موسسه پرستاری زندگی برتر

وظایف پرستار بیمار در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

امروزه برخی از بیماری ها احتیاج به مراقبت طولانی مدت دارند و امکان مراقبت و پرستاری در بیمارستان وجود ندارد. به همین خاطر بیمار را به منزل منتقل نموده و مراقبت و پرستاری از بیمار در منزل انجام می گیرد. البته این مراقبت زیر نظر پزشک بوده و پرستار مجری دستورات پزشک خصوصا در قسمت درمان می باشد. در مقاله پیش رو از وب سایت زندگی برتر به مسئله وظایف پرستار بیمار در منزل پرداخته و در این مورد توضیحاتی خدمت شما ارائه خواهیم نمود.

پرستاری از بیمار در منزل

در مورد مسئله پرستاری از بیمار بایستی چندین مورد اساسی را مد نظر داشت که عبارتند از:

نگاه مثبت به پرستار بیمار

اولین نکته و اساسی ترین نگاه به پرستار مراقب از بیمار به عنوان یک فرشته نجات می باشد که وظیفه وی نگهداری و رسیدگی به بیمار می باشد. وظایف پرستار بیمار در منزل می تواتد سخت و چالش برانگیز باشد.

تخصص پرستار و مراقب

نکته بعدی در مورد پرستار بیمار مسئله مهم تخصص شخص مراقب به عنوان پرستار در کار خود می باشد. این مسئله خود نگاه ویژه ای را می طلبد. چرا که پرستاری از بیمار خود رشته های مختلف دارد و بایستی مطمئن شویم که پرستار نسبت به کار خود اطلاع و تخصص کافی دارد. مسلما این نکته حائز اهمیت است. چرا که تفاوت است بین پرستاری که به عنوان یک ارتوپد در خدمت بیمار می باشد با پرستاری که مراقبت از یک بیمار فلج و یا دارای ناراحتی قلبی را بر عهده دارد.

آشنایی اولیه از وظایف پرستار بیمار در منزل

نکته مهم دیگر در مورد پرستار مراقب از بیمار در منزل آشنایی اولیه با خدمات پرستاری و امدادی در صورت پیش آمدن وضعیت اضطراری می باشد. بدین معنی که اگر مشکلی برای بیمار پیش بیاید تا رسیدن نیروهای اورژانس و درمان بتواند خدمات و امدادهای اولیه را انجام دهد. آشنایی وظایف پرستار بیمار در منزل با دارو هایی که مورد نیاز بیمار می باشد. این آشنایی باید با توجه به میزان مصرف، ساعت استفاده از دارو و عوارض ناشی از مصرف نادرست این گزینه ها باشد. توجه داشته باشید که مصرف دارو ها حتما باید با دستور پزشک صورت پذیرد.

وظیفه پرستار بیمار در منزل

در این مورد بایستی گفت که پرستاری و مراقبت از بیمار در منزل دارای چالش های مخصوص به خود است‌. همانگونه که مشخص گردیده وظیفه پرستار مراقبت تخصصی از بیمار در منزل می باشد که حتما احتیاج به تخصص کافی دارد.

وظیفه پرستار بیمار در منزل

وظایفی که پرستار می تواند برای بیمار یا سالمند انجام دهد می تواند به موارد زیر نیز منتهی شود:

  • دادن دارو به بیمار طبق تجویز پزشک معالج
  • بررسی وضعیت بیمار مانند چکاپ زمانبندی فشار خون
  • تعویض به موقع پانسمان
  • تزریقات
  • فیزیوتراپی در منزل و تمامی موارد دیگر

البته پرستار سالمند و یا پرستار بیمار وظایف دیگری هم را بر عهده دارد. این وظیفه ها به شرایط سالمند و یا بیمار مورد مراقبت نیز بستگی دارند. از این رو باید تمامی جزئیات را به دقت مورد بررسی قرار داد.

وظایف تخصصی وظایف پرستار بیمار در منزل

پرستار مراقب در منزل وظایف تخصصی دیگری نیز دارد که عبارت است از:

  • پرستاری از بیمارانی که تحت عمل جراحی بودند و در بستر هستند
  • وظیفه پرستاری از بیماران سرطانی
  • پرستاری از بیماران اعصاب و روان

پرستاری از بیماران lcu

در برخی مواقع ممکن است بیمار یک کودک و یا سالمند باشد که در این حالت پرستار سالمند متخصص و آشنا به بیماری و یا یک پرستار کودک آشنا با بیماری کودکان اعزام می شود.

از وظایف دیگر پرستار مراقب بیمار در منزل رسیدکی به وضعیت بهداشتی و نظافت بیمار می باشد. مسئله نظافت و پاکیزگی خصوصا در بیماران سالمند به جهت رعایت مسائل بهداشتی و جلوگیری از بیماری های عفونی و پوستی مهم است. از این رو  پرستار حتما بایستی مسئله نظافت و بهداشت این بیماران را جدی بگیرد.

مهمترین نکته در انجام وظایف پرستار بیمار در منزل رسیدگی به وضعیت درمانی بیمار می باشد. خصوصا مصرف داروهایی که بایستی به صورت روزانه زیر نظر پزشک مصرف گردد.

نکته آخر وظایف پرستار بیمار در منزل

در این مقاله از وب سایت زندگی برتر ما به بررسی وظایف پرستار بیمار در منزل پرداختیم. اما نکته پایانی این که به دلیل اهمیت بالا و مهم بودن موضوع مراقبت از بیمار لازم است پرستار مراقب از میان افراد تحصیل کرده این رشته انتخاب شود. ضمن این که حتما پرستار را از مراکز معتبر و شرکتهای خدماتی بهداشتی دارای مجوز پرستار استخدام کنید.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست پرستار

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان