هزینه ها و تعرفه های خانه سالمندان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

با افزایش سن و ورود به دوران سالمندی، افراد توانایی‌های حرکتی و جسمانی‌شان برای انجام کارهای روزانه کاهش می‌یابد. حتی در اثر ابتلا به بیماری‌های مختلف ممکن است امکان انجام کارهای شخصی خود را از دست بدهند. خانواده‌ها هم به خاطر مشغله‌های کاری خود امکان نگهداری از پد رو مادر سالمند خود را ندارند.

در اکثر موارد هم به دلیل ابتلای سالمند به بیماری‌، فرزندان ‌آن‌ها دانش و تجربه کافی برای نگهداری از او را ندارند. بنابراین خانواده‌ها نگهداری از پدر و مادر سالمند خود را باید به دیگران بسپارند. یکی از مواردی که در مورد نگهداری و مراقبت از سالمندان می‌شود روی آن حساب کرد، سپردن سالمند به خانه سالمندان است.

یکی از پرتکرارترین سوالاتی که در این مورد از کارشناسان موسسه پرستاری زندگی برتر پرسیده می‌شود، هزینه‌ ها و تعرفه های خانه سالمندان است. اگر می‌خواهید در مورد هزینه خانه سالمندان در تهران و عوامل موثر بر هزینه نهایی آن بدانید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

هزینه‌ی خانه سالمندان برای نگهداری افراد سالخورده
قیمت خانه سالمندان برای مراقبت از افراد سالمند

اهمیت مراقبت از سالمندان

سالمندان به دلیل محدودیت‌هایی که در سنین سالخوردگی برای‌شان به وجود می‌آید، نیازمند مراقبت بیشتری هستند. آموزه‌های دینی و فرهنگی کشور ما همواره به توجه، مراقبت و رعایت احترام افراد سالمند تاکید کرده است.
افراد سالمند کسانی هستند که در زمان جوانی خود خدمات اجتماعی مهمی را انجام داده و فرزندان خود را تربیت کرده و تحویل جامعه داده‌اند. بنابراین در زمانی که به خاطر افزایش سن، توانایی‌های حرکتی و فعالیت‌های بدنی‌شان را از دست داده‌اند باید بیش از پیش به آن‌ها توجه داشت و این مسئولیت پرستاران سالمند است که در منزل شخصی خودشان یا خانه سالمندان به مرافبت و نگهداری صحیح از سالمندان بپردازند.

پیشنهاد مقاله : استئیت دفورمان یا استخوانی پاژه، بیماری شایع در سالمندان

عوامل موثر بر هزینه خانه سالمندان

هزینه نگهداری از سالمندان در خانه سالمندان یا حتی به صورت استخدام پرستار در منزل، با توجه به خدمات ارائه شده مشخص می‌شود. از جمله عوامل موثر بر هزینه خانه سالمندان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ابتلای سالمند به بیماری‌هایی که نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند
  • درخواست اتاق خصوصی برای سالمند
  • منطقه‌ای که خانه سالمندان در آن واقع شده است
  • نیاز سالمند به خدمات توانبخشی و مراقبتی
  • نیاز سالمند به مراقبت تمام وقت یا پاره وقت
  • سطح مهارت و تخصص پرستاری که برای سالمند در خانه سالمندان با توجه به نیاز او در نظر گفته می‌شود

هزینه خانه سالمندان در شهرهای پرجمعیت

در این بخش از این مقاله می‌خواهیم در مورد هزینه خدمات خانه سالمندان در شهرهای پرجمعیت برای شما صحبت کنیم. واضح است که مکان جغرافیایی محل خانه سالمندان، میزان تقاضای مردم آن منطقه و نوع خدماتی که به سالمندان ارائه می‌کنند، در نهایت هزینه خانه سالمندان در این شهرها را تعیین می‌کند.

هزینه خانه سالمندان در تهران

هزینه خانه سالمندان در تهران با توجه به این که آن مرکز در کدام منطقه از شهر تهران قرار گرفته باشد، متفاوت می‌باشد. خانه‌ سالمندان در مناطقی همچون زعفرانیه، ولنجک و دیگر مناطق شمال تهران، هزینه بسیار بیشتری نسبت به نقاط دیگر تهران دارند. هزینه خانه سالمندان 1402 در تهران با افزایش تورم و همچنین تغییرات نوسانی زیاد در بازار، تحت تاثیر قرار می‌گیرد. بنابراین انواع خدمات پرستاری، مراقبت و نگهداری از سالمندان، با نوساانات قیمت‌ها دچار تغییرات اساسی شده است.

هزینه خانه سالمندان در تبریز

هزینه خانه سالمندان در تبریز نیز همچون تهران به عواملی همچون وضعیت سلامتی سالمند و میزان نیاز او به مراقبت‌های ویژه درمانی بستگی دارد. علاوه بر این مدت زمانی که سالمند به حضور پرستار سالمند احتیاج دارد نیز یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه خانه سالمندان در تبریز به شمار می‌رود.

هزینه خانه سالمندان در مازندران

سالمندان در شهرهای مختلف استان مازندران دارای امکانات استاندارد خانه سالمندان هستند. مهم‌ترین عاملی که بر هزینه خانه سالمندان در مازندران تاثیر می‌گذارد، پاره وقت یا تمام وقت بودن خدمات پرستاری در آن‌ها است.

قیمت  مراقبت از سالمند در خانه سالمندان در مازندران چقدر است
هزینه نگهداری از سالمندان در خانه سالمندان مازندران

خانه سالمندان رایگان

همه افراد سالمند به مراقبت و توجه زیادی نیاز دارند و خانواده‌های آن‌ها تمایل زیادی به استخدام پرستار برای این عزیزان دارند. اما در شرایطی که خانواده بودجه کافی برای استخدام پرستار خصوصی ندارد، چاره چیست؟ در چنین شرایطی تنها راه پیدا کردن مرکز خانه سالمندان ارزان قیمت است. هزینه این نوع خانه سالمندان بسیار پایین‌تر از سایر خانه‌های سالمندان بوده و در مقابل از خدمات تخصصی پرستاری کمتری برخوردار هستند.

مهم‌ترین مواردی که یک خانه سالمندان باید داشته باشد یا به عبارتی امکانات یک خانه سالمندان استاندارد عبارت است از:

  • داشتن خدمات درمانی و پزشکی؛ خدمات درمانی و پزشکی از مهم‌ترین خدمات هر خانه سالمندانی می‌باشد. سالمندان با توجه به ضعف سیستم ایمنی بدن‌شان، به بیماری‌های مختلفی مبتلا می‌شوند. علاوه بر بیماری‌های جسمی، برخی از سالمندان با ورود به دوران پیری افسردگی و دیگر اختلالات روحی را تجربه می‌کنند. بنابراین مهم‌ترین نیاز هر خانه سالمندان در هر سطح و منطقه‌ای که باشد، امکانات درمانی است. علاوه بر این بسیاری از سالمندان به خاطر بیماری نیازمند حضور پرستار به صورت شبانه‌روزی در کنار خود هستند. پس برای رفع این نیازهای سالمندان، باید هرخانه سالمندان نیروهای متخصص پرستاری را نیز داشته باشد.

  • اتاق‌های 4 نفره برای سالمندان؛ امکانات استاندارد اتاق‌ها شامل فضای کافی جهت حرکت ویلچرها، حمام، پنجره، تهویه مناسب، سیستم اعلام پرستار فوری برای هر تخت، نور کافی، ملحفه‌های تمیز و کمد برای هر سالمند
  • سرویس‌های بهداشتی برای حرکت راحت ویلچر؛ سیستم سرویس بهداشتی‌های خانه سالمندان باید به گونه‌ای باشد که افراد سالمند روی ویلچر بتوانند به راحتی وارد شوند و دارای سیستم اعلام پرستار فوری و همچنین مجهز به آب سرد و گرم باشد.

کلام پایانی

در این مقاله از سایت زندگی برتر در مورد هزینه‌ها و تعرفه‌های خانه سالمندان صحبت کردیم. همیت مراقبت از این افراد را بیان کرده و مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه خانه سالمندان را برشمردیم. در نهایت نیز مهم‌ترین و اساسی‌ترین امکانات یک خانه سالمندان استاندارد را معرفی کردیم. اگر شما تمایل به استخدام پرستار سالمند در منزل دارید، می‌توانید جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در زندگی برتر اکسین تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

عواملی که در هزینه خانه سالمندان تاثیر دارد؟

ابتلای سالمند به بیماری‌هایی که نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند، درخواست اتاق خصوصی برای سالمند، منطقه‌ای که خانه سالمندان در آن واقع شده است و خیلی عوامل دیگر که می‌تواند تاثیر گذار باشد.

هزینه خانه سالمندان در شهرهای بزرگ گران‌تر است؟

محل خانه سالمندان، میزان تقاضای مردم آن منطقه و نوع خدماتی که به سالمندان ارائه می‌کنند، در نهایت هزینه خانه سالمندان در این شهرها را تعیین می‌کند.

آیا خانه سالمندان بدون هزینه هم داریم؟

بدون هزینه که سخت می‌توان پیدا کرد، هزینه خانه سالمندان بسیار پایین‌تر از سایر خانه‌های سالمندان بوده و در مقابل از خدمات تخصصی پرستاری کمتری برخوردار هستند.

خانه سالمندان در چه مواردی پیش می‌آید؟

خانواده‌ها هم به خاطر مشغله‌های کاری خود امکان نگهداری از پد رو مادر سالمند خود را ندارند. در اکثر موارد هم به دلیل ابتلای سالمند به بیماری‌، فرزندان ‌آن‌ها دانش و تجربه کافی برای نگهداری از او را ندارند.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.