محاسبه قیمت پرستار کودک در منزل

محاسبه قیمت پرستار کودک در منزل سال 1402| زندگی برتر اکسین

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

با این حال محاسبه قیمت پرستار کودک در منزل  برای خانواده‌هایی که قصد استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی دارند؛ یک چالش انکار نشدنی است. والدین همیشه دغدغه مراقبت از فرزندان خود را دارند و در صورت شاغل بودن نگرانی آن‌ها چند برابر می‌شود. بسیاری از آن‌ها نمی‌توانند فرزند خود را به اطرافیان بسپارند، به همین دلیل به دنبال یک پرستار هستند تا زمانی که در خانه حضور ندارند، تمامی کارهای مربوط به کودک را انجام دهد و از او نگهداری کند. حقوق و دستمزد پرستار کودک با توجه به وظایفی که دارد، می‌تواند متفاوت باشد.

موسسه خدمات پرستاری زندگی برتر با در اختیار گذاشتن پرستاران مورد اطمینان، امنیت فرزند شما را تضمین می‌کند و بهترین هزینه نگهداری از کودک در منزل را ارائه می‌دهد. با توجه به مشغله‌های زندگی امروزی، استخدام پرستار کودک یکی از مهم ترین کارهایی است که باید سریع و با حوصله به آن رسیدگی شود .

 یک پرستار کودک چه وظایفی را بر عهده دارد؟

برخی وظایف و مسئولیت‌ها برای یک پرستارکودک بسیار عمومی و روتین است، درحالی‌که برخی دیگر از وظایف پرستار کودک در منزل مواردی هستند که شما حتما باید با او درمیان گذاشته و مستقیما درخواست کنید. بهترین کار این است که قبل از شروع به کار پرستار کودک در منزل، جزئیات خدماتی که از او میخواهید در طول زمانش حضورش، بپردازید را برایش شرح دهید. ممکن است بر سر انجام برخی وظایف با برخی از پرستاران کودک به توافق نرسید یا برای بعضی از مسئولیت‌ها، او درخواست مبلغ بیشتری را داشته باشد. به طور کلی مشخص شدن جزئیات وظایف پرستار بچه، تا قبل از شروع به کار و انس گرفتن با کودک، بسیار اهمیت دارد.

پرستاران کودک ممکن است طبق ساعاتی که در منزل هستند وظایف متفاوتی داشته باشند، بنابراین دانستن کلی این وظایف می‌تواند در تصمیم‌گیری و تعیین تعرفه پرستار کودک شبانه‌روزی در منزل کمک کند. این وظایف عبارتند از:عادات و برنامه روزانه کودک باید برنامه‌ریزی، و کارهایی که فرزندتان در طول روز انجام می‌دهد را برای او شرح دهد.

 • آماده کردن کودکان برای مهدکودک یا مدرسه
 • مراقبت کامل و نظارت بر مصرف داروها برای کودکان بیمار
 • ارتباط برقرار کردن و دادن تمرینات به کودکان مبتلا به اوتیسم
 • تهیه غذاهای سالم طبق ذائقه کودک
 • کنترل رفت‌وآمد کودک
 • بازی با کودک و بردن او به پارک در صورت رضایت والدین
 • در صورت لزوم انجام امور نظافت کودک و شستن لباس‌ها

تعیین حقوق پرستار کودک در منزل، بستگی به مواد بالا دارد و این که والدین مایل دریافت چه خدماتی هستند. قیمت پرستار کودک امسال و سال‌های بعد با توجه به حداقل دستمزد تغییر می‌کند و شما باید این موارد را در نظر بگیرید.

نکاتی که والدین باید برای پرستار کودک شرح دهند

درست است که هنگام مصاحبه با پرستار بر سر وظایف او، به توافق رسیدید اما در هنگام شروع به کار وی نیز حتما بسیاری از نکاتی وجود خواهند داشت که لازم است برای او شرح دهید. هنگامی که نسبت به استخدام پرستار اقدام کردید، باید قبل از این که شروع به کار کند، یک سری تکات و قوانین مربوط به خانه را به او توضیح دهید. در نظر داشته باشید که مهم نیست پرستار کودک موردنظرتان چند سال سابقه کار و تحصیلات تخصصی دارد، همیشه باید چند روزی را به او برای آشنایی با محیط منزل و روحیات کودکتان زمان بدهید.
برخی از نکاتی که بهتر است برای پرستاران کودک شرح دهید شامل موارد زیر می‌شوند:

عادات و برنامه روزانه کودک

باید برنامه‌ریزی و کارهایی که فرزندتان در طول روز انجام می‌دهد را برای او شرح دهید. در چه روزهایی و معمولا در چه ساعتی از شبانه‌روز باید او را به حمام ببرد و این که قبل از خواب آیا به خواندن داستان نیاز دارد یا نه.

همینطور باید مشخص کنید که برنامه غذایی او باید به چه صورت باشد.

مدرک پرستار از جمله عوامل دیگری است که در این امر موثر است.
برخی از والدین شاغل نیستند اما ،علاقه دارند که برای فرزند خود از پرستار کمک بگیرند.

برخی از کودکان عادات غذایی و آلرژی‌های خاصی دارند که به طور حتم باید با پرستار در میان گذاشته شود. بهتر در خصوص مواد غذایی یا هرچیزی که برای کودکتان آلرژی‌زا است، همیشه یادداشتی در خانه بگذارید و به پرستار تاکید کنید که حواسش به لیست شما باشد.

داشتن بیماری خاص

پرستار باید بداند که کودک سالم است یا به بیماری خاصی مبتلا است. کودکانی که دارای بیماری‌های شخصیتی مانند اوتیسم هستند، به مراقبت بیشتری نیاز دارند، به همین دلیل پرستاران متخصص می‌توانند مفیدتر باشند. در نتیجه میزان دستمزد و هزینه پرستار کودک در منزل افزایش می‌یابد.

دادن گزارش به والدین

برخی از والدین شاغل نیستند اما ،علاقه دارند که برای فرزند خود از پرستار کمک بگیرند. پرستاران می‌توانند به آموزش و ایجاد ارتباطات کودک کمک زیادی کنند. بااین‌حال، پرستار موظف است چه والدین شاغل باشند یا در خانه باشند، تمامی فعالیت‌های خود را گزارش کنند و همچنین در مورد ورود و خروج خود نیز به والدین اطلاع دهند.

هزینه پرستار کودک در منزل، بر حسب چه عواملی تعیین می‌گردد؟

پرستاری از کودکان شغل بسیار حساسی است و پرستاران علاوه بر حرفه‌ای بودن، باید واجد شرایط  نیز باشند. داشتن زمینه علمی یا دانشگاهی می‌تواند در این زمینه کمک‌ کننده باشد. همچنین تجربه زیاد، عاملی برای موفقیت در این شغل و افزایش قیمت پرستار در منزل خواهد بود. علاوه بر این، عوامل دیگری نیز هستند که همگی می‌توانند تعرفه استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی در منزل را تعیین کنند. سن پرستار یکی از عوامل مهم در این زمینه است. معمولا کودکان با پرستارانی که جوان‌تر هستند، ارتباط بهتری برقرار می‌کنند. هر چه اختلاف سنی کودک و پرستار کمتر باشد، امکان برقراری ارتباط کودک با او بالاتر می‌رود.

مدرک پرستار از جمله عوامل دیگری است که در این امر موثر است. هر چه مدرک پرستار بالاتر باشد و آموزش‌های بیشتری را با فرزندتان کار کند، هزینه پرستار کودک در منزل بیشتر خواهد شد. شما می‌توانید پرستار را هرروز یا در طول هفته فقط چند روز استخدام کنید و مشخص کنید که چه ساعت‌هایی در منزل در حضور داشته باشد. تمامی این فاکتورها در نظر گرفته شده و سپس یک هزینه نهایی به شما اعلام می‌گردد.

