزینه سنگین قرار گرفته اند.

آنژین قلبی در سالمندان ممکن است یک درد جدید باشد که بایستی توسط پزشک مورد بررسی و درمان قرار گیرد و یا درد مکرر که با درمان از بین برود. به همین دلیل پرستار سالمند باید مشخصه های اساسی داشته باشد. خصوصا برای اعزام پرستار به منزل!

آنژین قلبی در سالمندان

آنژین قلبی در سالمندان : ابتدایی ترین واکنش اشخاص در ارتباط با آنژین یا درد قفسه سینه احتمال حمله قلبی می باشد. البته این مسئله قابل چشم پوشی نیست ولی بایستی این نکته را نیز در نظر داشته باشید که ممکن است  درد قفسه سینه علت دیگری داشته باشد. مثلا مشکل ریوی یا مری عصبی و یا درد در دنده ها باشد. اما اگر نتوانستید درد را تشخیص دهید و غیر قابل تحمل بود بهترین راه مراجعه به پزشک می باشد.

امکان دارد درد قفسه سینه یا آنژین را از قسمت گردن تا شکم احساس کنید. این را بخاطر داشته باشید که آنژین یک علامت برای مشکل قلبی می باشد اما علت آسیب دائمی به فلب نمی تواند باشد. درد قفسه سینه یا آنژین قلبی در سالمندان می تواند در بخش های دیگری مانند بازو، شانه و فک یا کمر خود را نشان دهد.

آنژین قلبی در سالمندان

آنژین قلبی در افراد سالمند ممکن است به صورت پایدار و یاناپایدار اتفاق بیافتد. در هرصورت بهترین کار خصوصا در ارتباط با افراد سالمند مراجعه به پزشک و در صورت درد شدید مطلع نمودن اورژانس و حرکت ندادن فرد سالمند می باشد.

در چنین موقعی بهتر است فرد سالمند را در حالت خوابیده و یکسان قرار داد. بهتر است محیط به گونه ای باشد که اکسیژن کافی به فرد سالمند برسد و از هرگونه حرکت اضافی مانند جابجایی بیمار جدا خودداری شود. از نکات مهم دیگر این که از دادن داروی مسکن جهت کاهش درد جدا خودداری کرده و سریعا اورژانس را مطلع نمایید. ممکن است مرکز اورژانس تا رسیدن آمبولانس اطلاعات و انجام راهنمایی هایی را در اختیار شما قرارد هند که بایستی به آنها عمل کنید.

استخدام پرستار سالمند در منزل

اگر شما یا هر یک از اعضای خانواده دچار این مشکل شدید و خصوصا آنژین قلبی در سالمندان و طبق تشخیص پزشک احتیاج به مراقبت توسط پرستار در منزل را داشتید بهتر است از طریق مؤسسات خدماتی پزشکی اقدام کنید.

موسساتی که پرستاران و کادر مجرب و دوره دیده را در اختیار دارند تا مراقبت های لازم درمنزل صورت پذیرد. در این راستا می توانید با ما در زندگی برتر در ارتباط باشید. حتما نسبت به استفاده از داروهای تجویز شده پزشک اقدام نموده و خودسرانه نسبت به قطع دارو و یا تغییر آن اقدامی نکنید.

استخدام پرستار در منزل باعث می شود تا تمامی موارد به دقت مورد بررسی قرار گیرد. پرستار سالمند می تواند تمامی جزئیات آنژین قلبی در سالمندان را به دقت مورد بررسی قرار دهد. خصوصا اگر این پرستار دارای مدارک مرتبط با این کار باشد. از این رو اگر می خواهید به خوبی برای فعالیت های مراقبتی پیش بروید، با فرایند اعزام پرستار به منزل همراه شوید.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت زندگی برتر ما به بررسی آنژین قلبی در سالمندان پرداختیم. اما نکته پایانی این که اگر سالمند یا هر فرد دیگری در منزل دچار درد قفسه سینه با علائم زیر شد حتما با اورژانس یا پزشک تماس بگیرید. این علایم شامل سرگیجه، تنگی نفس، تعریق، خستگی و حالت تهوع است. بروز هر کدام از این علامت ها می تواند نشانه آنژین قلبی باشد. بهترین کار مراجعه و تشخیص بیماری توسط پزشک می باشد.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.