فواید استخدام پرستار کودک در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

در دنیای امروزی، فواید استخدام پرستار کودک در منزل با توجه به شاغل بودن پدران و مادران بسیار احساس می‌شود، در جامعه، نیاز خانواده هایی که کودک خردسال دارند به پرستار مخصوص و آموزش دیده کودک جزوی از ضروریات خانواده ها می باشد. ضمن این که بخاطر این که تعداد مهد کودک هایی که مراقبت از خردسالان را برعهده می گیرند محدود می باشد در خیلی از شهرها استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی ضروری ترین کاری است که والدین بایستی برای کودک خود انجام دهند‌. استخدام پرستار کودک در منزل فوایدی به همراه دارد.

در ادامه و در مقاله پیش رو از وب سایت زندگی برتر به فواید استخدام پرستار کودک در منزل پرداخته و در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد.

پرستار کودک کیست؟

پرستار کودک به کسی گفته می شود که طی آموزش هایی که دیده است به والدین در مراقبت و نگهداری از کودک کمک می کند تا در بهترین وضعیت قرار گیرد‌. لازم به ذکر است که میزان مسئولیت پرستار در منزل بسته به سن کودکان متفاوت می باشد.

برای هر رده سنی پرستار خاص همان دوره وجود دارد.

نحوه کار پرستار کودک در منزل
فواید استخدام پرستار کودک در منزل

برای ورود به شغل پرستاری کودک داوطلبان نیاز به مدرک خاصی ندارند. اما آنهایی که دوران آکادمیک پرستاری را گذرانده اند بهتر می توانند از عهده کار بر آیند. رشته هایی که در این زمینه می تواند به کمک، پرستار کودک بیایند شامل کودکیاری، پرستاری و روانشناسی کودک می باشد. باز هم متذکر می شویم که تحصیلات عالی در این زمینه مهم نیست. ولی دیدن دوره های آموزشی و تخصصی این رشته از ضروریات این شغل می باشد. فواید استخدام پرستار کودک در منزل خصوصا پرستار دوره دیده بسیار زیاد است.

پیشنهاد مقاله : روش‌های موثر نگهداری کودک از نوزاد تا یک سالگی

نحوه کار پرستار کودک در منزل

پرستار کودک در منزل،  را بنا به درخواست والدین به دو روش می توان به استخدام در آورد که عبارتند از:

پرستار کودک روزانه

در این روش در صورتی که پدر و مادر در بیرون شاغل باشند می توانند بخشی از امورات و کار نگهداری از کودک خود را به پرستار سپرده، تا زمانی که خود به منزل بازگردند. این خدمات معمولا چند روز در هفته می باشد.‌

پرستار کودک شبانه روزی

پرستار نوزاد، بچه و یا کودک می تواند به صورت شبانه روزی با هماهنگی و برنامه ربزی خانواده ها در منزل حضور داشته باشد و تمامی مسئولیت بچه را در هرسنی که باشد با نظارت والدین بر عهده بگیرد. والدین با توجه به احتیاج و نیازی که در این زمینه دارند می توانند برای استخدام پرستار شبانه روزی اقدام کنند.

فواید استخدام پرستار کودک در منزل

استخدام پرستار کودک در منزل مزایای بسیار زیادی به همراه دارد. این فواید باعث مدیریت هر چه بهتر زندگی خانوادگی خواهد شد. این فواید عبارتند از:

 • والدین کودک دیگر اجباری ندارند با اطرافیان و فامیل برای نگهداری بچه سر و کله بزنند.
 • والدین با استخدام پرستار کودک می توانند به کارهای خود برسند و بابت نگهداری کودکشان خیالشان راحت باشد.
 • فایده دیگر استخدام پرستار این است که محیط خانه محل امنی برای نگهداری کودک می باشد و پرستار کودک خدمات خود را در منزل انجام می دهد.
 • کودک یا نوزاد در منزل نگهداری می شوند و احتیاجی به بردن به مهد کودک یا محل پذیرش کودکان و نوزادان نیست.
 • با سپردن مسئولیت ها به پرستار مخصوص کودک والدین دیگر دغدغه ای بابت بیدار شدن ندارند. کارهای دیگر در سروقت خود انجام می شوند.
 • پرستار کودک از این لحاظ نیز اهمیت دارد که، والدین نیز می توانند مسئولیت را در بعضی زمان ها که در منزل هستند خودشان برعهده بگیرند یا بر کار پرستار و رفتار کودک نظارت مستقیم داشته باشند. یا با هماهنگی با پرستار کودک خود ، وقت بیشتری را در خارج از منزل بگذرانند.
 • عدم وجود دغدغه‌های بیخود والدین برای این که صبح زود کودک را آماده و برای بردن به مهد یا خانه بستگان آماده کنند. با خیال راحت با وجود پرستار این شور و دغدغه از بین می رود.

استخدام پرستار کودک در منزل دارای بسیاری از فواید است.

در زیر، برخی از این فواید را بررسی می‌کنیم:

 • .مراقبت فردی و تخصصی: با استخدام پرستار کودک در منزل، کودک شما می‌تواند از یک مراقبت فردی و تخصصی بهره‌مند شود. پرستاران کودک حرفه‌ای دارای تجربه و آموزش لازم در زمینه مراقبت و توسعه کودکان هستند و می‌توانند به نیازهای یکتای کودک شما پاسخ دهند.
 •  آسایش و راحتی برای والدین: با داشتن یک پرستار کودک در منزل، والدین می‌توانند به طور مستقیم وقت خود را صرف کارهای دیگری کنند. این به والدین اجازه می‌دهد تا به برنامه‌های کاری یا تفریحی خود بپردازند و در عین حال اطمینان داشته باشند که کودکشان در امان و تحت مراقبت است.
 •  امکان تعامل با کودک در محیط آشنا: با استخدام پرستار کودک در منزل، کودک شما در محیطی آشنا و محبوب قرار می‌گیرد. این به کودک امکان می‌دهد تا در محیط خانه و با اشیاء و اسباب بازی‌های خود بازی کند و به راحتی با پرستار و والدین خود تعامل داشته باشد.
 •  حفظ بیماری‌ها و عفونت‌ها: با استخدام پرستار کودک در منزل، کودک شما در معرض کمترین شانس برخورد با بیماری‌ها و عفونت‌ها قرار می‌گیرد. در محیط خانه، امکان برقراری کنترل بهتری بر روی بهداشت و ضدعفونی کردن وجود دارد.
 •  انعطاف‌پذیری در زمان‌بندی: با داشتن پرستار کودک در منزل، والدین می‌توانند زمان بندی خود را بهتر مدیریت کنند. آنها می‌توانند برنامه‌های خود را بر اساس نیازهای کاری و شخصی تنظیم کنند و نیازی به تنظیم زمان مراجعه به مراکز مراقبت از کودکان نداشته باشند.

به طور کلی، استخدام پرستار کودک شبانه روزی در منزل به والدین امکان می‌دهد تا بهترین مراقبت‌ها را برای کودک خود فراهم کنند و به طور همزمان زمان و انرژی خود را در تعامل با کودک سپری کنند.

در این نوشته از وب سایت زندگی برتر ما به بررسی فواید استخدام پرستار کودک در منزل پرداختیم. اگر قصد استخدام پرستار برای کودکتان را دارید حتما از طریق مؤسساتی که در این بخش فعالیت قانونی دارند و از پرستاران آموزش دیده استفاده نمائید.

شما می توانید از طریق شرکت پرستاری زندگی برتر اطلاعات بسیار دقیقی در این مورد داشته باشید و شرایط بسیار مناسبی را برای پرستار کودک و استخدام آن ها با ویژگی های مناسب در اختیار داشته باشید.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.