خدمات پرستاری توسط پرستار مرد

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

در نوشته پیش رو از وب سایت زندگی برتر اکسین قصد داریم در خدمات پرستاری توسط پرستار مرد توضیحاتی را به اطلاع شما برسانیم. در جامعه امروزی تلاش و داشتن تخصص در اکثر زمینه ها موقعیت آن هم برای مردان فراهم می باشد هم برای خانم ها. یکی از این مشاغل که مردم شاید  فکر کنند فقط ویژه خانم هاست شغل پرستاری می باشد.

در صورتی که پرستار مرد نیز وجود دارد و هم در مراکز درمانی و هم بیمارستان ها به ارائه خدمات می پردازند. این افراد در مؤسسات  خصوصی هم فعالیت دارند.

پرستار کیست و چه وظایفی دارد؟

پرستار به شخصی می گویند که در زمینه مراقبت از بیمار آموزش های کاملی دیده و دوره های علمی و عملی را فرا گرفته است. امروزه پرستاری از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. چنان که دوره های تحصیلی دانشگاهی برای آن تعیین گردیده است.

البته آموزشگاه هایی هستند که در کار آموزش قانونی و رسمی پرستار می باشند که این کلاس ها را هم برای آقایان و هم خانم ها برگزار می کنند. اما اگر بخواهیم در مورد وظیفه و کار پرستار توضیحی بدهیم در یک جمله می توان گفت که وظیفه پرستار مراقبت، نگهداری و انجام امور درمانی است که طبق دستور پزشک بایستی انجام گردد. مانند تزریق سرم، آمپول، پانسمان و دیگر کار های درمانی.

همگی طبق دستور وزیر نظر پزشک انجام می گیرد. خدمات پرستاری توسط پرستار مرد نیز می تواند شامل این موارد باشد. این وظایف و کارها ممکن است در مراکز درمانی و بیمارستان ها باشد و هم ‌ممکن است در منزل صورت پذیرد‌‌. پرستار بیمار و یا پرستار سالمند باید از این موارد اطلاع دقیق داشته باشد و مهارت های بسیاری کسب کرده باشد.

خدمات پرستاری توسط پرستار مرد

معمولا پرستاران مرد بخاطر وضعیت جسمی و قدرت بدنی بالاتری که نسبت به خانم ها دارند فعالیت خاص تری دارند. امور کمک درمانی هایی که سخت تر باشد و به نیروی بدنی بیشتری احتیاج باشد به پرستاران مرد محول می گردد. ازجمله وظایف و خدمات پرستاری توسط پرستار مرد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

امنیت خاطر در بیماران مرد

خیلی از بیماران سالمند با پرستار مرد احساس راحتی بیشتری می کنند. برای خیلی از امور خصوصا امور نظافتی با پرستار آقا راحت تر می باشند. برای این است که انتخاب پرستار و استخدام پرستار اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند.

امنیت خاطر در بیماران مرد

جابجایی بیمار

از دیگر وظایف پرستار مرد که نسبت به پرستاران خانم در مورد جابجایی بیمار می باشد. خصوصا در مورد بیماران سالمندی که در منزل مراقبت می شود اهمیت بیشتری دارد. پرستار مرد در مورد جابجا نمودن بیمار از توانایی بیشتری برخوردار می باشد خصوص در منزل.

هنچنین اگر بیمار احتیاج به راه رفتن و یا نرمش داشته باشد توانایی بهتری برای  انجام دادن کار را دارد.

ماساژ درمانی از خدمات پرستاری توسط پرستار مرد

از دیگر مواردی که پرستار مرد می تواند بهتر انجام دهد ماساژ درمانی و انجام حرکت های فیزیوتراپی خصوصا برای افراد سالمند مرد می باشد. چرا که در این مورد فرد سالمند با پرستار مرد احساس راحتی بیشتری دارد.

وظیفه دیگر پرستار مرد می توان به مسئله بهداشتی افراد سالمند بیمار اشاره کرد. در صورت احتیاج به استحمام یا سردیس بهداشتی توانایی پرستار مرد خصوصا برای آقایان بهتر می باشد‌.

خدمات پرستاری توسط پرستار مرد در شاخه درمان

در مورد وظایف پرستار مرد می توان به تعویض پانسمان، انجام تزریقات، سرم در مانی و شستشو و نظافت زخم های بستر اشاره نمود که از عهده پرستار مرد بهتر بر می آید.

سخن آخر

در این نوشته ما به بررسی خدمات پرستاری توسط پرستار مرد پرداختیم. کلام آخر این که استخدام پرستار مرد برای افراد سالمند مرد بهتر از پرستار خانم می باشد. نکته مهم این که استخدام پرستار مرد بسیار مشکل تر و سخت تر می باشد و آن هم بخاطر کمتر بودن پرستار مرد نسبت به خانم ها می باشد. ضمن اینکه فعالیت پرستاران مرد بیشتر تخصصی تر و خصوصا در زمینه فیزیوتزاپی می باشند.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.