زندگی برتر اکسین | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

پرستار سالمند, مقالات

اهمیت نگرش نسبت به پیری

بسیاری از ما می دانیم که انتخاب های سبک زندگی بر مدت زمان زندگی و همچنین سلامت و استقلال ما در سال های بعدی تأثیر می گذارد. ما می دانیم که باید یک رژیم غذایی مغذی داشته باشیم، به اندازه کافی ورزش کنیم، در فعالیت های تحریک کننده ذهنی شرکت کنیم و از قرار ملاقات های مراقبت های بهداشتی خود پیروی کنیم. با این حال کارشناسان می گویند که این تنها نیمی از تصویر است. احساس ما در مورد پیری نیز مهم است. در این نوشته از وب سایت زندگی برتر اکسین ما به بررسی اهمیت نگرش نسبت به پیری پرداختیم. این بررسی ها برای استخدام پرستار سالمند نیز بسیار مهم می باشند.

اهمیت نگرش نسبت به پیری

نگرش ما نسبت به پیری اهمیت دارد. مطالعه ای در سال 2022 در دانشگاه ایالتی اورگان نشان داد که خوش بینی می تواند اثرات مضر استرس بر سلامت جسمی و عاطفی ما را کاهش دهد. داکوتا ویتزل، نویسنده این مطالعه گفت: «ادراک بهتر از خود از پیری، صرف نظر از میزان استرس یا اضطرابی که احساس می‌کنید، برای سلامتی شما مفید است.» بهبود نگرش ما در مورد روند پیری می تواند علائم مرتبط با استرس را کاهش دهد. این به این معنا نیست که بزرگسالان باید نگرانی‌های واقعی سلامتی را نادیده بگیرند. اما اگر آگاهانه در مورد پیری مثبت‌تر عمل کنند، فوایدی خواهند دید. این یک نوع پیشگویی خود تحقق بخش است.

یک فرد مسن ممکن است فکر کند: «اگر از سلامت کامل برخوردار باشم، خوشبین بودن و نگرش خوب در مورد پیری آسان است، اما من با برخی از چالش های سلامتی زندگی می کنم. آیا در این شرایط اهمیت نگرش نسبت به پیری مهم است؟» یک مطالعه در ژوئن 2022 از دانشگاه هاروارد T.H. دانشکده بهداشت عمومی چان تأیید کرد که افراد مسن خوش‌بین طولانی‌تر زندگی می‌کنند – و این بدون توجه به نژاد، قومیت، رژیم غذایی، سطح ورزش و حتی سلامت جسمی و روانی افراد صادق است.

مطالعه کنید
پرستار کودک چالش خواب کودک راهکارهایی علمی و موثر

حتی سالمندانی که مشکلات سلامتی دارند نیز می‌توانند با مقابله با آن چالش‌ها – و نگاه مثبت به ایجاد تغییرات لازم، توانمند شوند. به عنوان مثال، اگر زمان مراقبت حرفه‌ای در خانه فرا رسیده باشد، سالمند می‌تواند روی راه‌های زیادی که این خدمات باعث افزایش استقلال می‌شوند تمرکز کند.

نگرش خود و جامعه را بررسی کنید

اهمیت نگرش نسبت به پیری، جامعه هم تاثیر دارد. بسیاری از چیزهایی که ممکن است از بزرگتر شدن هراس داشته باشیم نه از تجربه خودمان، بلکه از نگرش های اجتماعی ناشی می شود. تحقیقات نشان می‌دهد که ما پیام‌هایی را که در طول زمان در معرض آنها قرار می‌گیریم درونی می‌کنیم. کلیشه‌های مربوط به پیری در الگوهای تفکر ما گنجانده می‌شوند. این یک بخش کلیدی از سن گرایی است که تبعیض علیه افراد مسن به دلیل کلیشه های منفی و نادرست است و تأثیر قابل توجهی بر سلامتی دارد. تبعیض سنی ساختاری و فردی مانعی برای طول عمر سالم و مشارکت سازنده در جامعه است. دولت‌ها باید استراتژی‌های مبتنی بر شواهد و چندجانبه را برای کاهش تبعیض سنی ارائه کنند.

نگرش خود و جامعه را بررسی کنید

سن گرایی را آخرین پیش داوری قابل قبول اجتماعی می نامند. و پس از یک عمر زندگی در فضایی پر از فعالیت، بیشتر افراد مسن می توانند با بررسی آگاهانه نگرش های خود سود ببرند. اگر سن بالایی دارد و می خواهید اهمیت نگرش نسبت به پیری را بررسی کنید از خود سوالات زیر را بپرسید:

  • آیا به جوک هایی درباره افراد مسن که بر اساس کلیشه ها هستند می خندم؟
  • آیا جوک های تحقیر آمیز می گویم؟
  • گاهی اوقات به طور خودکار تصور می‌کنم که نمی‌توانم کاری را انجام دهم، زیرا «افراد مسن‌تر نمی‌توانند، یا نمی‌خواهند؟»
  • آیا تصمیم می‌گیرم کاری را انجام ندهم، چیزی نپوشم یا جایی نروم زیرا “مناسب سن نیست؟”
مطالعه کنید
پرستار کودک سرمازدگی مراقبت و نگهداری پوست کودک

برای بهبود اهمیت نگرش نسبت به پیری چه کار کنیم؟

همانطور که در حال بررسی مفروضات خود هستید، گفتگو را با دیگران شروع کنید. دوستان را به تماشای یک فیلم مثبت دعوت کنید. یک گروه کتاب با تمرکز بر عناوین مرتبط با سن خود راه اندازی کنید. و نگرش های مربوط به سن را در جایی که متوجه آنها می شوید صدا کنید. یکی از راه‌های مراقبت از دیگران این است که هدف ضد پیری را در پیش بگیرید. وقتی افراد مسن‌تر به افراد جوان‌تر درباره سن‌گرایی آموزش می‌دهند، به آنها لطف می‌کنند!

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت موسسه پرستاری زندگی برتر اکسین ما به بررسی اهمیت نگرش نسبت به پیری پرداخته ایم. این در حالی است که زندگی برتر می تواند به خدمات مراقبت در خانه از چند ساعت در روز تا مراقبت شبانه‌روزی، مراقبت در منزل و مراقبت از زمان استراحت کمک کند.

(امتیاز دهید)

مشاوره رایگان با کارشناسان

کارشناسان زندگی برتر اکسین آماده پاسخگویی به شما هستند