چه زمانی به کمک پرستار حرفه ای نیاز است؟

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

چه زمانی باید مراقبت های پرستاری در منزل را برای یکی از عزیزان دریافت کنید؟ مراقبت های پرستاری در خانه، محیطی امن و راحت را برای بستگان سالخورده در محل فراهم می کند. اما چگونه می‌دانید که زمان آن فرا رسیده است که مراقبت‌های پرستاری در خانه را به برنامه‌های روزمره زندگی عزیزتان وارد کنید؟ اگرچه وضعیت هر سالمند متفاوت است، اما در اینجا برخی از رایج ترین نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد فرد مورد علاقه شما ممکن است نیاز به پرستار سالمند یا پرستار بیمار داشته باشد. پس در این نوشته با هم می بینیم که چه زمانی به کمک پرستار حرفه ای نیاز است؟

چه زمانی به کمک پرستار حرفه ای نیاز است؟

در ادامه با توجه به اهمیت پرستاری از سالمندان می خواهیم ببینم که چه زمان نیاز به استخدام پرستار است؟ موارد مورد نظر در این زمینه عبارتند از:

زمانی که متوجه نشانه های بی توجهی به خود می شوید

وقتی برای بررسی سالمندان می روید، خانه آنها چگونه است؟ اگر فرد مورد علاقه شما در مراقبت از خود مشکل دارد، ممکن است متوجه تغییر در تمیزی خانه او شوید. انباشته شدن لباس های شسته نشده، محل زندگی نامرتب، یا ظروف انباشته شده در سینک می تواند نشان دهنده مشکل عمیق تری باشد که باید به آن توجه شود. همین امر در مورد سطح بهداشت آنها نیز صدق می کند. این موضوع حساسی است، اما اگر متوجه شدید که فرد مورد علاقه‌تان کمتر حمام می‌کند یا مراقبت‌های دهانی او بدتر شده است، ممکن است ارزش شروع یک مکالمه را داشته باشد تا دلیل آن را بیابید.

می توان موضوع را به شیوه ای مهربانانه و بدون قضاوت مطرح کرد. سعی کنید تاکید کنید که نگران این هستید که چگونه آنها به تنهایی مدیریت می کنند و حمایت خود را به شیوه ای محترمانه ارائه دهید توضیح دهید که با کمک پرستار حرفه ای می توان شرایط را بهبود بخشید.

کمک پرستار حرفه ای به فراموشی

فراموشی می تواند بخشی طبیعی از پیری باشد. اگر کسی که دوستش دارید نمی تواند به خاطر بیاورد که کلید ماشین خود را کجا گذاشته است، اطلاعات را به خوبی قبل به خاطر نمی آورد، یا اگر یادگیری چیزهای جدید بیشتر طول می کشد – نگران نباشید، همه اینها مشکلات حافظه طبیعی است. با این حال اگر موارد زیر را مشاهده می کنید، فرد سالخورده نیاز به کمک پرستار و در ابتدا متخصص پزشکی دارد:

  • از دست دادن تاریخ یا زمان در سال
  • گم شدن در مکان های آشنا
  • تکرار سوالات مشابه
  • عدم توانایی در پیروی از دستورالعمل ها

کمک پرستار حرفه ای به فراموشی

مشکلات جدی حافظه، انجام کارهای روزمره را سخت‌تر می‌کند و می‌تواند فرد مورد علاقه‌تان را در معرض آسیب قرار دهد. تکنیک‌ها و تمرین‌هایی وجود دارد که عزیزان شما می‌توانند برای بهبود حافظه و مهارت‌های ذهنی خود انجام دهند، اما اگر به نظر نمی‌رسد که بهبود می‌یابند، مراقبت پرستاری در منزل می‌تواند مفید باشد. یک پرستار خانگی مهارت های لازم برای جلوگیری از سرگردانی عزیز شما را دارد و می تواند به عزیزان شما در انجام کارهای پزشکی یا خانه داری سبک که نیاز دارد کمک کند.

وقتی مطمئن نیستید که عزیزتان داروها را درست مصرف می کند یا خیر

یکی دیگر از زمان هایی که به کمک پرستار حرفه ای یا پرستار بیمار نیاز است، مصرف دارو و اطمینان از آن می باشد. اگر عزیز شما در سنین بالاتری است، به احتمال زیاد برای درمان یا مدیریت یک بیماری به نوعی دارو نیاز دارد. اگر فرد مورد علاقه شما چندین دارو مصرف می کند، مدیریت آنها دشوارتر و برنامه ریزی ها سخت تر می شود. آیا نمی دانید که آیا عزیز شما داروهای خود را به درستی مصرف می کند؟ از آنها سؤال کنید که چگونه داروهای خود را ذخیره می کنند و چگونه مصرف آن را به خاطر می آورند. با این حال استخدام پرستار در منزل می تواند برای شما مزایای بسیاری به همراه داشته باشد. پرستار می تواند فعالیت های زیر را انجام دهد:

  • مطمئن می شود که داروها، ویتامین ها و مکمل ها همه موجود هستند.
  • ایجاد فهرستی دقیق از داروهای آنها، همراه با یادداشت هایی در مورد اینکه هر کدام چند بار و در چه دوزی باید مصرف شوند.
  • راه اندازی یک سیستم یادآوری دارو در تلفن، یک برنامه یا یک تقویم قدیمی خوب

پرستاران مراقبت در منزل می توانند شبانه روز از عزیزان شما حمایت کنند. آنها آموزش دیده اند تا داروها را مدیریت کنند و علائم سلامتی را زیر نظر بگیرند تا فرد مورد علاقه شما احساس قدرت کند که به زندگی خود همانطور که همیشه بوده است ادامه دهد.

کمک پرستار حرفه ای برای رفع انزوا

اگر عزیز شما تنها زندگی می کند و شما برای ملاقات های منظم خیلی دور زندگی می کنید، منطقی است که تعجب کنید که آیا آنها به اندازه کافی تعامل اجتماعی دارند. بزرگسالان بیشتر احتمال دارد احساس تنهایی را تجربه کنند. این مسئله حطرات سلامتی بسیاری مانند زوال عقل، نرخ بالای افسردگی، اضطراب، خودکشی، مرگ زودرس و غیره را به همراه خواهد داشت. با این حال وجود پرستار می تواند بسیار مهم و مفید باشد.

سخن آخر

در این نوشته ما به این سوال پاسخ دادیم که چه زمانی به کمک پرستار حرفه ای نیاز است. به عهده گرفتن مسئولیت مراقبت از عزیزانتان یک عمل بزرگ محبت و مهربانی است. اما می تواند عوارض خود را نیز داشته باشد. تلاش برای مدیریت خانه، شغل، فرزندان و سایر مسئولیت‌هایی که با زندگی بزرگسالی همراه است می‌تواند طاقت‌فرسا باشد.  از این رو استخدام پرستار سامند در منزل می تواند بسیار مفید باشد.

موسسه پرستاری زندگی برتر

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سایر مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

درخواست فوری پرستار و مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید؛ کارشناسان زندگی برتر اکسین، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.