استخدام و نکات مهم در مصاحبه حضوری پرستار در منزل

استخدام پرستار در منزل ونکات مهم مربوط به

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

استخدام پرستار در منزل می‌تواند مشکلات و مراحل خاص خود را داشته باشد. اکثر افرادی که مشغله‌های زیادی دارند، ترجیح می‌دهند که برای فرزند یا والدین خود، یک پرستار استخدام کنند. معمولا یک پرستار باید ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتواند وظایف خود را انجام دهد. مصاحبه حضوری بهترین راه برای تشخیص و دانستن این مهارت‌ها خواهد بود. در ادامه به معرفی برخی نکات لازم برای استخدام پرستار در منزل خواهیم پرداخت.

نکات مهم در زمان مصاحبه و استخدام پرستار

زمانی که قصد دارید یک پرستار استخدام کنید، معمولا نکاتی را درباره آن رعایت می‌کنید. یکی از این نکات برگزاری یک مصاحبه حضوری است تا بتوانید اطلاعات کاملی از فرد موردنظر به دست آورید. برخی از نکات لازم در زمان یک مصاحبه حضوری به شرح زیر هستند:

  1. ارزیابی نیازها
  2. با مراکز معتبر همکاری کنید
  3. سابقه مراقب و پرستار را بررسی کنید
  4. مهارت‌های مراقبین را بررسی کنید
  5. نظارت توسط ارائه دهنده خدمات
  6. بررسی مهارت برقراری ارتباط مراقب
  7. عدم سوء سابقه مراقب و پرستار
  8. بررسی سایر مهارت‌ها

در ادامه به توضیح کامل تری از این فهرست می پردازیم.

استخدام.پرستار
استخدام پرستار در منزل می‌تواند مشکلات و مراحل خاص خود را داشته باشد.

1. ارزیابی نیازها

در وهله اول هم پرستار و هم بیمار باید مشخص کنند که چه نیازهایی دارند. بیمار یا اعضای خانواده او باید کاملا مشکلات او را شرح دهند و به پرستار بگویند که به چه مراقبت‌هایی نیاز دارد. همچنین تمامی داروهایی که توسط بیمار مصرف می‌شود و نحوه رفت‌وآمد فرد هم باید با پرستار در میان گذاشته شود. همچنین اگر می‌خواهید یک پرستار برای مراقبت از فرزند خود استفاده کنید، باید کاملا شرایط فرزندتان، عادات غذایی و همچنین رفتارهای او را برای پرستار شرح دهید.

2. با مراکز معتبر همکاری کنید

پیشنهاد می‌دهیم که به جای این که استخدام پرستار در منزل خصوصی را خودتان بر عهده بگیرید، از مراکز و شرکت‌های پرستاری استفاده کنید. شرکت‌های پرستاری کامل می‌توانند سوابق افراد را به طور دقیق بررسی کنند و بر نحوه عملکرد آن‌ها نظارت داشته باشند. شما نمی‌توانید تجربیات قبلی و میزان رضایت بیماران یا افراد دیگر را از پرستار موردنظر بدانید.

در صورتی که از مراکز پرستاری استفاده کنید، به راحتی می‌توانید عملکرد پرستار در کیس‌های قبلی را مشاهده کنید. مرکز پرستاری زندگی برتر یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه ارائه خدمات پرستاری است که می‌تواند با اعزام پرستارهای مجرب و قابل اطمینان به شما در مراقبت از عزیزانتان کمک کند.

پیشنهاد مقاله: وظایف پرستار سالمند در منزل؛ خدمات حرفه‌ای پرستار سالمند در خانه

3. سابقه مراقب و پرستار را بررسی کنید

یکی دیگر از کارهای مهمی که در مصاحبه باید از پرستار بپرسید، میزان تجربه و سابقه کاری او است. اگر پرستار سابقه کافی مرتبط با کار خود را داشته باشد تا حدی می توان به او اعتماد کرد. همچنین پرستارهایی که سابقه زیادی دارند، با افراد و بیمارهای مختلفی برخورد داشته‌اند و مهارت‌های اجتماعی بهتری هم خواهند داشت. برای اطمینان می‌توانید از او بپرسید که مدرک دانشگاهی دارد یا نه. درست است که پرستاری یک کار تجربی به حساب می‌آید، اما داشتن مدرک دانشگاهی می‌تواند مهارت‌های بیشتری به فرد اضافه کند.

4. مهارت‌های مراقبین را بررسی کنید

هر پرستار با توجه به زمینه کاری که دارد باید از مهارت‌های مشخصی برخوردار باشد. یک پرستار کودک باید بداند که چه وظایفی دارد و یک کودک به چه مراقبت‌هایی نیاز دارد. باید در مورد نحوه غذا به دادن به کودکان مانند کوکان لجباز یا نحوه آموزش دادن آن‌ها برای دستشویی رفتن اطلاعات و مهارت کافی داشته باشد. همچنین یک پرستار کودک باید از مهارت‌های کافی برخوردار باشد تا بتواند به کودک در زمینه‌هایی آموزش دهد.

پرستارانی که از بیماران حرکتی مراقبت می‌کنند، باید مهارت کافی برای جابجا کردن بیمار و همچنین انجام دادن تمرینات حرکتی با او داشته باشد. پرستارانی که مهارت کافی در این زمینه ندارند، ممکن است به بیمار آسیب بزنند. پس دقت به این موضوع بسیار مهم است.

5. نظارت توسط ارائه دهنده خدمات

شرکت‌ها و مراکز پرستاری باید به ور مداوم نسبت به عملکرد پرستاران خود نظارت داشته باشند تا آن‌ها وظایف خود را به طور کامل انجام دهند. از مرکز موردنظر بخواهید که برای دانستن عملکرد صحیح پرستار یک گزارش روزانه از او دریافت کند.

6. بررسی مهارت برقراری ارتباط مراقب

مهم‌ترین مهارت و نکته ای که در مصاحبه حضوری باید در نظر بگیرید، نحوه مهارت‌های ارتباطی پرستار است. پرستارها باید قادر باشند با هر فرد هر چند که خصوصیات اخلاقی خاص داشته باشد، ارتباط برقرار کنند. ممکن است با کودکانی برخورد داشته باشند که لجباز باشند یا این که دارای مشکلاتی نظیر اوتیسم داشته باشند. پرستار باید بتواند با تمامی این کودکان ارتباط برقرار کند و با آن‌ها صمیمی شود تا بتواند به نیازهای آنان رسیدگی کند.

ارتباط با سالمندان از کودکان سخت‌تر است. آن‌ها معمولا ترجیح می‌دهند با اعضای خانواده خود ارتباط داشته باشند و فرد غریبه در کنار آن‌ها نباشد. بنابراین، پرستار سالمند باید به قدری مهارت ارتباطی داشته باشد که بتواند در نگاه اول با فرد سالمند ارتیاط موثر برقرار کند.

7. عدم سوء سابقه مراقب و پرستار

پس از بررسی نکاتی که به آن‌ها اشاره شد باید در مورد سو سابقه پرستار تحقیق کنید. از او بخواهید که در روز مصاحبه به همراه خود یک گواهی عدم سو پیشینه داشته باشد تا از این نظر مطمئن شوید. همچنین پرستاران نباید هیچ سابقه سو مصرف مواد مخدر یا دخانیات داشته باشند، چرا که می‌تواند روی کودکان و سلامت آنان تاثیر زیادی بگذارد.

8. بررسی سایر مهارت‌ها

اگر هدف شما از استخدام پرستار در منزل، انجام دادن کارهای خانه هم باشد، باید از او درباره داشتن مهارت‌های لازم سوال کنید. می‌توانید لیستی از غذاهای مورد علاقه ایجاد کنید و از پرستار بپرسید که آیا مهارت کافی برای پختن آن‌ها را دارد یا خیر.

آیا می‌توان پرستار در منزل را بدون مصاحبه حضوری استخدام کرد؟

مهم‌ترین اصل در استخدام یک پرستار ایجاد اعتماد بین طرفین است. اگر از پرستار مصاحبه نکنید، نمی‌توانید بفهمید که آیا او برای این جایگاه مناسب است یا نه. همچنین باید از نحوه رفتار پرستار و مهارت‌های او نیز آگاهی داشته باشید تا بتوانید فرزند خود را به او بسپارید.

مهم.‌ترین.اصل.در.استخدام.پرستار
مهم‌ترین اصل در استخدام یک پرستار ایجاد اعتماد بین طرفین است.

برخی از پرستاران در رزومه خود اطلاعاتی وارد می‌کنند که در هنگام کار متوجه می‌شوید هیچ کدام از آن‌ها صحیح نبوده اند. بنابراین، این مشکل مشخص می‌کند که انجام دادن مصاحبه برای استخدام پرستار در منزل بیش از پیش واجب خواهد بود.

استخدام پرستار در منزل از بهترین مرکز اعزام پرستار

افراد زیادی برای ماندن در خانه و انجام کارهای روزانه خود به پرستار نیاز دارند. معمولا کودکان و سالمندان بیشترین افرادی هستند که برای مراقبت به یک پرستار نیاز خواهند داشت. استخدام پرستار در منزل بدون مصاحبه و ارزیابی امکان پذیر نیست. بنابراین، حتما قبل از این که همکاری خود را با یک پرستار آغاز کنید، از او سوالات لازم را بپرسید. تا بتوانید به او اعتماد کنید. موسسه پرستاری زندگی برتر، در زمینه خدمات پرستاری برای کودکان، بیماران و سالمندان فعالیت می‌کنند. شما می‌توانید برای استخدام پرستار در منزل، با مرکز ما تماس بگیرید و خدمات موردنظر خود را دریافت کنید.


سوالات متداول

آیا می‌توان یک پرستار بدون سابقه کار استخدام کرد؟

اگر پرستار از مهارت کافی برخوردار باشد، این کار امکان پذیر است.

استخدام پرستار در منزل با استفاده از مراکز بهتر است یا به صورت خصوصی؟

استفاده از خدمات مراکز پرستاری اعتماد بیشتری را ایجاد می‌کند.

مصاحبه از پرستار به عهده مرکز است یا فرد؟

شما می‌توانید به صورت جداگانه نیز یک مصاحبه انجام دهید.

بررسی عدم سو سابقه بر عهده کیست؟

مراکز پرستاری باید در ابتدا از پرستار یگ گواهی عدم سو پیشینه درخواست کنند.

استخدام پرستار در منزل به چه صورت است؟

شما عزیزان می‌توانید جهت اطمینان خاطر بیشتر از یک موسسه معتبر پرستار استخدام کنید.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.