پرستار کودکی که صبرش از بحث و جدل با کودک لبریز شده است

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

یک راه حل جادویی وجود ندارد که فوراً برای همه خانواده ها چاره ­ساز باشد، اما برخی از راهکارهای اثبات شده در ادامه آمده است که پرستار کودک می تواند آنها را امتحان کنید. پرستار کودکی که راه حل های متنوعی را آزموده است دیگر می بایستی راهکارها را ترکیب کند و شرایط خود مطابقت دهد.او دریابد که چه راهی بهتر است. هر کودک کمی متفاوت است. اما مسئله اینجاست: مراقب به تلاش خود ادامه دهد. باید به دلایل خود برای انجام این کار رجوع کند و در نهایت، بدغذایی به مشکلی مربوط به گذشته تبدیل خواهد شد.

در حالی که این راهکارها برای همه کودکان مفید است، اگر کودکِ تحت نظر مراقب ، شاخص توده بدنی (BMI) زیر 10٪ یا بالاتر از 90٪ داشته باشد، به پرستار کودک توصیه می­شود برای مشاوره تغذیه ای، با متخصص کودک مشورت کند.

9 راهکار برای پایان ایراد گیری کودکان در غذا خوردن 

1. اجازه دهید که کودکان تا حد ممکن بخشی از فرایند تهیه غذا باشند.

پرستار کودک از والدین بخواهد که کودکان را برای خرید با خود به فروشگاه ببرند. او بگذارد آنها در انتخاب غذاهای سالم کمک کنند.مراقب به کودکان اجازه دهد در هنگام پختن غذا در وظایف متناسب با سن­شان به آشپزی کمک کنند. مشارکت در کل فرآیند آماده سازی غذا، یک استراتژی مؤثر برای کمک به کودکان ایرادگیر در پذیرش غذاهای سالم است.

2. لازم نیست چندین غذای جدید را به طور همزمان در برنامه غذایی کودک بگنجاند.

کاملاً خوب و عاری از اشکال است که پرستار در منزل ترکیبی از غذاهای جدید را در میان غذاهایی که می­داند کودک از خوردن آنها لذت می برد، بگنجاند.

3. لازم نیست در وعده های اصلی به طور هم زمان ، به مصرف بد غذایی بروید.

پرستار کودک کار روی بدغذایی را با وعده شام آغاز کند. وقتی پرستار کودک این کار را به اتمام رساند، دادن گزینه های سالم به کودکان در صبحانه و ناهار بسیار ساده تر و سریع‌تر توسط آنها پذیرفته می­شود.

4. مراقب میان وعده های بعد از ظهر باشید.

کودکانی که مدت کوتاهی قبل غذا خورده­اند، به احتمال بسیار کمتری گرسنگی آنها را مجبور خواهد کرد که غذاهای جدید در وعده­ی شام را امتحان کنند. همچنین، میان وعده یک زمان کلیدی برای پرستار کودک است که میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی کودکان بگنجاند.

پیشنهاد مقاله : علائم و علت انواع اختلالات ژنتیکی در کودکان

می­تواند اینگونه نیز با خود فکر کند که اگر کودکان به اندازه کافی گرسنه نباشند که در زمان میان وعده، میوه یا سبزیجات بخورند، پس آنها اصلا گرسنه نیستند.

5. مفهوم “همبستگی” در وقت شام خانوادگی بسیار مهم است!

تحقیقات این مورد را بارها و بارها پیدا کرده و به اثبات رسانده است. برای پرستار کودک و خانواده کودک، این به معنای صرفِ بودن در کنار یکدیگر از نظر جسمی نیست. داشتن یک غذای واحد به طور هم­زمان همان چیزی است که به ایجاد رابطه و پیوند میان پرستار کودک و خانواده با کودک کمک می کند که این امر برای کودکان بسیار مهم است؛ این مورد ما را به راهکار 6 می­رساند.

پرستار کودکی که صبرش از بحث و جدل با کودک لبریز شده است.

6. از تهیه وعده ­های غذایی فردی برای هر کودک در میز شام خودداری کند.

پرستار کودک به خودِ سخت کوشش این لطف بزرگ را انجام دهد و این کار را متوقف کند. سلامتی مراقب یک اولویت اصلی است. تهیه یک وعده­ی غذایی برای هر شب هفته به اندازه کافی سخت است. تهیه یک وعده­ی غذایی برای هر یک از اعضای خانواده و کودک می تواند حتی بهترین­های ما را نیز دیوانه کند! این راه حلی بلند مدت و مناسب برای مادران یا پرستار کودک و یا هیچ فردی نیست.

