چگونه از خدمات مراقب و پرستار سالمند ارزان در منزل استفاده کنیم؟

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

خدمات پرستاری سالمند و مراقبتی در منزل از نیازهای روز افزون خانواده و سالمندان محسوب می شود. استفاده از خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل برای سالمندان و اعضای خانواده یک چالش احساسی و مالی به شمار می رود، زیرا بسیاری از سالمندان استفاده از خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل را برابر با از دست دادن استقلال و وابستگی در خود می دانند. از سوی دیگر به دلیل بودجه محدودی که سالمندان در اختیار دارند ، انجام این کار دشوارتر نیز می شود. به همین دلیل پیدا کردن یک مراقب و یا پرستار سالمند مقرون به صرفه و با کیفیت از دغدغه های خانواده و سالمند به شمار میرود.

پرستار و مراقب سالمند، بر اساس میزان مهارت و دستمزدی که به آنها تعلق می گیرد از طرف خانواده ،انتخاب می شود. پرستارسالمند مقرون به صرفه از جمله مواردی است که بسیاری از خانواده ها در جست و جوی آن هستند. در حالیکه مهمترین نکته ای که باید در نظر گرفت کیفیت کار پرستار و مراقب سالمند است. سالمندان در این دوران به مراقبت های ویژه نیاز دارند و شرایط منحصر به فردی را تجربه می کنند و وظیفه پرستار سالمند در منزل است که تسلط کافی در تشخیص و رفع مشکلات داشته باشد.
به دلیل حجم سنگین بار مراقبتی و پرستاری از سالمند و فرسودگی مراقبتی ناشی از آن ،در صورتی که دستمزد پرستار و مراقب سالمند در حد مطلوبی نباشند به زودی از امر مراقبت خسته و کاهش کیفیت خدمات را در آن ها مشاهده خواهیم کرد.

عوامل تاثیر گزار بر قیمت دستمزد پرستار سالمند

بدیهی است که دستمزد مراقب و پرستار سالمند به عوامل مختلفی بستگی دارد. صرفا جست و جوی مراقب و پرستار سالمند مقرون به صرفه، تنها روش صرفه جویی در هزینه ها نیست. راه کارهای مختلفی وجود دارند که می تواند از طریق کاهش هزینه های مراقبتی و پرستاری سالمند در منزل ، باعث شود شما از خدمات با کیفیت بالاتر و با هزینه کمتری برخوردار شوید.  ما در” پرستاری زندگی برتر اکسین” به شما در زمینه پیدا کردن مراقب و پرستار سالمند متناسب با شرایط و بودجه  شما کمک خواهیم کرد. برای پیدا کردن مراقب و پرستار سالمند با دستمزد مناسب شما باید عواملی که بر میزان دستمزد موثر است را تشریح کنیم:

  • سوابق کاری پرستار سالمند
  • میزان تخصص
  • تایم کاری پرستار سالمند
  • استخدام پرستار از طریق شرکت‌های خدمات پرستاری معتبر
  • مقایسه پرستاران سالمند مختلف با یکدیگر
  • کمک گرفتن از دوستان و نزدیکان

توجه به تمام مواردی که ذکر شد، می‌تواند هزینه استخدام پرستار سالمند را تا حد ممکن کاهش دهد. در ادامه به توضیح مفصل‌ ترهریک می‌پردازیم.

میزان تجربه کاری مراقب و پرستار سالمند

نگهداری از سالمند به تجربه کافی در این زمینه نیاز دارد. نگهداری از سالمند مبتلا به آلزایمر، سالمند سالم، سالمند دارای بی اختیاری ادراری و مدفوعی با یکدیگر متفاوت است و با ید پرستار و مراقبی که استخدام می شود بر اساس دانش و تجربه کاری خود به صورت تخصصی با سالمندان رفتار کند.

میزان تجربه و سوابق کاری پرستاران سالمند، یکی از عوامل تاثیرگزار در دستمزد این افراد است.
هنگام تعیین هزینه پرستار سالمند، به میزان سوابق کاری وی توجه کنید.

سطح تخصص و تحصیلات پرستار سالمند

انجام امور تخصصی پرستاری و توانبخشی هزینه بیشتری نسبت به امور مراقبتی و همراهی سالمند به خود اختصاص می دهد. اما در این مورد، نیاز سالمند باید مورد توجه قرار گیرد. برای سالمندانی که نیاز به مراقبت های تخصصی دارند نمی توان از مراقب ساده استفاده کرد.

