زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

مقالات

دستمزد پرستار سالمند در منزل چگونه تعیین می شود؟

ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری سالمند در منزل باعث دسترسی سریع و ایمن به خدمات کلینیکی، پاراکلینیکی و مراقبتی برای سالمند می شود. با توجه به افزایش روزافزون جمعیت سالمندان نیاز به استفاده از خدمات مراقبین و پرستاران رسمی در منزل افزایش می یابد.

دستمزد پرستار سالمند در منزل روزانه چقدر است ؟

خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل نسبت به سایر خدمات مانند مراقبت از سالمند در بیمارستان و یا آسایشگاه های سالمندان کم هزینه تر است. عدم پوشش بیمه تامین اجتماعی از خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل و همچنین عدم توان مالی در اغلب سالمندان به دلیل نداشتن منبع مالی و یا مستمری بازنشستگی، باعث شده است خانواده ها بیش از پیش از خدمات مراقبتی پرستاری در منزل استفاده کنند.

برای انتخاب پرستار سالمند مناسب باید به برخی نکات توجه کرد

  • پرستار /مراقب سالمند از یک معتبر اعزام می شود یا به صورت شخصی فعالیت می کند؟
  • سابقه کاری مرتبط دارد؟
  • میزان دستمزد پرستار سالمند چه میزان است؟
  • آیا اعزام پرستار/مراقب خدمات پشتیبانی دارد؟
  • آیا مناسب با نیاز و حساسیت های شما انتخاب شده است؟

دستمزد پرستار سالمند

دستمزد مراقبین و پرستاران در منزل

انعطاف پذیری خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل “زندگی برتر اکسین” به شما این امکان را می دهد که با توجه به شرایط جسمانی و میزان استقلال سالمند و همچنین با توجه به میزان توان مالی خود از خدمات با کیفیت بهره مند شوید.

دستمزد پرستار و مراقب در منزل برای سالمندان با توجه به مدت زمانی که خدمات به سالمند ارائه می شوند و نوع خدماتی که سالمند مد نظر قرار دارد، تعیین می شود.

خدماتی که برای سالمندان در نظر گرفته شده است به دو نوع کلی شبانه روزی و پاره وقت تقسیم بندی شده است.

مطالعه کنید
ویژگی های پرستار کودک قابل اعتماد

در خدمات شبانه روزی مراقب و یا پرستار در طول شبانه روز و همه روزه در کنار سالمند هستند و خدمات مورد نیاز را به سالمند ارائه می دهند. روزهای مرخصی نیز با توجه به توافق هر دو طرف تعیین می شود تا سالمندان نگرانی از جهت عدم حضور پرستار نداشته باشند. و نیز در روزهای عدم حضور مراقب در منزل، پرستار و مراقب جایگزین را تا زمان رفع غیبت مراقب سالمند برای سالمند در نظر می گیرد.

در نوع پاره وقت که به اشکال روزانه، شبانه و ساعتی تقسیم بندی می شود، خدمات می تواند برای یک یا چند روز در موارد خاص و یا در روزهای مشخص و ساعات مشخصی از روز در بازه های زمانی طولانی چند ماهه یا سالیانه ارائه شود.

با توجه به موارد فوق دستمزد پرستار مشخص و به خانواده اعلام می شود. موارد مختلفی بر میزان دستمزد پرستار و مراقب سالمند موثر است که با تغییر آن ها می توان دستمزد پرستار و مراقب سالمند را تغییر داد.

دستمزد پرستار سالمند

تحصیلات مراقب و پرستار سالمند

میزان تحصیلات در “نگهداری سالمند” بیشتر از “مراقب دارای مدرک بهیاری” و در “مراقب دارای مدرک بهیاری” بیشتر از “مراقب ساده” است. با توجه به نیازی که سالمند دارد، تعیین می شود که کدام گروه از نیروهای مراقبتی و پرستاری سالمند در منزل باید انتخاب شود. استفاده از خدمات تخصصی تر موجب بالا رفتن دستمزد پرستار سالمند در منزل می شود.

انتخاب سطح خدمات مورد نیاز

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد انتخاب درست مراقب و یا پرستار با توجه به نیاز سالمند است. در سالمند سالم که نیاز به همدم دارد و یا در امور محدودی نیاز به کمک دارد استفاده از خدمات مراقب و پرستار با تحصیلات و تخصص ویژه مورد نیاز نیست. در این مورد کارشناسان مشاور ” موسسه پرستاری زندگی برتر اکسین” خانواده ها و سالمندان را راهنمایی و توصیه های دقیقی در این باره ارائه می دهند.

مطالعه کنید
سوختگی های اسیدی و شیمیایی چگونه است

مسیر

از جمله گزینه هایی  که می تواند به شما در داشتن مراقب و پرستار سالمند با هزینه کمتر کمک کند، انتخاب پرستار و مراقبی است که از نظر مسافت در نزدیکی محل سکونت سالمند باشد. کاهش هزینه رفت و امد نیز می تواند در میزان دستمزد مراقب و پرستار موثر باشد.

دستمزد پرستار سالمند

مدت زمان خدمات مورد نیاز

با توجه به اینکه سالمند چه میزان از فعالیت های خود را انجام میدهد و میزان وابستگی او به پرستار سالمند چقدر است، مدت زمان استفاده از این خدمات قابل پیش بینی است. در سالمندانی که کاملا وابسته به تخت هستند و نمی توانند امور روزمره خود را انجام دهند، مدت زمان بیشتری باید در نظر گرفت. اما در  سالمندانی که به تازگی از بیمارستان ترخیص شده اند و یا فقط برای برخی از امور خود مانند نظافت هفتگی منزل یا مراجعه به پزشک خود و خارج شدن از منزل نیاز به یک همراه دارند استفاده از خدمات پاره وقت پیشنهاد می شود.

مهمترین نکته که باید در زمان انتخاب مراقب و پرستار سالمند مد نظر قرار داد کیفیت خدمات دریافتی است. صرفه جویی در هزینه نباید باعث مانع از توجه به کیفیت خدمات شود. مراقبت و پرستاری از سالمند باید در جهت بهبود سلامت و افزایش کیفیت زندگی در سالمند شود. استفاده از خدمات با کیفیت پایین و غیر تخصصی توسط افرادی که تجربه کافی در این زمینه ندارند میتواند باعث افزایش خطر آسیب به سالمند موجب بروز حوادث جبران ناپذیر و تحمیل هزینه های درمانی و توانبخشی زیادی بر سالمند و جامعه شود.

با توجه به فاکتورهای مختلفی که در تعیین میزان دستمزد مراقب و رستار سالمند در منزل دخیل هستند برای کسب اطلاعات دقیق تر و استفاده از مشاوره رایگان شبانه روزی مرگز پرستاری زندگی برتر اکسین با ما تماس بگیرید

(امتیاز دهید)

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند