زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

پرستار سالمند, مقالات

خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان

خدمات پرستاری در منزل : افراد سالمند با کهولت سن دچار مشکلاتی در زمینه جسمی و حرکتی می شوند که می توتند زندگی روز مره را برایشان مشکل سازد. این امری طبیعی بوده و فرایندی انکار ناپذیر از چرخه زندگی می باشد. برای همین در خیلی از موارد  مسئله مراقبت از سالمند جزئی از ضروریات می باشد‌‌. ذکر این نکته هم ضروری است که بگوئیم پرستاری از سالمند در منزل امری تخصصی و مهم می باشد. در ادامه و در مقاله پیش رو از زندگی برتر در مورد خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان

با توجه به مشکلات روزمره و برخی مسائل دیگر مانند مشغله های کاری یا دوری مسافت برای برخی افراد خصوصا در شهرهای بزرگ امکان مراقبت از سالمند وجود ندارد و یا به سختی می توان مراقبت از سالمندان را بر عهده گرفت. بخاطر همین برخی اقدام به گرفتن پرستار بیمار جهت مرقبت از سالمندان در درون منزل می نمایند.‌ پیدا نمودن بک پرستار مراقب خوب به یکی از دغدغه‌های خانواده ها تبدبل شده است. در ادامه توضیحات بیشتری در زمینه خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان خواهیم داد.

وظایف مراقبتی از سالمند

پرستار ویژه سالمند به شخصی گفته می شود که به صورت کلی به شخصی گفته می شود که وظیفه مراقبت، نگهداری و انجام امور شخصی سالمند در منزل را بر عهده دارد. امروزه پرستارانی که از سالمندان مراقبت را بر عهده دارند از نظر تخصص و تحصیلات به چند دسته مراقب و نگهدار سالمند طبقه بندی می شوند. اما در کل وظایفی که بر عهده پرستار سالمند می باشد عبارتند از:

مطالعه کنید
ایده آل سازی خانه برای سالمندان

نظافت شخصی و استحمام سالمند

خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان شامل موارد نظافتی هم می شود. در واقع یکی از کارهایی که به عنوان وظیفه پرستار سالمند ضرورت دارد استحمام و نظافت شخصی می باشد. چرا که فرد سالمند به دلیل کهولت سن و بنیه جسمی قادر به انجام خیلی از کارها نمی باشد. کارهایی مانند استحمام، رفتن به دستشویی، آرایش سر و صورت که بایستی پرستار ویژه سالمند به خوبی آن را انجام دهد.

مراقبت و نگهداری از خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان

ارتباط عاطفی و دوستانه به عنوان یکی از وظایف اصلی پرستار سالمند در زمان مراقبت شناخته می شود. شاید شخص مسن به دلیل کهولت سن بدخلق شده باشد و یا فراموشی داشته باشد. پرستار سالمند وظیفه دارد با اخلاقی مهربانانه و خوش خلقی به امور او پرداخته و  از دیدگاه اخلاقی مراقب روحیات فرد سالمند باشد.

مراقبت و نگهداری از خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان

انجام فعالیت های رفاهی و پر کردن اوقات فراغت فرد سالمند

پرستار سالمند بایستی به این نکته توجه داشته باشد که فرد سالمند نیاز به تفریح و حضور در اجتماع دارد. با توجه به توافقات قبلی انجام شده در ساعت مشخصی از روز فرد سالمند را در بیرون از منزل همراهی کند و او را به پارک یا پیاده روی خیابانی ببرد.

انجام امور اداری و مالی سالمند

یکی از خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان که بر عهده پرستار ویژه سالمند می باشد در صورت توافق با خانواده و با مجوز کتبی خانواده، امور اداری سالمند مانند پرداخت قبوض یا دریافت حقوق، شارژ ساختمان و غیره است.

مطالعه کنید
مراقبت های پرستاری شستشوی معده

رسیدگی به وضعیت درمانی سالمند

در صورتی که سالمند تحت نظر پزشک باشد و یا از داروهای خاصی استفاده می کند پرستار طبق زمان بندی مشخص موظف است مصرف دارو را به سالمند یادآور شده و کار خوراندن دارو را انجام دهد. در صورت نیاز روزانه و یا هفتگی کارهایی مانند انجام فشار خون و تست قند خون را صورت دهد.

انجام پرستاری از سالمند در منزل شامل وظایف دیگری نیز می باشد که بستگی به وضعیت جسمی سالمند و توافقات انجام شده بین پرستار و خانواده سالمند دارد که وظیفه پرستار را مشخص می کند.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت زندگی برتر ما به بررسی خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان پرداختیم. اما نکته مهم و پایانی این که اگر قصد گرفتن پرستار جهت مراقبت از فرد سالمند در منزل را دارید حتما از طریق مراجع قانونی و افرادی که دارای تخصص در این زمینه می باشند استفاده کنید تا خدای ناکرده دچار مشکل های بعدی نشوید. چرا که مراقبت از سالمند تخصصی بوده و حتما بایستی فرد پرستار دوره های آموزشی را دیده باشد. از این رو در این زمینه می تواند با خاطری آسوده  زندگی برتر را انتخاب کنید.

(امتیاز دهید)

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند