پرستار کودک از کجا بگیریم؟

پیدا کردن پرستار کودک

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

این جمله ساده، “پرستار کودک می‌خوام!” برای مراکز معتبر پرستاری بسیار آشنا است. با توجه به اینکه پیدا کردن پرستار کودک و استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی، دشوار است و بیشتر افراد به دلیل مشغله‌های کاری نمی‌توانند از کودکان خود مراقبت کنند؛ در نتیجه مراقبت از فرزندان خود را به پرستاران متخصص واگذار خواهند کرد. پیدا کردن پرستار کودکی که متخصص و مسئولیت‌پذیر باشد؛ کار راحتی نیست و به رعایت نکات مختلفی، نیاز دارد.

پرستار کودک میخوام
پرستار کودک می‌خوام!

کافی است که، استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی یا دریافت خدمات پرستار کودک در منزل را به مراکز معتبر بسپارید تا بهترین خدمات را برای کودک خود دریافت کنید. اما مهم‌ترین نکته این است که باید مصاحبه با پرستاران را جدی گرفت تا بتوانید پرستاری حرفه‌ای برای کودک خود استخدام کنید. برای اینکه با ویژگی‌های پرستار کودک آشنا شوید؛ تا انتهای متن همراه ما باشید.

خدمات پرستار کودک

امروزه، زوج‌های زیادی را مشاهده می‌کنیم که در کنار یکدیگر به فعالیت‌های خارج از خانه مشغول هستند. بنابراین، برای نگهداری فرزندان خود زمان کافی ندارند. این مشکل را مراکز خدمات پرستار کودک برطرف کرده‌اند و می‌توانید به راحتی با جمله «پرستار کودک می‌خواهم»، از خدمات مختلف بهره‌مند شوید. دقت کنید که کودک، نیاز به پرستار متخصص دارد تا با آموزش‌های اصولی، باعث رشد فیزیکی و ذهنی کودک شود. در نتیجه تربیت و تعلیم کودک باید اولویت خانواده‌ها، برای استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی یا نیمه‌وقت باشد.

پرستار کودک و استخدام پرستا کودک شبانه روزی
خدمات پرستار کودک

شما می‌توانید با استخدام پرستار از خدمات مختلفی بهره‌مند شوید که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • نگهداری و مراقبت کودک
 • بازی و سرگرمی‌‌‌
 • انجام فعالیت‌های روزانه کودک

به طور کلی با استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی و نیمه‌وقت می‌توان از خلاقیت کودک استفاده کرد. اما نیاز است که پرستار دوره‌های مختلفی را سپری کرده باشد تا ارتباط بهتری با کودک برقرار کند.

هزینه استخدام پرستار کودک

“پرستار کودک می‌خواهم!” این جمله را می‌توان آغازگر استخدام پرستار دانست. اما قبل از آن باید به هزینه‌های استخدام پرستار نیز توجه کرد. به طور حتم، هر چه تعداد روزهایی که از پرستار استفاده می‌کنید بیشتر باشد، بر روی هزینه پرستار تأثیر مستقیم خواهد گذاشت. از طرفی هم عوامل مختلف دیگری نیز وجود دارند که با توجه به اولویت‌های درخواست‌کننده در نظر گرفته می‌شوند و در نهایت به کاهش یا افزایش هزینه‌ها، منجرخواهند شد.

در حقیقت، مهم است که خدمات پرستار بچه با توجه به فاکتورهای درخواستی بررسی شوند تا متناسب با آن‌ها هزینه استخدام پرستار کودک در منزل مشخص شود.

بیشتر بخوانید:محاسبه قیمت پرستار کودک در منزل سال 1402

مهم‌ترین فاکتورهای تعیین‌کننده هزینه پرستار عبارتند از:

 • محدوده محل سکونت درخواست‌کننده
 • مدت زمان درخواستی برای ارائه سرویس پرستار کودک (استخدام پرستار کودک شبانه‌ روزی، نیمه‌ وقت و ساعتی)
 • مجموعه خدمات درخواستی (نگهداری و مراقبت، تدریس دروس مختلف)
 • وضعیت روحی و جسمی کودک تحت مراقبت (کودکانی با شرایط بیماری‌های خاص)

نکته مهم این است که هر چه تعداد مسئولیت‌های پرستار بیشتر باشد، به طور حتم هزینه‌ها نیز افزایش خواهند داشت.

چطور به پرستار کودک اعتماد کنیم؟

والدین هنگامی‌ که می‌گویند «پرستار کودک می‌خواهم»، در حقیقت نگرانی‌های مختلفی نیز دارند. مهم‌ترین نگرانی را می‌توان بحث اعتماد دانست. مهم است که پرستار استخدام‌شده، قابل‌اعتماد باشد. اما چطور می‌توان به پرستار اعتماد کرد؟ اعتماد، موضوع مهمی‌ است، در نتیجه نباید به‌ راحتی از کنار آن گذشت، زیرا علاوه بر اینکه پرستار در منزل به امکانات خانه دسترسی دارد، بلکه رشد و مهارت‌های کودک نیز به توانایی‌های او بستگی خواهد داشت.

پرستار کودک مورد اعتماد میخوام
اعتماد کردن به پرستار کودک در منزل

برای اینکه بتوانید یک پرستار کودک متخصص که قابل‌ اعتماد هم هست را استخدام کنید، توصیه می‌کنیم از روش‌های مختلف بهره‌مند شوید.

بهترین روش‌های اعتماد به پرستار به شرح زیر هستند:

 • مشورت با دوستان و خانواده: والدینی که قصد استخدام پرستار کودک را دارند، سعی می‌کنند که از تجربه‌های همکاران و دوستان خود در این زمینه استفاده کنند. همین موضوع باعث می‌شود تا از اطرافیان شماره و آدرس پرستاران معتمد را دریافت کنند و برای استخدام آن‌ها، برنامه‌ریزی داشته باشند.
 • جستجوی آنلاین: برای استخدام پرستار کودک، می‌توان از طریق جستجوی آنلاین اقدام کرد تا با توجه به نظرات و امتیازات کاربران به پرستار مورد نظر، اعتماد کرد.
 • خدمات نگهداری کودک: مراکزی که برای خدمات نگهداری کودکان راه‌اندازی شده‌اند از پرستاران حرفه‌ای استفاده خواهند کرد. می‌توان با مراجعه به این مراکز، پرستار قابل اعتماد را شناسایی کرده و استخدام کرد.

البته توصیه می‌کنیم که قبل از اعتماد به پرستار کودک، نکات مختلف دیگری را هم بررسی کنید که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند.

مصاحبه با پرستار کودک

همانطور که توضیح داده شد، می‌توان با جمله «پرستار کودک می‌خواهم»، استخدام پرستار را، درخواست کرد. اما مهم است که با گزینه‌های مختلف مصاحبه داشت تا بهترین گزینه را انتخاب کرد. همچنین نکات مهمی‌ مانند: قوانین خانواده، حقوق، ساعات کاری و انتظارها باید در جلسه مصاحبه، عنوان شوند.

نظارت بر کار پرستار کودک

با مصاحبه و گزینش افراد، می‌توان دو فرد را مشخص کرد تا با نظارت بر عملکرد آن‌ها، بهترین گزینه را برای استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی، در نظر گرفت.

داشتن مهارت و دانش کافی

پرستار کودک، باید دانش کافی داشته باشد تا خانواده‌ها راحت‌تر به تخصص او اعتماد کنند. مهارت بالا در نگهداری و انجام امور محوله، باعث می‌شود تا اعتماد شکل گیرد و پرستار در کنار کودک باشد.

ویژگی‌های پرستار کودک

پرستار کودکی که استخدام می‌شود باید یکسری ویژگی‌ها و توانایی‌هایی داشته باشد. با ویژگی‌های مختلف پرستار، می‌توان به رشد و خلاقیت کودک امیدوار بود. از طرفی هم، کودک می‌تواند بهترین عملکرد را داشته باشد. به طور کلی، مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک پرستار باید داشته باشد، به شرح زیر هستند.

مسئولیت پذیر و قابل اعتماد

مسئولیت‌پذیری بخش مهمی‌ از پرستاری کودک است. اگر پرستاری مسئولیت‌پذیر نباشد، قابل‌اعتماد نیست و در زمان کوتاهی کار خود را از دست می‌دهد. پرستار کودک می‌تواند با مسئولیت‌پذیری، طبق برنامه‌ریزی‌های خانواده کودک، فعالیت‌های خود را انجام دهد و متناسب با آن، از خدمات مختلفی مانند: حقوق بالا و خدمات دیگر بهره‌مند شود.

از این‌رو، بهتر است که برای پرستار چارچوب‌های مسئولیتی مشخص کنید تا با توجه به آن‌ها، به تغذیه، رشد کودک، نگهداری، انجام تکالیف، سرگرمی‌ و بازی کودک اهمیت ویژه دهد و از بروز آسیب‌های مختلف به جسم و روح کودک جلوگیری کند.

وقت شناسی

وقت‌شناسی را می‌توان یکی دیگر از ویژگی‌های مهم پرستار کودک دانست. هنگامی‌ که برای مصاحبه زمانی را مشخص می‌کنید، باید به موضوع وقت‌شناسی اهمیت دهید و از همان ابتدا، پرستار را به چالش بکشید.خانواده‌هایی که پرستار کودک استخدام می‌کنند، مشغله‌های زیادی دارند و بهتر است که پرستار به این موضوع اهمیت دهد و به‌موقع برای تحویل کودک آماده باشد. البته که ممکن است در برخی از مواقع مشکلاتی برای پرستار رخ دهد که نیاز است از قبل با خانواده کودک در میان گذاشت تا با جابه‌جایی زمان مراقبت، همکاری لازم را انجام داد.

مهربان بودن

کودکان، جذب افراد مهربان می‌شوند. بنابراین پرستار استخدام شده در منزل باید مهربان باشد تا کودک با او ارتباط برقرار کند. مهربانی به معنای سخاوتمند بودن، همدلی، رفتار دوستانه و ملاحظه کار بودن است. در نتیجه با توجه به اینکه کودک مدت زمان کوتاهی را با والدین خود سپری می‌کند، نیاز است که پرستار‌ها از محبت و مهربانی خود برای روابط عاطفی با کودک استفاده کنند.

 خلاق

خلاقیت، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پرستار‌های کودک است. خلاقیت، باعث می‌شود تا کودک فعالیت‌های روزانه خود را به راحتی انجام دهد و حتی در برخی از مواقع با کمک پرستار ایده تازه‌ای برای اجرا داشته باشد. در حقیقت هنگامی ‌که می‌گویید؛ “پرستار کودک میخوام! ” باید به خلاقیت پرستار دقت کنید تا نیاز‌های کودک شما در کوتاه‌ترین زمان برآورده شوند.

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس هم یکی دیگر از ویژگی‌های پرستار حرفه‌ای است. پرستار می‌تواند موقعیت‌های مختلفی را با اتکا به اعتماد به نفس خود مدیریت کند. همچنین کودک الگو برداری از پرستار با اعتماد به نفس خود خواهد داشت و به طور ناخودآگاه فرد با اعتماد به نفسی می‌شود.

صبر و حوصله

اصول اولیه پرستاری صبر و حوصله است. به طور حتم شما هم پرستار‌ها را به فداکاری و صبر زیاد می‌شناسید. به این معنا که اگر کودکی، بارها سوالات تکراری بپرسد باز هم پرستار با عطوفت پاسخ او را می‌دهد. در حقیقت صبر و حوصله باعث می‌شود تا ارتباط با کودک و خانواده به خوبی برقرار شود و اگر مشکلی هم رخ دهد، با حوصله به دنبال راه حل بود. مثال: فرض کنید که کودکی برای خوردن غذا همکاری لازم را انجام نمی‌دهد، پرستار با حوصله می‌تواند از روش‌های مختلف کودک را به غذا خوردن علاقه‌مند کند تا رشد کودک با مشکل روبه‌رو نشود

درخواست استخدام پرستار کودک

والدینی که درخواست استخدام پرستار دارند و می‌گویند که “پرستار کودک میخوام!” در حقیقت به دنبال پرستاری با خصوصیات گفته شده و انگیزه بالا هستند.برای اینکه بتوانید بهترین پرستار را انتخاب کنید، نیاز است که راه‌های مختلف برای استخدام پرستار کودک را بدانید.به طور حتم انتخاب یک فرد مطمئن با ویژگی‌های یک پرستار حرفه‌ای که به رشد کودک کمک کند با حساسیت همراه خواهد بود.

همچنین انتخاب نادرست پرستار می‌تواند خسارت‌های گوناگونی را برای خانواده و کودک ایجاد کند. از این‌رو توصیه می‌کنیم که از دو روش برای پیدا کردن پرستار کودک استفاده کنید:

 • جستجو پرستار از مراکز خدماتی پرستاری
 • معرفی از طریق دوستان و اطرافیان

همچنین دقت داشته باشید که استخدام پرستار از طریق مراکز معتبر پرستاری شما را با مزیت‌های مختلفی همراه می‌کند که مهم‌ترین آن پشتیبانی 24 ساعته و تعویض پرستار است.

نکات مهم برای مصاحبه و استخدام پرستار کودک

هنگام استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی، نیاز است که حساسیت بیشتری داشته باشید. زیرا کودک شما به صورت 24 ساعته قرار است در کنار فردی باشد که از نظر روحی و جسمی‌، کودک را پرورش می دهد. بنابراین، مصاحبه و نکات مهم را باید در نظر بگیرید. حتی اگر شرایط خوبی برای نگهداری کودک خود ندارید، برای استخدام پرستار عجله نکنید. زیرا، انتخاب شما، تاثیر مستقیم بر فعالیت‌ها و تربیت آینده کودک دارد. مهم است که قبل از استخدام و در حین مصاحبه، موارد زیر را به طور دقیق بررسی کنید:

 • بر عملکرد پرستار نظارت داشته باشید.
 • میزان سابقه کار پرستار کودک را بررسی کنید.
 • سوابق کیفری فرد را بررسی کنید.
 • با توجه به شرایط کودک خود، پرستار استخدام کنید.

از طرفی هم به ویژگی‌های یک پرستار خوب که آن را بررسی کرده‌ایم، توجه داشته باشید. در حقیقت، شما به عنوان والدین کودک، در برابر تربیت و شرایط رشد کودک مسئول هستید. در نتیجه تمام جوانب استخدام پرستار را بررسی کنید تا فرزند شما آسیب روحی و جسمی ‌نبیند.

مزایای استخدام پرستار کودک از مراکز معتبر

یکی از مهم ترین خدمات پرستاری مراکز معتبر، استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی یا نیمه وقت است. کافی است که برای پیدا کردن پرستار کودک، شما درخواست خود را ثبت کنید و برای دریافت خدمات با مشاورین این مرکز، در ارتباط باشید.

همچنین شرایط ارائه خدمات مراقبت و نگهداری کودک در منزل برای کودکان بیمار هم فراهم شده است تا به صورت نیمه وقت و تمام وقت از توانایی پرستار‌های حرفه‌ای بهره‌مند شوید. اما چرا استخدام پرستار کودک را از مراکز معتبر باید جدی گرفت؟

مرکز پرستاری و مراقبتی زندگی برتر، با ارائه خدمات مختلف، به شما برای استخدام بهترین پرستار کمک خواهد کرد.

که مهم‌ترین آن‌ها شامل: پشتیبانی شبانه‌روزی برای خدمات ارائه شده، نظارت بر کیفیت عملکرد پرستار کودک، کاهش هزینه‌های نگهداری از کودک، استفاده از پرستاران متخصص و جایگزینی سریع پرستار در صورت لزوم است. همچنین اگر سوال یا ابهامی‌‌ درباره مقاله ” پرستار کودک میخوام”، کافی است که در انتهای همین مطلب و در قالب دیدگاه، با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

 1. هزینه پرستار کودک چقدر است؟
  عوامل مختلفی بر هزینه‌های استخدام پرستار تاثیر می‌گذارند که مهم‌ترین آن‌ها مدت زمان درخواستی برای سرویس پرستاری و محدوده محل سکونت است.
 2. آیا شرایط پرستاری برای کودکان با بیمارهای خاص هم وجود دارد؟
  بله. پرستارهای متخصص بیماری‌های خاص می‌توانند در این مورد شما را کمک کنند.
 3. چطور به پرستار کودک اعتماد کرد؟
  از اطرافیان برای مشورت کمک بگیرید و سوابق کیفری و پرستاری او را بررسی کنید.
 4. مهم‌ترین نکته برای استخدام و مصاحبه پرستار چیست؟
  بررسی سوابق کیفری و سوابق پرستاری
 5. ویژگی‌های پرستار کودک چیست؟
  یک پرستار خوب باید ابتدا مسئولیت پذیر و دارای صبر و حوصله باشد.
 6. راه‌های استخدام پرستار کودک کدام‌اند؟
  جستجو پرستار از مراکز خدماتی و مراقبتی و معرفی از طریق دوستان و اطرافیان
 7. مهم‌ترین وظایف پرستار کودک چیست؟
  نگهداری و مراقبت کودک، بازی و سرگرمی‌‌‌ و انجام فعالیت‌های روزانه کودک
Maryam Aghaeizade
Maryam Aghaeizade
سلام! من مریم هستم. مطالعات و تحقیقات بنده در زمینه سلامت بالینی و پرستاری در منزل، در راستای بهبود کیفیت مراقبت‌های پزشکی و ارتقای سلامت فردی است. از این رو تجربه و دانش حرفه‌ای خود را که در این 10 سال به دست آورده‌ام، برای ارائه خدمات پرستاری باکیفیت و موثر با شما به اشتراک خواهم گذاشت.
درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
سایر مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.