زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

خدمات پرستاری در منزل

پرستاری در منزل مراقبت های پرستاری است که به جای یک مرکز پزشکی در محیط خانه ارائه می شود. شرایط بسیاری وجود دارد که در آن افراد به مراقبت در منزل نیاز دارند، از افرادی که به طور موقت ناتوان هستند تا افرادی که به مراقبت طولانی مدت در منزل نیاز دارند. استخدام پرستار در این زمینه کاملاً متنوع است. خدمات پرستاری که ارائه می شود بسته به موقعیت و شرایط فرد دارد. از این رو با ما در ادامه این مقاله از وب سایت زندگی برتر همراه شوید تا به بررسی این مطلب بپردازیم.

خدمات پرستاری در منزل

پرستار در منزل شامل هر گونه خدمات حمایتی حرفه ای است که به فرد امکان می دهد در خانه خود با خیال راحت زندگی کند. خدمات پرستاری در منزل می تواند به فردی که در حال پیری است و به کمک نیاز دارد کمک کند تا مستقل زندگی کند. مشکلات مزمن سلامت را مدیریت می کند. در حال بهبودی پس از یک شکست پزشکی است. یا نیازهای ویژه یا معلولیت دارد. پرستاران حرفه ای مانند پرستاران، دستیاران و درمانگران بسته به نیاز فرد، مراقبت های کوتاه مدت یا طولانی مدت را در خانه ارائه می دهند. البته پرستار در منزل و خدمات پرستاری صرفا معطوف به سالمندان نمی شود. خدمات پرستار بیمار و پرستار کودک را هم شامل می شود.

پرستار در منزل می تواند کلید دستیابی به بالاترین کیفیت زندگی ممکن باشد. این می تواند ایمنی، امنیت و افزایش استقلال را فعال کند. می تواند مدیریت یک وضعیت پزشکی مداوم را تسهیل کند. می تواند به جلوگیری از بستری شدن غیر ضروری در بیمارستان کمک کند. می تواند به بهبودی پس از یک بیماری، آسیب یا اقامت در بیمارستان کمک کند.

خدمات پرستاری

خدمات پرستاری در منزل شامل چه مواردی می شود؟

دامنه خدمات پرستاری های بهداشتی خانگی که یک بیمار می تواند در خانه دریافت کند نامحدود است. بسته به وضعیت هر بیمار، مراقبت ها می تواند از مراقبت های پرستاری تا خدمات پزشکی تخصصی، مانند کارهای آزمایشگاهی را شامل شود. پرستاری و مراقبت در منزل می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • کمک در انجام فعالیت های روزانه مانند لباس پوشیدن و حمام کردن
  • کمک به مدیریت ایمن وظایف در خارج از خانه
  • همراهی و مصاحبت
  • خدمات درمانی و توانبخشی
  • مراقبت های پرستاری کوتاه مدت یا طولانی مدن برای یک بیماری یا شرایط ناتوانی

توجه کنید که متداول‌ترین شکل مراقبت‌های بهداشتی در منزل، نوعی مراقبت از پرستاری است که بسته به نیاز فرد است. مراقبت و خدمات پرستاری ممکن است شامل پانسمان زخم، مراقبت استومی، درمان داخل وریدی، تجویز دارو، نظارت بر سلامت عمومی بیمار، کنترل درد و سایر حمایت های بهداشتی باشد.

خدمات پرستاری

قیمت خدمات پرستاری در منزل

همان طور که اشاره شد، پرستار در منزل جایگزینی ارزان تر و راحت تر برای مراقبت های بهداشتی در یک مرکز پزشکی، مانند یک بیمارستان یا یک مرکز پرستاری ماهر است. خدماتی که شرکت های مراقبت از منزل ارائه می دهند بسته به نیاز مشتری متفاوت است. از این رو قیمت خدمات پرستاری در منزل به مولفه های بسیار زیادی بستگی خواهد داشت.

سطح مراقبت درگیر در پرستاری در منزل با نیازهای بیمار متناسب است. برخی از پرستاران به سادگی یک یا چند بار در روز به خانه مراجعه می کنند تا وظایف پرستاری را انجام دهند که توسط سایر مراقبان انجام نمی شود، یا برای بررسی وضعیت سلامتی بیمار در صورتی که هیچ مراقب دیگری استفاده نمی شود. برخی خدمات پرستاری به گونه ای است که پرستار باید به طور شبانه روزی در خانه بیمار باشد. پس هزینه ها با هم متفاوت خواهد بود.

خدمات پرستاری در منزل

بهترین مرکز خدمات پرستاری در تهران

همان طور که اشاره کردیم یکی از رایج ترین انواع پرستار در منزل، به ویژه مراقبت های پرستاری در منزل است. در این حالت، پرستاران بسته به نیازهای شخصی خود، طیف وسیعی از خدمات مقرون به صرفه را برای بیماران با شرایط آسایش خانه خود ارائه می دهند. خدمات پرستاری در منزل می‌تواند کوتاه‌مدت، بلندمدت، بر اساس برنامه نوبتی، ساعتی، روزانه یا هفتگی باشد. بهترین مرکز خدمات پرستاری در تهران شرایط ویژه ای را برای مراقبت های مختلف مثل پرستار سالمند و یا پرستار کودک را ارائه می کند. در این زمینه می توانید از خدمات ویژه موسسه پرستاری زندگی برتر اکسین بهره مند شوید.

تعرفه خدمات پرستاری در منزل ۱۴۰۱

همان طور که در بخش های قبلی هم اشاره کردیم، هزینه خدمات پرستاری به مولفه های بسیار زیادی بستگی دارد. به طور مثال پرسناری از سالمندان با بیماری قلبی ممکن نیاز به حضور شبانه روزی داشته باشد. از این رو تعرفه و هزینه مربوط به نگهداری بیشتر خواهد شد. از این رو باید با بررسی شرایط به هزینه ها پرداخته شود.

نکته آخر 

در این بخش زندگی برتر ما به بررسی خدمات پرستاری پرداختیم. برخی از افراد به دلیل مخالفت شدید با ماندن در بیمارستان یا مراکز درمانی مشابه، پرستاری در منزل را انتخاب می کنند. اگر پزشک احساس کند که بیمار در خانه به همان اندازه خوب یا بهتر عمل می کند، به بیمار اجازه می دهد به خانه برود. از این رو نیاز به بررسی تمامی شاخه های خدماتی در این زمینه مانند هزینه ها و تعرفه ها است که در این مقاله از وب سایت زندگی برتر برای شما ارائه شده است.

سوالات متداول

تعرفه خدمات پرستاری در منزل ۱۴۰۱ ؟

برای اطلاع از تعرفه و هزینه خدمات پرستاری با کارشناسان ما تماس بگیرید

اصلی ترین خدمات پرستاری چیست؟

اصلی ترین خدمات پرستاری نگهداری و حفظ سلامتی بیمار میباشد

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند