نکات مهم برای استخدام پرستار شبانه روزی کودک

استخدام پرستار شبانه روزی کودک زندگی برتر

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

در این مقاله، نکات مهم برای استخدام پرستار شبانه روزی کودک را به طور خلاصه ولی مفید شرح داده ایم. امروزه در جوامع شهری خصوصا شهرهای بزرگ یکی از دغدغه‌های والدین نگهداری کودکان می باشد. چرا که معمولا بخاطر شاغل بودن پدر و مادر کودکان تنها می مانند. شاید برخی از والدین کودکان را نزد والدین خود یا یکی دیگر از اعضای خانواده نگهدارند. اما برخی به هر دلیل مجبور به استخدام پرستار می باشند.

در مقاله پیش رو در مورد نکات مهم جهت استخدام پرستار شبانه روزی کودک توضیحاتی خواهیم داد. در این مقاله به بررسی نکات و موارد قابل توجه برای انتخاب پرستار کودک تمام‌وقت در منزل، می‌پردازیم.

پرستار کودک کیست؟

در تعریف پرستار بچه بایستی بگوئیم به شخصی که در نگهداری کودک به والدین کمک می کند پرستار کودک می گویند. پرستار کودک به صورت نیمه وقت و یا تمام وقت به استخدام والدین در می آیند. پرستاران کودک با داشتن سابقه کار تخصصی در امر نگهداری کودکان، دقیقا میدانند در غیاب والدین چطور کودک را سرگرم کنند، به او غذا دهند و او را ایمن نگه‌دارند. برخی از پرستاران کودک حتی صلاحیت علمی و دانش آکادمیک در زمینه بیماری‌های شایع و خاص در دوران خردسالی دارند که می‌توانند به خوبی از فرزند دلبند شما مراقبت کنند.

وظایف پرستار کودک چیست؟

نکات مهم جهت استخدام پرستار شبانه روزی کودک با وظایف آن‌ها نیز گره خورده است. همانگونه که گفتیم وظیفه پرستار کودک کمک کردن به والدین در نگهداری کودک می باشد. پرستار کودک وظایفی دارد که عبارتند از:

 • ایمنی کودک
 • سرگرمی و بازی با کودک
 • کمک به انجام تکالیف کودک
 • تهیه وعده های غذایی و میان وعده و مکمل های غذایی برای کودک
 • تعویض پوشک بچه و لباس های کودک
 • کمک به خوابیدن بچه در زمان مناسب
 • استحمام کودک و شستن لباس های کودک
 • تهیه شیر برای کودک و شستن ظروف مخصوص کودک
 • در کنار این وظایف امور دیگری را نیز می تواند انجام دهد که بستگی به قرارداد بین پرستار و والدین می باشد.

پرستاران کودک با عشق و احترامی که به کودکان دارند، مسئولیت مراقبت و نظارت بر سلامت و رشد آن‌ها را برعهده می‌گیرند. آنها در توسعه فیزیکی، شناختی و اجتماعی کودکان نقش مهمی ایفا می‌کنند.

همچنین، پرستاران کودک با ارائه غذاهای سالم و تنوع در بازی‌ها و فعالیت‌های آموزشی، به رشد و توسعه سالم کودکان کمک می‌کنند. هدف اصلی آن‌ها ایجاد محیطی امن، مهربان و دلنشین برای کودکان است.

پیشنهاد مقاله : استخدام پرستار کودک در منزل شمال تهران

استخدام پرستار کودک از طریق شرکت‌های پرستاری معتبر

امروزه مؤسساتی هستند که وظیفه آموزش پرستار جهت امور مختلف مانند نگهداری از سالمند، نگهداری از کودک و دیگر موارد را برعهده دارند. همچنین شرکت‌های معتبر پرستاری هستند که پس از بررسی سوابق کاری رسمی و تخصیلات حرفه‌ای پرستاران، آن‌ها را به خانواده‌های مددجویان برای استخدام پرستار کودک، سالمند و بیمار معرفی میکند.

استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی از طریق موسسات معتبر پرستاری
مزایای انتخاب پرستار کودک تمام وقت از طریق مراکز پرستاری معتبر

اگر قصد مراقبت و احتیاج به پرستار کودک را داشته باشید بایستی به این مؤسسات مراجعه و براساس قوانین موجود نسبت به استخدام پرستار اقدام نمایید‌.

در ادامه توضیح خواهیم داد که نکات مهم جهت استخدام پرستار شبانه روزی کودک چیست.

13 نکته مهم جهت استخدام پرستار شبانه روزی کودک

مراقبت و نگهداری از کودک اگر به فردی که حرفه ای و در این زمینه آموزش دیده باشد سپرده شود، این اطمینان خاطر را به والدین خواهد داد تا به امور روزمره و کار خود بپردازند. اما در استخدام پرستار کودک بایستی نکاتی را مدنظر داشت باشد که عبارتند از:

 1. نسبت به مؤسسه ای که قصد استخدام پرستار کودک را دارید تحقیقات نموده تا نسبت به قانونی بودن و داشتن مجوز مطمئن گردید.
 2. از سابقه کاری پرستار تحقیق نموده و نسبت به عملکرد کاری وی مطمئن شوید‌.
 3. در مورد دیدن آموزش و دوره های کمک های اولیه و موارد اورژانس تحقیقات کاملی انجام دهید.
 4. بایستی مطمئن شوید که پرستار کودک شما دچار بیماری خاصی نباشد.
 5. واکسن های ضروری مانند واکسن آنفولانزا را زده باشد.
 6. در مورد سبک مراقبت و پرستاری و حتی تعذیه کودک تحقیق کنید‌.
 7. در مورد تندخویی احتمالی کودک چه عکس العملی از خود نشان می دهد نسبت به این مسئله مطمئن گردید.
 8. در مورد مسائل بهداشتی مربوط به کودک مانند شستشوی روزانه، استحمام و دیگر موارد اطلاع کامل داشته باشد.
 9. از برنامه خواباندن کودک و چگونگی آن توسط پرستار مطمئن شوید.
 10. آیا کارهای روزانه را انجام می دهد و در این زمینه اطلاعاتی دارد.
 11. مدت زمانی که قصد انعقاد قراداد با شما را دارد را مشخص کنید.
 12. در مورد حقوق و چگونگی دریافت آن مطلع شوید.
 13. حتما در مورد سوء پیشینه و سوابق کاری پرستار تحقیقات کامل نموده و در صورت امکان از محل سابق کاری او تحقیق کنید.

پرستار کودک، فرشته‌ای است که در غیاب والدین، از کودک مراقبت می‌کند و به او عشق و محبت می‌ورزد. گاهی حتی شاید والدین ندانند دقیقا با برخی از خصوصیات کودکان مثل بیش‌فعالی باید چطور رفتار کنند؛ استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی یا نیمه‌وقت در منزل می‌توانید پاسخگوی نیاز آن‌ها باشد.

نکات مهم هنگام استخدام پرستار کودک
موارد قابل توجه انتخاب پرستار بچه در خانه

استخدام یک پرستار شبانه روزی برای مراقبت از کودکان نه تنها اطمینان حاصل می‌کند که کودکان در هر لحظه از شبانه روز در امان و مراقبت قرار دارند، بلکه به والدین نیز اطمینان می‌دهد که می‌توانند در هر زمانی به کمک و پشتیبانی حرفه‌ای برای فرزندان خود دسترسی داشته باشند. پرستار شبانه روزی کودکان وظایف متعددی را برعهده دارد. او مسئولیت نظارت بر خواب و بیداری کودکان را دارد و در صورت بیداری آنها را آرامش بخشی و مراقبت کند.

همچنین، پرستار در منزل باید برای کودکان وعده‌های غذایی سالم و متنوع فراهم کند و در مراقبت از بهداشت شخصی آن‌ها مانند تعویض پوشک و شستشوی دوران توالت کمک کند. پرستار شبانه روزی کودکان باید همچنین فعالیت‌های سرگرمی و آموزشی مناسب برای کودکان برنامه‌ریزی کند تا آن‌ها به‌طور سالم و سرشار از خلاقیت رشد کنند.

همچنین، در صورت وقوع حوادث یا ضرورت ارتباط با پزشکان و خانواده کودکان نیز مسئولیت ارتباط را به عهده دارد.
در واقغ یک راهنمای استخدام پرستار در منزل شبانه روزی و خواستن پرستار کودک، برای مراقبت از کودکان، اطمینان می‌دهد که کودکان در هر ساعت از شبانه روز در محیطی امن و مراقبت شده قرار دارند و والدین نیز به آرامش خاطر خود ادامه می‌دهند.

نکته پایانی استخدام پرستار شبانه روزی کودک

در این نوشته ما به بررسی نکات مهم جهت استخدام پرستار شبانه روزی کودک در موسسه زندگی برتر پرداختیم. نسبت به پرستار کودک خود مطمئن شوید که اعتماد به نفس کامل کاری داشته و کار خود را به صورت خوبی انجام دهد. از قوانین مربوط به خانه داری نیز مطلع باشد. در این مقاله “نکات مهم برای استخدام پرستار شبانه روزی کودک“، به اهمیت نقش پرستار کودک در زندگی کودکان اشاره می‌کند.
پرستار کودک می‌تواند نقش مهمی در رشد و پرورش کودکان ایفا کند. او می‌تواند به کودک کمک کند تا مهارت‌های جدیدی یاد بگیرد، با دیگران ارتباط برقرار کند و احساس امنیت و آرامش کند. حتما در مورد وقت شناسی و صبوری پرستار نیز مطمئن گردید. توجه به مسائل گفته شده سبب می شود تا شما بتوانید در استخدام پرستار کودک دقت لازم را انجام دهید.


سوالات متداول

 1. پرستار کودک چه مهارت‌هایی باید داشته باشد؟
  مهارت های ارتباطی با کودکان، مهارت های مراقبتی و پزشکی اولیه و تجربه کار برای نگهداری از کودکان از مهم‌ترین ویژگی‌ و مهارت‌های نرم پرستاران بچه هستند.
 2. از کجا می‌توان پرستار کودک استخدام کرد؟
  شما میتوانید از طریق شرکتهای معتبر خدمات پرستاری در منزل، مشاوره گرفته و بهترین پرستار کودک را به صورت ساعتی، روزانه یا شبانه‌روزی استخدام کنید.
 3. چگونه می‌توان سابقه کاری پرستار کودک مدنظر را بررسی کرد؟
  علاوه بر کمک گرفتن از موسسات پرستاری معتبر، مشاهده نظرات و توصیفات والدین قبلی، مرور مدارک کاری و مصاحبه با پرستار کودک مدنظر، بسیار توصیه می‌شود.
 4. حقوق پرستار کودک شبانه‌روزی چقدر است؟
  حقوق پرستار کودک در منزل و هزینه استخدام او، براساس شرایط کاری، شرح وظایف، ساعات کاری و دیگر عوامل تعیین می‌شود.
 5. استخدام پرستار کودک تمام‌وقت از مراکز خدمات پرستاری، چه مزایایی دارد؟
  از جمله مزایای استخدام و انتخاب پرستار کودک تمام‌وقت یا نیمه وقت در خانه، مورد اعتماد بودن پرستار، پشتیبانی 24 ساعته و نظارت کارشناسان بر کیفیت خدمات پرستاری است.
 6. آیا قیمت پرستار کودک شبانه‌روزی بیشتر از پرستار روزانه است؟
  طبیعتا پرستار کودک تماوقت به دلیل ساعت کاری 24 ساعته، هزینه بیشتری دریافت می‌کند؛ اما در نظر داشته باشید که به ازای هر ساعت، معمولا قیت پایین‌تری از پرستاران روزانه و ساعتی دریافت می‌کنند.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست پرستار

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان