زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

پرستار در منزل

خدمات پرستاری در منزل زندگی برتر

نیاز به مراقبت و رسیدگی و همدلی در تمام دوره‌های زندگی با انسان همراه است. اما این نیاز در دوره‌های حساسی چون کودکی، سالمندی و هنگام مواجهه با بیماری‌ها و سایر مشکلات بیشتر احساس می‌شود؛ در شرایطی انسان توانایی برآمدن از چالش‌های پیش رو را ندارد و احساس می‌کند حتی برای ساده‌ترین کارها نیز باید از دیگران کمک بگیرد. شاید در گذشته چنین مراقبتی با فداکاری یک عضو از خانواده و نزدیکان انجام می‌شد، اما دغدغه‌های متعدد خانواده‌ها در زندگی امروز، مانع این امر می‌شود.

امروزه تقریبا تمام اعضای خانواده در موقعیت‌های مختلف خارج از منزل در حال کسب علم، تحصیل و کار هستند و کسی نمی‌تواند رسیدگی ۲۴ ساعته به عضو حساسی دیگر از خانواده را به عهده بگیرد. بنابراین نیاز به خدمات پرستاری در منزل بیش از هر زمان به چشم می‌خورد. وجود یک فرد معتمد، دانش آموخته و ماهر به عنوان پرستار در منزل تمام دغدغه‌های مربوط به نگهداری از سالمند، مراقبت از کودک و رسیدگی به بیمار را از بین می‌برد. خصوصا اگر استخدام پرستار از مجموعه‌ای معتبر و خوش سابقه چون موسسه پرستاری زندگی برتر صورت گیرد، نگرانی بابت جزییات این اقدام نخواهد بود.

پرستاری در منزل

پرستار سالمند در منزل

سالمندی، دوره حساس و متفاوتی از زندگی است که ناگزیریم آن را تجربه نموده و در عزیزانی از جمله والدینمان مشاهده کنیم. دوره سنی با بینش جامعتر، اما توان جسمی و روحی تحلیل رفته که نیاز به مراقبت و رسیدگی را افزایش می‌دهد. بیشتر مراجعان برای خدمات پرستاری در منزل افرادی هستند که به دلیل مشغله کاری و درگیری‌های روزانه، امکان مراقبت از والدین خود را نداشته و همچنین از کیفیت پایین خدمات در مراکز نگهداری چون خانه سالمندان، رضایت ندارند.

این افراد متناسب با شرایط سالمند خود اقدام به استخدام پرستار در منزل می‌کنند. پرستاری منظم و دقیق که با حس مسئولیت پذیری بالا، وظیفه‌شناسی و دلسوزی در ساعات مقرر (پاره وقت یا ۲۴ ساعته) از سالمند مراقبت می‌کند. بر اساس توافق صورت گرفته بین پرستار و خانواده، وظایف پرستار سالمند در منزل می‌تواند به نگهداری از سالمند خلاصه شده یا مواردی چون پخت و پز، انجام خریدهای خانه و نظافت منزل را در برگیرد.

پرستار سالمند موظف است اقدامات مربوط به درمان سالمند از جمله مصرف به موقع داروها را پیگیری نموده و در مواقع لزوم عملیات‌های تخصصی پرستاری چون تزریقات، تعویض پانسمان و سوند را انجام دهد. نظافت سالمند و کمک به او در انجام اقدامات بهداشتی چون استحمام، شانه کردن موها و… از دیگر وظایف پرستار است. جدای از مراقبت جسمی، یک پرستار خوب سالمند باید مهارت ارتباط با افراد در این سنین را بلد بوده و در تقویت روحیه سالمند نیز نقش موثر ایفا کند.

 

پرستار کودک در منزل

با نقش پررنگ تر زنان در جامعه، خوشبختانه مادران از تفکر “محکومیت به فداکاری” رهایی یافته‌اند و لازم نیست با گذراندن تمام ساعات روز خود در ارتباط با کودک، آرزوهایشان را زیر پا بگذارند. از این رو خدمات پرستاری منزل یک آیتم پرطرفدار به عنوان “پرستاری کودک در منزل” را شامل می‌شود. پرستار کودک در منزل علاوه بر مراقبت روحی و جسمی از کودک، وظیفه سنگین پرورش اخلاقی او را نیز به عهده دارد.

در مورد کودکان، پرستار در منزل باید نهایت دقت، دانش و آگاهی را داشته باشد تا تاثیر اشتباهی بر ایشان نگذارد. رسیدگی به نظافت، تحصیل، تغذیه و سلامت کودکان، از وظایف پرستار کودک در منزل است. یک پرستار کارآمد کودک، در مورد مهارت‌های ارتباطی جهت تاثیرگذاری بر کودکان در روانشناسی نوین به خوبی آگاهی دارد. این اصول و قواعد را در چهارچوب عقاید و ارزش‌های خانواده به کودک می‌آموزد. همچنین علاقه به کودکان و صبر و حوصله از لازمه‌های پرستاری منزل کودک است.

پرستار درمنزل

پرستار بیمار در منزل

احتمال مواجهه با بیماری در هر دوره زندگی وجود دارد. اما شدت بیماری فرد، به قوت جسمانی وی، نوع بیماری و سن او بستگی دارد. برخی بیماری‌ها چون سرطان، ام‌اس، آلزایمر، پارکینسون و… بیمار را از لحاظ روحی و جسمی در شرایطی قرار می‌دهند که نتواند حتی کارهای معمول روزانه را بدون کمک به انجام برساند. در شرایط حاد بیماری، اطرافیان از پس رسیدگی به فرد بر نمی‌آیند و اقدام به استخدام پرستار در منزل می‌کنند. پرستار بیمار وظیفه پیگیری روند درمان، کمک جسمانی برای فعالیت‌ها، رسیدگی به مصرف به موقع داروها و البته روحیه‌بخشی به بیمار را دارد.

اگر قصد استخدام پرستار در منزل برای هر یک از حوزه‌های شرح داده شده را دارید، تیم آموزش دیده، مجرب و متخصص زندگی برتر، می‌تواند تمام انتظاراتتان را از یک پرستار کارآمد برآورده سازد. با ما ارتباط بگیرید و بهترین خدمات را دریافت کنید.

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند