پرستار سالمند از کجا بگیریم؟

استخدام پرستار سالمند شبانه روزی

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

توجه به، استخدام پرستار سالمند شبانه روزی، جزء مواردی است که باید برای رفاه بیشتر سالمندان، جدی گرفته شود. برخی از سالمندان با توجه به شرایط خانواده و بیماری‌هایی که دارند، نیاز به مراقبت‌های تمام وقت خواهند داشت. استخدام پرستار می‌تواند به انجام فعالیت‌های سالمند کمک کند و حتی استخدام پرستار سالمند نیمه وقت کار را برای سایر اعضاء خانواده، راحت می‌کند.

همچنین برخی از خانواده‌ها به دلیل مشغله‌های کاری نمی‌توانند به صورت 24 ساعته در کنار سالمند عزیز خود باشند. از این‌ رو، توصیه می‌شود که از  استخدام پرستار تمام وقت، استفاده کنند تا نیاز‌های سالمند مانند: تغذیه، مصرف داروها و مراقبت‌های پزشکی به موقع، برطرف شوند. برخی از افراد این سوال‌ها را  می‌پرسند که چرا باید از پرستار متخصص استفاده کرد؟ پرستار عادی با متخصص، چه تفاوت‌هایی دارد؟

برای اینکه پاسخ این سوالات را دریافت کنید تا انتهای متن همراه ما باشید تا شما را با نکات مهم مصاحبه و گزینش پرستار آشنا کنیم.

5 مورد از نیازهای سالمندان

با افزایش سن، نیاز است که مراقبت‌های ویژه‌ای برای افراد سالمند در نظر گرفت. به طور حتم، انجام فعالیت‌های روزانه و برخی از کارها برای افراد سالمند به خصوص افرادی که بیماری‌های خاص دارند، سخت خواهد بود. با استخدام شبانه‌روزی و نیمه وقت می‌توان امید و انگیزه را به سالمند بازگرداند تا با همکاری لازم، از پس فعالیت‌های خود برآید. پرستار‌های ما، مسئولیت پذیر و در تلاش هستند که با ارائه بهترین خدمات و همدردی، به سلامت روان سالمندان، کمک کنند.

همچنین نیاز‌های سالمند، در اولویت پرستارهای عزیز است. به طور کلی نیاز‌های سالمندان در دوران پیری را می‌توان به دسته‌بندی‌های مختلفی تقسیم کرد که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند.

تغذیه

تغذیه یکی از مهم‌ترین نیاز‌های هر سالمندی است که باید با دستور پزشک مصرف شود. استفاده از مواد غذایی سالم و سبزیجات برای تمام افراد مفید است اما سالمندانی که بیماری‌های خاص دارند و نیاز است که تحت مراقبت باشند، باید به تغذیه خود، دقت بیشتر کنند. در حقیقت، سالمندان نمی‌توانند هر ماده غذایی را مصرف کنند. از طرفی هم، پرستار‌ها این موضوع را می‌دانند و بهتر است که هنگام استخدام پرستار سالمند نیمه وقت و شبانه‌روزی بهترین برنامه‌ریزی را برای تغذیه سالمند، در نظر گرفت.

دارو و درمان

مصرف دارو، یکی از اساسی‌ترین نیاز‌های سالمندان است تا با اختلالات فیزیکی و روانی مواجه نشوند. برخی از سالمندان، همراهی اطرافیان خود را در طول شبانه روز ندارند و توصیه می‌شود که این سالمند‌ها تنها نباشند و برای مصرف دارو و درمان از خدمات استخدام پرستار شبانه‌روزی استفاده کنند. زمان مصرف دارو برای برخی از بیماری‌های سالمندان نباید با تاخیر انجام شود، زیرا می‌تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد و ممکن است که خطرات جدی برای سالمند ایجاد کند.

پیشنهاد مقاله :‌ لاغری مفرط در سالمندان چیست و از چه راه هایی قابل کنترل و درمان است؟

استخدام پرستار سالمند شبانه روزی برای درمان تمام وقت
استخدام پرستار سالمند در منزل

به طور مثال: فرض کنید که سالمندی بیماری دیابت دارد، اگر زمان مصرف داروی خود را فراموش کند، به طور حتم با مشکلات مختلفی روبه‌رو خواهد شد.از این‌ رو، نیاز است که برای استخدام پرستار سالمند شبانه روزی اقدام کرد تا زمان مصرف دارو‌ها را یادآوری کند.

فعالیت بدنی و ورزش

با استخدام پرستار سالمند شبانه‌روزی، فعالیت‌های بدنی و ورزش‌های سبک را باید در برنامه‌ریزی روزانه سالمندان قرار داد تا بدن این افراد خشک نشود و نرمی‌ کافی را، برای انجام فعالیت‌های روزانه داشته باشد. هر سالمندی متناسب با شرایط خود، باید فعالیت‌های بدنی انجام دهد تا از بروز افسردگی جلوگیری کند. اگر شرایط جابه‌جایی سالمند و قدم زدن در خارج از خانه فراهم است، بهتر است که با استخدام پرستار سالمند شبانه‌روزی، ورزش‌ها را در محیط بیرون انجام داد تا روحیه سالمند بهبود پیدا کند. دقت کنید که ورزش باعث ترشح هورمون شادی می‌شود و سالمند بعد از ورزش‌های طراحی شده می‌تواند احساس خوبی را تجربه کند.

تفریح و سرگرمی

تفریح و ایجاد سرگرمی‌ برای تمامی افراد، با سن‌های مختلف الزامی ‌است. با استخدام پرستار سالمند شبانه‌روزی، سالمند‌ها با برخورداری از تفریحات مختلف، می‌توانند روحیه خود را بالا نگه دارند و امید به زندگی بیشتری داشته باشند. این تفریحات می‌تواند حضور در جمع‌های خانوادگی و دوستانه یا سفر‌های کوتاه که متناسب با شرایط سالمند است، باشد.

توجه به سلامت روان

یکی از موضوعات مهم و اساسی، سلامت روان است که پرستارها به آن اهمیت می‌دهند و هنگام استخدام پرستار سالمند شبانه‌روزی یا نیمه وقت باید به این موضوع توجه ویژه کرد.

استخدام پرستار شبانه روزی حرفه ای در بهتر شدن روح و روان سالمند موثر است.
تاثیر وجود پرستار سالمند در منزل برای بهبود شرایط روحی و روانی سالمند

به طور حتم، سلامت جسم و روان به یک اندازه مهم هستند و باید با برنامه‌ریزی‌های مختلف آن را جدی گرفت. همچنین با استخدام پرستار سالمند تمام وقت می‌توان وضعیت روحی و روانی سالمند را بهتر زیر نظر گرفت.

مزایای پرستاری سالمند در منزل

پزشکان و متخصص‌های مختلف بر این باور هستند که، خانه محیط امن برای سالمند‌ها است. زیرا سالمند احساس خوبی در محیط آشنا و در کنار خانواده خود خواهد داشت. از این‌ رو، بهتر است که با مزیت‌های استخدام پرستار سالمندشبانه‌روزی در خانه بیشتر آشنا شد تا شرایط محیطی خوبی برای سالمندان در خانه فراهم کرد.

در حقیقت با نگهداری و مراقبت از سالمندان در منزل می‌توان وضعیت جسمی ‌و روحی سالمند را بهبود داد و از استخدام پرستار سالمند شبانه‌روزی استقبال کرد، اما مهم‌ترین مزیت‌های استخدام پرستار سالمند نیمه وقت و تمام وقت در خانه به شرح زیر هستند:

 • نیاز به جابه‌جایی سالمند برای مراقبت‌های بیمارستان نیست.
 • ترافیک‌های شهری کاهش پیدا می‌کند.
 • خطر ابتلا به عفونت و سایر بیماری‌ها در سالمند کاهش پیدا می‌کند.
 • ایمنی و آسایش سالمند بیشتر می‌شود.
 • مدت زمان بستری در مراقبت‌های ویژه کاهش پیدا می‌کند.

از طرفی هم پرستار‌ها می‌توانند از طریق توصیه‌های پزشک مربوطه، روند رشد بیماری را بهبود دهد و از محیط امن خانه استفاده کند.

راه‌های استخدام پرستار سالمند تمام وقت

استخدام پرستار سالمند تمام وقت و نیمه وقت، نیاز به بررسی شرایط اطرافیان سالمند دارد. اگر شاغل هستید و شرایط نگهداری تمام وقت سالمند خود را ندارید، توصیه می‌کنیم که برای استخدام پرستار به صورت تمام وقت اقدام کنید. اگر هم که سالمند شما شرایط خاص و بیماری‌های خاص دارد که نیاز به مراقبت بیشتری دارد، بهتر است که برای استخدام پرستار شبانه‌روزی اقدام کنید.

اما سوالی که پرسیده می‌شود این است که، چگونه از راه‌های استخدام پرستار سالمند اطلاع داشت؟ برای استخدام پرستار می‌توانید از طریق راه‌های مختلف مانند: جستجو پرستار از مراکز خدماتی و پرستاری و معرفی از طریق دوستان و همکاران اقدام کرد. کافی است که شرایط خود را در نظر بگیرید و متناسب با آن برای استخدام پرستار مناسب اقدامات لازم را انجام دهید تا نیاز‌های سالمند به خوبی شناسایی و برطرف شود.

نکات مصاحبه و گزینش پرستار سالمند در منزل

هنگام مصاحبه و استخدام پرستار شبانه روزی در منزل مهم است که شرایط خاصی را در نظر بگیرید و سوابق پرستار را بررسی کنید. البته که توصیه می‌شود با تمام گزینه‌های پرستاری، صحبت داشته باشید تا بهترین مورد را انتخاب کنید. اما هنگام مصاحبه چه مواردی را در نظر گرفت؟ برای بررسی پرستار سالمند نیاز است که از سوابق، تجربیات و انگیزه پرستار اطلاع داشت تا بهترین همکاری را منعقد کرد.

همچنین موارد مهمی ‌‌وجود دارند که باید هنگام گزینش به آن‌ها توجه کرد که این موارد عبارتند از:

 • از پرستار بخواهید که تجربیات خود را در پرستاری از افراد تشریح کند.
 • پرستار را با توجه به شرایط سالمند خود استخدام کنید.
 • میزان سابقه کار پرستار با افراد مختلف (کودکان، بیماران و سالمندان) را بررسی کنید.
 • آمار سوابق کیفری افراد را داشته باشید.
 • بر عملکرد پرستار سالمند نظارت داشته باشید.

شما به عنوان فرد مصاحبه کننده باید به نیاز‌های سالمند خود توجه ویژه داشته باشید و متناسب با شرایط سالمند، بهترین پرستار را انتخاب کنید.

اگر با پرستاری توافق کرده‌اید، نیاز‌هایی مانند: مصرف داروها، تغذیه و مراقبت‌های فیزیکی سالمند را بررسی کنید تا جای هیچگونه سوال و ابهامی ‌وجود نداشته باشد. از طرفی هم بهتر است، هنگام استخدام پرستار سالمند شبانه روزی، ویژگی‌های مهم پرستار را بررسی کرد که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند.

مهارت‌های ارتباطی و استخدام پرستار سالمند شبانه روزی

با استخدام پرستار سالمند شبانه روزی با مهارت‌های ارتباطی بالا، باعث می‌شود تا پرستار راحت‌تر با سالمند ارتباط برقرار کند. همچنین سالمند هم حس بهتری به پرستار خواهد داشت و همکاری‌های لازم را انجام خواهد داد.

علاقه قلبی به کار پرستاری

پرستاری می‌تواند در کار خود موفق باشد که، با علاقه قلبی از سالمند‌ها مراقبت کند. به طور حتم همه می‌دانند که مراقبت از سالمندان کار سختی است در نتیجه اگر پرستار، از صمیم قلب عاشق کار خود نباشد، ممکن است که با چالش‌ها و مشکلات مختلف روبه‌رو شود.

تعهد و وجدان کاری

هنگام استخدام پرستار سالمند شبانه روزی نیاز است که، میزان تعهد و وجدان کاری را بررسی کرد. پرستاری که وجدان کاری داشته باشد، حس انسان دوستی خواهد داشت و راحت‌ تر می‌تواند از سالمند مراقبت کند.

صبر و حوصله زیاد

سالمند‌هایی که در دوره پیری خود با بیماری‌های خاص دسته و پنجه نرم می‌کنند، نیاز به پرستار‌های با حوصله دارند تا با صبر زیاد بتوانند مراقبت‌های ویژه‌ای را انجام دهند. در نتیجه مهم است که ویژگی صبر و حوصله پرستار را مورد بررسی قرار داد تا بهترین گزینه برای همکاری با سالمند استخدام شود.

مسئولیت پذیری

مسئولیت‌ پذیری را می‌توان مهم‌ترین عامل استخدام پرستار  سالمند شبانه روزی دانست، زیرا سالمند برای مراقبت نیاز به پرستاری دارد که احساس مسئولیت داشته باشد تا از روند رشد بیماری جلوگیری کند.

روحیه و انگیزه قوی

کار با سالمند‌های بیمار در برخی از مواقع طاقت فرسا می‌شود. در نتیجه نیاز است که پرستار روحیه بالایی داشته باشد تا مسئولیت مراقبت از سالمند را بر عهده گیرد. همچنین ارائه راهکار برای حل مشکلات مختلف نیاز به روحیه بالای پرستار دارد.

قدرت بدنی و توانایی بالا

برخی از سالمند‌ها، مشکلات مختلف توانایی حرکتی دارند و برای انجام فعالیت‌های خود نیاز به همراه و پرستار دارند. از این‌ رو، نیاز است که هنگام استخدام پرستار سالمند شبانه روزی یا نیمه وقت به قدرت بدنی و توانایی بالای پرستار توجه داشته باشند.

انتخاب پرستار سالمند از مراکز معتبر پرستاری

روش‌های مختلفی برای استخدام پرستار وجود دارد، اما مهم است که پرستار متخصص استخدام کرد تا نیاز‌های سالمند به خوبی شناسایی شوند و همکاری لازم با سالمند انجام شود. مراکز معتبر پرستاری بهترین گزینه برای استخدام پرستار به صورت نیمه وقت و تمام وقت هستند تا بتوان با بررسی سوابق پرستارها بهترین گزینه را انتخاب کرد. همچنین می‌توانید از مزیت‌هایی مانند: کاهش هزینه‌ها، مراقبت تخصصی، پشتیبانی و جایگزینی پرستار در مراکز معتبر پرستاری بهره‌مند شوید.

مزایای استخدام پرستار از شرکت پرستاری زندگی برتر

شرکت پرستاری زندگی برتر یکی از ارائه‌دهنده‌های خدمات نگهداری و مراقبت سالمند است که شرایط استخدام پرستار را به صورت نیمه وقت و تمام وقت فراهم کرده است. همچنین می‌توان بررسی‌های لازم را انجام داد و متناسب با شرایط سالمند خود پرستار در منزل را استخدام کرد. ارائه پشتیبانی شبانه‌روزی، نظارت برکیفیت عملکرد پرستار، کاهش هزینه‌ها، ارائه پرستار‌های متخصص، معرفی پرستارهای باتجربه و امکان جایگزینی سریع پرستار در صورت عدم رضایت خانواده سالمند از دیگر مزایای پرستار سالمند شبانه روزی است.

کافی است که هنگام استخدام پرستار سالمند شبانه روزی و استخدام پرستار سالمند نیمه وقت به نیاز‌های سالمند خود توجه کنید، تا در کنار مشاوره‌های رایگان شرکت زندگی برتر اکسین، بهترین پرستار را انتخاب کنید. همچنین اگر سوال یا ابهامی‌ درباره خدمات نگهداری و مراقبت سالمند دارید، کافی است که در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت، با ما در ارتباط باشید.

 


سوالات متداول

 1. ویژگی یک پرستار خوب چیست؟
  پرستار باید صبر و حوصله، وقت شناسی، روحیه بالا، مسئولیت‌پذیری و انعطاف در شیفت‌های کاری داشته باشد.
 2. چرا بهتر است که از پرستار در منزل استفاده کرد؟
  زیرا خانه همیشه مکانی آرام و مطمئن است و سالمند احساس بهتری در خانه دارد.
 3. بهترین روش برای استخدام پرستار کدام است؟
  بهره‌مندی از شرکت‌های پرستاری و مراکز مراقبتی بهترین روش برای استخدام پرستار سالمند است.
 4. مهم‌ترین نیاز‌ سالمندان با بیماری‌های خاص چیست؟
  تغذیه، مصرف دارو‌ها، مسئولیت پذیری، روابط عاطفی و مراقبت پزشکی مهم‌ترین نیاز سالمند است.
 5. مزیت‌های نگهداری سالمندان در خانه چیست؟
  کاهش خطر ابتلا به بیماری جدید
  آزادی عمل بیشتر
  مراقبت‌های خصوصی
  ایمنی بالاتر
  ارتباط با نزدیکان
  کاهش اضطراب و افسردگی
موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.