اهمیت استفاده از خدمات پرستار بیمار

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

برخی بیمارانی که از بیمارستان مرخص می شوند خصوصا افراد سالمند بخاطر مراقبت های بعد از ترخیص، خصوصا اگر مورد عمل جراحی قرار گرفته باشند، احتیاج به مراقبت ویژه و پرستاری در منزل برای مدتی دارند. این اهمیت یک مراقبت و پرستاری خوب را به خانواده ها گوشزد می کند. در نوشته پیش رو از  ب سایت زندگی برتر در مورد اهمیت استفاده از خدمات پرستار بیمار توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

استفاده از خدمات پرستار بیمار

همانگونه که گفته شد پرستار بیمار خصوصا اگر مراقبت بعد از عمل باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در برخی موارد افراد خانواده می توانند کمکی کرده و مراقبت را انجام دهند. اما در خیلی از مواقع این مراقبت جنبه تخصصی داشته و احتیاج به مراقبت ویژه توسط پرستار آموزش دیده دارد. به عنوان مثال برخی از بیماران علاوه بر مراقبت احتیاج به ورزش های مخصوص و نرمش های خاص فیزیوتراپی  در منزل دارند که اگر توسط افراد عادی و اعضای خانواده صورت پذیرد امکان آسیب دیدگی فرد بیمار بیشتر می شود. بنابراین حضور یک پرستار سالمند کارآزموده لازم و ضروری می گردد. به همین جهت هستند مؤسسه هایی که در این زمیه فعالیت داشته و اهمیت استفاده از خدمات پرستار بیمار را به صورت حرفه ای و تخصصی در منزل پیش می برند. در ادامه مقاله در مورد فایده ها و اهمیت استفاده از پرستار برای بیمار توضیحاتی خواهیم داد.

اهمیت استفاده از خدمات پرستار بیمار

در مورد اهمیت پرستاری بیمار می توان به موارد زیر اشاره نمود.

پرستاری از بیمار توسط فرد متخصص

پرستار متخصص می تواند همیشه در کنار بیمار باشد. با این وجود اگر کسی در خانه هم نباشد هیچ دغدغه ای برای شما بوجود نمی آید. ضمن این که پرستار آموزش دیده و متخصص در کار خود به راحتی برنامه های مراقبتی از جمله میزان دارو، ساعت خوردن دارو و غیره را بخوبی انجام می دهد.

پرستاری از بیمار توسط فرد متخصص

مراقبت در تغذیه و رژیم غذایی بیمار

اهمیت استفاده از خدمات پرستار بیمار بررسی و رسیدگی به وضعیت غذایی می باشد. بخاطر این که برخی بیماران در دوران نقاهت بایستی رژیم غذایی خاصی را که پزشک تعیین نموده اجرا کنند. سالمند بودن، تحرک کم و بیماری از جمله عواملی هستند که نیازمند مراقبت تغذیه ای نیز می باشند. استفاده از پرستار می تواند اهمیت مسئله را نشان دهد. بخصوص در عدم مصرف غذاهای مضر مانند چربی ها و استفاده از غذاهای ویتامین دار مهمترین اصل مراقبت و پرستاری صحیح می باشد.

مدیریت و برنامه ریزی مصرف دارو

از دیگر اهمیت هایی که پرستار مراقب از بیمار دارد مدیریت مصرف به موقع دارو به عنوان ضروری ترین و حیاتی ترین بخش پرستاری از بیمار می باشد. از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اهمیت پرستاری و همراهی و مراقبت

یکی از مسائل مهم در زندگی فرد سالمند خصوصا در حالت بیماری تاثیر روابط اجتماعی در بهبود و سلامتی بیمار می باشد و پرستار متخصص این مسئله را به خوبی دانسته و توانایی آن را دارد که همراه خوبی برای بیمار شما باشد. چه در زمینه همکلامی و چه در زمینه همراهی در کارهای جنبی. به صورتی که می تواند علاوه بر پرستار بودن حکم دوست و همراه را نیز داشته باشد.

درمان سریع تر، اهمیت استفاده از خدمات پرستار بیمار

امروزه تحقیقات نشان داده که پرستاری و مراقبت از بیمار در منزل خصوصا در مورد بیماری های مانند دیابت، ذات الریه و و(copd نوعی بیماری ریوی) دریافت کرده اند علائم بهبودی سریع تر بوده است.

صرفه جویی در هزینه ها

از مزیت و اهمیت پرستاری بیمار در منزل صرفه جویی در هزینه ها است. برخی از بیماران به تحهیزات و مراقبت در بیمارستان نیاز ندارند. چرا که مراقبت در بیمارستان بخاطر اشغال تخت و کار پرسنل هزینه زیادی را بر بیمار تحمیل می کند. در صورتی که پرستاری در منزل هزینه کمتری را در برخواهد داشت.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت موسسه پرستاری زندگی برتر ما به بررسی اهمیت استفاده از خدمات پرستار بیمار پرداختیم. مراقبت و پرستاری خاص از بیمار توسط فرد متخصص این اهمیت را دارد که از لحاظ هزینه به صرفه تر است. اطمینان از مراقبت صحیح خیال همراه بیمار را راحت می کند.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.