اصول نگهداری از بیماران در منزل چیست وچه مزایایی دارد؟

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که شخص خودتان و یا اطرافیان دچار بیماری شده باشید. یا به بیمارستان مراجعه کرده باشید و در ادامه درمان و دوران نقاهت داشتید. یا مدتی را باید  بستری شوید. در صورتی که پزشک معالج تشخیص دهد. اما بخاطر صرفه جویی در هزینه مراقبت در منزل را بهترین گزینه می دانید. در رابطه با همین موضوع در نوشته پیش رو در مورد فواید مراقبت بیمار در منزل  توضیحات در اختیار شما قرار خواهیم داد.

فواید نگهداری بیمار

خدمات پرستار در منزل مراقبت بیمار در منزل امروزه امری تخصصی است که توسط مؤسسه هایی انجام می شود. این مراکز با نظارت وزارت بهداشت به آموزش پرستار بیمار در منزل می پردازند. اما این که این مراقبت در منزل چه فوایدی دارد موضوعی است که در نوشته پیش رو در مورد آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان خواهیم داد.

کاهش هزینه ها

از نظر هزینه ها و ویزیت بیمار مر اقبت از بیمار در منزل به سود خانواده بیمار خواهد بود. چرا که این هزینه ها در قبال مراقبت در بیمارستان خیلی از هزینه کمتری بر خوردار می باشد‌.

نظارت و اطمینان خانواده از فواید مراقبت بیمار در خانه

هنگام مراقبت از بیمار در منزل این امکان وجود دارد که خانواد نظارت کاملی نیز بر وضعیت بیمار دارد. مراقبت در منزل نسبت به بیمارستان با حضور پرستار از لحاظ امنیت بیمار نیز بهتر می باشد دیده شده که بیمار در بیمارستان افتاده است.

مراقبت شخصی و بهداشتی

یکی از  فواید مراقبت بیمار در منزل این است که رسیدگی به امور شخصی بیمار مانند پوشش البسه، نظافت شخصی، پیاده روی های مجاز و نرمش های احتمالی که طبق دستور پزشک بایستی انجام شود به راحتی و با نظارت خانواده و در امنیت کامل برگزار می گردد.

مراقبت شخصی و بهداشتی

مدیریت صحیح مصرف دارو

یکی دیگر از فواید مراقبت از بیمار در منزل مدیریت مصرف دارو می باشد. در منزل خانواده با نظارت خود بر مصرف به موقع دارو تاکید می کنند. در واقع خانواده و احیانا پرستاری که برای بیمار گرفته اند دقت لازم بر مصرف روزانه داروی بیمار، مقدار و زمان خواهند داشت.

تهیه غذا از فواید مراقبت بیمار در خانه

یکی از فواید مراقبت بیمار در منزل تهیه غذای سالم و تازه با کیفیت طبق تجویز پزشک می باشد. خانواده ها فرصت دارند که روزانه مواد غذایی تازه را تهیه و طبق برنامه رژیم عذایی که توسط پزشک تجویز گردیده عمل کنند. این در حفظ سلامتی بیمار خیلی مؤثر می باشد.

جلوگیری از مریض شدن سالمند بستری شده در خانه

مراقبت در منزل این این فایده را برای بیمار دارد که با مواظبت بیشتر باعث جلوگیری از بیماری های مسری و ناخواسته می گردد. چرا که محیط بیمارستان هر چقدر هم تمیز باشد اما به علت رفت و آمد و حضور دیگر بیماران امکان سرایت بیماری به افراد بیشتر می باشد.

داشتن رفیق و همنشین از فواید مراقبت بیمار در منزل

مراقبت از بیمار در منزل این فایده را دارد که بیمار می تواند یک همنشین و رفیق برای خود داشته باشد‌. این وظیفه را یکی از افراد و یا تمامی افراد خانواده به نوبت برعهده خواهند داشت. این ضمن اینکه باعث نی شود بیمار احساس تنهایی نکند بلکه صمیمیت بیشتری بین افراد خانواده و بیمار ایجاد شده که در روحیه بیمار نیز مؤثر می باشد.

بدست آوردن سریع تر سلامتی

تحقیقات نشان داده که بهبود سالمندان در منزل و در کنار خانواده خیلی سریع تر از بیمارستان و خانه سالمندان می باشد. این از فواید مراقبت بیمار در منزل می باشد. چرا که در کنار خانواده روحیه بهتری داشته و سعی بیشتری می کنند تا زودتر سلامتی خود را بدست بیاورند و در کنار خانواده باشند.

اطمینان از رسیدگی به بیمار

مراقبت از بیمار در منزل خصوصا با وجود پرستار مفید است. افراد خانواده مطمئن هستند که نظارت بر مصرف دارو و تغذیه به موقع، گرفتن فشارخون و چکاب بیماران دیابتی به درستی انجام می شود.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی فواید مراقبت بیمار در منزل پرداختیم. کلام آخر در مورد مراقبت از بیمار در منزل این است که اصل مهم وحیاتی در این گونه مراقبت ها دو چیز می باشد. نظارت پزشک بر کار مراقبت از بیمار و در صورت نیاز استفاده از پرستار مجرب و آموزش دیده در مراقبت ها.

نکته مهم دیگر این که خانواده بیمار در مراقبت از بیمار در منزل نبایستی اقدامی خودسرانه انجام دهند و کلیه مراحل مراقبتی با دستور و زیر نظر پزشک معالج باشد.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.