راهکارهایی علمی و موثر برای چالش خواب کودک

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

پیش از خواب کودک، برای او نوشیدنی یا خوراکی مناسب آماده کنید ، پرستار کودک چالش خواب کودک همیشه همراه اوست ، در مقاله قبلی در ارتباط با خواب کودک نکاتی را اشاره کردیم که در ادامه به بررسی بقیه راه کارهای عملی در این زمنیه می پردازیم ، نباید هر چیزی را پیش از خواب کودک به او بدهد. چرا که معده پر، خواب را دچار اختلال می‌کند.

از سوی دیگر، یک خوراکی سبک و سالم کار مراقب را برای خواباندن کودک بسیار راحت تر می کند. می توانید مقدار کمی از نوشیدنی ها و خوراکی های زیر را پیش از خواب به کودک بدهد:

  • شیر گرم
  • ماست
  • پنیر
  • موز
  • مرغ
  • تخم مرغ
  • ماهی تن
  • کره بادام زمینی

البته مراقب باید اطمینان پیدا کند که کودک بعد از خوردن این خوراکی ها و قبل از خواب، دندان هایش را مسواک بزند.در واقع، خوابیدن با معده کاملا خالی از خوابیدن با معده پر خطرناک تر است. باید تعادل را برای کودک رعایت کند.

 

خواب نوزاد
راهکارهایی علمی و موثر برای چالش خواب کودک

آماده کردن شام مناسب برای کودک هنگام غروب  و یک خوراکی سبک اندکی پیش از خواب، بهترین برنامه ای است که پرستار کودک می تواند در مورد تغذیه کودک پیش از خواب انجام دهد. همچنین باید به یاد داشته باشد که خوراکی و نوشیدنی های کافئین دار، تا 2 ساعت قبل از خواب برای کودک کاملا ممنوع است.

پیشنهاد مقاله : پرستار کودک چگونه می تواند کودک را در وقت خواب بخواباند؟

رعایت زمان مشخص خواب کودک توسط مراقب

این موضوع برای  پرستار کودک دارای اهمیت زیادی است. پرستار کودک باید بداند که کودکان به صورت آنی به خواب نمی روند. ذهن آنها نیاز دارد که برای خواب آماده شود و این نگهدار است که باید شرایط مناسب برای این امر را فراهم کند. به همین منظور مراقب باید زمانبندی مناسبی در مورد زمان خواب کودک داشته باشد.

رفع چالش خواب کودک

بهترین راه مراقب برای موفقیت در این امر، اجرای برنامه پیش از خواب والدین است. به این معنی که دقیقا همان کارهایی را انجام دهد که والدین پیش از خواب کودک انجام می دهند. برای انجام هر چه بهتر این کار، پرستار کودک باید اطلاعات جامع و کاملی را در همین مورد از والدین بگیرد.

اما کار دشوار مراقب از جایی شروع می شود که والدین برای خواب کودک برنامه و زمانبندی نداشته باشند. در این موارد، باید خودش دست به کار شود و برای استراحت کودک برنامه ریزی کند. کافیست که پرستار کودک اطلاعات لازم در این مورد را از والدین بگیرد و با توجه به شناختی که از کودک دارد، برنامه و زمانبندی مناسبی را تدوین کند.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.