پیشنهاد مقاله : استخدام پرستار شبانه روزی کودک در منزل

فعالیت‌های متفرقه‌ای که روی دستمزد پرستاران تأثیرگذار هستند

اگر روی مسائل تربیتی کودک خود حساس باشید و بخواهید علاوه بر پرستاری و مراقبت، کودک آموزش‌هایی را هم دریافت کند، می‌توانید پرستارانی را استخدام کنید که حداقل یک مهارت متفرقه نیز داشته باشند. آموزش زبان‌های خارجی مانند انگلیسی و فرانسوی برای کودک بسیار مهم هستند و ارتباطات او را در آینده گسترش می‌دهند.

پرستار کودک میخوام
یک پرستار که رابطه خوبی با کودک دارد، می‌تواند به او کمک زیادی کند.

برخی از پرستاران می‌توانند کودکان را در رفت‌وآمد به کلاس‌های آموزشی یا هنری همراهی کنند. اگر پرستار توانایی این را داشته باشد که در منزل به کودک فعالیت‌های هنری را بیاموزد، دیگر نیازی به کلاس‌های بیرون از منزل نخواهید داشت. با این کار در هزینه‌های خود صرفه‌جویی خواهید کرد.

قیمت خدمات پرستاری کودک در منزل در موسسه زندی برتر چگونه است؟

با توجه به هزینه‌هایی که باید در امور تربیتی فرزند خود مصرف کنید، استخدام یک پرستار کاملا به‌ صرفه است و می‌تواند مزایای زیادی برای فرزند شما داشته باشد. کودکان به توجه نیاز دارند و اگر والدین در منزل نباشند، می‌تواند در روحیه آن‌ها تاثیرگذار باشد. یک پرستار که رابطه خوبی با کودک دارد، می‌تواند به او کمک زیادی کند. شما می‌توانید در موسسه پرستاری زندگی برتر، برای استخدام پرستار کودک ارزان ‌قیمت، با کارشناسان تماس گرفته و درخواست خود را مطرح کنید. همچنین برای اینکه بتوانید یک انتخاب درست در بین پرستاران در هنگام استخدام د اشته‌باشید، حتما “راهنمای انتخاب پرستار” را مطالعه فرمایید.


سوالات متداول

یک پرستار کودک چه وظایفی را بر عهده دارد؟

 • آماده کردن کودکان برای مهدکودک یا مدرسه
 • مراقبت کامل و نظارت بر مصرف داروها برای کودکان بیمار
 • ارتباط برقرار کردن و دادن تمرینات به کودکان مبتلا به اوتیسم
 • تهیه غذاهای سالم طبق ذائقه کودک
 • کنترل رفت‌وآمد کودک

والدین باید برای پرستار کودک باید چه نکاتی را رعایت کنند؟

عادات و برنامه روزانه کودک، داشتن بیماری خاص، دادن گزارش به والدین

هزینه پرستار کودک در منزل، بر حسب چه عواملی تعیین می‌گردد؟

تعرفه پرستار کودک شبانه‌روزی در منزل را تعیین کنند. سن پرستار یکی از عوامل مهم در این زمینه است. معمولا کودکان با پرستارانی که جوان‌تر هستند، ارتباط بهتری برقرار می‌کنند. هر چه اختلاف سنی کودک و پرستار کمتر باشد، امکان برقراری ارتباط کودک با او بالاتر می‌رود.

آیا استخدام یک پرستار کودک اقتصادی است؟

با توجه به هزینه‌هایی که باید در امور تربیتی فرزند خود مصرف کنید، استخدام یک پرستار کاملا به‌صرفه است و می‌تواند مزایای زیادی برای فرزند شما داشته باشد. کودکان به توجه نیاز دارند و اگر والدین در منزل نباشند، می‌تواند در روحیه آن‌ها تاثیرگذار باشد

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.