7. یک نکته مهم؛ صبور باشید

اکثر تحقیقات نشان می دهد که برای کودکان حدود 10 تا 15 بار زمان می برد تا غذای جدید را امتحان کنند، قبل از اینکه بخواهند به تنهایی و به دلخواه آن را بخورند (به خصوص اگر 3 سال یا بالاتر باشند). بله، این بدان معنی است 10-15 بار برای هر غذای جدید تکرار و زمان لازم است.

این کار به صبر زیادی نیاز دارد! یک مطالعه نشان داد که ٪90 از والدین قبل از تسلیم شدن، تنها 5-3 بار غذایی که مورد علاقه بچه ها نیست را به آنها پیشنهاد می دهند. این برای پرستار کودک چه معنایی دارد؟ پرستار کودک باید انتظارات خود را تغییر دهد و مصرتر باشد. همچنین، به همین دلیل قانون 1 (یا 2 یا 3 …) لقمه باید وجود داشته باشد.

حتی اگر خوردن از غذای جدید میزان بسیار کمی باشد، پرستار کودک هنوز هم در حال پیشرفت کردن است. نباید تسلیم شود. برای برخی از بچه ها، نمودارهای برچسبی با ردیابی میزان دفعاتی که کودک تحت نظارت پرستار کودک، غذای جدیدی امتحان کرده است، می تواند بسیار مفید باشد.

از نظر بصری، این کار برای پرستار کودک نیز می­تواند مفید باشد. نباید به خود اجازه ناامید شدن بدهد. پرستار کودک می­تواند از نمودارهای برچسبی قابل پرینت که در سطح اینترنت وجود دارد، برای دنبال کردن غذاهای جدید کودک استفاده کند.

8. اگر می خواهید غذاهای ناسالم را دور بریزید.

اگر والدین و پرستار کودک نمی خواهند بچه­ ها غذای ناسالم بخورند، آن را در خانه نگه ندارند. این باعث می شود تغذیه سالم برای همه ساده تر و قابل دستیابی تر شود. پرستار کودک در مصرف غذاهای سالم برای کودکان الگو باشد.

9- کودکان واقعاً سریع یادگیرند

اگر پرستار کودکی و والدین قبلاً بارها و بارها سعی کرده اند که شام­ های خانوادگی، نمودارهای برچسبی و غیره را در برنامه غذایی کودک بگنجانند و هنوز هم به کودکان برای خوردن غذای پخته شده التماس می کنند، نباید احساس گناه کنند، تکرار می­‌کنیم: هیچ گناهی، در مورد پایان دادن به شام ​​و فرستادن بچه ها به رختخواب نباید در خود احساس کنند.

من به عنوان مراقب کودک تا به حال ندیده­ام که اعتصاب غذای کودک بیش از 4-3 وعده­ی شام طول بکشد، پیش از اینکه کودکان منظور پرستار کودک و والدین را متوجه شوند که آنها در این راه سرسخت هستند. مادران همیشه این کار را انجام داده اند، زیرا بسیار مؤثر است. همانطور که اشاره شد بچه ها باهوش هستند و سریع یاد می گیرند!

بیایید این را نیز بخاطر بیاوریم، گرسنگی می تواند یک حُسن باشد. به نظر این یک راز کوچک است که والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ­های­مان بسیار بهتر از ما مراقب درک کرده اند. در مقایسه ­ی واضح با تمام طول زمان و تاریخ، اکثر خردسالان و فرزندان ما، امروز صاحب این برکت شده اند که هرگز کمبود مواد غذایی را واقعاً تجربه نکنند. در عوض، احتمالاً از زمان تولد والدین غذاهای روزانه و میان وعده هایی را با دوره­ی 3 ساعته برایشان تهیه کرده اند.

زندگی با نعمات زیاد هدیه بزرگی است

چگونه یک کودک می داند گرسنگی چیست اگر هرگز به تجربه آن نزدیک نشده باشد؟ گاهی اوقات، کودکان این هدیه را کاملاً درک نمی­کنند، حتی اگر فقط در زمینه ­ای بسیار محدود که رفتن به رختخواب با کمی گرسنگی باشد. آموزش این مفهوم توسط والدین و او به عنوان نتیجه­ای که توسط اعمال و انتخاب­ های فرزندتان به وجود آمده است (برای شرکت نکردن در وعده های غذایی خانواده)، نه تنها برای بعضی از کودکان مهم است، بلکه ضروری است.

نیازی نیست که مراقب و والدین از آموزش قدردانی به کودکان و فرزندان خود ترسیده یا شرمنده باشند. با صبر و حوصله (و مقداری سخت کوشی)، می تواند صرفِ وعده­ی شام به عنوان یک خانواده را بازپس بگیرد و به ایرادگیری در خوردن غذا پایان دهد. باید محکم در این راه ایستادگی کند و توانایی انجام این کار را نیز دارد.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست پرستار

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان