زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

مقالات

چگونه از خدمات مراقب و پرستار سالمند ارزان در منزل استفاده کنیم؟

 

خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل از نیازهای روز افزون خانواده و سالمندان محسوب می شود. استفاده از خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل برای سالمندان و اعضای خانواده یک چالش احساسی و مالی به شمار می رود، زیرا بسیاری از سالمندان استفاده از خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل را برابر با از دست دادن استقلال و وابستگی در خود می دانند. از سوی دیگر به دلیل بودجه محدودی که سالمندان در اختیار دارند انجام این کار دشوارتر نیز می شود. به همین دلیل پیدا کردن یک مراقب و یا پرستار سالمند ارزان و با کیفیت از دغدغه های خانواده و سالمند است.

پرستار و مراقب سالمند بر اساس میزان مهارت و دستمزدی که به آنها تعلق می گیرد از طرف خانواده انتخاب می شود. پرستارسالمند ارزان از جمله مواردی است که بسیاری از خانواده ها در جست و جوی آن هستند. در حالیکه مهمترین نکته ای که باید در نظر گرفت کیفیت کار پرستار و مراقب سالمند است. سالمندان در این دوران به مراقبت های ویژه نیاز دارند و شرایط منحصر به فردی را تجربه می کنند که یک مراقب و پرستار مجرب باید تسلط کافی در تشخیص و رفع مشکلات داشته باشد.

به دلیل حجم سنگین بار مراقبتی و پرستاری از سالمند و فرسودگی مراقبتی ناشی از آن در صورتی که دستمزد پرستار و مراقب سالمند در حد مطلوبی نباشند به زودی از امر مراقبت خسته و کاهش کیفیت خدمات را در آن ها مشاهده خواهیم کرد.

پرستار سالمند ارزان

بدیهی است که دستمزد مراقب و پرستار سالمند به عوامل مختلفی بستگی دارد. صرفا جست و جوی مراقب و پرستار سالمند ارزان تنها روش صرفه جویی در هزینه نیست. راه کار های مختلفی وجود دارند که می تواند از طریق کاهش هزینه های مراقبتی و پرستاری سالمند در منزل باعث شود شما از خدمات با کیفیت بالاتر و با هزینه کمتری برخوردار شوید.  ما در” پرستاری زندگی برتر اکسین” به شما در زمینه پیدا کردن مراقب و پرستار سالمند متناسب با شرایط و بودجه به شما کمک خواهیم کرد.

مطالعه کنید
ناتوانی ذهنی در کودکان: علل، علایم، روش های پیشگیری و درمان
برای پیدا کردن مراقب و پرستار سالمند با دستمزد مناسب شما باید عواملی که بر میزان دستمزد موثر است را تشریح کنیم:
میزان تجربه کاری مراقب و پرستار سالمند

نگهداری از سالمند به تجربه کافی در این زمینه نیاز دارد. نگهداری از سالمند مبتلا به آلزایمر، سالمند سالم، سالمند دارای بی اختیاری ادراری و مدفوعی با یکدیگر متفاوت است و با ید پرستار و مراقبی که استخدام می شود بر اساس دانش و تجربه کاری خود به صورت تخصصی با سالمندان رفتار کند.

پرستار سالمند ارزان

سطح تخصص

انجام امور تخصصی پرستاری و توانبخشی هزینه بیشتری نسبت به امور مراقبتی و همراهی سالمند به خود اختصاص می دهد. اما در این مورد نیاز سالمند باید مورد توجه قرار گیرد. برای سالمندانی که نیاز به مراقبت های تخصصی دارند نمی توان از مراقب ساده استفاده کرد.

عدم استفاده از خدمات 24 ساعته

تاحد امکان سعی کنید از استخدام پرستار و مراقب 24 ساعته برای سالمند استفاده نکنید. اگر سالمند طبق دستور پزشک به مراقبت تخصصی شبانه روزی نیاز ندارد و اعضای خانواده می توانند مراقبت از سالمند را در برخی ساعات شبانه روز یا در برخی از روزهای هفته به عهده بگیرند می توان از خدمات پرستاری و مراقبتی پاره وقت استفاده کرد و در  بخشی از هزینه صرفه جویی کرد.

از مراکز معتبر مراقب و پرستار خود را انتخاب کنید

این مراکز و شرکت ها به دلیل دارا بودن بانک گسترده ای نیروی انسانی میزان خطا در انتخاب پرستار و مراقب را برای شما به حداقل می رسانند. مسولیت جستو جو و اعزام پرستار و مراقب را به عهده می گیرند، در زمان قرارداد شما را همراهی می کنند، هرگونه مشکل برنامه ریزی نشده و ناگهانی را پشتیبانی می کنند و از این طریق به کاهش هزینه و صرفه جویی در وقت به شما کمک می کنند.

مطالعه کنید
پرستار سالمند لیستی جهت رفع نیازمندی های سالمند تهیه کند

پرستار سالمند ارزان

چند پرستاری مختلف را با هم مقایسه کنید

مقایسه مراکز و شرکت های خدمات مراقبتی و پرستاری باعث می شود شما پرستار مناسب با بودجه  و شرایط خود را داشته باشید.

از کمک دوستان و سایر اعضای خانواده استفاده کنید

تمام اعضای خانواده را درگیر امر مراقبت کنید. برخی از اعضای خانواده که در نزدیکی سالمند زندگی می کنند و به مراقبت از سالمند علاقه دارند می توانند ساعات مشخصی را برای سالمند و مراقبت از او در نظر بگیرند. همچنین برخی از اعضای خانواده که نمی توانند در کنار سالمند باشند امور مالی را می توانند بر عهده بگیرند و از راه دور پرداخت قبوض و خرید اینترنتی انجام دهد و از این طریق هزینه مراقبت و پرستاری از سالمند را کاهش دهند.

با توجه به نکاتی که بیان شد ما نباید لزوما به دنبال یافتن مراقب و یا پرستار سالمند ارزان اشیم بلکه میتوانیم با در نظر گرفتن نکات قابل تغییر و استفاده از کمک مشاورین متخصص در این زمینه خدمات مراقبتی و پرستاری سالمند را با کیفیت مورد نظر و بر اساس هزینه سالمند برای او فراهم کنیم!

 

(امتیاز دهید)

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند