آشنایی با عادات و ویژگیهای مادران شاد

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

مادران شاد  Happy Moms چه رازی دارند که می توانند در عین انجام وظایف طاقت فرسای مادری ، شاد و خوشحال نیز باشند ؟ همه ، این موضوع را می دانند ، هنگامی که مادر شاد باشد ،همه اعضای خانواده شاد هستند . اما این شادی چگونه بوجود می آید ؟ در این مقاله قصد داریم با بعضی از ویژگیهای مادران شاد را مطرح کنیم.

شناخت عادات مادران شاد
مادران خوشحال از درخواست کمک از خانواده و دوستانشان نمی ترسند.

کمک بخواهید

مادران خوشحال از درخواست کمک از خانواده و دوستانشان نمی ترسند. در حالی که مادران خسته ، مریض و بی روح هستند ، آخر هفته های خارج از شهر و شب های  تماشای فیلم با همسر خود را از دست می دهند زیرا آنها نمی توانند یک پرستار کودک  پیدا کنند . مادران بسیار خوشحال فقط می گویند: لطفا

همین حالا بیرون بروید

امروز بیرون بوده ای؟ اعتقاد بر این است که هوای تازه ، نور خورشید و طبیعت در تقویت روحیه خانمها می تواند بسیار تاثیر گذار باشد . مادران می توانند هنگام هل  دادن کالسکه ها یا تاب ها ، از این اتمسفر خوب نهایت استفاده را ببرند .به اطراف زمین بازی نگاه کنید. چه کسی خوشحال به نظر می رسد؟ برو با او صحبت کن ، همین الان

 برای بعضی سرگرمیها برنامه ریزی کنید

تجربه نشان داده است که مادران شاد  واقعاً تلاش  می کنند تا وقت و هزینه ای برای تعطیلات پیدا کنند. لیست کارهای  روزانه  ، مشق شب ، پرداخت قبوض  …  لحظه ای همه اینها را فراموش کنید و مدت زمان کوتاهی را به یک تفریح کوچک مثلا بازی با کارت با بعضی از دوستان ، و کارهای جالب دیگر اختصاص دهید .

حتی می توانید در کنار کارهای خسته کننده که باید انجام دهید مانند خرید مواد غذایی ، کمی لذت ببرید. یک غذای سرگرم کننده برای خانواده خود درست کنید  ، مثلا می توانید با مشارکت فرزندانتان کیک بپزید ، می بینید همین فعالیت ساده تبدیل به یک سرگرمی عالی می شود و همه اعضای خانواده از آن لذت خواهند برد.

به همسر خود اهمیت بدهید

مادران خوشحال همیشه زمان کافی و مناسبی را به زندگی زناشویی خود اختصاص می دهند . بسیار مهم است که زمانی را با همسر خود بگذرانید گاهی یک لبخند می تواند بسیار تاثیر گذار باشد .

 تغذیه سالم و خواب مناسب داشته باشید

بیخوابی برای مادرانی که نوزاد کوچک دارند امری اجتناب ناپذیر است اما با تغذیه مناسب مثل یک کاسه بلغور جوی دوسر  یا موز می توانید از هر فرصت کوتاهی که پیش می آید استفاده کنید و استراحت کنید .

عدم استفاده از قهوه و تغذیه سالم مثل آنچه در بالا ذکر شد به شما کمک می کند تا در فرصتهای کوتاه نیز به خواب عمیق بروید و این  می تواند تا حدود زیادی خستگی شما را کاهش دهد و انرژی شما را بالا ببرد .

 بدنی ورزیده داشته باشید

تقریبا همه مادران خوشحال در برنامه هفتگی یا روزانه خود رفتن به باشگاه یا حتی ورزش در خانه را دارند . ..برنامه ورزش منظم می تواند انرژی جسمی و روحی شما را تقویت کند.

بعضی مواقع مادران ممکن است تصور کنند که مصرف گروهی از داروها و نوشیدنیها می تواند سطح انرژی را بالا ببرد شاید در مواردی که کمبود ویتامین دارید این عقیده درست باشد ولی ورزش در بسیاری موارد بهترین پاسخ را می دهد .

بعضی مواقع تنها باشید

اینکه بعضی وقتها زمانی را به خود اختصاص دهید خیلی باعث آرامش شما می شود مثلا می توانید ریلکس کنید یا اینکه در وان حمام دراز بکشید و مجله مورد علاقه خود را بخوانید.

با همسایه خود خوب باشید

شما فکر می کنید که مادران وقتی برای کمک به دیگران ندارند در حالی که مادران شاد در برنامه زندگی خود وقتهایی را به کمک به دیگران و ارتباطات اجتماعی صرف می کنند مثلا غذا پختن برای خانواده ای که تازه بچه دار شدند یا حتی اینکه یکی از دوستان مسن خود را به گردش ببرند .

به یاد داشته باشید: سودمندی شما سپرده دیگری در بانک کارما است.

قانع باشید

خوشبخت ترین مادرها مقایسه نمی کنند و رقابت نمی کنند. نه آنها ، نه بچه هایشان ، نه ماشین هایشان و نه خانه هایشان مجبور نیستند باهوش ترین ، زیبا ترین ، جدیدترین یا شیک ترین باشند. فیلسوف اپیکتتوس در حدود سال 89 میلادی توصیه ای  برای مادران بسیار خوشحال ارائه داد: قناعت بهتر از ثروت است ، پس آنچه را که دارید دوست داشته باشید.

 با دوستانتان معاشرت کنید

مادران شاد، دوستان نزدیکی دارند که آنها نیز  مادر هستند . دانستن اینکه دیگرانی هستند که مشکلات و چالشهای مشابه شما دارند مایه دلگرمی است. درد و دل با مادران دیگر ،از مسائل فوق العاده کوچک تا بحران های مهلک ، و همفکری برای حل مشکلات و تبادل اطلاعات می تواند سنگینی مشکلات را تا حد بسیار زیادی سبک و قابل تحمل می کند.

پیشنهاد مقاله: روغن ماهی حاوی امگا 3 چگونه بر سلامت مغز و روان تأثیر می گذارد

 خود را مهمان کنید

مادران شاد گاهی اوقات برای خود گل می خرند ، درصورتی که فرد دیگری  ( همسر یا فرزندان یا دوستان ) به آن فکر نکرده باشد. گاهی آنها خود را به صرف ناهار در یک رستوران خوب دعوت می کنند .

آشنایی با قوانین مادران شاد
مادران شاد گاهی اوقات برای خود گل می خرند.

با قوانین بازی کنید و انعطاف داشته باشید

یکی از بهترین چیزها در مورد شخصی که قوانین را وضع می کند این است که حق تغییر قانون را دارد . گاهی اوقات باید بعضی از قوانین را زیر پا بگذاریم هر چند که احساس بدی به ما می دهند . مثلا برای اینکه کودک خردسال شما قبول کند که حمام کند باید انعطاف داشته باشید و به اجازه دهید مثلا حیوان خانگی خود را به حمام بیاورد .

یا برای اینکه کودک شما قبول کند به دندانپزشکی برود می توانید به اجازه دهید که بستی بخورد می دانم شاید برای شما قابل قبول نباشد اما هر مادر شادی می داند انعطاف گاهی به صورت معجزه آسا کارها را انجام می دهد .

گاهی برای تک تک فرزندان برنامه سرگرمی جداگانه داشته باشید

گاهی اوقات یکی از بچه ها را بیرون ببرید و سعی کنید که اوقات خوبی با هم داشته باشید یعنی با دختر یا پسر خود به نوبت جداگانه سرگرمیهای  مختلف را برنامه ریزی کنید .

این کار جلوی رقابت و دعوای فرزندان را می گیرد و در لحظه باعث خوش گذرانی بیشتر و مفیدتر بچه ها می شود . البته هرزگاهی این کار را انجام دهید  .

نگاه به جلو

هنگامی که بعضی مسائل باعث می شوند اندکی خسته و آزرده شوید به خود یادآور شوید که این شرایط همیشگی نیست و می گذرد حتی اگر در درد سر بزرگی افتاده اید و تحت فشار هستید باید نگاه شما به جلو باشد و بدانید که هیچ شرایطی ابدی نیست و این شرایط سپری خواهد شد . به خاطر داشته باشید چه خوب چه بد می گذرد .

ببخشید و فراموش کنید

همه ما می خواهیم مطابق ایده های والدین خود عمل کنیم و همه کارها را به درستی انجام دهیم ، واینجا درست جایی است که کنترل خود را از دست می دهیم  .  گاهی ناسازگاری کودکان و عدم توانایی کنترل شرایط باعث می شود که ما خود را سرزنش کنیم که چرا نمی توانیم کارها را درست انجام دهیم .

مادران بسیار خوشحال می دانند که حتی بهترین های ما روزهایی اشتباه می کنند . مادران شاد می دانند که همه شرایط را نمی توانند کنترل کنند .آنها آن روزها سخت را رها می کنند و با ورزش و برنامه ریزی برای تعطیلات ادامه می دهند.

کارهای خنده دار انجام دهید

بچه ها عاشق دیدن مادرانشان هستند که لبخند می زنند ، و تحقیقات نشان می دهد که فقط چروک زدن چشم ، برگرداندن گوشه های دهان ( خندیدن بی صدا )می تواند باعث ترشح ماده شیمیایی شاد مغزی (سروتونین) شود . حداقل این باعث می شود واقعاً مضحک به نظر برسید و بچه ها خواهند خندید. و زیاد خندیدن با فرزندان ، خود یکی از بهترین رازهای مادران  خوشبخت و شاد است .

پرستاری زندگی برتر اکسین با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و کادری مجرب و کارآزموده در زمینه ارائه خدمات پرستار کودک در منزل به صورت شبانه روزی در خدمت شما عزیزان است برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.