وقتی فرد سالمند از کمک امتناع می کند چه باید کرد؟

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

تا به حال فکر کردید که وقتی فرد سالمند از کمک امتناع می کند چه باید کرد؟ نکاتی است که می تواند به شما کمک کند تا در صورت امتناع والدین سالخورده از کمک، از جمله رویکردهای مختلف مراقبت، کنترل مجدد و راه حل های فنی ساده با آن مقابله کنید. شما با پرستاری سالمند هم می توانید شرایط این افراد را به خوبی کنترل کنید.

چگونه در صورت امتناع والدین سالخورده از کمک، به جلو حرکت کنیم؟

درک این که والدین سالخورده شما به کمک بیشتر در خانه و نظارت دقیق‌تر نیاز دارند، می‌تواند فرآیندی دشوار و سخت پر از چالش‌های احساسی و پیامدهای عملی باشد. گذشته از این که بدانیم چه چیزی باعث کاهش سلامتی شده است، یکی از بزرگترین چالش ها پرداختن به مقاومت در برابر پذیرش کمک است.

برای بسیاری از افراد مسن، به ویژه آنهایی که تمام زندگی خود را به طور مستقل زندگی کرده اند، پذیرش نفوذهایی مانند ملاقات روزانه از یک مراقب یا استفاده از زنگ هشدار شخصی می تواند احساس تحقیر و غیرضروری داشته باشد. از دیدگاه عزیزان شما، آنها هنوز هم ممکن است بسیار قادر به زندگی به تنهایی باشند. پس وقتی فرد سالمند از کمک امتناع می کند چه باید کرد؟

برای یک کودک بالغ، ممکن است سخت باشد که از آنچه ممکن است به نظر می رسد یک مورد انکار کامل باشد، احساس خشم نکند. متأسفانه، ترکیبی از نقایص حسی، استقلال کاملاً محافظت شده و ویژگی های شخصیتی از قبل موجود، می توانند ترکیب شوند و یک بن بست تمام عیار ایجاد کنند. آنچه در این مرحله اتفاق می‌افتد یک تلنگر قدرت است.

پیشنهاد مقاله : راهنمای انتخاب بهترین پرستار سالمند در منزل؛ مراقبت‌های جامع و نکات کاربردی

وقتی فرد سالمند از کمک امتناع می کند چه باید کرد؟

چه اقداماتی می توانید برای رفع این مشکل انجام دهید؟ برای مدیریت این شرایط سخت می توانید از تکنیک ها و روش های زیر استفاده کنید:

تشخیص منطقی مشکل را انجام دهید

اول از همه، درک کنید که چه چیزی باعث بی میلی به کمک گرفتن از نظر منطقی و عینی می شود. این می‌تواند پاسخی کاملاً مشروع برای والدین شما باشد که در برخی از بخش‌های زندگی‌شان حمایت نپذیرند، به‌ویژه جایی که حریم خصوصی و منزلت برایشان ارزش قائل است.

امتناع از کمک
وقتی فرد سالمند از کمک امتناع می کند چطور آرام کرد؟

به یاد داشته باشید که مراقبت را می توان به آرامی معرفی کرد. دستگاه‌ها و ابزارهای زیادی در دسترس هستند که می‌توانند به فرد مورد علاقه‌تان کمک کنند تا به تنهایی از حمام استفاده کند و لباس بپوشد، به این معنی که در ابتدا می‌توان یک مراقب را فقط برای کمک در اطراف خانه و ارائه خدمات به خانه آورد. پس از گذشت مدتی ممکن است افزایش مراقبت های ارائه شده آسان تر باشد.

ترس و اضطراب فرد سالمند را درک کنید

والدین سالخورده شما احتمالاً نگرانی عمیقی در مورد شرایط خود دارند و ممکن است از فکر از دست دادن خانه خود یا نیاز به مراقبت مسکونی وحشت داشته باشند.

با این حال، اگر این باورها به پارانویای تمام عیار بدون مبنای واقعی گسترش یابد، در نظر بگیرید که آیا محیط خانه ممکن است به این امر کمک کند یا خیر. نور ضعیف، بهم ریختگی یا عایق صوتی بد همگی می توانند وضعیت را بدتر کنند. به آنها کمک کنید تا خانه خود را بهبود بخشند و به وضوح به آنها بگویید که با انجام این کار به آنها کمک می کنید در جای خود بمانند.

کمی کنترل را به آنها برگردانید

گفتگوهای مربوط به مراقبت را مثبت نگه دارید. همچنین می توانید آنها را در فرآیند تصمیم گیری مشارکت دهید. گزینه های مراقبتی آنها را مورد بحث قرار دهید، به نگرانی های آنها گوش دهید و به آنها اطمینان دهید که اگر با یک مراقب کنار نیایند، مجبور نخواهند شد آن ها را تحمل کنند.

در مورد خطرات واقع بین باشید

بدون شک شب‌های بی‌خوابی را سپری کرده‌اید که نگران افتادن والدین سالخورده‌تان بوده اید. اگر می‌توانید همسایه‌ها را درگیر کنید و از آنها بخواهید که چند بار در هفته آن ها را چک کنند. گرچه با استخدام پرستر سالمند شرایط بهتر است. اما این چک ساده می تواند خطرات را کاهش دهد.

بپذیرید که برخی از مراقبین ممکن است مناسب نباشند

فرد مورد علاقه شما در طول زندگی با چه نوع افرادی معاشرت داشته است؟ آنها از صحبت کردن در مورد چه چیزی لذت می برند؟ مراقبت توانایی برقراری ارتباط در سطح شخصی است، در مورد ایجاد یک رابطه قابل اعتماد است. هر کدام از خدماتی را که انتخاب می کنید، مهم است که قبل از انجام طولانی مدت یک جلسه آزمایشی برگزار کنید. این به شما و عزیزتان این امکان را می‌دهد تا متوجه شوید که مناسب است یا خیر.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.