تایم کاری پرستار

تاحد امکان سعی کنید از استخدام پرستار و مراقب 24 ساعته برای سالمند استفاده نکنید. اگر سالمند طبق دستور پزشک به مراقبت تخصصی شبانه روزی نیاز ندارد و اعضای خانواده می توانند مراقبت از سالمند را در برخی ساعات شبانه روز یا در برخی از روزهای هفته به عهده بگیرند می توان از خدمات پرستاری و مراقبتی پاره وقت استفاده کرد و در بخشی ازهزینه صرفه جویی کرد.

پیشنهاد مقاله : هزینه ها و تعرفه های خانه سالمندان

از مراکز معتبر مراقب و پرستار خود را انتخاب کنید

این مراکز و شرکت ها به دلیل دارا بودن بانک گسترده ی نیروی انسانی، میزان خطا در انتخاب پرستار و مراقب را برای شما به حداقل می رسانند. مسولیت جستوجو واعزام پرستار و مراقب را به عهده می گیرند، در زمان قرارداد شما را همراهی می کنند وهرگونه مشکل برنامه ریزی نشده و ناگهانی را پشتیبانی می کنند و از این طریق به کاهش هزینه و صرفه جویی در وقت به شما کمک می کنند.

مرکز معتبر پرستاری زندگی برتر، ارزان‌ترین پرستاران سالمند را به شما معرفی میکند.
موسسان پرستاری معتبر، قیمت پرستاری از سالمند را بسیار کاهش می‌دهد.

مقایسه چند پرستار سالمند

نکته حائز اهمیت این است که میزان استرس ادراک‌ شده و بارمراقبتی که مراقبین سالمندان با آن مواجه هستند، به‌خودی‌ خود با یکدیگر در ارتباط نیست و عوامل درونی گوناگونی می‏تواند به‌عنوان تعدیلگر در این رابطه ایفای نقش کند. بنابراین لازم است پژوهش‌های گوناگون برای ارائه هرچه بهتر خدمات و کاهش حداکثری عوارض روحی‌ روانی و فیزیکی ناشی از مراقبت سالمندان به دنبال فاکتورهایی باشند تا بتوانند استرس و بار مراقبتی را در مراقبین‌سالمندان کاهش دهند. مقایسه مراکز و شرکت های خدمات مراقبتی و پرستاری ،باعث می شود شما پرستار مناسب با بودجه وشرایط خود را داشته باشید.

از کمک دوستان و سایر اعضای خانواده استفاده کنید

تمام اعضای خانواده را درگیر امر مراقبت کنید. برخی از اعضای خانواده که در نزدیکی سالمند زندگی می کنند و به مراقبت از سالمند علاقه دارند می توانند ساعات مشخصی را برای سالمند و مراقبت از او در نظر بگیرند. همچنین برخی از اعضای خانواده که نمی توانند در کنار سالمند باشند امور مالی را می توانند بر عهده بگیرند و از راه دور، پرداخت قبوض و خرید اینترنتی  راانجام دهند و از این طریق هزینه مراقبت و پرستاری از سالمند را کاهش دهند.

پایان

با توجه به نکاتی که بیان شد ما نباید لزوما به دنبال یافتن مراقب و یا پرستار سالمند ارزان باشیم بلکه میتوانیم با در نظر گرفتن نکات قابل تغییر و استفاده از کمک مشاورین متخصص در این زمینه خدمات مراقبتی و پرستاری سالمند را با کیفیت مورد نظر و بر اساس هزینه سالمند برای او فراهم کنیم.شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان جهت استخدام پرستار سالمند ارزان، با مشاورین ما در شرکت زندگی برتر اکسین تماس حاصل فرمایید.

Maryam Aghaeizade
Maryam Aghaeizade
سلام! من مریم هستم. مطالعات و تحقیقات بنده در زمینه سلامت بالینی و پرستاری در منزل، در راستای بهبود کیفیت مراقبت‌های پزشکی و ارتقای سلامت فردی است. از این رو تجربه و دانش حرفه‌ای خود را که در این 10 سال به دست آورده‌ام، برای ارائه خدمات پرستاری باکیفیت و موثر با شما به اشتراک خواهم گذاشت.
درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.