زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

پرستار سالمند, مقالات

پرستار سالمند تمام وقت در منزل

افراد در سنین بالا معمولا بخاطر سیستم جسمی و بدنی دچار مشکلاتی می شوند. البته گاهی این مشکلات مربوط به عوارض بیماری ها می باشد. اما در کل در خیلی از موارد وجود پرستار در خانه الزامی به نظر می رسد. در مقاله.پیش رو در مورد پرستار سالمند تمام وقت در منزل توضیحاتی خدمت شما خواهیم داد.

پرستار سالمند کیست؟

پرستار سالمند به کسی گفته می شود که مراقبت های ویژه ای برای برطرف کردن نیاز های شهروندان در مراحل محل مختلفی انجام می دهد. پرستار سالمند وظایفی مانند کمک در کارهای روزمره یک سالمند و مراقبت های روزانه از سالمندان و مرتب کردن منزل و حتی مراقبت های درمانی را برعهده می گیرد. پرستار سالمند تمام وقت در منزل در طول شبانه روز مشغول فعالیت است.

چه زمانی وجود پرستار سالمند ضروری است؟

خیلی از سالمندان هستند که نیازی به پرستار نداشته و کارهای روزمره شان را خودشان انجام می دهند. زمانی وجود پرستار ضروری می شود که سالمند به خاطر وجود مشکلات جسمی و یا ذهنی احتیاج به کمک پیدا می کند. مثلا سالمندی که دچار سکته مغزی شده و یا به علت بیماری های دیگری توانایی جسمی خود را از دست داده‌. یا به شدت ضعیف شده است. در چنین مواردی وجود پرستار چه به صورت نیمه وقت و یا چه به صورت تمام وقت ضروری می باشد. این امر موجب می گردد تا هم خود سالمند احساس راحت تری داشته باشد هم اطرافیان دغدغه کمتری داشته باشند.

مطالعه کنید
چه نکاتی باعث به وجود آمدن یک پرستار بیمار خوب می شود؟

حضور پرستار سالمند تمام وقت در منزل

علائم هشدار دهنده ای وجود دارند که موجب می شود اطرافیان و اعضای خانواده به سمت مراقبت بیشتر از سالمند و گرفتن پرستار سوق دهد این عوامل عبارتند از:

  • مشکلات فیزیکی
  • مشکلات شناختی و حافظه ای
  • مسائل و مشکلات احساسی و عاطفه ای

وظیفه پرستار سالمند کنترل و کمک کردن به سالمند دربرابر این مشکلات می باشد.

نقش خدماتی  پرستار شبانه روزی سالمند

باتوجه به توضیحات داده شده در مورد پرستاری از سالمندان نقش پرستار سالمند تمام وقت در منزل بدین گونه تعریف می شود که پرستار یکی از مهمترین نقش ها را در مسائل پزشکی و درمانی. ایفا می کند. زیرا از فردی مراقبت می کند که خاص ترین نیاز ها را دارد. سالمندان به دلیل کهولت سن و ضعیف شدن بدن معمولا دچار مشکلاتی می شوند که احتیاج به رسیدگی خاص آن هم توسط فردی وارد به این کار را دارند. اما چه نوع خدماتی توسط پرستار سالمند تمام وقت در منزل انجام می پذیرد؟ این خدمات عبارتند از:

کمک به فعالیت های روزمره فرد سالمند

این فعالیت ها با توجه به نیاز های سالمند ممکن است شامل عذا دادن، استحمام، نظافت، پوشاندن لباس و خرید مایحتاج خانه باشد.

کمک به فعالیت های روزمره فرد سالمند

مدیریت دارو

ممکن است فرد سالمند به بیماری خاصی دچار باشد و احتیاج به مصرف دارو در ساعت های معینی داشته باشد. یکی از وظایف مهم پرستار سالمند تمام وقت در منزل مدیریت مصرف داروها می باشد. او یادآوری می کند که فرد سالمند چه زمانی و چه مقدار دارویی بایستی مصرف کند تا از تداخل دارویی جلوگیری کند. اگر پرستار دوره های آموزشی را دیده باشد در برخی موارد به مقدار معینی می تواند دارو تجویز کند‌. البته حتما بایستی پزشک سالمند را در جریان قرار دهد.

وعده های غذایی

معمولا سالمندان نمی توانند غذای خود را آماده کنند. پرستار سالمند تمام وقت در منزل بایستی بر مبنای رژیم غذایی فرد سالمند غذای او را تهیه کند. با توجه به توصیه ها و دستورات پزشک میان وعده های مفید را نیز آماده و در اختیار فرد سالمند قرار دهد.

مطالعه کنید
چگونه خطر از دست دادن حافظه برای سالمندان را کاهش دهیم؟ | 5 تکنیک مهم

فعالیت

فعالیت ها و تفریحات روزانه در سلامت فرد سالمند نقش اساسی دارد. پرستار سالمند بایستی برای اوقات فراعت فرد سالمند نیز برنامه ریزی داشته باشد. به همین سبب سعی کنند ساعاتی را برای گذراندن با دوستان و یا پیاده روی تخصیص داده و در این راه به او کمک کنند.

خانه داری پرستار سالمند تمام وقت در منزل

پرستار سالمند باید وظیفه نظافت و پختن غذا همچنین در صورت موافقت خرید هفتگی را انجام دهد‌.

نکات مهم استخدام پرستار سالمند تمام وقت در منزل

نکات مهمی که هنگام استخدام پرستار سالمند بایستی در نظر گرفت را بیان می کنیم. از مؤسسه ای که اقدام به استخدام پرستار می کنید این سئوالات پرسیده شود. ابن نکات که مهم نیز هستند عبارتند از:

  • پرستار سالمند بایستی آموزش های لازم را در زمینه های مختلف مراقبتی دیده باشد.
  • آیا پرستار سالمند اجازه تجویز دارو را دارد؟
  • پرستار سالمند می تواند نیاز های ویژه غذایی سالمند را تهیه کند.
  • چه عواملی در استخدام پرستار تمام وقت، نیمه وقت و ساعتی نقش دارند.
  • وظایف پرستار شبانه روزی را مشخص کنید.
  • اگر فرد سالمند در بیمارستان بستری شود نقش پرستار چیست و آیا هزینه ای جداگانه نیز دارد؟

سخن آخر

در این نوشته ما از موسسه پرستاری به بررسی شرایط و وظایف پرستار سالمند تمام وقت در منزل پرداختیم. نکته پایانی این که اگر قصد استخدام پرستار سالمند و تمام وقت در خانه را دارید بهتر است از مؤسسات معتبر و دارای پروانه کار پرستار مورد نظر را استخدام کنید و تمامی شرایط و قوانین مربوط به کارهای انجام شده را دقیقا انجام دهید.

(امتیاز دهید)

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند