روش های ایجاد روابط موثر پدر بزرگ و مادربزرگ با نوه ها

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

ورود نوه ممکن است پدر بزرگ و مادربزرگ GRANDPARENTS  را به والدین نوه خود نزدیک ترکند. وقتی سالمند مشاهده می نماید که آنها والدین خوب و دلسوزی شده اند ، احساس غرور و شادی می کند.

رابطه سالمند با نوه می تواند برای هر دوی آنها ارزشمند باشد و می تواند تأثیر بسیار مثبتی بر رشد کودک داشته باشد. کودکانی که با پدربزرگ و مادربزرگ خود روابط گرم دارند ، انعطاف پذیرتر هستند و می توانند در فراز و نشیب های زندگی بهتر سازگار شوند .

با این حال ، گاهی اوقات ایجاد این روابط مثبت زمان می برد ، به ویژه اگر در رابطه سالمند با نوه و والدین او فاصله یا فشار وجود داشته باشد.

مهم نیست که چقدر با والدین نوه خود ( عروس یا داماد ) کنار می آیید ، می توانید با احترام گذاشتن ، حمایت در مواقع ضروری و گذراندن وقت با کیفیت در این رابطه ، روابط بهتری با آنها ایجاد کنید. این کار به احتمال زیاد به نفع نوه ، والدینش و سالمند خواهد بود.

نکاتی برای ایجاد رابطه سالمند با نوه

بهترین راه برای ایجاد رابطه با نوه  لذت بردن از زمان با هم بودن است. در اینجا چند ایده برای انجام این کار بیان شده است :

پدر بزرگ و مادربزرگ
رابطه سالمند با نوه می تواند برای هر دوی آنها ارزشمند باشد.

• گرما و محبت خود را به نوه نشان دهید. شما می توانید این کار را با ملایمت ، لبخند زدن و نوازش زیاد انجام دهید.

• احساسات نوه  و آنچه که به آن علاقه دارد را به خاطر بسپارید . برای مثال ، اگر به نظر می رسد از حضور در پارک هیجان زده است ، لبخند بزنید و همچنین شما هم هیجان زده به نظر برسید.

• سرگرمی های خود و او را به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال ، اگر نوه کوچک شما آشپزی را دوست دارد ، می توانید دستور های آشپزی خانوادگی را با او در میان بگذارید و آنها را با هم بپزید.

• داستانها و خاطرات خانوادگی را به اشتراک بگذارید – به عنوان مثال ، به نوه خود بگویید که زندگی شما در دوران او چگونه بود یا داستانهایی را در مورد والدین او در دوران کودکی برای او تعریف نمایید .

تعریف کردن این داستانها  باید شما را به عنوان یک خانواده به هم نزدیک کند ، بنابراین اسرار خانوادگی یا داستان هایی را که باعث شرمساری دیگران می شود را هرگز بازگو نکنید.

• در مورد ارزشهای اصلی خانواده که فرزند بزرگسال شما و همسرش می خواهند به فرزندشان منتقل شود ، توافق کنید و آنها را با نوه خود در میان بگذارید – به عنوان مثال ، مودب بودن و ملاحظه کار ، اهمیت به خانواده و احترام به نظرات دیگران.

• وسایل گرانبها یا شکستنی را دور از دسترس کودک قرار دهید. این کار می تواند به شما کمک کند تا بیشتر استراحت کنید و از حضور نوه خود لذت ببرید.

• اگر چند نوه دارید ، با همه آنها به صورت یکسان و برابر رفتار کنید. این کار به هر یک کمک می کند تا احساس خاصی برای شما احترام خاصی قائل شوند .

اگر مادر بزرگ هستید اطمینان حاصل کنید که همسرتان ( پدر بزرگ )  نیز فرصتی برای ایجاد رابطه با نوه  ها دارد-مخصوصاً اگر روابط نوه ها با شما بهتر است .

به عنوان مثال ، می توانید قوانین بازی نوه خود را به همسرتان بیاموزید یا همسرتان را تشویق کنید تا نوه ها را به گردش یا ملاقات با دوستانش برد.

پیشنهاد مقاله: 6 عاملی که باعث بروز عصبانیت شدید در سالمندان می شود

ارتباط با نوه های بزرگتر

وقتی نوه شما بزرگتر می شود و علایقش گسترده می شود ، ممکن است از گذراندن وقت با سالمندان هیجان کمتری داشته باشد. در اینجا چند ایده برای حفظ رابطه وجود دارد:

• از نوه خود بپرسید چگونه از تلفن هوشمند استفاده کنید  یا رسانه های اجتماعی را دنبال نمایید . علاوه بر به اشتراک گذاری یک فعالیت ، این به شما کمک می کند تا با او در تماس باشید.

• برای مستقل شدن نوه ، شنونده خوبی برای او باشید. ممکن است بتوانید دیدگاه های متفاوتی را به او ارائه دهید زیرا او می فهمد که کیست و چه می خواهد باشد.

• از والدین نوه خود کمک بخواهید. به عنوان مثال ، آنها می توانند کنسرت های آینده مدرسه یا رویدادهای ورزشی را به شما اطلاع دهند ، یا شما را در جریان علایق نوه تان قرار دهند.

نکاتی برای ایجاد روابط با والدین نوه :

در اینجا چند ایده برای تقویت رابطه خود با والدین نوه  بیان  شده است:

• هنگامی که فکر می کنید آنها به عنوان والدین کار خود را به درستی انجام می دهند ، به والدین نوه خود اطلاع دهید که کارشان عالی است  – اکثر مردم تمجید را دوست دارند!

روابط پدر بزرگ و مادربزرگ و نوه ها
وقت خود را با انجام کارهایی که همه از آنها لذت می برند ، بگذرانید.

• وقت خود را با انجام کارهایی که همه از آنها لذت می برند ، بگذرانید ، مانند قدم زدن در پارک یا تماشای فیلم.

• وعده های غذایی را با خانواده نوه خود به اشتراک بگذارید. این امر به ویژه اگر در نزدیکی شما زندگی می کنند بسیار آسان است.

اگر نوه شما در طول هفته با شما زندگی می کند ، می تواند راه خوبی برای برقراری ارتباط با یکدیگر باشد.

 

• در مواقع ضروری از فرزندان  خود پشتیبانی کنید. شما می توانید پیشنهاد پخت و پز غذا یا انجام یک کار دیگر را بدهید ، یا فقط آنها را به عنوان والدین تشویق کنید. مشاوره گاهی مفید است ، اما می تواند ایده خوبی باشد که قبل از ارائه مشاوره یا نظر  عقاید آنها را بپرسید.

به والدین نوه خود زمان و مکان دهید تا مشخص شود که آنها می خواهند چه نوع والدینی باشند. در اینجا چند ایده برای کمک به طرفین برای کنار آمدن در با هم آمده است:

• سعی کنید در مورد آنچه برای شما همه به عنوان یک خانواده مهم است به توافق برسید – برای مثال ، این که با یکدیگر با احترام رفتار خواهید کرد ، یا اینکه همیشه مناسبت های خاص را با هم جشن خواهید گرفت.

هنگامی که زندگی پرمشغله می شود ، می توانید به این ارزشها مراجعه کنید – برای مثال ، پیشنهاد دهید که “بیایید سعی کنیم بعد از  کلیسا در روز یکشنبه دور هم جمع شویم. به یاد داشته باشید – این یک روز خاص برای خانواده ما است

• به ارزشهای والدین نوه خود احترام بگذارید ، به ویژه اگر فرزند شما با فردی با سابقه یا فرهنگ متفاوت ازدواج کرده باشد.

این فقط برای رابطه شما با والدین نوه شما خوب نیست. همچنین به نوه شما کمک می کند احساس غرور و تعلق خاطر در جامعه خود ایجاد کند ، که برای پیشرفت او خوب است.

• وقتی والدین نوه او را تنبیه می کنند از مداخله خودداری کنید. کودکان از پیامهای ثابت درباره نحوه رفتار تحت تاثیر قرار می گیرند .

اگر سعی کنید والدین نوه خود را از استفاده از استراتژی رفتاری که انتخاب کرده اند ، منع کنید ، ممکن است نوه شما فکر کند که رفتار اشتباه او خوب بوده است. اگر اختلاف نظر دارید ، می توانید در صورت نبودن نوه با والدین او در مورد آن موضوع صحبت کنید.

• بپذیرید که والدین نوه شما ممکن است برخی از کارها را متفاوت از آنچه شما در دوران خردسالی فرزندان  انجام داده اید  انجام دهند.

رویکرد فرزندپروری آنها بر اساس وضعیت خانوادگی و خلق و خو و نیازهای فرزندشان است. ممکن است با رویکرد شما متفاوت باشد.

مرکز پرستاری زندگی برتر اکسین با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه در امر ارائه خدمات مراقبت و پرستار در منزل آمادگی دارد با کادری مجرب و متخصص به صورت شبانه روزی در خدمت همشهریان گرامی باشد.

کادر مجرب این مرکز در قالب پرستار سالمند ، پرستار بیمار و پرستار کودک همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبتی و پرستاری به ارائه خدمت پرداخته و آسایش و امنیت عزیزان شما را اولویت اصلی خویش قرار داده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر تنها کافی است که با کارشناسان این مرکز تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.