زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

پرستار سالمند, سالمند

نحوه آموزش به پرستاران سالمند برای مدیریت بیمار در منزل

دوران سالمندی مهم‌ترین مقطع عمر انسان‌ها است که فرد بعد از گذراندن فراز و نشیب‌های زندگی به نقطه امن دوران حیات خود می‌رسد. در واقع دوران سالمندی زمانی برای بهره بردن فرد از دستاوردهای زندگی خودش می‌باشد. با این حال فرد با رسیدن به سن پیری با عوارض مختلف ناخوشایند جسمی و ذهنی زیادی روبرو می‌شود که او را به مراقبت و توجه بیشتری نیازمند می‌کند.

در واقع می‌توان گفت که اغلب سالمندان به خاطر بیماری‌ها و مشکلات ناشی از افزایش سن، امکان زندگی مستقل را نخواهند داشت. بنابراین فرد سالمند توان انجام کارهای روزمره خود به تنهایی را نداشته و نیازمند کمک دیگران خواهند بود. این روزها هم خانواده‌ها به خاطر مشغله‌های زیاد شغلی، امکان مراقبت و نگهداری از سالمندان خود را از دست داده‌اند. یا این که در ساعات روز که سالمندشان نیاز به کمک و مراقبت بیشتری دارد، امکان حضور در منزل حضور ندارند.

در چنین شرایطی چند راه حل برای رفع این مشکل پیش روی خانواده‌ها قرار دارد. یکی این که مسئولیت مراقبت از پدر یا مادر سالمند خود را به آسایشگاه‌های سالمندان بسپارند یا این که از خدمات پرستار سالمند در منزل برای مراقبت و مدیریت بیماری‌های سالمند خود استفاده کنند. برای انتخاب بهترین پرستار متناسب با شرایط سالمندتان، اولین موردی که باید در نظر داشته باشید، مدرک معتبر نگهداری از سالمند می‌باشد. آکادمی زندگی برتر یکی از معتبرترین مراکز برگزاری دوره‌های تخصصی پرستار سالمند در تهران می‌باشد که علاقه‌مندان این حوزه را برای تبدیل شدن به یک پرستار حرفه‌ای سالمندان آماده می‌کند. در ادامه این مقاله درباره نحوه آموزش به پرستاران سالمند برای مدیریت بیماری‌های افراد پیر در منزل بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مطالعه کنید
اهمیت نگرش نسبت به پیری

نحوه آموزش به پرستاران سالمند برای مدیریت بیمار در منزل

شغل سالمندیاری

با کاهش نرخ رشد جمعیت، بر تعداد افراد سالمند در جامعه افزوده می‌شود. علاوه بر این با کاهش توانایی سالمندان برای انجام کارهای روزانه خود، نیاز به مراقبت در بین این افراد بیشتر به وجود می‌آید. تحقیقات نشان داده‌ است که سالمندانی که تحت مراقبت پرستاران متخصص و حرفه‌ای قرار دارند، کیفیت زندگی بهتری نسبت به دیگر افراد سالخورده دارند. پرستاران سالمندان که به آن‌ها سالمندیار نیز گفته می‌شود، پس از گذراندن دوره‌های تخصصی مراقبت از سالمند، توانایی مراقبت و نگهداری از این افراد را پیدا می‌کنند.

سالمندیاران با گذراندن دوره‌های تخصصی در مراکز معتبر آموزشی، مدرک فنی حرفه‌ای یا بین‌المللی دریافت می‌کنند تا در لیست بهترین پرستاران سالمند قرار بگیرند. در ادامه مهم‌ترین مزایای مدرک بین المللی نگهداری از سالمند را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

بیشتر بخوانید: مدیریت دیابت در سالمندان از چه روش هایی امکان پذیر است

 

مزایای مدرک بین المللی نگهداری از سالمند

همانطور که گفتیم مهم‌ترین مورد در انتخاب بهترین پرستار سالمند، داشتن مدرک معتبر است. کسب مدرک بین المللی نگهداری از سالمند پس از شرکت در کلاس آموزشی برای پرستاران سالمند در منزل مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه توضیح می‌دهیم:

مدرک بین المللی نگهداری از سالمند نشان دهنده تخصص و میزان توانایی او در مراقبت از افراد سالمند می‌باشد.

داشتن مدرک شرکت در دوره‌های سالمندیاری سرعت جذب این افراد را در بازار کار فراهم می‌آورد.

میزان حقوق و دستمزد پرستاران با مدرک بین‌المللی بیشتر از پرستارانی است که دوره‌های تخصصی را نگذرانده‌اند.

امکان مهاجرت کاری به دیگر کشورها برای سالمندیارانی که مدرک بین المللی این رشته را کسب کرده‌اند وجود خواهد داشت.

مطالعه کنید
نکاتی برای پرستاری از سالمند جهت مراقبت موثر از سالمند

کسب مدرک بین المللی سالمندیاری به فرد این امکان را می‌دهد تا حتی اگر مدرک دیپلم خود را نگرفته باشد، بتواند در آزمون‌های دانشگاه‌های علمی کاربردی و آزاد شرکت کرده و در مقاطع تحصیلی بالاتر ادامه تحصیل بدهد.

نحوه آموزش به پرستاران سالمند برای مدیریت بیمار در منزل

 

سرفصل‌های آموزشی دوره پرستاری از سالمند

دوره مراقبت از سالمند که عنوان کامل آن، «مدیریت خانواده و نگهداری از سالمند» است، یکی از جدیدترین رشته‌های تخصصی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور می‌باشد. در این دوره که در واقع رشته مراقبت از سالمند با بیماری در منزل می‌باشد، فرد با شرکت در کلاس آموزشی برای پرستاران سالمند در منزل با سرفصل‌های زیر آشنا می‌شود:

مدیریت در خانواده

ارتباط سالم و موثر با سالمندان

آموزش مراقبت‌های لازم از سالمندان با شرایط مختلف ابتلا به مشکلات جسمی، حرکتی و روانی

نحوه همکاری خانواده‌ها با افراد سالمند

آشنایی با حقوق سالمند و آشنایی اعضای خانواده با حقوق افراد سالمند

پس از گذراندن دوره پرستاری از سالمندان در آکادمی زندگی برتر و کسب نمره حدنصاب و کسب مدرک این رشته، افراد علاقه‌مند توسط آکادمی زندگی برتر به انواع موقعیت‌های شغلی متناسب با تخصص‌شان معرفی می‌شوند.

بیشتر بخوانید : نکات مهم برنامه ریزی استخدام پرستار در منزل

(امتیاز دهید)

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند